Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bguzelsoyy

arkadaslar bilgisayarimWIN8 ile geldli ve bios guncelleme yaptim sonra format atip win7 kurdum. Bugun Yeni bios cikmis win8 icin fakat win7 kurulu makineme yeni cikan bios u bi turlu kuramiyorum.. Yardimci olun

• Arkadaşlar BIOS update için gelen mesajlar oluyor, yapamayan arkadaşlar için kısaca bir anlatmak istedim. Fakat arkadaşlar aşamaları atlamadan, doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor.

NOT: Bilgisayarınız muhakkak güç kaynağına takılı vaziyette iken aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin !!!

1) Bir adet USB bellek edinin
    2) USB belleği Notebookunuza takın ve Bilgisayarımın altından FAT32 olarak biçimlendirin (İçindeki bütün veriler silinecektir)
    3) Buradan FAT32 olarak formatlanan USB'ye atacağınız dosyaları indirin
    4) Ekli ZIP'li dosyayı ZIP'ten çıkartarak doğrudan USB'nin içine atın ( dizilim USB / EFI / BOOT / "7 adet dosya şeklinde olmalı)
    5) Pil simgesine sağ tıkalyın ve Güç Seçeneklerine tıklayın (MSI PDF adım 2)
    6) Açılan ekranın sol üst koşesine "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" linkine tıklayın (MSI PDF adım 2)
    7) Yeni ekranda mavi puntolar ile "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" linkine tıklayın ve aşağıda müdahale edilebilir hale gelen "Hızlı başlatmayı aç (Önerilen)" alanından çek işaretini kaldırın ve " Değişiklikleri Kaydet " butonuna tıklayın (MSI PDF Adım 3)
    8) Şimdi bilgisayarınızı yeniden başatarak MSI logosu gelene kadar "Del" butonuna basıp bırakın, BIOS ekranı gelecek. Burada security sekmesi altında "Secyre Boot" alanını "Disabled" (MSI PDF Adım 7)yaparak F10'a basın
    9) Notebook BIOS ayarlarını kayıt ederek yeniden açılacak, bu aşamada yine MSI logosu gelene kadar F11 tuşuna basıp bırakın.
    10) Boot ekranı çıkacak ve USB belleğinizi seçmenizi isteyecek(MSI PDF Adım 11), bu işlemi yaptıktan sonra çıkacak iki farklı MS-DOS ekranında Enter diyerek geçin, aksilik olmaz ise BIOS update edilecek ve fs4 ile başlayan sarı bir komut satırı açılacak buraya reset (MSI PDF Adım 13)kelimesini yazıp Enter'a basın. (PC bende açılır gibi oldu ve kapandı, sizde de aynısı olur ise korkmadan güç tuşuna basarak alltaki adıma geçin)
    11) 10. adımdan sonra PC yeniden başlayacak yine MSI logosu gelmeden "Del" tuşuna basıp bırakın ve BIOS'u açın. Burada F9 ardından da F10 yaparak sistemden çıkın(MSI PDF Adım 14) ve güle güle 514 BIOS'u kullanın:)

Görsel olarak size destek olması açısından aşağıdaki MSI kılavuzunu da kullanabilirsiniz.
    (MSI PDF olarak bahsedilen aşamalar bu kılavuzda anlatılmıştır)

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmer_55

quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: kajmer_55

quote:

Orijinalden alıntı: _GuMmY_

Max graphics ile oynayabildiğiniz oyunları yazabilir misiniz ?

Oyun değerlerine burdan bakabilirisin,
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.71859.0.html

Guncel driverlar ile burdakndrn daha yuksek veriyor fpsleri

Bunlar en kötü hali sayalim ozaman :)

Evet haklisin :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

arkadaslar bilgisayarimWIN8 ile geldli ve bios guncelleme yaptim sonra format atip win7 kurdum. Bugun Yeni bios cikmis win8 icin fakat win7 kurulu makineme yeni cikan bios u bi turlu kuramiyorum.. Yardimci olun

• quote:

Orijinalden alıntı: slant1111

quote:

Orijinalden alıntı: Graphist

quote:

quote:

