Şimdi Ara

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU) (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.280
Cevap
47
Favori
164.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • termal macun işe yaramayınca bende kapağını çıkarttım altına 30 liralık bir soğutucu attım sonuçlar şöyle tam yükte işlemci 97 den 80-87 arasına düştü ekran kartı 80-85 arasından 65 e kadar düştü işlemcinin turbosunu kapatıp denedim onda da işlemci 72-73 ekran kartı da 60 ın üstüne çıkmadı

uzun zamandır da ekran kartına overclock yapmayı düşünüyordum acaba bu max sıcaklık değerlerine göre yapılabilir mi aranızda gtx 765m e yapıp sorunsuz kullanan var mı ?
  • Yasir0825 Y kullanıcısına yanıt
    killer network yazılımı sadece ethernet portu ile alakalı değil mi, benim bildiğim wi-fi ile alakası yok çok.
  • Yaklaşık 3 yıl sonra laptopın üstüne burn döktüm.en baş çalışmayzan tuşların bazıları tgeldi fakatg şuan hala basmayzan tguşlar var. acaba içini açıp temizlesem düyzelir mi acaba ? yzada klavyze mi değiştgirmem tgerek ?

Shiftg tguşu basmıyzor. Çoğu tuş çift basıyor. Durumu böyle şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 11 Şubat 2016; 21:38:16 >
  • Arkadaşlar orjinal türkçe klavye nerden bulabilirim bilgisi olan var mı ?
  • Yaklaşık 3 yıllık bi msi ge serisi kullanıcısıyım. Şuana kadar bilgisayarı 2 kere temizledim (ilk temizlediğimde fanından sünger kıvamına gelmiş toz parçaları çıkmıştı ve fanın %45ini kapatmıştı)
    Benim sorum şu olacak harddisk kısmından ve sanırım fandan da ses geliyor. Bu yılların vermiş olduğu yıpranmadan dolayı mı bir sorun mu var bilgisayarda ? Nasıl çözerim eğer ki bir sorun varsa. Çünkü ilk aldığımda kedi gibi sessiz olan bilgisayarım şimdi cırlıyor :)
  • termal macunu doğru süremezsen daha da çok ısınır. fanlar düzgün ve düzenli çalışıyor mu bir kontrol et. Saçma gibi gelse de bir de format at, virüs veya driverlarda sorun olabilir. Temiz kurulum yap ondan sonra performansa bak. Termal macunun uygulanması ile ilgili youtube üzerinden pek çok videoya erişebilirsiniz.
  • Selamlar 3 senelik GE60 kullanıcısıyım garanti biter bitmez ekstra sorunlar da başladı.

MSI yazan açılış ekranında üstte solda sağa uzun çizgiler görünüp kayboluyor eskiden yoktu, panel mi ölecek? ölü pikseller mi oluşacak?

Pil %90da şarjda kaldı şarj olmuyor ve pil ışığı devamlı turuncu renk yanıp sönüyor, battery calibration'dan tekrar kalibre ettim ama sorun düzelmedi. Pil öldü galiba, bu şekilde kullanmakta sakınca var mı yoksa çıkartıp mı kullanayım?

Teşekkürler şimdiden...
  • skid_row kullanıcısına yanıt
    termal macunu doğru sürdüğüme eminim yazdığım zamanlar yeni windows 10 a geçmiştim zaten tek fan biraz ses yapıyor ama onunda turbosu falan çalışıyor bir sıkıntı yok zaten fan ses çıkartmaya başlamadan öncede sıcaklıklar aynıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 24 Şubat 2016; 10:17:04 >
  • Mesajını biraz hızlı okumuştum , değerler normal görünüyor, OC için uğraşmana değer mi bilmyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

Yaklaşık 3 yıllık bi msi ge serisi kullanıcısıyım. Şuana kadar bilgisayarı 2 kere temizledim (ilk temizlediğimde fanından sünger kıvamına gelmiş toz parçaları çıkmıştı ve fanın %45ini kapatmıştı)

Benim sorum şu olacak harddisk kısmından ve sanırım fandan da ses geliyor. Bu yılların vermiş olduğu yıpranmadan dolayı mı bir sorun mu var bilgisayarda ? Nasıl çözerim eğer ki bir sorun varsa. Çünkü ilk aldığımda kedi gibi sessiz olan bilgisayarım şimdi cırlıyor :)

Yeni fan alıp taksam sorunum çözülür mü acaba internette benim modelle uyumlu fanlar gördüm
  • Windows 10 güncellemesinden sonra nvidia driver nasıl kuruluyor. kurulumda hata veriyor arkadaşlar.

