Şimdi Ara

MSI CX62 6QD-234XTR Kullanıcı İzlenimleri //Genel Soruları Cevaplama (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
4
Favori
16.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekramarketin N11 mağazası ve hepsiburada mağazası arasında 50 tl fark var hangisinden aldığım fark eder mi hocam sizce
    Bu mesaja eklenen görseller:

MSI CX62 6QD-234XTR Kullanıcı İzlenimleri //Genel Soruları Cevaplama MSI CX62 6QD-234XTR Kullanıcı İzlenimleri //Genel Soruları Cevaplama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• help21 kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle bu laptop günlük kullanım (internet,film,müzik,word) için birebir. Oyunlar için ise profesyonel düzeyde olmamak kaydı ile gayet tatminkar. Size fps değerleri veremem şuan ama gta5,pes,fifa assassins creed gibi oyunlarda orta ayarlarda (kimi oyunlarda en yüksek) rahatlıkla oynayabilirsiniz.
    Bu laptobun fan kısmına gelirsek; satın alındığı hali ile fan 3bin devirde sürekli çalışıyo ama öyle çok aman aman rahatsız edecek derecede ses kesinlikle yok. Forumda bir arkadaş eski fan biosu ile bu sürekli çalışma sorununu çözmüş ancak ben görsel anlatım olmadan denemek istemiyorum.
  • cgunay kullanıcısına yanıt
    Fark olmaz sadece aracı farklılığı var. Aldıkları komisyondan ötürü Hangi site kredi kartına daha çok avantaj sağlıyorsa ondan alınabilir.
  • hitman000 kullanıcısına yanıt
    Çook teşekkürler, kafanızı agrittim biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman000

Hocam öncelikle bu laptop günlük kullanım (internet,film,müzik,word) için birebir. Oyunlar için ise profesyonel düzeyde olmamak kaydı ile gayet tatminkar. Size fps değerleri veremem şuan ama gta5,pes,fifa assassins creed gibi oyunlarda orta ayarlarda (kimi oyunlarda en yüksek) rahatlıkla oynayabilirsiniz.
    Bu laptobun fan kısmına gelirsek; satın alındığı hali ile fan 3bin devirde sürekli çalışıyo ama öyle çok aman aman rahatsız edecek derecede ses kesinlikle yok. Forumda bir arkadaş eski fan biosu ile bu sürekli çalışma sorununu çözmüş ancak ben görsel anlatım olmadan denemek istemiyorum.

Daha önce Asus n53j serisi vardı fan çalışırdı ama duymazdım yani normal takılıyorum işte rahatsız edici dikkat edici bir ses olmazdı ama sürekli vıııııın diye çalışması kafa ütüler gibi canlı görmek lazım ama işte hep nette satılıyor göremiyoruz biri fanla ilgili iyi yorum yapsa alacam ama sonra pişman olmak istemiyorum

gündüz ben dahil kimse böyle bir hata yapmaz fakat, gece karanlıkta film izlerken böyle bir şey gayet mümkün. ayrıca Asusda başıma gelmemişti. ısınma problemi dışında alt sınıf cihazımdan oldukça memnundum bu arada.
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7n757yfoOLJ52jUxPuD7iA7DpmzHwBswT61UBgOIyh8tsbyyvNVNriDzG

servis point pazartesi teslim aldı 7 gündür ses seda yok umarım ücretsiz değişim yapmışlardır veya o tarz bir durumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philophobia -- 2 Ekim 2016; 18:52:58 >
  • şu fan ses konusunda desibel verebilecek olan var mı :) örneğin şuan asus pcmde int geziyorum fana tuttum telefonu desibel 60 geçmedi 50-55-56 civarında geziniyor kulağımı yaklaştırmadan çalışıyor mu diye anlamak zor bu pc de durum ne alemde ??
    Hocam ölçtüm 62-65-68 desibel aralığında değişiyor fan sesi.
  • quote:

Hocam ölçtüm 62-65-68 desibel aralığında değişiyor fan sesi.