Arkadaslar birde bir şey isteyeceğim.bilgisayarı açıp kapatın oyun yüklemeye çalışın sonra yükleme yapılırken vlc den bi müzik flaan açın kaç sn ye de açılacak vlc merak ediyorum benimki zorlanıyor anlamıyorum 15-20 sn beklediğim oldu.bide az önce yüklerken müzik çalıyordu hoparlörden cızırtı geldi.kısacası harddisk performansından memnunmusunuz sanki bir sorun varmış gibi

Arkadaslar buna biriniz bir bakın lütfen

Güç seçeneklerinden yüksek performans seçili değilse biraz etkileyebilir.

Bunun yanında harddisk küçük boyutlu çok sayıda dosya kopyalarken yığılıyor maalesef.

güç seçenekleri dengelideydi.şu harddisk 'te ki tık sesini takmalıyım arasıra duyulmayacak şekilde çıkıyr ilerde sorun olur mu ? bazı arkadaşlarda da bu mevcut

Bende aralıklı olarak gelen tıss tıss şeklinde ses var, bunu kastediyorsanız takılacak birşey olmadığı kanaatindeyim. Başka bir ses var ise de duyulmayacak şekilde demişsiniz, sorun olacağını sanmam. Olacağı varsa başka bir sebeple yine olur o ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Graphist -- 3 Nisan 2013; 10:47:24 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam bir bilgim yok ama Win7 kuruluyken olmayabilir o işlem yeniden Win8'e dönmeniz gerekebilir. Microsoft ve MSI'ın saçmalıkları....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar birde bir şey isteyeceğim.bilgisayarı açıp kapatın oyun yüklemeye çalışın sonra yükleme yapılırken vlc den bi müzik flaan açın kaç sn ye de açılacak vlc merak ediyorum benimki zorlanıyor anlamıyorum 15-20 sn beklediğim oldu.bide az önce yüklerken müzik çalıyordu hoparlörden cızırtı geldi.kısacası harddisk performansından memnunmusunuz sanki bir sorun varmış gibi

Arkadaslar buna biriniz bir bakın lütfen

Güç seçeneklerinden yüksek performans seçili değilse biraz etkileyebilir.

Bunun yanında harddisk küçük boyutlu çok sayıda dosya kopyalarken yığılıyor maalesef.

güç seçenekleri dengelideydi.şu harddisk 'te ki tık sesini takmalıyım arasıra duyulmayacak şekilde çıkıyr ilerde sorun olur mu ? bazı arkadaşlarda da bu mevcut

Bende aralıklı olarak gelen tıss tıss şeklinde ses var, bunu kastediyorsanız takılacak birşey olmadığı kanaatindeyim. Başka bir ses var ise de duyulmayacak şekilde demişsiniz, sorun olacağını sanmam. Olacağı varsa başka bir sebeple yine olur o ayrı.

Hocam bir arkadaş servise göndermiş o tık sesi düzelmiş güncelleme falan yapmışlar diye okumuştum

• Pazar günü sonunda aldım vatandan notebooku.

kısaca, performansından ve ses kalitesi gayet iyi, hatta çok çok iyi diyebilirim. ekran harika küçük ama harika görünüyor.

ama maalesef epey eksik yönleride var, kasa kalitesi ve DVD player bölgesindeki boşluk .
    touchpad'ın altındaki tuşlar epey sert, ve gün sonunda epey seni yoruyor.

maalesef notebookun direk eksisi değil ama Windows 8 tam bir baş ağrısı. $start menü yok! allahdan biraz araştırdımda bir program buldum start x diyemi ne. o biraz daha kullanışlı yaptı benim için.
    kötü demek istemiyorum ama alışmak lazım ve epey uzun sürücek bu dönem.

dün ebay'den M-sata 120gb'lık bir ssd siparişi verdim. aslında 240 lık yapıcaktım ama şımdi gümrük falan derdi çıkar diyerek ucuzundan aldım.

msi teknik servisini aradım mecidiyeköydekini. derdim anlattım, harddisk ve ram'lerde garanti sorun değilmiş. işin uzmanına yaptırttığın süreççe. m-sata ssd'sinide takarız dediler, üzerinede win8'ide yükleriz dediler artı şu yeni çıkan biosuda yaparız dediler.

