Şimdi Ara

MR'ı Devlette mi Çekileyim, Özelde mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Üniversite hastanesindeki Algoloji polinikliği benden MR istedi bel için, aylarca beklemeyeyim diye başka bir sağlık merkezinden MR çektirip sonuçlarını getirmemi tavsiye etti. Şehir hastanesine gittim, poliniklikteki yoğunluk çok az idi, sıra bekleyen iki kişi vardı sadece. Oradan MR bölümüne geçip randevu aldım; 31 Aralık tarihine. Bugün 3 Aralık.

Ben de özel hastanelerden birini aradım, dediler ki bugün muayene olursanız yarına MR çekilirsiniz.

Yarın Aralık'ın 4'ü. Özele gidersem 5 Aralık günü MR çekileceğim. Devlet hastanesinde 31 Aralık gününe MR randevum var.

Özel hastaneye ücreti sordum; MR için 140 TL, muayene için 70 TL dedi. Yani toplamda 210 TL masrafım olacak.

Evet arkadaşlar, devlette 31 Aralık günü MR çekilmek mi, özelde 5 Aralık günü 210 TL'ye MR çekilmek mi? Düşünceleriniz nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Eğer paran varsa özelde çektir bekleme
  • Haklısın hocam, zaman değerli
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    önemli sağlık olaylarında özele gitmek lazım. tedavide biran önce başlamış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

önemli sağlık olaylarında özele gitmek lazım. tedavide biran önce başlamış olur.
    Hocam niye vergi topluyor devlet, özelleştirsin öyleyse bütün sağlık kurumlarını, vergilere vereceğim parayı hastaneye vermişim, para açısından birşey fark etmiyor zaten, ortada kalite farkı var, e ben şimdi niye vergi cennetinde yaşıyorum önemli sağlık sorunlarında özele gideceksem kaliteli hizmet için. Bu ne biçim iştir arkadaş.
  • ne günlerden ne günlere beeee önceden rehin kalırdınız şimdi rehin kalma diye geciktiriyorlar seni hastaneye gelmekten vazgeçiriyorlar.
  • Hastaneye gelmekten vazgeçirme diye bir olay değil ki mevzu.. Randevu tarihi geç sadece
    malesef hastane konusunda ciddi sıkıntılar var. yüz binlerce cami yapacaklarına hastane yapsalardı hiç bir sorun olmazdı. devlet hastaneleri bence bitik durumda. 3 hafta sonraya randevu veriyorlar mazallah tetkik felan isterlerse ayvayı yedin zaten her bir tetkik aylarca sonrasına kayabiliyor. gittim özele bastım parayı 55 muayene 110 tl MR ücreti. hemen muayene oldum ve 1 saat sonra MR ye aldılar 1 saat sonrada rapor çıktı. hükümet biraz az para yesede sağlığa yatırım yapsa hiç fena olmaz.
  • Durumunuzun aciliyeti ve maddi durumunuz önemli. Sağlık için bu para çok yüksek değil ancak süre de beklenmeyecek kadar çok değil.
  • 31 aralık yakınmış bekle acelen yoksa, 2-3 ay sonrasına veriyorlar genelde
  • Devlet hastanelerinde aslinda sira falan yok devlet masraf karsilamak istemiyor sanki.ulke battı sadece saklıyorlar.
    sorunun cevabi belli paran varsa ozele yoksa saglıgin devletin umrunda degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

malesef hastane konusunda ciddi sıkıntılar var. yüz binlerce cami yapacaklarına hastane yapsalardı hiç bir sorun olmazdı. devlet hastaneleri bence bitik durumda. 3 hafta sonraya randevu veriyorlar mazallah tetkik felan isterlerse ayvayı yedin zaten her bir tetkik aylarca sonrasına kayabiliyor. gittim özele bastım parayı 55 muayene 110 tl MR ücreti. hemen muayene oldum ve 1 saat sonra MR ye aldılar 1 saat sonrada rapor çıktı. hükümet biraz az para yesede sağlığa yatırım yapsa hiç fena olmaz.
    Haklısın hocam, cami yapacaklarına hastane yapsalardı daha yararlı olurdu, ama böyle millete böyle iktidar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

Durumunuzun aciliyeti ve maddi durumunuz önemli. Sağlık için bu para çok yüksek değil ancak süre de beklenmeyecek kadar çok değil.
    Borçlarım çok zaten hocam, bekleyeyim en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

31 aralık yakınmış bekle acelen yoksa, 2-3 ay sonrasına veriyorlar genelde
    Bel fıtığı beni yatağa düşürmüştü ilk hafta, o yüzden aciliyeti vardı fakat şu an bastonsuz yürüyebiliyorum, bir de borcum, kredi borçlarım var bankalara, nakit avans çekmeyeyim şimdilik
  • reis ozel hastanede neden cektiriyorsun. yasadigin sehir cokmu kucuk ? ozel goruntuleme merkezlerindede 140 tl ye cektirebilirsin muayne ucreti vermessin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş bir sorum olacak. Bu MR ı özele gidip ben bir kafa MR ı çektirmek istiyorum diyip çektirebiliyormuyuz ? Yani parasında değilim ancak doktorun bir talebi bir reçetesi gerekiyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: .koter.

reis ozel hastanede neden cektiriyorsun. yasadigin sehir cokmu kucuk ? ozel goruntuleme merkezlerindede 140 tl ye cektirebilirsin muayne ucreti vermessin
    Aklıma gelmemişti hocam, bilmiyordum. Baktım şimdi Google'dan, üç farklı tıp merkezi buldum. Sabah olunca telefonla arayıp fiyat sorayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AFV

Kardeş bir sorum olacak. Bu MR ı özele gidip ben bir kafa MR ı çektirmek istiyorum diyip çektirebiliyormuyuz ? Yani parasında değilim ancak doktorun bir talebi bir reçetesi gerekiyormu ?
    Sadece MR için de gidilebiliyor. Ben telefonla özel hastaneyi aradığımda operatör dedi ki sadece MR için 600-700 TL gibi bir fiyatı var. Poliniklikte bir doktora muayene olursanız 140 TL MR, 70 TL muayene ücreti var. O yüzden ben muayene kaydı yaptırarak MR çektirmeyi düşünüyordum fakat para vermeyeyim diye bekleyeyim devlet hastanesini dedim. Fakat sabah olsun da başka tıp merkezlerini de arıcam. Yarına karar vercem devlete mi özele mi gideceğimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gren

Devlet hastanelerinde aslinda sira falan yok devlet masraf karsilamak istemiyor sanki.ulke battı sadece saklıyorlar.
    sorunun cevabi belli paran varsa ozele yoksa saglıgin devletin umrunda degil
    Hastane sektöründeyim bu kadar boş bir yorumu daha önce görmedim. Sağlık bakanlığı gerekli herşeyi karşılıyor. Büyük ameliyatları bile özellerde ücretsiz veya cüzi bir miktarla olabiliyorsun.
    Parası olmayan ne yapacak o zaman

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.