Şimdi Ara

MSİ Aynı Model Laptopta Farklı SSD Markaları Kullanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI GF65 Thin 10 SDR-638XTR Gaming Laptopum var. Youtube'dan aynı bilgisayara sahip bir kişi aygıt yöneticisinden SSD'ye baktığında KIOXIA marka SSD görünüyor, ancak ben baktığımda KINGSTON görünüyor. Modellerinden benchmark testlerine baktığımda KIOXIA lehine 3000 puan fark var.

O SSD testinde 2500/1500 görürken ben 1500/1000 civarı görüyorum. Farklı marka kullanılmasının sebebi nedir ? Ciddi de bir fark var yani. Ben incehesap tan satın almıştım, bahsettiğim kişi de incehesap tan satın almış.

• Laptop üreten firmalar HDD, SSD gibi bileşenleri toptan alır ve kullanır. Üretim sırasında stok azalınca yenilerini alır ve devam ederler. SSD'de kullanılan markların farklı olmasının nedeni bu.

Bu arada teknik olarak iki SSD testindeki 3000 puanlık farkı gerçek hayatta hissetmen imkansız.

• pinkoenk kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam haklısınız ama 2500/1500 ve 1500/1000 arasındaki fark hissedilmeli. Vaat edilenin altında okuma değeri alıyorsam ne yapabilirim ? Benim yapmam gereken ekstra bir şey var mı ? Çünkü 3000 puanlık farkın okuma/yazma değeri arasındaki fark bu kadar olmamalı kanımca.

RAM leri de farklı kullanıyorlarmış. O bahsettiğim kişide SK-Hynix bende Samsung var. Bu biraz işime geldi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.