Şimdi Ara

Msi Bios Güncellerken Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadşlar MSİ Z68A-GD65 (G3) anakartıma bios güncellerken Pc kitlendi ve mecburen reset atmak zorunda kaldım. Daha sonra bilgisayarı acarken monitore görüntü gelmiyor ve bilgisayar 15 sn çalışıp reset atıyor. Bu sorunun üstesinden nasıl gelirim. Garantiye göndermeden halledebilir miyim? Konu hakkında bilgisi olan arakadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...

• Benim bildiğim kadarı ile garantiye göndersenizde yardımcı olunmuyor zaten. Bu şekilde bir durum başıma hiç gelmedi, bu yüzden yorumları beklemekte fayda var.
  • Bide Bu M-Flash olayı bu durumlarda da geçerli midir acaba?
  • ben birsey anlamadim bu kartta dual bios yok mu
  • Yok sanırım sitesinde felan belirtilmemiş. Yada ben görmedim.
  • arkadasim emin misin olmasi lazim msi da
  • şu sitede tıkla en altta biri usb bellek ile nasıl kurtadığını anlatmış onun yaptığını deneyebilirsin, google translate ile siteyi türkçeye çevirebilirsin.
  • Aşağıdaki resme bakarsanız dual bios olduğu görünüyor. Ama özelliklerinde dual bios yazmıyor.

Normalde bios zarar görünce, sistemin siz hiç bişey yapmadan yedek biostan başlaması lazım.

Msi Bios Güncellerken Bozuldu
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• biosu resetlemeyi deneyiniz. anakrt üzerinde cmos yada clrmos jumperi olması lazım onu araştırarak sorun çözülebilir belki.
  • Sorun biosun otesinde olabilir yakmis olabilirsin garanti yolu gozukuor
  • quote:

Orijinalden alıntı: harece66

biosu resetlemeyi deneyiniz. anakrt üzerinde cmos yada clrmos jumperi olması lazım onu araştırarak sorun çözülebilir belki.

Hocam bios komple gittiği için o yöntemide işe yaramıyor ilk onu denedim olmadı.

Bu gidişler garantiye vereceğim. Sanırım bu garanti kapsamınada gireyecek
  • garantiye gönderirken anakartın çalışmadıgını söylersiniz. bios güncellemesi yaparken kart uçtu dersenız sıkıntı çıkabilir. anakart çalışmıyor deyin öyle gönderin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.