Şimdi Ara

Mp3 Player Bağlantı Konsolu (04-08 Colt) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
13.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:36:03 >
  • Ne demek istiyorsun _opeth açık konuş
    quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

quote:

Orjinalden alıntı: sinir kupu

Yav onlar nasıl fiyatlar öyle. kendimi enayi gibi hissetmeye başladım ha.
    neyse fotolar bir işe yaramış en azından.
    Hayırlı uğurlu olsun. umarım memnun kalırsın.

quote:

Orjinalden alıntı: hilmi_B

beyler size teşekkür ederim.bu konu sayesinde benimde aux girişim oldu :D tesisatçım 10tl ye yaptı.hatta buradan açıp kablo sıralarına baktık.teşekkür ederim size.

• şimdilik memnunum gerçi mp3 playerım biraz kıllık yaptı.kendi üzerindeki küçük hoparlördende müzik yayını yapıyo sürekli :) gerçi stereo oldu tam ama bu sefer pili çabuk yiyo.yarın bi arkadaşla değiş tokuş yapıcam ipod la,o zaman tadından yenmeyecek.fiyatın düşük olmasının 3 nedeni var:

1-sürekli iş yaptırdığım biri
    2-elinde hazır kablo varmış zaten
    3-araya müşteri soktu.fazla fiyat söylese çıngar çıkartırdım
    4-malum burası küçük yer doğal olarak işçilikte düşük oluyo rekabet ortamından
    5-sayenizde uğraşmadan 5 dk içinde halletti.fazla bi işi olmadı yani

• bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:36:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _opeth
    quote:

Orjinalden alıntı: sinir kupu
    Ne demek istiyorsun _opeth açık konuş

fiyatı görünce duvarlara vurasım geldi. %5000 karı olduğunu biliyorum ama 10 lira yapanıda görünce...

Al benden de o kadar.

• böyle olacağını bilseydim söylemezdim :(
  • Herkese selamlar,

aynı işlemi bende gerçekleştireceğim.ama bu konsolu büyük ihtimalle kendim deleceğim (gerekli teknik bilgi ve alet edvat var)yalnız sormak istediğim şu telefonum sony ericsson w810i walkman bu cihazı alırken bana bu aux kablosundan vermişlerdi zaten kutusunda vardı çift girişli hatta cihazı tv ye felan bağlayabiliyorum ben.ancak telefon geldiğinde durum ne oluyor bilen varmı bunu bu şekilde deneyen var mı cevap verebilirseniz sevinirim. eller serbest moda mı geçiyor yoksa müzik yayınını kesip telefon çalmaya mı başlıyor bunun ancak deneyerek mi öğrenebiliriz.Çünkü buna göre delik açacağım eğer telefon olmuyorsa tek soket yeri açacağım ve ipod alacağım.
  • Direksiyondaki kumandadan sarki degistirebiliyor musun peki yoksa kumanda bosa mi cikti
  • quote:

Orjinalden alıntı: premonitor

Herkese selamlar,

aynı işlemi bende gerçekleştireceğim.ama bu konsolu büyük ihtimalle kendim deleceğim (gerekli teknik bilgi ve alet edvat var)yalnız sormak istediğim şu telefonum sony ericsson w810i walkman bu cihazı alırken bana bu aux kablosundan vermişlerdi zaten kutusunda vardı çift girişli hatta cihazı tv ye felan bağlayabiliyorum ben.ancak telefon geldiğinde durum ne oluyor bilen varmı bunu bu şekilde deneyen var mı cevap verebilirseniz sevinirim. eller serbest moda mı geçiyor yoksa müzik yayınını kesip telefon çalmaya mı başlıyor bunun ancak deneyerek mi öğrenebiliriz.Çünkü buna göre delik açacağım eğer telefon olmuyorsa tek soket yeri açacağım ve ipod alacağım.

aynı telefondan bende de vardı. müzik çalarken telefon gelirse yayın kesiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam kulaklık vs.. bağladığında otomatik olarak istediğin moda geçmesini (handsfree vs..) menüden ayarlayabiliyorsun. Ayarlamasan bile telefon gelirse gelirse cevaplarsın, arayanın sesini arabanın hoparlörlerinden duyarsın ve normal konuşmaya devam edebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:38:00 >
  • teşekkürler rabies
  • bugün ericsson w810i için bağlantımı yaptıracağım dün konuştum babamların evinin altında bir tesisatçı var jak mak kablo boyu hesap eti 8 tl olur abi dedi bende 10 tl veririm temiz iş yap dedim.yalnız biri bana acilen cevap verebilir mi.toprak nereye bağlanacak teybin arkasındaki yer tamam ama diğer taraf arabanın şasiyemi takılıyor çünkü benim w810 i nin ara kablosunda böyle birşey yok aşağıdaki benim telefonun bağlantı kablosunun resmi

http://img193.imageshack.us/img193/2117/mmc60productqualityimag.png

• kardeş yerden kesik bir araç için toprak ne ola ki? yok toprak filan. 3 parça girecek cd'nin arkasına.