GE 60 0ND model.

win 10 64e güncelledim.
  • Merhaba arkadaşlar msı ge60 modelini kullanıyorum 2,5 yıl oldu win 10 a geçtikten sonra dota 2 de oyun lag yapmaya başladı bilgisayara karşı oynadığımda da aynı sorunu veriyor yardımcı olursanız sevinirim online oyun eziyet oluyor bazen 2 sn den fazla lag oluyor
  • lütfen biri yardım etsin ön ve alt kolonlar aynı anda çalışmıyor resimdeki gibi 2 secenek var ya ön yada alt seçiliyor hepsini aynı anda nasıl çalıştırıcam

https://store.donanimhaber.com/a0/a3/3b/a0a33b806b988877db003be1b12dc8bd.jpg
    Bu mesaja eklenen görseller:

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

lütfen biri yardım etsin ön ve alt kolonlar aynı anda çalışmıyor resimdeki gibi 2 secenek var ya ön yada alt seçiliyor hepsini aynı anda nasıl çalıştırıcam

https://store.donanimhaber.com/a0/a3/3b/a0a33b806b988877db003be1b12dc8bd.jpg
    Bu mesaja eklenen görseller:

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU)

Takip diyeleim bakalım.

Bende windows 10 güncelemeden sonra tru studio çalışmaz oldu. Sürücü güncellemelerinden kaynaklı sanki.

Çözümü bilen veya doğru sürücü kombinasyonunu bilen bir arkadaş yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_kaya -- 19 Mart 2016; 22:55:34 >

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Hocam sorununuzu tam olarak anlayamadım. Bende THX Studio yu derseniz bende o sorunsuz çalışıyor. Yukarıdaki mesaj arkadaş kolondan bahsetmiş onu anlamadım, pc de 4 tane hoparlör var. 2 önde, 2 side arkada onları söylüyorsanız THX uygulaması ile sorunsuz çalışıyor. Yoksa harici hoparlörlerden falan bahsediyorsunuz?

Msi sitesinde windows 8 64 bit uyumlu olan driverleri indirin. Sizin pc win 8 ile gelmedimi niye böyle sorunlar yapıyorki yasin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre155

Hocam sorununuzu tam olarak anlayamadım. Bende THX Studio yu derseniz bende o sorunsuz çalışıyor. Yukarıdaki mesaj arkadaş kolondan bahsetmiş onu anlamadım, pc de 4 tane hoparlör var. 2 önde, 2 side arkada onları söylüyorsanız THX uygulaması ile sorunsuz çalışıyor. Yoksa harici hoparlörlerden falan bahsediyorsunuz?

Msi sitesinde windows 8 64 bit uyumlu olan driverleri indirin. Sizin pc win 8 ile gelmedimi niye böyle sorunlar yapıyorki yasin?

Arkadaşın sorunu bende de varmış. Ben notbooku bir arkadaşımdan aldım. Yeni inceliyorum.

Windows 8 ile geldi. Ben windows 10'a geçtim.

Güncelelmleri sürücüleri vs yaptıkdan sonra baktım bende de iki hopörlr çalışmaya başlamış.

sebebini de buldum. thu studyo da çalışmaz olmuştu.

Uygun sürücü versiyonunu buldum ve şua nda sorunsuz.

Arkadaşın problemini de çözelim.

http://forum.donanimhaber.com/m_86676695/f_//tm.htm#86678719

şu başlıkta konu tartışılmış.

Bu MSI sürücü konusunda ne kadar pimbirikli imiş arkadaş.

İlk defa bir PC'nin eski sürücülere bu kadar bağımlı olduğunu gördüm.

şimdi ekran kartım düzgün çalışıyor ama onda da senin söylediğin sücürüye döneceğim bu gidişle. : ))

iyi geceler.

Eğer ekran sürücüsünün eski versiyonu kuracaksan temiz kurulum seçeneği ile kur yoksa sorun çıkar

Sanada iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Far2Cry -- 19 Mart 2016; 23:45:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halloldu. :D
    ben hala yapamadım
  • Yukarıdaki linkteki herşey açıklanmış. Ben ilgili sürücünün 64 bitini yükledim. Herşey halloldu.

Sürücünün 64 bitini indirin. Kurun. Kurarken restartları yapın. Msi sitesinden win 64bit için olan tru studio ve equalizer i indirip kurun tamam.

Tru studio çalışıyor olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_kaya -- 20 Mart 2016; 12:9:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.