Şimdi Ara

MSİ GE60 0ND 660XTR Batarya

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihaz ikinci yılını bugün doldurdu ve tesadüf müdür bilemiyorum batarya led ışığı %100 oldugunda turuncu yanıp sönüyor. Kılavuza göre bataryanın ömrü dolmuş ama biten bataryalarda şarj olmama problemi oldugundan kesin bir şey diyemedim batarya bitti diye.

İnternette 80 TL civarı satan siteler var (dataservis vb.) Orjinal olduklarını sanmıyorum. Cihazdaki bataryanın markasını bulamadığımdan sipariş içinde bilgiye sahip olamadım.

Bataryası bitenler nereden temin ettiler ? Fiyatı konusunda bilgisi olan var mı ? MSİ TR İstanbul da halen servispoint mi bakıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NvdiaAmd -- 20 Ağustos 2015; 11:20:00 >

• Aynı tarihlerde benimde bataryam bitti gerçekten şaşılacak iş garantimde 28.08.2015 de bitmiş. aradım teknik desteği 90$+kdv dediler şok oldum yaklaşık 330TL bir batarya. Eğer başka bir yerlerden alan bulan varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bende...
  • Üzerinde batarya markası modeli yazıyor onunla arayabilirsiniz.2 yıldan sonra msi bataryaları çöp maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: camsil

Üzerinde batarya markası modeli yazıyor onunla arayabilirsiniz.2 yıldan sonra msi bataryaları çöp maalesef

Markasını bulamadım ancak BTY-S14 4400mah olarak arattığımda farklı markaların bataryaları çıkıyor. Elimdeki hangi markanın bataryası onu bulamadım. MSİ ın kendi bataryasında MSİ mı yazıyor tabi üretiyorsa ?
  • Merhaba elimde anakarti bozuk msi ge60 dan cikma orjinal batarya mevcut. Ilgilenirseniz mesaj atabilirsiniz.

• Hocam benimde ilk başta turuncu yanıyordu çok kısa bir süre gidiyordu bataryası şuanda batarya ölü şarj olmuyor prizden çıkardığım an pc kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dkan7

Hocam benimde ilk başta turuncu yanıyordu çok kısa bir süre gidiyordu bataryası şuanda batarya ölü şarj olmuyor prizden çıkardığım an pc kapanıyor.

Hocam dizüstünü alırken firmalar dizüstüne 2, pile bir yıl garanti veriyor. Normal bir kullanımla zaten pilin ömrü de 2-3 yıl arası. Çok sık kullanırsan, süre azalıyor.
  • Ahmet453 kullanıcısına yanıt
    Sorun yok hocam aynen öyle standart tüm laptoplar da öyle başka markada kullandım aynısını yaşadım.
  • Nereden alicaz banada lazim

• beyler batarya lazım nereden alabilirz orjinal?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

beyler batarya lazım nereden alabilirz orjinal?

orjinal bulamazsınız :) 2. el bataryada alınmaz en temizi

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/msi-ge60-batarya-199736448

ben buradan alacağım :) sizede tavsiyem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bygamer

quote:

orjinal bulamazsınız :) 2. el bataryada alınmaz en temizi

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/msi-ge60-batarya-199736448

ben buradan alacağım :) sizede tavsiyem :)

sanırım ben de muadil alacağım yalnız daha ucuz yerler var başka yerlere de bakın.
  • quote:

Orijinal bataryayı teknik servisten alabilirsin hocam. İkinci elin aldığın zaman ne kadar daha kullanırsın büyük soru işareti. Çakma versiyonlardan da verim alam çok zor.
  • Benim alacağım zaman teknik servise sorduğumda 120 dolar demişti. Sanırım o da indirimli fiyatıydı

• Banada yardimci olabilecek varmi?

https://forum.donanimhaber.com/ogluma-hangisini-almaliyim-yardimci-olur-musunuz--129991682

• quote:

Orijinalden alıntı: Jokerberg

Konu hort

Benim de batarya almam lazım ama bu birebir muadillerini alırsak sıkıntı çıkmasın sonra ? Bazen internette çakma batarya patladı diye haberler okuyorum tırstım o yüzden

Muadil batarya aldığın zaman ömrü neredeyse 1/4'den kısa olur. Kullanılan piller kalitesizdir ve şarj sayıları orjinale göre çok daha azdır. Tamam orjinal batarya pahalı ama merdiven altı versiyonlarına göre çok daha uzun kullanırsın.
  • quote:

hocam şimdilik iyi bi muadil siparişi verdim , zaten 2018 yazında 5 sene dolmuş olacak o zamana kadar idare eder , belki yeni laptop alırım o zaman gelince düşünürüm

hocam nedir durum? Nasıl performansı bataryanın?
  • quote:

iyi idare ediyor şuan , alacaksanız retro markasından alın . Gayet iyi

2 saat falan götürüyor mu? Bir de aldığınız yerin linkini atabilir misiniz?
  • quote:

2 saat götürüyor aynen ,https://urun.n11.com/batarya-pil/msi-ge60-0nd-453tr-batarya-pil-retro-siyah-P131357986

2.yıldan sonra batarya ömrünü tamamladı artık prize takmadan kullanılmıyor.Bataryadan memnunmusunuz? hala şarjı 2 saat gidiyor mu? birde batarya battery care ve battery bar programlarını kurup batarya yıpranmasına baktınızmı? forumlarda yorumlara baktım bu bataryanın çabuk yıprandığını yazmışlar.Almakta kararsız kaldım.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Hocam son durum ne oldu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.