Şimdi Ara

MSI 5850 Dikey Çizgiler? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
7.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız aşırtmışsın, kartta sorun olduğunu söylüyorsun. Eğer yanlış programla yanlış uygularsan sorun çıkabilir. Aynı anda Asus smartdoctor ve msi afterburner'ı kullanmalarını tavsiye ederim hd5000 sahiplerine, bu çizgilerin aynısını göreceklerdir. Sorun kartın yanlış kullanılması bu durumda. Acaba arkadaşın sisteminin geri kalanında bir problem olabilir mi diye araştırmak lazım, zaten garantiye başvurunca araştırılır.
  • Masa üzerinde oluşu bende düşük voltaj problemi olduğu fikrini doğurdu. Enerji tasarrufu için masa üzerinde voltaj düşürüyor malum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alixalix
    ...ama bir şekilde bir gün overclock yapabilirm.5850 alıpta yapmayan yoktur.kartın 5870 e kadar yolu var....

Yapmayan elbette var, örneğin ben, işlemcimi de OC'siz kullanıyorum zira sistemim günümüz oyun ve yazılımlarında herhangi bir performans sorunu yaşatmadan çalışıyorken neden OC yapayım ki? Ancak ileriye dönük olarak sistemi hep OC'ye uygun parçalardan topladım, 1 seneye kalmaz OC'ye başlarım ancak şimdi OC yapmam için geçerli herhangi bir sebep gösterebilir misin?
  • Tartışma çıkarmak amaçlı bir yorum değildir, kendi görüşümdür; 100 TL fazla veririm 10 FPS düşük alırım ama kafamın rahat edeceği ürünü alırım... Birde Ati'nin kronik sorunları dendiğinde kızıyor bazı arkadaşlar; eee ne bunlar şimdi, nerdeyse 5850'lerin yarısı dökülmüş, kimi voltaj vermiş, kimi sürücü deneyip duruyor; bu nasıl bir iş arkadaş; yokmu bu kartı aldığı gibi kullanan. Ben eminim ki daha bir çok ati ile problem yaşayan arkadaşımız var ama burda dile getirmiyorlar...

Konuyu açan arkadaşım;

Eğer bu hata yeni sisteminde de tekrarlarsa kartın sağlamı gelene kadar uğraş bence. Yazık yaa dünya kadar para vermişsin; birde uğraşıp duracaksın arkasından; 9.12 ile kullanmayacakmışsın; niye kullanmayacaksın arkadaşım bu sürücü bu kart için değil mi? Voltaj verecekmişsin; neden vereyim, bu kart stabil çalışacağı ayarlarda gelmiyor mu arkadaş? Birde kartı olduğu gibi kabullenen arkadaşlar var; onları hiç anlamıyorum zaten...

Valla Nvidia babamın firması değil; hatta son yaptığı isim değişikliği ile eskiyi kakalamaya çalışması terbiyesizliğin dik alası ama ne yapayım Riva TNT'den beri Nvidia kullanıyorum tek ama tek bir problem yaşamadım; kafam rahat etsin diye gidip alıyorum işte; beni kazıkladığını bile bile

• quote:

işlemci voltajı derken gpu voltajı demek istiyorsun dimi hacı?

birde 2d modunda yani masa üstünde kendi gpu voltajı farklı değil mi

Hayır, merkezî işlemciyi kastediyorum hocam. Mesajımda düzenleme yapayım, yanlış anlaşılmaya müsait olmuş.
    @charcharodon carcharias, sanırım siz de GPU'yu kastettiğimi düşündünüz.

