Şimdi Ara

Msi Gaming x 1060(6GB):1100 TL / Kingston 32GB DDR4 778 TL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
11
Favori
21.152
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde 31-01-2018 tarihinde 1x 8 gb ram siparişim bugün geldi.Tam 15 gün olmuş.Ben siteyi ve yorumları görüp deneme amaçlı almıştım ramı.Ürün sıfır kutusunda geldi garanti ve irsaliye mahbuzu içinde ama faturası yoktu.Mail attım pazartesi göndericez dediler.Valla bu fiyata hemen bi sipariş daha geçtim bi 15 gün daha bekleriz herhalde :)
  • Arkadaşlar işlemci fiyatları okadar iyiki şu İ7'lerden sipariş vereyimmi vermeyeyimmi diye kendimi zor tutuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 15 Şubat 2018; 23:7:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blawer_s

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

ya arkadaş bu ülke insanına bir şey anlatmak ne zor
    "benim siparişlerim geldi" diyorlar başka demiyorlar

biz ne diyoruz ?

-piyasa fiyatlarının çok altında nasıl satabiliyorlar ?
    -neden başka firmalardan yada distribütörlerden göndertiyorlar ?
    -neden faturaları yok ?
    -başka internet sitesi üzerinden gönderilen faturalar ,ödenen paradan niye çok yüksek (yüksek vergi vermeyi mi seviyorlar) ?
    -kendi siteleri üzerinden satış yapıp ,parayı kendileri aldıkları halde ,ürünler niye başka yerlerden geliyor ?
    -bu durumda nasıl vergi ödüyorlar ?

benim bildiğim ticaret yapanlar bir malı alır ,üzerine kar ekleyip satar ve buna göre vergisini verir
    kendi satmadığın ürüne nasıl fatura keseceksin ve nasıl vergilendireceksin ?

biz burada ürün göndermiyorlar ,dolandırıcı falan demiyoruz
    aklımıza takılan tuhaf durumu sorguluyoruz
    üstelik sen ürünlerini almış olabilirsin ama ileride birileri mağdur olursa zararlarını karşılayacak mısınız (eleştiren ,soru soranlara kızıp ,suçlayanlar)

efendim neymiş burada firmayı kötüleyenler kendileri çokça alıp ,başka yerlerde satıyormuş ?
    ee madem bu kadar çok ürün ellerinde var ,o zaman niye milleti haftalarca bekletiyorlar ?
    ki ekran kartlarının temini şu sıralar çok sıkıntılı iken ,bunlar bu kadar çok kartı nereden buluyor (hemde çok ucuz fiyata)

özet olarak : ben ta en başta söylediğimi hep tekrarladım ,yine tekrarlıyorum ;
    bunları bilerek alan için kimsenin bir sözü olamaz
    ammaaa gelip ikide bir ,firma karalıyorsunuz ,parasını alamayan mı var ,milleti korkutuyorsunuz gibi ucube sözler etmekte sizin hakkınız olamaz
    alırsınız ürününüzü keyfinize bakarsınız ,gerisi sizi ilgilendirmez
    siz ne yahu ,firmadan ucuza bir şeyler aldınız diye sanki firmayı üstünüze mi kayıt ettiler de bu kadar savunma gereği duyuyorsunuz ?

n11 den kuponlarla çok çok ucuza ürünler alanlar oldu ama biz n11'i sürekli deli gibi savunan ,göklere çıkartan kimseyi görmedik

Neden sitesinde bulunan iletişim bilgileri yani cep telefonundan satıcıyı arayıp aklınızdaki bu soruları kendisine sormuyorsunuz ? Neden bizzat satıcıdan gerekli cevapları alıp güvenilir olup olmadığı hususunda varırsanız kanaatinizi burada belirtmiyorsunuz. Benim gördüğüm siz ve bir kısım üyeler sürekli satıcıyı ve oradan ürün alanları bir şekilde itham ederek, suçlar nitelikte sözler sarf ederek ve bazı üyelerin ise aleni hakaretler içerin sözler söylemesi nedeniyle alan kişiler zaruri olarak savunma yapmak zorunda kalıyor.