62db üstü fazla günlük kullanım için keşke ayarlansa diyecem o zamanda demek laptop çok ısınıyor ki devreye giriyor
    Hocam işte zurnanın zırt dediği nokta burada. MSI işi sanırım oyun boyutuyla düşündüğü için fan sürekli olarak 3bin devirde çalışıyor. Forumda bir kaç arkadaş sadece ısınma anında çalışan eski sürüm fan bios dosyası ile bu sorunu çözmüş ama ben cesaret edemiyorum bios ayarı ile oynamaya. Şimdi senin düşündüğün o ayrıntıya gelecek olursak; Bu model asla ama asla ısınmıyor. Fan sesi de öyle aman aman rahatsız edecek düzeyde değil. Sadece hard disk kullanıldığı için dosya tranferi çok yoğun yapıldığı vakit hard diskin kendine has bir ısınması var o da çok yükseklerde değil. Günlük kullanımda sıcaklık değerleri 35-40 arasında gidip geliyor. Oyun oynarken de aynı devirde dönüyor fan. ısınması da olmadı. Turbo fan tuşu mevcut onu açında 6 bin devirde inanılmaz ses yapıyor ama o da ısıyı anında tahlye ediyor saten. 10 dakika aç kapat yeterli yüksek ısıda ki öyle bir sıcaklık yok :) Karar senin tabi benim burda anlatmaya çalıştığım desibel ile doğru orantı kurarak -- demek ki laptop çok ısınıyor algısı oluşmasın diye anlattım.

• quote:

Hocam işte zurnanın zırt dediği nokta burada. MSI işi sanırım oyun boyutuyla düşündüğü için fan sürekli olarak 3bin devirde çalışıyor. Forumda bir kaç arkadaş sadece ısınma anında çalışan eski sürüm fan bios dosyası ile bu sorunu çözmüş ama ben cesaret edemiyorum bios ayarı ile oynamaya. Şimdi senin düşündüğün o ayrıntıya gelecek olursak; Bu model asla ama asla ısınmıyor. Fan sesi de öyle aman aman rahatsız edecek düzeyde değil. Sadece hard disk kullanıldığı için dosya tranferi çok yoğun yapıldığı vakit hard diskin kendine has bir ısınması var o da çok yükseklerde değil. Günlük kullanımda sıcaklık değerleri 35-40 arasında gidip geliyor. Oyun oynarken de aynı devirde dönüyor fan. ısınması da olmadı. Turbo fan tuşu mevcut onu açında 6 bin devirde inanılmaz ses yapıyor ama o da ısıyı anında tahlye ediyor saten. 10 dakika aç kapat yeterli yüksek ısıda ki öyle bir sıcaklık yok :) Karar senin tabi benim burda anlatmaya çalıştığım desibel ile doğru orantı kurarak -- demek ki laptop çok ısınıyor algısı oluşmasın diye anlattım.

Anladım kardeşim büyük ihtimal bunu alacam o yüzden iyi araştırıyorum :) ben zaten hdd söküp oraya Samsung evo ssd takacam dvdrom yaklaşık 7 yıldır kullanmadım desem yeridir onuda söküp içindeki hdd oraya takmaya çalışıyorum işte garanti çöp olmasın diye servisle anlaşırsam ya da bana satarken direk sökseler dvdromu Harika olacak.. eğer dediğiniz gibiyse bios ile sorun çözülüyorsa hallerim ama kullanan kimseden ses çıkmıyor :) oyun olarakta zaten sadece lol oynarım onda da soğutucu altta

İnşallah kesşke almasaydım demezsiniz. Yani ben memnunum laptoptan, karar yine de sizin. İnce eleyip sık dokumakta fayda var. Ankarada iseniz laptobu göstermeye yardımcı olabilirim. Malesef mağazalarda görsellerde bulunmuyor. Ben de detaylıca laptobu inceleyip ısı, fps gibi verileri buraya atmak istiyorum ancak zaman bulamıyorum neyazıkki.
  • quote:

İnşallah kesşke almasaydım demezsiniz. Yani ben memnunum laptoptan, karar yine de sizin. İnce eleyip sık dokumakta fayda var. Ankarada iseniz laptobu göstermeye yardımcı olabilirim. Malesef mağazalarda görsellerde bulunmuyor. Ben de detaylıca laptobu inceleyip ısı, fps gibi verileri buraya atmak istiyorum ancak zaman bulamıyorum neyazıkki.