$30 + kdv'm i öyle bir fiyat sundular bana (tam emin değilim rakamdan)

eski notebook coolerım çantaya zar zor sığdı. yani yırtıp delicek gibi olduğundan başka bir cooler almam lazım.

çantaya rahatlıklan sığdırdınız ve performansından memmun kadığınız cooler çeşitlerini yazarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

Pazar günü sonunda aldım vatandan notebooku.

kısaca, performansından ve ses kalitesi gayet iyi, hatta çok çok iyi diyebilirim. ekran harika küçük ama harika görünüyor.

ama maalesef epey eksik yönleride var, kasa kalitesi ve DVD player bölgesindeki boşluk .

maalesef notebookun direk eksisi değil ama Windows 8 tam bir baş ağrısı. $start menü yok! allahdan biraz araştırdımda bir program buldum start x diyemi ne. o biraz daha kullanışlı yaptı benim için.

dün ebay'den M-sata 120gb'lık bir ssd siparişi verdim. aslında 240 lık yapıcaktım ama şımdi gümrük falan derdi çıkar diyerek ucuzundan aldım.

msi teknik servisini aradım mecidiyeköydekini. derdim anlattım, harddisk ve ram'lerde garanti sorun değilmiş. işin uzmanına yaptırttığın süreççe. m-sata ssd'sinide takarız dediler, üzerinede win8'ide yükleriz dediler artı şu yeni çıkan biosuda yaparız dediler.

eski notebook coolerım çantaya zar zor sığdı. yani yırtıp delicek gibi olduğundan başka bir cooler almam lazım.

çantaya rahatlıklan sığdırdınız ve performansından memmun kadığınız cooler çeşitlerini yazarsanız sevinirim.

hocam ssd yi takınca performans sonuçlarını bizimle paylaşırmısınız ?

• laptopun içinden titreme geliyor koyduğum yerle alakası yok :S
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

Pazar günü sonunda aldım vatandan notebooku.

hocam ssd yi takınca performans sonuçlarını bizimle paylaşırmısınız ?

Elbette hele bir gelsin ama en az 2-3 hafta sürer normal posta ile yollayacaklar.

• arkadaşlar ben martın başlarında msı almıştım. 5 gün kullandım ve aşırı ses sorunundan dolayı martın 12 si gibi servise gönderdim. bugün aradılar, fanın bozuk olduğunu ve değiştirdiklerini söylediler. akabinden birde bad sector taraması yapmışlar orada da hata çıkmış.ellerinde cihazın asıl hdd si olan 750 gb 7200 rpm olmadığından onun yerine 1 tb 5400 rpm takalım mı dediler. bende yeni aldığım bir cihazda hem fan arızası hemde hdd arızası olması can sıkıcı bir durum dedim ve hdd değişimini kabul etmedim. onlarda yurt dışından 750 gb 7200 rpm hdd siparişi vereceklerini söylediler tabi varsa. dolayısıyla benim cihazın serviste kalma süresi uzayacak. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi? yani nasıl bir yol izlemem lazım. yeni aldığim cihazda 2 sorun birden çıkması çok can sıkıcı ve üzücü. bilgisayarı yeni almıştım hevesimi alamadan servise gitti şimdide bu arızalar çıktı. bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum.

• BİOS UPDATE YAPTIKTAN SONRA FAN DAHA HIZLI CALISMAYA BASLADI ARTIK SİZDE DE DURUM ÖYLE Mİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemosass

arkadaşlar ben martın başlarında msı almıştım. 5 gün kullandım ve aşırı ses sorunundan dolayı martın 12 si gibi servise gönderdim. bugün aradılar, fanın bozuk olduğunu ve değiştirdiklerini söylediler. akabinden birde bad sector taraması yapmışlar orada da hata çıkmış.ellerinde cihazın asıl hdd si olan 750 gb 7200 rpm olmadığından onun yerine 1 tb 5400 rpm takalım mı dediler. bende yeni aldığım bir cihazda hem fan arızası hemde hdd arızası olması can sıkıcı bir durum dedim ve hdd değişimini kabul etmedim. onlarda yurt dışından 750 gb 7200 rpm hdd siparişi vereceklerini söylediler tabi varsa. dolayısıyla benim cihazın serviste kalma süresi uzayacak. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi? yani nasıl bir yol izlemem lazım. yeni aldığim cihazda 2 sorun birden çıkması çok can sıkıcı ve üzücü. bilgisayarı yeni almıştım hevesimi alamadan servise gitti şimdide bu arızalar çıktı. bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum.

hocam coğu kişinin dediğini diyorum bende teknolojik ürünlerde şans işi var.mesela ben donanımsal olarak daha hiç sorun yaşamadım bilgisayarda şuan.titreme,bad sector,fan,wireless gibi sorunlarım olmadı şimdiye kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: weezer009

quote:

Orijinalden alıntı: cemosass

arkadaşlar ben martın başlarında msı almıştım. 5 gün kullandım ve aşırı ses sorunundan dolayı martın 12 si gibi servise gönderdim. bugün aradılar, fanın bozuk olduğunu ve değiştirdiklerini söylediler. akabinden birde bad sector taraması yapmışlar orada da hata çıkmış.ellerinde cihazın asıl hdd si olan 750 gb 7200 rpm olmadığından onun yerine 1 tb 5400 rpm takalım mı dediler. bende yeni aldığım bir cihazda hem fan arızası hemde hdd arızası olması can sıkıcı bir durum dedim ve hdd değişimini kabul etmedim. onlarda yurt dışından 750 gb 7200 rpm hdd siparişi vereceklerini söylediler tabi varsa. dolayısıyla benim cihazın serviste kalma süresi uzayacak. Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi? yani nasıl bir yol izlemem lazım. yeni aldığim cihazda 2 sorun birden çıkması çok can sıkıcı ve üzücü. bilgisayarı yeni almıştım hevesimi alamadan servise gitti şimdide bu arızalar çıktı. bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum.

hocam coğu kişinin dediğini diyorum bende teknolojik ürünlerde şans işi var.mesela ben donanımsal olarak daha hiç sorun yaşamadım bilgisayarda şuan.titreme,bad sector,fan,wireless gibi sorunlarım olmadı şimdiye kadar.

ne diyeyim hocam inşallah da sorun yaşamazsınız. çok can sıkıcı bir durum gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

Arkadaşlar BIOS update için gelen mesajlar oluyor, yapamayan arkadaşlar için kısaca bir anlatmak istedim. Fakat arkadaşlar aşamaları atlamadan, doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor.

NOT: Bilgisayarınız muhakkak güç kaynağına takılı vaziyette iken aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin !!!

1) Bir adet USB bellek edinin
    2) USB belleği Notebookunuza takın ve Bilgisayarımın altından FAT32 olarak biçimlendirin (İçindeki bütün veriler silinecektir)
    3) Buradan FAT32 olarak formatlanan USB'ye atacağınız dosyaları indirin
    4) Ekli ZIP'li dosyayı ZIP'ten çıkartarak doğrudan USB'nin içine atın ( dizilim USB / EFI / BOOT / "7 adet dosya şeklinde olmalı)
    5) Pil simgesine sağ tıkalyın ve Güç Seçeneklerine tıklayın (MSI PDF adım 2)
    6) Açılan ekranın sol üst koşesine "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" linkine tıklayın (MSI PDF adım 2)
    7) Yeni ekranda mavi puntolar ile "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" linkine tıklayın ve aşağıda müdahale edilebilir hale gelen "Hızlı başlatmayı aç (Önerilen)" alanından çek işaretini kaldırın ve " Değişiklikleri Kaydet " butonuna tıklayın (MSI PDF Adım 3)
    8) Şimdi bilgisayarınızı yeniden başatarak MSI logosu gelene kadar "Del" butonuna basıp bırakın, BIOS ekranı gelecek. Burada security sekmesi altında "Secyre Boot" alanını "Disabled" (MSI PDF Adım 7)yaparak F10'a basın
    9) Notebook BIOS ayarlarını kayıt ederek yeniden açılacak, bu aşamada yine MSI logosu gelene kadar F11 tuşuna basıp bırakın.
    10) Boot ekranı çıkacak ve USB belleğinizi seçmenizi isteyecek(MSI PDF Adım 11), bu işlemi yaptıktan sonra çıkacak iki farklı MS-DOS ekranında Enter diyerek geçin, aksilik olmaz ise BIOS update edilecek ve fs4 ile başlayan sarı bir komut satırı açılacak buraya reset (MSI PDF Adım 13)kelimesini yazıp Enter'a basın. (PC bende açılır gibi oldu ve kapandı, sizde de aynısı olur ise korkmadan güç tuşuna basarak alltaki adıma geçin)
    11) 10. adımdan sonra PC yeniden başlayacak yine MSI logosu gelmeden "Del" tuşuna basıp bırakın ve BIOS'u açın. Burada F9 ardından da F10 yaparak sistemden çıkın(MSI PDF Adım 14) ve güle güle 514 BIOS'u kullanın:)