ilk cümleyi dahi okumadığınız belli oluyor

ben bir firma yetkilisini arayıp siz güvenilir misiniz diye mi soracağım ,yok artık ?
    onlar para kazanacak diye ben kendimi mi helak edeceğim ?
    gelsinler forumdan bir zahmet cevap versinler

diğer sözleriniz ise gayri ciddi olduğu için cevap vermeye gerek duymuyorum (cevap verdiğim konulara niye tekrar cevap vereyim ,dediğim gibi mesajı dahi okumadan savunma konumuna geçtiğiniz belli oluyor)

ben kimseyi şu zamana kadar suçlamadım ,sadece normal bir satış olmadığı için bir şeyler soruyorum
    bu sorularıma firma görevlileri değil de ,başkalarının tepki göstermesi ilginç değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 16 Şubat 2018; 5:38:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SerhatUraL35

quote:

biz ne diyoruz ?

-neden faturaları yok ?
    -başka internet sitesi üzerinden gönderilen faturalar ,ödenen paradan niye çok yüksek (yüksek vergi vermeyi mi seviyorlar) ?
    -kendi siteleri üzerinden satış yapıp ,parayı kendileri aldıkları halde ,ürünler niye başka yerlerden geliyor ?

benim bildiğim ticaret yapanlar bir malı alır ,üzerine kar ekleyip satar ve buna göre vergisini verir

üstelik sen ürünlerini almış olabilirsin ama ileride birileri mağdur olursa zararlarını karşılayacak mısınız (eleştiren ,soru soranlara kızıp ,suçlayanlar)

efendim neymiş burada firmayı kötüleyenler kendileri çokça alıp ,başka yerlerde satıyormuş ?
    ee madem bu kadar çok ürün ellerinde var ,o zaman niye milleti haftalarca bekletiyorlar ?
    ki ekran kartlarının temini şu sıralar çok sıkıntılı iken ,bunlar bu kadar çok kartı nereden buluyor (hemde çok ucuz fiyata)

ammaaa gelip ikide bir ,firma karalıyorsunuz ,parasını alamayan mı var ,milleti korkutuyorsunuz gibi ucube sözler etmekte sizin hakkınız olamaz
    siz ne yahu ,firmadan ucuza bir şeyler aldınız diye sanki firmayı üstünüze mi kayıt ettiler de bu kadar savunma gereği duyuyorsunuz ?

n11 den kuponlarla çok çok ucuza ürünler alanlar oldu ama biz n11'i sürekli deli gibi savunan ,göklere çıkartan kimseyi görmedik

Samimiyetinize inanarak bütün samimiyetim ile sorduğunuz bütün soruları elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışacağım. İlk olarak lütfen yazdıklarımı okumadan direk savunuyor diye ön yargılı yaklaşmayın.