Mardindeyim kardeşim yardımın için çok sağol bakalım ne alacam bende merakla bekliyorum :)

• Arkadaşlar yardim edermisiniz konuyu hortlatiyorumda
    Ben bu makine ile Asus X550VX-DM277DC
    Arasinda kaldim
    Bilgisayari gunluk isler internet film muzik icin ve bunun yanindada elektirik bolumu ogrencisiyim ders okul ve cizim programlari icin kullanicam aradada oyun oynarim zaman gecsin diye iste lol s4 cs pes filan
    Simdi bu kullanim şekli icin bu bilgisayar beni uzerimi
    Sorularim sunlar olucak
    Bu sekilde bi kullanimda makine ısınırmı
    Donma kasma veya farklı bi sıkıntı çıkarırmı
    Ve hdd si fan sesi bu kullanim seklinde beni rahatsiz edermi
    Evet arkadaslar bu pcyi kullananlarda yorum bekliyorum lutfen
    Buarada bilgisayarin kronik bir sorunu varmi
    Tesekkurler simdiden
    Kalbim msi aklim asus diye dürtüyo .

• Fre4Mee F kullanıcısına yanıt
    asus ile bu pc nin kategorileri farklı bildiğin gibi. İkisini bir kıyaslamaya maalesef sokamayız. MSI cx62 yi soracak olursan Ben gta5 de orta, pes 2017 yi full, assassins creed 3 ü full ayarlada oynayabiliyorum.
    Donma ısınma takılma söz konusu değil.
    Asus ile msi fiyat olarak da farklılık gösteriyor. msi biras pahalı. ben asus un biraz yeni dönemde kronik sorunlu laptoplar ürettiği için düşünmedim.
    Malum bir asa k555ub serilerinde menteşe ve ses problemi vardı. bu x550 serisinde ise bir firmanın sattığı stoklarda aşırı ısınma sorunu vardı.
    Karar sizin.
  • quote:

asus ile bu pc nin kategorileri farklı bildiğin gibi. İkisini bir kıyaslamaya maalesef sokamayız. MSI cx62 yi soracak olursan Ben gta5 de orta, pes 2017 yi full, assassins creed 3 ü full ayarlada oynayabiliyorum.
    Donma ısınma takılma söz konusu değil.
    Asus ile msi fiyat olarak da farklılık gösteriyor. msi biras pahalı. ben asus un biraz yeni dönemde kronik sorunlu laptoplar ürettiği için düşünmedim.
    Malum bir asa k555ub serilerinde menteşe ve ses problemi vardı. bu x550 serisinde ise bir firmanın sattığı stoklarda aşırı ısınma sorunu vardı.
    Karar sizin.

Seni yakalamisken birakmak istemiyorum
    Ben su sekilde kiyasladim 1. Amacim oyun degil performans oyuzden kiyasladim hq islemcili olduklari icin
    Sorularima gelirsek 277 modelinde kronik sorun yok gibi yani ben bisey bulamadim ama cok fazla bilgilendirici yazilar yorumlarda bulamadim bu bölüm de ölmüş gibi hic yazan yardim eden yok
    Simdi benim ilk amacim cizim programlari ve yogun olarak internet filan gunluk kullanim yani bu 2 şey icin acaba msi cx62 beni tatmin edermi isinma olsun ekran karti performansi olsun hiz olsun
    Ve son olarak bu tur kullanimda hdd ve fan sesi nasildir rahatsizlik verirmi

Hocam şimdi msi cx62 ile asus'un x550 277 modeline ait piyasa fiyat araştırmasını bir kenara koyalım. msi cx62 nin sadece günlük kullanımlara bakalım. İnternette gezinme, online oyun, film, müzik
    kullanımlarında hiç bir sıkıntısı yok. Gayet hızlı ve kullanışlı. hard diskten kulağını dayamadığın sürece asla ses duyamazsın. Ancak yoğun kullanımda hard diskin kendine has bir ısınması ses konusu fakat öyle
    aman aman bir şey değil. her hard diskte olabilecek bir ısınma.

Yalnız benim kafamı karıştıran konu msi cx62 1366*768 çözünürlüğe sahipken çizim konusunda nasıl performans alırsın onu bilemem. Ben çizim işe hiç uğraşmadım.

