Şimdi Ara

MSI Bilgisayarım bozuk çıktı,değişim için ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.11 ay önce vatan bilgisayardan msi cx-612OC-454Tr modelinde iki bilgisayar aldım.birisi kardeşime birisi bana.aldıktan 10 gün sonra pcde call of duty 5 oynarken pc bir anda dondu ve dırrrr şeklinde bir ses gelmeye başladı.ancak güç düğmesinden kapatabiliyordum pcyi.bu oyunu oynarken 3-4 kez bu sorunla karşılaştım ama sorunun oyundan kaynaklandığını düşünüp önemsemedim.daha sonraki aylarda 3 farklı oyunda aynı problemle karşılaştım.oyunların en hareketli bölümlerinde bilgisayar tamamen kitleniyordu.kardeşime de kendi pc'sinde böyle bir sorun olup olmadiğini sorduğumda kendisinin bu oyunlarin tamamını bitirdiğini ve hiç pcnin kitlenmediğini öğrendim.bu durumda geçen mart ayinda servise yolladim pc'yi ve 10 gün sonra fanlarda tozlanma olduğunu soylediler ve fan bakimi yapilip cihazin isi degerlerini normalae cektiklerini soylediler.ram ve hdd testlerinden de sorunsuz gecmis pc.bilgisayari teslim aldiktan sonra eve gelip denemek icin yine bir oyun actim,bir sure oynadiktan sonra oyunun yine hareketli bir bolumunde pc kilitlendi ayni şekilde.tabi pc ile işlerim olduğu icin tekrar servise gonderemedim.daha sonraki sure icinde kilitlenme sorunu devam etti ve geçen hafta tekrar servise yolladim.şuan serviste pc.
    Şimdi gordugunuz gibi sorun pc'de ve arizali bir urun satildigini düsunuyorum.bu yuzden urunun degisimini-istiyorum.boyle bir hakkim var mi acaba?ne yapmam gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• değişim/iade için geç kalmışsınız. servise detaylı şekilde hatayı anlatan bir kağıt yazın öyle yollayın.
  • Şuan serviste zaten

• dırlama sırasında oyun komple donuyor mu yoksa sadece ses mi çıkartıyor. eski bilgisayarımda arada yapıyordı ramler tam oturmayınca böyle bir sıkıntı yapmış. donanım sorunu olarak genelde böyle sesler çıkartarak pc kitleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akak93

dırlama sırasında oyun komple donuyor mu yoksa sadece ses mi çıkartıyor. eski bilgisayarımda arada yapıyordı ramler tam oturmayınca böyle bir sıkıntı yapmış. donanım sorunu olarak genelde böyle sesler çıkartarak pc kitleniyor.

Pc tamamen kilitleniyor.hiçbir şey yapamiyorum.ancak guc dugmesine basili tutarak pcyi kapatiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_Fabregas

Merhaba arkadaşlar.11 ay önce vatan bilgisayardan msi cx-612OC-454Tr modelinde iki bilgisayar aldım.birisi kardeşime birisi bana.aldıktan 10 gün sonra pcde call of duty 5 oynarken pc bir anda dondu ve dırrrr şeklinde bir ses gelmeye başladı.ancak güç düğmesinden kapatabiliyordum pcyi.bu oyunu oynarken 3-4 kez bu sorunla karşılaştım ama sorunun oyundan kaynaklandığını düşünüp önemsemedim.daha sonraki aylarda 3 farklı oyunda aynı problemle karşılaştım.oyunların en hareketli bölümlerinde bilgisayar tamamen kitleniyordu.kardeşime de kendi pc'sinde böyle bir sorun olup olmadiğini sorduğumda kendisinin bu oyunlarin tamamını bitirdiğini ve hiç pcnin kitlenmediğini öğrendim.bu durumda geçen mart ayinda servise yolladim pc'yi ve 10 gün sonra fanlarda tozlanma olduğunu soylediler ve fan bakimi yapilip cihazin isi degerlerini normalae cektiklerini soylediler.ram ve hdd testlerinden de sorunsuz gecmis pc.bilgisayari teslim aldiktan sonra eve gelip denemek icin yine bir oyun actim,bir sure oynadiktan sonra oyunun yine hareketli bir bolumunde pc kilitlendi ayni şekilde.tabi pc ile işlerim olduğu icin tekrar servise gonderemedim.daha sonraki sure icinde kilitlenme sorunu devam etti ve geçen hafta tekrar servise yolladim.şuan serviste pc.
    Şimdi gordugunuz gibi sorun pc'de ve arizali bir urun satildigini düsunuyorum.bu yuzden urunun degisimini-istiyorum.boyle bir hakkim var mi acaba?ne yapmam gerekir?

Böyle bir hakkın var. Daha doğrusu vardı. 11 ay önce pc'yi aldıktan sonra test edip herhangi bir problem ile karşılaştığında servise göndersen veya direk değişim talebinde bulunsaydın vardı. 11 ay sonra değişim kararı bence çıkmaz. Çıkarsa süper olur ama sanmıyorum bence hiçbir şirket bunu yapmaz/yapamaz.

Umarım sorunun çözülür.

• Cesc_Fabregas C kullanıcısına yanıt
    Sorunun bana göre donanım kaynaklı o yüzden servisin açıp tek tek herşeyi kontrol etmesi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: akak93

Sorunun bana göre donanım kaynaklı o yüzden servisin açıp tek tek herşeyi kontrol etmesi gerekiyor

Yukarda anlattım zaten,donanım kaynaklı olduğu çok açık.bakalım 1 haftadir serviste.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.