Şimdi Ara

MSI G41M-P26 anakart üzerinde E8400 işlemci ne yaptıysam o.c. olmuyor yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu MSI G41M-P26 anakartta, biosda çok az değişiklik seçeneği çıkıyor. Öyle voltaj artırma seçeneği filan yok yada ben bir türlü bulamadım.
    Core 2 Duo E8400, 3000 MHz işlemci defaultda (9 x 333) olarak çalışıyor. Ben bunu 334 yapınca pc açılmıyor. 1mhz bile arttıramıyorum yani. 9 olan çarpanı değiştircek bir seçenek zaten yok biosta.
    Ramlarim dual 4gb(her biri 2 gb) kingston ddr3 1333 mhz .

Çok araştırdım ama yapamadım bir tülü overclock. Bu konuda çok tecrübeli sayılmam ama daha önceki pc lerimde yapmıştım o.c. Artık ana kartta o.c yi açan bir switch filan olduğundan şüphe duymaya başladım.
    Youtube'dan video izliyorum adam benim anakartta sadece 9X333 olan yerdeki 333 arttırarak, başka hiç bir ayar yapmadan 4.17 ghz ye çıkıyor. Bir 1 mhz arttırınca pc açılmıyor. Biosunu da hiç beğenmedim bu anakartın, çok kısıtlı.

Bir el atarsanız çok makbule geçer.

youtube videosu

• Arkadaşlar ben dediğim gibi voltaje değiştirmeyle ile ilgili bir yer bulamadım. Sadece info olarak voltajı sıcaklığı filan görebiliyoruz.

Ama bu kartlada o.c yapan dünya kadar kişi var. Belki yüksek mhz artırımları için voltage gerekli olabilir. Ama dediğim gibi 1 mhz bile artırım yaptığımda açılmamasının başka bir püf noktası olması lazım. Ramlerim 1667 mhz. O yuzden ramlerden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Bence aşağıya eklediğim resimlerdeki yerlerden yada başka bir yerden bir püf noktası var. Ben bulamadım ama yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lezgi -- 31 Mart 2012; 11:11:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lezgi

Arkadaşlar bu MSI G41M-P26 anakartta, biosda çok az değişiklik seçeneği çıkıyor. Öyle voltaj artırma seçeneği filan yok yada ben bir türlü bulamadım.
    Core 2 Duo E8400, 3000 MHz işlemci defaultda (9 x 333) olarak çalışıyor. Ben bunu 334 yapınca pc açılmıyor. 1mhz bile arttıramıyorum yani. 9 olan çarpanı değiştircek bir seçenek zaten yok biosta.
    Ramlarim dual 4gb(her biri 2 gb) kingston ddr3 1333 mhz .

Çok araştırdım ama yapamadım bir tülü overclock. Bu konuda çok tecrübeli sayılmam ama daha önceki pc lerimde yapmıştım o.c. Artık ana kartta o.c yi açan bir switch filan olduğundan şüphe duymaya başladım.
    Youtube'dan video izliyorum adam benim anakartta sadece 9X333 olan yerdeki 333 arttırarak, başka hiç bir ayar yapmadan 4.17 ghz ye çıkıyor. Bir 1 mhz arttırınca pc açılmıyor. Biosunu da hiç beğenmedim bu anakartın, çok kısıtlı.

Bir el atarsanız çok makbule geçer.

youtube videosu

Çarpan ve fbs değerlerinin bulunduğu pencereyi buldun mu sen ?

• adam onceden oc yaptım dıyor o kadar bılgısız degıl demekkı resım ve vıdeoyu goremıyorum ama bıos update yapın(vıdeodakı bıos surumuyle aynı surume getırın olmassa en ust bıos yukleyın)
  • Büyük ihtimal fsp sınırına takılıyosun anakart 1333 mhz e kadar destekliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lezgi

Arkadaşlar ben dediğim gibi voltaje değiştirmeyle ile ilgili bir yer bulamadım. Sadece info olarak voltajı sıcaklığı filan görebiliyoruz.

Ama bu kartlada o.c yapan dünya kadar kişi var. Belki yüksek mhz artırımları için voltage gerekli olabilir. Ama dediğim gibi 1 mhz bile artırım yaptığımda açılmamasının başka bir püf noktası olması lazım. Ramlerim 1667 mhz. O yuzden ramlerden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Bence aşağıya eklediğim resimlerdeki yerlerden yada başka bir yerden bir püf noktası var. Ben bulamadım ama yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı anakart benim eski anakarttı yanan. Ama oc yüzünden değil . Kısa devre olmuş içinde.
    Bu kartta voltaj yok . Ama başka bişey var voltaj görevinmi gören o da Pci-e frequency onu 120 yap ve 333ü o zaman arttır. Ben 2,66yı 3,20 yapmıştım en fazla.

• aynı dertten bende muzdaribim bir türlü yükseltemiyorum e8400 ümü :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacksony -- 2 Mayıs 2012; 21:30:38 >
  • Gözün korkmaz, anakartı eline almaktan korkmazsan "bsel mod" yap. Ama risklidir, zordur, birşey olursa karışmam-sorumluluk almam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam önceden msı g31 p21 vardı elimde e8500 işlemciyi 3.80 1600mhz çıkartabiliyordum.Şimdi g41 p26 serisinde 1333mhz kadar desteklediği için 3.20 bile olmuyor çok boktan bi iş ramlaride 1066 kadar destekliyo 1333mhz e o.c yapabiliyosun ama işlemciyi 1600mhz o.c yapamıyoruz. Bios güncelleme falan denedim ancak bişey bulamadım. :(
  • http://sinuzitforum.ecballium.com/konu-msi-g41m-p26-ddr3-775-pin-anakart-55.html

bu anakarta xeon takmak istiyorum da siz "benim anakartım yandı" deyince pimpiriklendim. xeon mu kullanıyordunuz?

xeonlar yüksek watt çektikleri için anakartı yakıyormuş. 3 farklı kişiden duydum.. siz 4. olabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.