Şimdi Ara

MSI g41m-p33 mu Gigabyte g41m combo mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar xeon e5450 işlemci ile düşük bütçeli sistem toplama aşamasındayım. Ancak anakart konusunda çok kararsız kaldım "MSI g41m-p33 mu Gigabyte g41m combo mu?" sizce hangisi?

Not: Xeon bu anakartlarda modlama ile çalışıyor o yüzden çalışmaz gibi tartışmalara girmeyelim lütfen gigabyte daha önce kullandım ddr2 sistemde şimdi ddr3 ramler kullanıcam bu yüzden önerilerinizi dikkate alıcam yardımcı olursanız sevinirim. Şİmdiden teşekkürler.

• Bende aynı karttan MSI vardı arkadaşta da Gigabyte olanı vardı. Ben MSI dan bir sıkıntı yaşamadım ama arkadaş Gigabyteda çok sıkıntı yaşadı. Bendeki MSI DDR3 1333Mhz OC Hi-Level 2x4 gb ramlerle sıkıntısız çalışıyordu. Aynı marka ve model ramleri arkadaşım kendi Gigabyetında çalıştıramadı sürekli mavi ekran veriyordu aynı zamanda da kuzey köprüsü aşırı ısınıyordu (elinizi temas ettirdiğinizde elinizi çekmek zorunda kalıyordunuz artık kaç derece bilmiyorum, çünkü ölçemedik sensör sıcaklığı yanlış gösteriyordu -200 derece gösteriyordu :). Gigabyte olanında mecbur DDR2 ram kullanmak zorunda kaldı ve çok geçmedende zaten sattı. Ben benim MSI'ı arkadaşa verdim kendime imzamdaki sistemi toplamıştım. Şu an arkadaşım benim verdiğim MSI'ı aynı ramlerle ve Q9550 işlemci ile sorunsuz kullanıyor.
  • yıl olmuş 2017 hala ddr2 anakartlı sistem toplamaya çalışıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

yıl olmuş 2017 hala ddr2 anakartlı sistem toplamaya çalışıyorsunuz.

bizdeki amaç başka xeon işlemci ile düşük bütçe ile yüksek performans derdindeyiz kalkıp uçak almak gibi niyetin yok dünya para bayılıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popu1er -- 1 Mart 2017; 13:8:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertyagci

Bende aynı karttan MSI vardı arkadaşta da Gigabyte olanı vardı. Ben MSI dan bir sıkıntı yaşamadım ama arkadaş Gigabyteda çok sıkıntı yaşadı. Bendeki MSI DDR3 1333Mhz OC Hi-Level 2x4 gb ramlerle sıkıntısız çalışıyordu. Aynı marka ve model ramleri arkadaşım kendi Gigabyetında çalıştıramadı sürekli mavi ekran veriyordu aynı zamanda da kuzey köprüsü aşırı ısınıyordu (elinizi temas ettirdiğinizde elinizi çekmek zorunda kalıyordunuz artık kaç derece bilmiyorum, çünkü ölçemedik sensör sıcaklığı yanlış gösteriyordu -200 derece gösteriyordu :). Gigabyte olanında mecbur DDR2 ram kullanmak zorunda kaldı ve çok geçmedende zaten sattı. Ben benim MSI'ı arkadaşa verdim kendime imzamdaki sistemi toplamıştım. Şu an arkadaşım benim verdiğim MSI'ı aynı ramlerle ve Q9550 işlemci ile sorunsuz kullanıyor.

Senin bu yorumunu başka bir konuda daha okudum kafamı karıştıran konu şu bu kartların sıfırı bulunmuyor çok temiz MSI buldum aynı şehirde ana gigabyte satan adam 20 ay garabtşsş olduğunu söyledi ve xeon işlemcileri hep gigabyte üzerinde kullanıyorlar youtubeda gördüm ama tüm g41 anakartlara olur diyor videoyu paylaşan kişi 20 ay garanti ile MSI arasında kaldım eski anakartım gigabyte bende memnun değildim windows 10da müzik dinlerken çat çut sesler yapıyordu.

• 0 hangisini bulabilirsen alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: popu1er

quote:

Orijinalden alıntı: mertyagci

Bende aynı karttan MSI vardı arkadaşta da Gigabyte olanı vardı. Ben MSI dan bir sıkıntı yaşamadım ama arkadaş Gigabyteda çok sıkıntı yaşadı. Bendeki MSI DDR3 1333Mhz OC Hi-Level 2x4 gb ramlerle sıkıntısız çalışıyordu. Aynı marka ve model ramleri arkadaşım kendi Gigabyetında çalıştıramadı sürekli mavi ekran veriyordu aynı zamanda da kuzey köprüsü aşırı ısınıyordu (elinizi temas ettirdiğinizde elinizi çekmek zorunda kalıyordunuz artık kaç derece bilmiyorum, çünkü ölçemedik sensör sıcaklığı yanlış gösteriyordu -200 derece gösteriyordu :). Gigabyte olanında mecbur DDR2 ram kullanmak zorunda kaldı ve çok geçmedende zaten sattı. Ben benim MSI'ı arkadaşa verdim kendime imzamdaki sistemi toplamıştım. Şu an arkadaşım benim verdiğim MSI'ı aynı ramlerle ve Q9550 işlemci ile sorunsuz kullanıyor.

Senin bu yorumunu başka bir konuda daha okudum kafamı karıştıran konu şu bu kartların sıfırı bulunmuyor çok temiz MSI buldum aynı şehirde ana gigabyte satan adam 20 ay garabtşsş olduğunu söyledi ve xeon işlemcileri hep gigabyte üzerinde kullanıyorlar youtubeda gördüm ama tüm g41 anakartlara olur diyor videoyu paylaşan kişi 20 ay garanti ile MSI arasında kaldım eski anakartım gigabyte bende memnun değildim windows 10da müzik dinlerken çat çut sesler yapıyordu.

o çat çut seslerini ben denetim masasında güç seçeneklerinden yüksek performansı seçerek çözdüm. bende xeon x5460 gigabyte g41m combo anakart kullanıyorum. ramlerde 2x 4 gb 1333 mhz. benimde ramlerden dolayı mavi ekran verme sorunu vardı. format atarak çözmüştüm. arkadaşların bilgisine.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.