quote:

bugün ericsson w810i için bağlantımı yaptıracağım dün konuştum babamların evinin altında bir tesisatçı var jak mak kablo boyu hesap eti 8 tl olur abi dedi bende 10 tl veririm temiz iş yap dedim.yalnız biri bana acilen cevap verebilir mi.toprak nereye bağlanacak teybin arkasındaki yer tamam ama diğer taraf arabanın şasiyemi takılıyor çünkü benim w810 i nin ara kablosunda böyle birşey yok aşağıdaki benim telefonun bağlantı kablosunun resmi

http://img193.imageshack.us/img193/2117/mmc60productqualityimag.png

• e tamam işte onu diyorum bende ilk resimde bahsedilen siyah toprak diğer ikisi de L-R diyor bende o sebep ile sordum kafam karıştı
  • hatta sinir küpü kardeş sen yazmışsın şimdi baktım
    şöyle demişsin

"evet bendeki montaj dökümanında da bunun şematik gösterimi var. ama aracın aküden kesilmesi gerekli unutmayın. (serviste dikkat etmedim ama döküman öyle diyor) 3 tane pin extrabonus arkadaşın verdiği resimdeki gibi siyah(toprak) , kırmızı (sağ) ve sarı (sol) sırasıyla connectora bağlanıyor ve iş bitiyor. hatta sen kendin delip kendin yazacaksan yazıyı bence bizdeki gibi sağ sol ayrı girişli bir bağlantı yapma. bildiğin 3,5 luk kulaklık girişi olarak montaj yaptır. bu gün lancer'a da baktım aynı bizimki misal iki giriş var aux bağlantı noktasında. hikmeti nedir bilemiyorum.
    kolay gelsin.
    press cd 2 sec yazısını da yaz ama. yoksa çalışmaz gibime geliyor. "

böyle demişsin.cehaletime verin acaba L ve R için üç konnektör mü kullanılıyor yani jak iki tane ama kabloları 3 tane mi bunu açıklayabilirseniz sevinirim

• kusura bakmayın çok oluyorum belki ama son bir sorum daha var cd çaları yerinden çıkarırken o iki tane ince dikdötgen delik mi kullanılıyor bir şey sokup yoksa direk kenardan mı kanırtıyorlar zarar verilsin istemiyorum da konsol a
  • haklısın kardeş. orada toprak demişim. ama ben senin dediğin toprak meselesini ev elektriğindeki toprak sandım.
    L-R için tabi ki 3 konnektör var. dikkat edersen benim resmini koyduğum iki parçalı girişlerin içlerinde iğne dışlarında ise o iğneyi sarmalayan metal bir parça daha var. işte o dışardakiler ortak. içerdeki iğneler ise sağ ve sol oluyor.
    mesela normal bir jack düşün. kulaklık jackı. birbiri ile sihay yalıtkan şeritle ayrılmış 3 parçası var. stereo olduğu için. ama misal benim elektro gitarımın jackı iki parçalı. çünkü mono.
    Bu üç parçanın sebebini tam bilmiyorum yanlız. birisi her ikisi için de (+) değeri ayrı ayrı (-) olabilir. makinacı adamım anlamam o kadar.
    kısaca toprak yazmışım ama neden yazım bilmiyorum. belki elimdeki montaj resminde ground diye bir ibare vardır siyah için ondan yazmışımdır.
    Yanlış anmala için kusura bakma. (hem toprak yaz hem olur mu de kafaya bak )

quote:

hatta sinir küpü kardeş sen yazmışsın şimdi baktım
    şöyle demişsin

"evet bendeki montaj dökümanında da bunun şematik gösterimi var. ama aracın aküden kesilmesi gerekli unutmayın. (serviste dikkat etmedim ama döküman öyle diyor) 3 tane pin extrabonus arkadaşın verdiği resimdeki gibi siyah(toprak) , kırmızı (sağ) ve sarı (sol) sırasıyla connectora bağlanıyor ve iş bitiyor. hatta sen kendin delip kendin yazacaksan yazıyı bence bizdeki gibi sağ sol ayrı girişli bir bağlantı yapma. bildiğin 3,5 luk kulaklık girişi olarak montaj yaptır. bu gün lancer'a da baktım aynı bizimki misal iki giriş var aux bağlantı noktasında. hikmeti nedir bilemiyorum.
    kolay gelsin.
    press cd 2 sec yazısını da yaz ama. yoksa çalışmaz gibime geliyor. "

böyle demişsin.cehaletime verin acaba L ve R için üç konnektör mü kullanılıyor yani jak iki tane ama kabloları 3 tane mi bunu açıklayabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:38:37 >
  • eyvallah sağolasın açıklama için bir de cd kısmının nasıl çıkarıldığı konusunda bilgi alabilrsem yukarıda bahsetmiştim gerçi tornavida ile mi kanırtılıyor yoksa servislerde özel tırnaklı bir parça mı var cdçaları yerinden çıkarabilmek için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 4 Şubat 2010; 23:39:09 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.