Zaten hız aşırtıp voltajını yükselttiğim bir işlemci söz konusuydu. Kararlılık için gereken voltaj seviyesi birazcık artmış oldu yani. Ki gerçek voltaj seviyesini de gözlemlemiş değilim. Everest gibi bir yazılımla log tutmak iyi olabilirdi. Belki 5850 takınca anakartın gerçekte verdiği voltaj biraz düşmüştür, ondan sorun olmuştur. Yani aslında eskiye göre fazla voltaj vermemiş olabilirim :)

Ek olarak: 2D modunda evet, GPU voltajı ciddi biçimde düşüyor. Kartın 3B tam yük voltajı 1.087 ve eğer RBE'de yazanlar doğruysa: ilk kademede 1.038; ikinci kademede(yani 2B modunda) 0.950 voltla çalışıyor. Saat hızları da: ilk kademede 550/3600(900x4)'e, ikinci kademede 157/1200(300x4)'e düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Ocak 2010; 9:33:16 >

• bu ne arkadaş? konuya mesaj atan bütün 5850 kullanıcıları sorun yaşamış çeşitli şekillerde kimi oc yapmış çözmüş kimi voltaj vermiş çözmüş kimi driver değiştirmiş.

bu kartı default stabil kullanan kimse yokmu? biride çıksın Allah için ben çok memnunum süper sorunsuz çalışıyor desin neden kartlar dökülüyor? sağa sola önerip duruyoruz yeni kartları markadamı sorun var yoksa geneldemi dünya forumlarında durum nedir
  • dünya forumları da aynı ben şahsen gtx275 öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

bu ne arkadaş? konuya mesaj atan bütün 5850 kullanıcıları sorun yaşamış çeşitli şekillerde kimi oc yapmış çözmüş kimi voltaj vermiş çözmüş kimi driver değiştirmiş.

bu kartı default stabil kullanan kimse yokmu? biride çıksın Allah için ben çok memnunum süper sorunsuz çalışıyor desin neden kartlar dökülüyor? sağa sola önerip duruyoruz yeni kartları markadamı sorun var yoksa geneldemi dünya forumlarında durum nedir

Default kullanıyorum ve sorunsuz çalışıyor. O/C yaptığımda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Aynısı HD4830'da başıma geldi direk değiştirdiler, fark verip HD4770 almıştım.

Ram çiplerinde sorun var, hemen gönderin kartı...

Bende HD4830 da yaşadım. Değişimden 9800GT almıştım.
  • Ramlerde sorun var.Pc'yi açabiliyorsan 20-30 mhz downclockla işi çözebilirsin ama ben olsam garantiye yollarım
  • Arkadaşlar valla bende hd5850 düşünüyordum ama aşırı sorunlar var anlamadım gitti gtx275 mi alsam hem daha ucuz ?
  • @akrepppkralll;

Hocam ikinci el içine siniyorsa şu sıralar tam ikinci elde alınacak kart Ama sıfır alacaksan biraz düşün derim; zira kendisi f/p kartı değil malesef... Ama dx11'i dert etmiyorsan ve benim gibi 3 kuruş pahalı olsun ama kafam rahat olsun diyorsan ben öneririm. Şimdiye kadar Crysis ucubesi hariç yüksek çözünürlükte zorlayan oyuna denk gelmedim. Yalnız belirtmeden geçmeyeyim kart tam bir o.c. özürlüsü
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

bu ne arkadaş? konuya mesaj atan bütün 5850 kullanıcıları sorun yaşamış çeşitli şekillerde kimi oc yapmış çözmüş kimi voltaj vermiş çözmüş kimi driver değiştirmiş.

Default kullanıyorum ve sorunsuz çalışıyor. O/C yaptığımda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Aynı şekilde ben de default veya oc'li, stok soğutmalı veya su soğutmalı hiçbir sorun yaşamadım, umarım da yaşamam. Yıllardır ekran kartlarım ATI oldu, hiçbirinde de sorun yaşamadım. Şu yazılanları okuyunca kendimi şanslı addediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyle007 -- 4 Ocak 2010; 17:48:03 >