Fan sesi dediğim gibi sürekli üç bin devirde dönüyor. ama beni hiç rahatsız etmiyor. msi burda oyun oynayanları düşünmüş olsa gerek laptop yıpranmasın diye son güncelleme ile 3 bin devire sabitlemiş fanı.
    eski fan biosunda bu fan devri sadece ısınma anında aktif oluyormuş. forumda bazı arkadaşlar eski devire alarak fan sesini kısmışlar ama ben bios ayarı ile oynamaya cesaret edemiyorum.

• quote:

Hocam şimdi msi cx62 ile asus'un x550 277 modeline ait piyasa fiyat araştırmasını bir kenara koyalım. msi cx62 nin sadece günlük kullanımlara bakalım. İnternette gezinme, online oyun, film, müzik
    kullanımlarında hiç bir sıkıntısı yok. Gayet hızlı ve kullanışlı. hard diskten kulağını dayamadığın sürece asla ses duyamazsın. Ancak yoğun kullanımda hard diskin kendine has bir ısınması ses konusu fakat öyle
    aman aman bir şey değil. her hard diskte olabilecek bir ısınma.

Yalnız benim kafamı karıştıran konu msi cx62 1366*768 çözünürlüğe sahipken çizim konusunda nasıl performans alırsın onu bilemem. Ben çizim işe hiç uğraşmadım.

Fan sesi dediğim gibi sürekli üç bin devirde dönüyor. ama beni hiç rahatsız etmiyor. msi burda oyun oynayanları düşünmüş olsa gerek laptop yıpranmasın diye son güncelleme ile 3 bin devire sabitlemiş fanı.
    eski fan biosunda bu fan devri sadece ısınma anında aktif oluyormuş. forumda bazı arkadaşlar eski devire alarak fan sesini kısmışlar ama ben bios ayarı ile oynamaya cesaret edemiyorum.

Hocam peki asusun teknik ozellikleri hakkinda birseyler soyleyebilirmisin vesence asus alsam beni üzermi teknik öz bakimindan ve kasa isinma kalite bakimindan hic forumda gezerken bu konular hakkinda bisey gordunmu yada bu modeli biliyomusun bilgin varmi

Bilmez miyim hocam. Ben yaklaşık bir yıldır piyasayı takip ettim. msi cx62 ve gl 62 6qd, asus k555ub, x550jx, x550 vx, monster abra a5 v6 serilerini takip ettim. Bu işte şöyle bir sıkıntı oluyor. 1500 tl ile
    başlıyorsun bütçen 3000 tl ye kadar çıkıyor :)

Valla asus un ısınma problemi yok ise önerim asustan yana çünkü aralarında fiyat farkı çok yok.
    msi cx62 2400 civarında
    asus 277 modeli 2600 civarında

asus un artısı işlemci, ekran kartı, ekran paneli.

Yine de burdan forumu tekrar bir incele. Asus kullananların yorumlar mevcut.
  • quote:

Bilmez miyim hocam. Ben yaklaşık bir yıldır piyasayı takip ettim. msi cx62 ve gl 62 6qd, asus k555ub, x550jx, x550 vx, monster abra a5 v6 serilerini takip ettim. Bu işte şöyle bir sıkıntı oluyor. 1500 tl ile
    başlıyorsun bütçen 3000 tl ye kadar çıkıyor :)

Valla asus un ısınma problemi yok ise önerim asustan yana çünkü aralarında fiyat farkı çok yok.
    msi cx62 2400 civarında
    asus 277 modeli 2600 civarında

asus un artısı işlemci, ekran kartı, ekran paneli.

Yine de burdan forumu tekrar bir incele. Asus kullananların yorumlar mevcut.

Aynen hocam bende 1800 ile basladim suan asus277 ye kadar cikardim butceyi oda ozellik ve fiyat olarak eniyi bu diye daha fazla parada da cikmak zaten yeter bukadar forumdaki diger forumlardaki tum konulari okudum isinan diyen var isinmayan diyen var ama arastirmalarim sonucu kronik bi isinma sorunu yok gibi ve zaten isiniyo diyenlerde daha cok yuksek grafikli oyunlarda test ediyo ben cizim ve gunluk kullanim icin alicam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.