- Piyasa fiyatlarının nasıl altında satıldığı ile alakalı defalarca açıklama yapıldı. Eski konuyu açıp okursanız görürsünüz.
    - Sattıkları sunucu ücretlerinin karşılığını oem parçaları olarak aldıklarından dolayı.
    - Kim demiş faturaları yok ? Ürünlerin hepsi faturalı ve garantili. Hatta faturanın resmini de atmıştım. Bu yazdığınız da okumadan veya anlamadan yazdığınızı bir kez daha kanıtlıyor.
    - Sadece webdenal dan gelen ürünlerin birkaç tanesinde bu sorun oluştu. Onun harici gelen Method Bilişim faturalarında ödenen tutar neyse ondan fatura kesildi. Birkaç üründe 200-300 liralık ürünün vergisi olan %18 kdv de tolere edilemeyecek bir rakam değil.
    - İlk sorunuzla bağdaşıyor ama yinede cevaplayacağım. Sattıkları sunucuların ücretleri karşılığında oem parça alan ve satışını gerçekleştiren bu firma sadece Türkiye'de değil Dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan ekran kartı stok sıkıntısı mevcut. Gecikmeler bu yüzden kaynaklanıyor. Siparişleri, firmaların RESMİ TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖR'lerine ileterek onlardan sevkiyat bekleniyor ve teslimatlar gerçekleştiriliyor. Yani ürünleri kendileri değil ürünlerin kendi resmi distribütörleri getirtiyor. Bu sayede sunuculardan kazanılan ücretler nakde çeviriliyor. İş sektörü olarak oem parçalara da giriş yaptıkları için nakde çevirdikleri parayı da tekrar oem parçalara yatırarak yeni siparişler geçiliyor. Durum bu şekilde.
    - Sattıkları her ürün için fatura keserek vergilerini düzenli bir şekilde ödüyorlar. Vergi konusundaki takipler çok ciddi bir şekilde yapılıyor. 4 yıldır faaliyet gösteren bir şirketin vergi kaçırdığını emin olun sizden önce fark ederler ve gerekli işlemleri yaparlar. MASAK'ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını araştırmanızı da tavsiye ederim.

Ticaret konusunda yazdığınıza gelecek olursa Technosistem bir malı alıyor, üzerine kar ekleyip satıyor ve buna göre vergisini veriyor. Kendi satmadığı ürün diyecekseniz sadece üretilen ürünlerin satışı yapılabilir gibi saçma bir mantık çıkıyor ortaya. Sonuçta ticaret başkasından belli bir fiyatla alınan ürünün tekrar faturalandırılarak satılması durumu. Her şeyi mutlaka sorgulayacağız. Ama art niyetli sorgulama olunca işin rengi direk karalama olarak değişiyor. Her insan kendi davranışından sorumlu. O yüzden herkesin verdiği karar sadece kendisini bağlar. Benim yazdıklarım size de değildi. Kendim de şahit olduğum bir sürü kişi almayın dolandırıcı bunlar diye sayıp sövüp kendileri ilan açıp sattılar.
    Dediğim gibi ürün ellerinde yok resmi distribütörlerden ürünün tedarik edilmesini bekliyorlar. Dünya çapındaki stok sıkıntısı da bu süreci uzattıkça uzatıyor. Bu kadar çok kartı nereden bulduklarını ve nasıl ucuza sattıkları ile ilgili sorunun cevabını yukarıda da yazdığım için geçiyorum.

Özet olarak : İlk söylediğiniz cümleye kesinlikle katılıyorum. Diğer söylediklerinizle ilgili olarak yine kendinizle çelişiyorsunuz. Demişsiniz ki ben istediğimi söylerim, bende sizinle aynı hakkı kullanarak bende kendi düşüncelerimi söyleyerek, bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Bunlar ucube sözler değil. Neden bu kadar saldırgan yaklaşıyorsunuz ? Ürünümü alıp keyfime bakarak buraya yazamam mı yani ? O zaman siz de bu yorumu yazamazsınız diyorum. Var mı böyle bir dünya ?
    Son cümlenize de sizin üslubunuzla yanıt vereyim ; Asıl size ne yahu ? hiçbir şey almayıp bir sorun yaşamadan sanki firma size bir zarar verdi yada yolunuza taş mı koydu da bu kadar karalayıp dolandırıcılık gibi bir suçla itham ediyorsunuz ?