• Az önce surf yaparken yine siyah ekran dikine beyaz çizgiler beşiktaşlı oldu bizim 5850ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Az önce surf yaparken yine siyah ekran dikine beyaz çizgiler beşiktaşlı oldu bizim 5850ler

gelsin sapphire nin müdürüde görsün sattıkları kartların hallerini

lafla peynir gemisi yürümez müdür efendi

• Arkadaşlar yaşadığınız tamamen yazılım problemi ve ben de yaşıyorum Bu sorun sadece sizde yok internettte araştırırsanız görürsünüz.

siteleri veriyorum daha önce de vermiştim buyrun. AMD nin kendi forumunda var:
    http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=121063&enterthread=y
    http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=123699&enterthread=y
    http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=119685&enterthread=y

Daha da bakarsanız bulursunuz guru3d forumlarından tutun tüm forum sitelerine kadar bulabilirsiniz. AMD - Ati çalışanları 4 Ocağa kadar izinliydi o yüzden henüz yeni bir driver ya da başka bi değişiklikle ilgili bilgi yok. Ancak eminim olacaktır.

• Ben sorunun ne olduğunu sanırım buldum.
    Bu olay merkezi işlemci(CPU) ya da kuzey köprüsünün saat hızlarının kararsızlıklarından kaynaklanıyor.Az önce işlemci,anakart ve ekran kartı OC li bir şekilde GTA IV oynamak istediğimde çizgi çizgi ekranla karşılaştım.Herhalde dedim ki ekran kartına yapılan OC den kaynaklanıyor.Ekran kartını fabrika çıkış hızlarına çekip tekrar oyuna girdiğimde aynı çizgilerle karşılaştım.
    Bende ki sorun anakartımın HT-NB saat hızlarındaki kararsızlıktan meydana geldi.İşlemci ve Anakartınızın kararlı çalıştığından emin olun mutlaka.
    Zaten arkadaşta I7 sistemle tekrar karşılaşmadığını söylüyor.Sebebi kararlı hızlarda işlemcisini kullanıyor.Sanıyorum OC yok I7 li sistemde.
    Bu sorunun ekran kartıyla uzaktan yakından alakası yok arkadaşlar.OC siz bir sistemde meydana geleceğini sanmıyorum.Yine de büyük konuşmak istemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Ben sorunun ne olduğunu sanırım buldum.
    Bu olay merkezi işlemci(CPU) ya da kuzey köprüsünün saat hızlarının kararsızlıklarından kaynaklanıyor.Az önce işlemci,anakart ve ekran kartı OC li bir şekilde GTA IV oynamak istediğimde çizgi çizgi ekranla karşılaştım.Herhalde dedim ki ekran kartına yapılan OC den kaynaklanıyor.Ekran kartını fabrika çıkış hızlarına çekip tekrar oyuna girdiğimde aynı çizgilerle karşılaştım.
    Bende ki sorun anakartımın HT-NB saat hızlarındaki kararsızlıktan meydana geldi.İşlemci ve Anakartınızın kararlı çalıştığından emin olun mutlaka.
    Zaten arkadaşta I7 sistemle tekrar karşılaşmadığını söylüyor.Sebebi kararlı hızlarda işlemcisini kullanıyor.Sanıyorum OC yok I7 li sistemde.
    Bu sorunun ekran kartıyla uzaktan yakından alakası yok arkadaşlar.OC siz bir sistemde meydana geleceğini sanmıyorum.Yine de büyük konuşmak istemem.

Şimdi dikkat ettim bu konu altında aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarımızda olmuş.Ve işlemcilerine baktığımda hep OC li olduğunu gördüm.
    Zaten @cz arkadaşımızda aynı durumdan söz etmiş.Ve sorunu merkezi işlemciye voltaj vererek çözmüş.

• Olabilir, 4.5 ghz stabil kullanırken artık superpi'de hata almaya başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Olabilir, 4.5 ghz stabil kullanırken artık superpi'de hata almaya başladım.

İşlemcinin kararlılığından emin ol.Hızları biraz geri çek ya da biraz daha voltaj ver.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.