Görsel olarak size destek olması açısından aşağıdaki MSI kılavuzunu da kullanabilirsiniz.
    (MSI PDF olarak bahsedilen aşamalar bu kılavuzda anlatılmıştır)

dostum kimse ilgilenmemiş ama msi daha almamış olmama rağmen emeğin için teşekkür ediyorum eline sağlık illaki birilerine yardımcı olucaktır :)

• @umuterol rica ederim:) bir kisiye bile faydam oldu ise ne mutlu bana.
    Bu arada arkadaslar boost sorunu ile ilgili actigim konuyu revize ederek donanimsal ve yazilimsal sorunlar olarak isimlendirdim.
    Buradaki konuda genel sohbetler, diger konuda da yazilimsal ve donanimsal sorunlari konusursak konular karismaz ve sorunlarin cozumleri konu dagilmadan takip edilebilir diye dusunuyorum.
    Bir konuda da aciklama yapmak istiyorum, update sonrasi fanin daha hizli donmesi olasi olabilir. Sonucta gpu + %15 daha randimanli calisacak buna paralel isi da artacak ve fan daha hizli donuyor olabilir. Bu kacinilmaz. Normal kullanimda fan gurultulu calismamali, fakat oyunlarda nvidia devreye girdiginde ise fan hizlanacaktir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

quote:

quote:

Hocam bir bilgim yok ama Win7 kuruluyken olmayabilir o işlem yeniden Win8'e dönmeniz gerekebilir. Microsoft ve MSI'ın saçmalıkları....

extra hdd var evde onu takicam win8 kurup bios yukselticez baska care yok anlasilan..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

quote:

quote:

extra hdd var evde onu takicam win8 kurup bios yukselticez baska care yok anlasilan..

BEN HAYATIMDA BÖYLE SACMALIK GÖRMEDIM AYNEN DEDIGIM GIBI WIN 8 CALISTIRIP O SEKILDE BIOS GUNCELLEDIM 514 yeni cikan !!!

BUNUN YANINDA HALA WIRELESS SORUNU VE BRIGHTNESS SORUNU DEVAM EDIYOR YANI EKRAN ISIGINI AZALTIP YUKSELTEMIYORUM!!!! MSI LANET OLSUN!!!

2 HAFTA ÖNCE ISIGI KISIP ACABILIYORDUM ARTIK O DA YOK..BIDE WIRELESS SORUNU UFF SIKILDIM YEMIN EDIYORUM BU MSI DAN

ILGINC EKRAN ISIGI BIOS TA IKEN KISILIP ACILIYOR NE HIKMETSE WINDOWS ALTINDA CALISMIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bguzelsoyy -- 3 Nisan 2013; 23:14:40 >

• Beyler şuan cihazlarınnızda hangi firmware ve bios sürümü yüklü ?
    Win8 son çıkan bios ve win8 için olan firmware'ü aynı anda kullanan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.