Baştan peşin peşin söyleyeyim. Firma lehine bir şey yazan herkes direk firmanın adamı, çalışanı diye hedef gösterilerek hakaretlere maruz kalıyor. Bu gibi bir durumda yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımdan şüpheniz olmasın. Saygı çerçevesinde yazılan her şey kabulümdür. Elimden geldiği kadar bilgim dahilinde sorularınızı da yanıtlamaya çalışırım. Yinede hala aynı şekilde şüphelenen olursa bana özel mesaj göndermesi durumunda çalıştığım kurumun bilgilerini veririm. Dilerse arayıp telefonla da konuşabiliriz.

siz firma yetkilisi misiniz ?

değilseniz diğer söyledikleriniz umurumda olmaz ,ki zaten burada bir şeyler yazmak için kimseden izin falan almam (yönetim izin verdiği sürece)
    her vatandaşın bu tür konularda bilgi alma hakkı vardır

burası bir forum sitesi ,bir firmanın babasının forumu değil
    merak eden her türlü soruyu sorar ,aklına yatmayan konularda görüşünü bildirir
    ben hiçbir firma için dolandırıcı ,sahtekar falan demedim ,bu sözleri genelde savunmaya çalışanlar yamamaya çalışıyor
    ki diyenler var ama ne hikmetse onlara kimse cevap dahi yazmazken ,benim söylediklerime cevap verilmesi de ilginç geliyor

üstelik yorum yapmak için illa o ürünü veya firmadan alım yapması mı gerekiyor ,iyiymiş o zaman uzay mekiği almadık diye ,uzay mekiğinden de konuşamayacağız demektir

neyse uzatmaya gerek yok ,dediğim gibi yetkiliyseniz buyurun açıklama yapın ve millet bakıp kendisi değerlendirsin ,yoksa güle güle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 16 Şubat 2018; 6:59:25 >

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    SİZ UYARINIZI yaptınız mı? yaptınız boş verin alan alsın Allah akıl vermiş fikir vermiş yaşayıp görsün alan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

quote:

quote:

biz ne diyoruz ?

-neden faturaları yok ?

Neden sitesinde bulunan iletişim bilgileri yani cep telefonundan satıcıyı arayıp aklınızdaki bu soruları kendisine sormuyorsunuz ? Neden bizzat satıcıdan gerekli cevapları alıp güvenilir olup olmadığı hususunda varırsanız kanaatinizi burada belirtmiyorsunuz. Benim gördüğüm siz ve bir kısım üyeler sürekli satıcıyı ve oradan ürün alanları bir şekilde itham ederek, suçlar nitelikte sözler sarf ederek ve bazı üyelerin ise aleni hakaretler içerin sözler söylemesi nedeniyle alan kişiler zaruri olarak savunma yapmak zorunda kalıyor.

yav sanane kardeş adam aramak zorunda mı? aynı sorduğu soruları bende sordum biten sıcak fırsatlar konusunda yine senin verdiğin cevabı verdiler bana da. la siz avukatı mısınız sitenin? yoksa verecek cevabın sus neden cevap yazma gereksiniminde hissediyosun kendini siteyi savunmak adına?

bu soruların hangisi mantıksız varsa yazıya cevap ver yoksa cevabın boş yapma adamı arayıp sor diye kimse kimseyi aramak zorunda değil zaten arayanlar da var konuda bir çok şeye cevap veremiyorlar yada kaçamak cevaplar...

Hiç bir bilgiye sahip olmadan yada sahip olduğunuz bilgileri saklayarak bu kadar kara propaganda yapmanız sizin iyi niyetli olmadığınız fikrini oluşturuyor insanda, kimseyi savunduğum yok. Şu taraflaştırma çabalarından vazgeç gayet tarafsız bir şekilde merakımı gideriyorum madem bu kadar olumsuz yorum yapıyorsunuz. madem bu adamdan ürün alıpta hala bu adam dolandırıcıdır diye iddia eden yok. satış sistemine ilişkin de ön sipariş yöntemi ile önce ödeme sonra ürün temini şeklinde ki bu sistemin adı ön sipariştir. Ticaretle uğraşmadığın ve insan ilişkilerinde çok zayıf olduğun yazdığın cevaplardan ve üslubundan belli. Madem bu adamın iyi niyetli olmadığını düşünüyorsunuz ozaman boş sallamayın diyorum delillendirin bende size hak vereyim. Özellikle sen şuanda trollükten başka hiç birşey yapmıyorsun. Bak çok güzel bir bilgi. senin yapamadığını ben yaptım. Aradım adamı konuştum nedir bu durum diye ? alıntı yaptığım arkadaşın tüm sorularını yönelttim. Cevaplarını aldım. Sende ara samimiysen arar konuşursun adam sende olmayacak derecede düzgün bir üslupla cevap veriyor.

