Şimdi Ara

MSI 5850 Dikey Çizgiler? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
7.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hala millet ATI sorunlu diye hayıflanıyor ya şaşıyorum vallahi.

@cz arkadaşımız

bilindiği gibi (ATi VPU Recover özelliğini koyduğuna pişman olmuş mudur, merak etmekteyim. Oldukça faydalı bir özelliğin böyle anılması ironikti.

Demiş. Ne kadar güzel söylemiş. Hala bunun durduk yere çıktığını sanıp da ATI sorunlu kardeşim, para döküyorsunuz diyenlere gülüyorum ancak.
  • Yukarıdada belirttiği gibi arkadaşların kartlarda kesinlikle sorun yok.19 gün garantiden dün aldım kartı

Garanti kağıdında yazanlar
    3dmark06 ve Futurmark testleri yapılmıştır kartın hiç bir sorunu yoktur.

Fakat aldığımdan beri işlemcim oc li idi ve bu dikey yeşil çizgiler vs ile karşılaşıyordum.Şuan işlemcide overclock yok. HD5770 Saat hızları 960/1445 Windows 7 Ultimate kullanıyorum.Hiç bir şekilde hata vermedi dünden beri kullanıyorum kartı.
  • Sorunun çözümü bu sorun kalkana kadar işlemci voltajını (gpu değil, cpu) artırmak. Artır bakalım yavaş yavaş.
  • Bence ATI ekran kartı kutularındaki 'Prepare To Dominate' yazısını ''Prepare For Suffering'' olarak değiştirsin
  • @sahafiec
    dinime küfreden müslüman olsa hesabı
    sorunsuz sapphire kullanıcıyısım ulenn
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

konu yine her zamanki halini almış ve ATI kullananlar değilde nVidia kullananlar ATI'den daha çok şikayetçi.

@musAKka
    sen ne diyorsun hocam bu işe?
    insan forumda sorusuz bir Sapphire kullanıcısı olduğunu açık saçık söyleyemez hale geldi hele de nVidia kullanan varsa etrafta.
    bu ne iştir anlamış değilim. bir ATI konusu açılıyor ve yorumların %80-90 nı nVidia kullananlar tarafından yazılıyor.
    içerik de tabii o biçim, amaç yardım etmek değil ATI yi kötülemek. sanki bu şekilde nVidia yücelecek.

@Deli Psikolog
    quote:

sistem geldiği gibi kullanıyorum ve bu sorun geldiğinden beri var,

SAPPHIRE ATI HD 5850

sahafiec

• arası ra olmuyor değil böyle sorunlar
  • şikayet edenler konudan anlamayanlar oluyor genelde
  • Sistemde kararsızlığa yol açabilecek o kadar çok şey var ki, bazen gözümüzden kaçabiliyor. Örnek vermem gerekirse 2-3 ay önce yeni kasamı toplarken, PSU'yu kasa içine monte ettim ve güç kablolarını bağlıyordum. Nasıl olduysa PSU kutusunun içine son bir kez gözattım ve kullanım kitapçığı düştü içinden. Normalde hayatta okumam, bir PSU'nun nasıl bağlanacağını bilmiyor muyuz yani? Ama o kitapçıkta okuduğum önemli bir nokta son anda belki de büyük bir hata yapmamı önledi. Kitapçığın ekran kartı güç bağlantıları hakkındaki kısmında bir uyarı işareti ile birlikte tek ekran kartı kullanımında PSU ile gelen 2 adet 6 pinlik kabloların değil, bir adet 6 pinlik kablo ile 6 pinliye dönüştüren adaptörüyle birlikte 8 pinlik kablonun kullanılması gerektiği bildiriliyordu. Mevcut 2 adet 6 pinlik kabloların sadece CF esnasında kullanılması gerektiği de ayrıca ve detaylı bir kongisürasyon listesinde gösteriliyordu. Kitağçığı okumayıp da bildiğim haliyle 2 adet 6 pinlik güç girişini bağlasam ne olurdu tabi bilemiyorum ama vurgulamak istediğim nokta böylesi basit ve ufak noktaların gözden kaçabildiğidir.

• arkadaşlar catalyst 10.1 de bu sorun düzelmişmidir.test eden , başında yinede gelen oldu mu?
  • @demircibu

Çözüme bir katkı sağlayacağına kişisel hesaplaşmalarını buraya taşıyıp konuyu kirletiyorsun.
    Nedir sizin sorununuz anlamış değilim.Herkesin Nvidia alacağını mı sanıyorsunuz.Kimileri Nvidia alıyor kimileri de ATI.İnsanların tercihlerine saygı duyup varsa elinizden gelen birşey yardım edeceğinize insanları yaptığı tercih ile yargılıyor,küçük görüyorsunuz.Kendinizce pirim yaptığınızı ve bu nedenle alkışlanmanız gerektiğini de düşünüyorsunuzda siz.

Hemen hemen her ekran kartı hakkında yardım konuları kişilerin ego tutsaklığı nedeniyle içi boş, mesnetsiz mesajlarla dolup taşıyor ve sonuç konu sahibi sorununa çözüm bulamaması bir kenarı morali daha da bozuluyor.

Allah'tan şu yaşıma kadar kendi kendime birşeyler öğrendimde bilgisayar konusunda sizin gibilere ihtiyaç duymuyorum.Duysaydım vay halime.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

konu yine her zamanki halini almış ve ATI kullananlar değil de nVidia kullananlar ATI'den daha çok şikayetçi.

demircibu

ah sahafiec ahh kim ati kullanmamış bende her kart her vga var işde bilmeden yorum yapıyorsun sallıyorsun sadece
    post kasıyorsun sen vga resimlerine bakarsın bende ise vgalar olur ... direk 1.elden test ederim kurarım denerim yaptığım sistemlerde kendi özel testlerimi yaparım arşivim bile vardır taaa geforce4lere kadar... sorun oldumuda direk müdahele ederim +/- ne göre yorum yaparım yada tavsiye ederim yada almam vs vs ama sadece yorum yazmakla olmaz bu işler alıp kullanmak denemek gerekir sen iste yarın 5970takayım sisteme deneyeyim

2gün evvel elimdeki kalan son 4kart

yukardan aşşağıya

gtx 260

gtx 285

gtx 295

sağdaki ne bil bakalım

MSI 5850 Dikey Çizgiler?

MSI 5850 Dikey Çizgiler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 28 Ocak 2010; 21:23:33 >

• 3 sayfa olmuş bir sonuç yok sanırım

ÇÖZÜMÜ AÇIKLIYORUM..

kartın arka kısmı pci-e kablolarınını taktıgın yerden kartı biraz yukarı dogru ittir görüntü düzelecek..
    bende de aynı sorun oluyordu (4850 ile) artık altında bir destekle kullanıyorum

MSI 5850 Dikey Çizgiler?
  • sorun çözüldüğü ve konu üyeler arası tartışmaya döndüğü için kilitlenmiştir! aynı sorunu yaşayan başka üyelere kaynak olması için silinmeyecektir.

iyi forumlar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.