Satıcının dürüstlüğünden çok sizlerin dürüstlüğünden ve bu işteki çıkarından şüpheliyim. çünkü hep boş sallıyorsunuz. Akbabadan farkınız yok.
    Alıcıların günlerdir size söylediği şey "beni ben düşünürüm kardeşim paramı da ben düşünürüm sana ne oluyor.? " Boşuna konuyu kirletme diyor söyle bakalım sana ne oluyor ?

Gereksiz boş bişiler saçmalamışsın sadece son sözüne cevap vereyim. Ben kimseye niye alıyonuz demedim, almayın demedim evet para sizin paranız dolandırılırsanız siz dolandırılırsınız bundan banane zaten karışmadım kimseye.

benim sorduğum sorular firmaya yönelik sorular ve ben kimseyi arayıp cevap aramak zorunda değilim, yurtiçindeki her firmanın yaptığının tersine bir şeyler yapılıyor ve bu benim garibime gidiyor ortaya konuşuyorum, bundan sen niye rahatsız olup alıntılama gereksinimi duyuyosun veya üstteki arkadaşın sorduğu sorulardan niye rahatsız oluyosun?

SANANE isteyen istediğini yazmakta hür kimse kimseye dolandırıcı dememiş kötü bir ithamda bulunmamış ki bulunulsa bile yine sanane bizim yazdıklarımız sana samimi gelmiyosa neden cevap verme gereksiniminde hissediyosun kendini. Burası bir forum dileyen herkes istediğini yazar zoruna giden ne?

firma yetkilileri adına konuşmaları benim de dikkatimi çekiyor ,şimdiye kadar bir firma yetkilisi çıkıp niye şöyle ,böyle diyorsunuz demedi ama nedense normal üyeler resmen avukatlığını yapıyor

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    ben zaten mesajımda onu belirttim ama sorduğum sorular dahi birilerinin zoruna gitmiş
    benim bildiğim ticari sisteme hiç benzemediği için ,merak ettiğim konuları soruyorum
    burası bir forum ise buna hakkımız yok mu ?

illa firmaları övmemiz mi gerekiyor (ki ben zaten kötülemedim)
    birçok firma için dolandırıcı diye konu açıldı ve bu arkadaşlardan kimse çıkıp da böyle diyemezsin demedi
    ben zaten şu zamana kadar hiçbir firmaya dolandırıcı falan demedim (mağdur olsam dahi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 16 Şubat 2018; 5:35:30 >
    ya bazı insanlar gariptir takılmayın hemen avukatlığa soyunur uyarırsın ters anlar ben biraz baktım pek güven vermedi site direk eledim ve düşüncemi yazıp uyarımı yaptım gerisi onlara kalmış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SerhatUraL35

quote:

biz ne diyoruz ?

-neden faturaları yok ?

Samimiyetinize inanarak bütün samimiyetim ile sorduğunuz bütün soruları elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışacağım. İlk olarak lütfen yazdıklarımı okumadan direk savunuyor diye ön yargılı yaklaşmayın.

- Piyasa fiyatlarının nasıl altında satıldığı ile alakalı defalarca açıklama yapıldı. Eski konuyu açıp okursanız görürsünüz.
    - Sattıkları sunucu ücretlerinin karşılığını oem parçaları olarak aldıklarından dolayı.
    - Kim demiş faturaları yok ? Ürünlerin hepsi faturalı ve garantili. Hatta faturanın resmini de atmıştım. Bu yazdığınız da okumadan veya anlamadan yazdığınızı bir kez daha kanıtlıyor.
    - Sadece webdenal dan gelen ürünlerin birkaç tanesinde bu sorun oluştu. Onun harici gelen Method Bilişim faturalarında ödenen tutar neyse ondan fatura kesildi. Birkaç üründe 200-300 liralık ürünün vergisi olan %18 kdv de tolere edilemeyecek bir rakam değil.
    - İlk sorunuzla bağdaşıyor ama yinede cevaplayacağım. Sattıkları sunucuların ücretleri karşılığında oem parça alan ve satışını gerçekleştiren bu firma sadece Türkiye'de değil Dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan ekran kartı stok sıkıntısı mevcut. Gecikmeler bu yüzden kaynaklanıyor. Siparişleri, firmaların RESMİ TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖR'lerine ileterek onlardan sevkiyat bekleniyor ve teslimatlar gerçekleştiriliyor. Yani ürünleri kendileri değil ürünlerin kendi resmi distribütörleri getirtiyor. Bu sayede sunuculardan kazanılan ücretler nakde çeviriliyor. İş sektörü olarak oem parçalara da giriş yaptıkları için nakde çevirdikleri parayı da tekrar oem parçalara yatırarak yeni siparişler geçiliyor. Durum bu şekilde.
    - Sattıkları her ürün için fatura keserek vergilerini düzenli bir şekilde ödüyorlar. Vergi konusundaki takipler çok ciddi bir şekilde yapılıyor. 4 yıldır faaliyet gösteren bir şirketin vergi kaçırdığını emin olun sizden önce fark ederler ve gerekli işlemleri yaparlar. MASAK'ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını araştırmanızı da tavsiye ederim.

Ticaret konusunda yazdığınıza gelecek olursa Technosistem bir malı alıyor, üzerine kar ekleyip satıyor ve buna göre vergisini veriyor. Kendi satmadığı ürün diyecekseniz sadece üretilen ürünlerin satışı yapılabilir gibi saçma bir mantık çıkıyor ortaya. Sonuçta ticaret başkasından belli bir fiyatla alınan ürünün tekrar faturalandırılarak satılması durumu. Her şeyi mutlaka sorgulayacağız. Ama art niyetli sorgulama olunca işin rengi direk karalama olarak değişiyor. Her insan kendi davranışından sorumlu. O yüzden herkesin verdiği karar sadece kendisini bağlar. Benim yazdıklarım size de değildi. Kendim de şahit olduğum bir sürü kişi almayın dolandırıcı bunlar diye sayıp sövüp kendileri ilan açıp sattılar.
    Dediğim gibi ürün ellerinde yok resmi distribütörlerden ürünün tedarik edilmesini bekliyorlar. Dünya çapındaki stok sıkıntısı da bu süreci uzattıkça uzatıyor. Bu kadar çok kartı nereden bulduklarını ve nasıl ucuza sattıkları ile ilgili sorunun cevabını yukarıda da yazdığım için geçiyorum.

Özet olarak : İlk söylediğiniz cümleye kesinlikle katılıyorum. Diğer söylediklerinizle ilgili olarak yine kendinizle çelişiyorsunuz. Demişsiniz ki ben istediğimi söylerim, bende sizinle aynı hakkı kullanarak bende kendi düşüncelerimi söyleyerek, bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Bunlar ucube sözler değil. Neden bu kadar saldırgan yaklaşıyorsunuz ? Ürünümü alıp keyfime bakarak buraya yazamam mı yani ? O zaman siz de bu yorumu yazamazsınız diyorum. Var mı böyle bir dünya ?
    Son cümlenize de sizin üslubunuzla yanıt vereyim ; Asıl size ne yahu ? hiçbir şey almayıp bir sorun yaşamadan sanki firma size bir zarar verdi yada yolunuza taş mı koydu da bu kadar karalayıp dolandırıcılık gibi bir suçla itham ediyorsunuz ?

Baştan peşin peşin söyleyeyim. Firma lehine bir şey yazan herkes direk firmanın adamı, çalışanı diye hedef gösterilerek hakaretlere maruz kalıyor. Bu gibi bir durumda yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımdan şüpheniz olmasın. Saygı çerçevesinde yazılan her şey kabulümdür. Elimden geldiği kadar bilgim dahilinde sorularınızı da yanıtlamaya çalışırım. Yinede hala aynı şekilde şüphelenen olursa bana özel mesaj göndermesi durumunda çalıştığım kurumun bilgilerini veririm. Dilerse arayıp telefonla da konuşabiliriz.

siz firma yetkilisi misiniz ?

değilseniz diğer söyledikleriniz umurumda olmaz ,ki zaten burada bir şeyler yazmak için kimseden izin falan almam (yönetim izin verdiği sürece)
    her vatandaşın bu tür konularda bilgi alma hakkı vardır

burası bir forum sitesi ,bir firmanın babasının forumu değil
    merak eden her türlü soruyu sorar ,aklına yatmayan konularda görüşünü bildirir
    ben hiçbir firma için dolandırıcı ,sahtekar falan demedim ,bu sözleri genelde savunmaya çalışanlar yamamaya çalışıyor
    ki diyenler var ama ne hikmetse onlara kimse cevap dahi yazmazken ,benim söylediklerime cevap verilmesi de ilginç geliyor

üstelik yorum yapmak için illa o ürünü veya firmadan alım yapması mı gerekiyor ,iyiymiş o zaman uzay mekiği almadık diye ,uzay mekiğinden de konuşamayacağız demektir

neyse uzatmaya gerek yok ,dediğim gibi yetkiliyseniz buyurun açıklama yapın ve millet bakıp kendisi değerlendirsin ,yoksa güle güle

Yazdıklarımdan bunu anlıyorsanız gerçekten o yorumu yazmak için harcadığım zamana acıyorum sadece :) Hayatınızda başarılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SerhatUraL35 kullanıcısına yanıt
    Bazı şirketler bir şekilde vergi kaçırmalarına devlet izin vermesi ile refah içinde yaşayabiliyor.
    Örneğin bazı bilişim firmalar 1000 civarı çalışanına asgari ücret üzerinden vergi yatırabiliyor. Geri kalan maaşları elden veriyor ki dhaa yüksek vergi ödemesin, Şikayetçi bile olamıyorsun. maaliye gelip denetliyor ama usulsüzlük bulamıyor. Bu ülkede vergi kaçırmak o kadar da zor değil. Tepede kim varsa ona yağ çeken kral gibi yaşıyor.
  • Risk budur arkadaşlar isteyen varsa denesin
  • 3k ya 1080 ti veriyorlar alan varmı ?
  • Dün 14 1080Ti vardı bugün 16. Bu fiyattan bitmediğine göre ya alan yok yada satıldıkça stok artıyor.
  • açıkcası pek güvenemedim. riske girmeye değmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Fiyatlara 50% fark koyup sahibinden'e ikinci el koysa, ekran kartlarını almaya kuyruğa girerler.
  • Geçmiş olsun: http://www.methodbilisim.com/

Pcdepo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrozenFlame -- 17 Şubat 2018; 1:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ya bazı insanlar gariptir takılmayın hemen avukatlığa soyunur uyarırsın ters anlar ben biraz baktım pek güven vermedi site direk eledim ve düşüncemi yazıp uyarımı yaptım gerisi onlara kalmış

kardeş ben bu forumu artık en ince ayrıntısına kadar biliyorum ,aklının alamayacağı kadar gizli satıcı ,firma görevlisi var bu forumda
    bir defasında bir firma bana dahi teklif etti ,firma hakkında iyi şeyler yaz sana komisyon ödeyelim diye
    o nedenle emin ol aşırı derece savunan birisi varsa mutlaka işin içinde bir şeyler vardır
    internet ortamında ekranın arkasında beni kimse görmüyor diye neler neler yapılıyor ,hepsinden haberim olacak kadar yıllarım geçmiştir (şuan bazılarının yaşı kadar bilgisayar ve internet kullanmışlığım var)

geçen sene yatırım tavsiye bölümünde birisi tartıştık ,adam din iman diyor ,karalama yapıyorsunuz biz vergisini veren namuslu bir firmayız diyor ve sürekli aba altından sopa göstererek firma hakkında olumsuz yazılmasını engellemeye çalışıyordu

bana diyor ki büyük günah işliyorsun ,bunun vebalini çekeceksin :)

sonra bir baktım bunlar medyada manşet olmuşlar ,şimdi büyük ihtimal cezaevindeler
    ne oldu bunlar siz misiniz diye sordum ama adam ortalıktan kayboldu (cevap yok)
    ha çok geçmez yakında gelir ve yine kaldığı yerden devam eder ,çünkü onlarda biliyor bu tür suçların çok büyük cezası yok

yanlış anlaşılma olmasın bunları konusu olan firma için söylemiyorum ,çünkü hiç bilmediğim bir firma ve şimdiye kadar görmediğim bir satış şekli olduğu için sorular soruyorum ama bazıları niyeyse babasının firması gibi çılgınca savunma gereği duyuyor

tekrar söylüyorum bu firma benim umurumda değil ,alım yapanlarda umurumda değil ,ben sadece aklımın almadığı konuları gündeme getiriyorum
    Allah herkese akıl fikir vermiş ,gerisi beni ilgilendirmiyor ama kasıtlı olarak kötü yorum yapılmasını engellemeye çalışanlar olduğu görülüyor (amacı nedir ,niye böyle yapıyor bilemiyorum)

ya arkadaş sizin kafanız alıyor mu ,biz bu şekilde söyledik diye millet ne zarar görecek ?
    defalarca söyledik biz kimsenin elini tutmuyoruz ,almak isteyeni engelleme gibi bir gücümüz de yok

benim vicdanım rahat ,gerisi umurumda değil

takılmayın diyorsunuz ama ben bu forumda çok kişiden yardım gördüm ,yanlışa düşmem engellendi ve bu tip kişiler için kendimi borçlu hissediyorum
    diğer türlü bana ne der geçerim ,ki zaten tuhaf cevaplar gelmese yine umursamam

takılma derken umursama demedim uyarını yaparsın zaten anlayan anlar anlamayan da kendi bilir her koyun kendi bacağından asılır bende yıllardır buradayım neyin ne olduğunu biliyorum merak etme genelde 3 beş mesajı olan gelir firmayı över yemezler tabi ki yiyene de zorla alma diyemezsin ki zaten uyarmışsın konudaki sitenin zaten görünümü güven vermiyor her halinden belli bir gariplik olduğu bunuda yazdım gerisi okuyanlara kalmış. ben sahibinden.com a da güvenmeyin diye yazarım ama illa alıp dolandırılıyorlar sonra da gelip konu açıp yandım anam diyeni çok gördüm demiştim deyince de bozuk atanlar oluyor o yüzden uyarırsın dinleyen dinler dinlemeyene yapacak bir şey yok sonuçta onun aklının başına gelmesi için illa bir kez dolandırılması gerekiyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Şubat 2018; 1:54:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FrozenFlame

Geçmiş olsun: http://www.methodbilisim.com/

Pcdepo

Haydaa. Site patlamış. Hayırdır inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aldık bakalım rx 580 gelişmelerden haberdar ederim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.