Şimdi Ara

Mount & Blade II: Bannerlord (2022) [ANA KONU] (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.062
Cevap
89
Favori
260.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun betasi/erken erisimi olacak mi? Yeter bare betasi gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakoid

Bunun betasi/erken erisimi olacak mi? Yeter bare betasi gelsin
    Geçen yine devblog yayınladılar
  • İkna sistemi, coluga cocuga karısmak gibi rpg zımbırtıları eklemeleri güzel olmus. Crusader Kings 2'yu hatirlatti.
  • 2019 da yeni devbloglar yayınlayacaklarını yazmışlar adamlar daha oyunu geliştiriyorlar en iyimser tahminle 2019 mayıs-haziranda çıkar diye bekleyebiliriz ama bence 2020 den önce çıkamaz daha bu oyun
  • 2019 da yeni bir dev blog yayınlayacağız dediler biz de artık çıkış tarihiyle alakalı bir haltlar verecekler zannettik. Ulan yayınladıkları bloga bak Neymiş npc ile tps kamera açısıyla etkileşime girince diyalog kamerası da tps oluyormuş, fps ile girince de fps oluyormuş. Madem bunu söyleyeceksin ne diye yok 2019 da yeni blog gelecek diyorsun, çok özel bir şeymiş gibi milleti heyecanlandırıyorsun? Zaten blogdan başka bir şey yayınlamıyorsunuz ki kardeşim. Hani ekstradan 2019 da blog gelecek deyince bir şey zannettik. Bizi mi trollüyorsunuz anlamıyorum ki. Hayatımda gördüğüm en boş devblog olabilir şu anda.
  • 2023'e hazırlıyorlar oyunu sanırım.
  • by_endless kullanıcısına yanıt
    devlet desteği çıkmamış bir yapıma verilmiyor diye biliyorum ben ama
  • ne zaman çıkacağı belli olunca biri bu mesajı alıntılasın baka baka bıkkınlık geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flight Of Icarus

devlet desteği çıkmamış bir yapıma verilmiyor diye biliyorum ben ama
    Bilemicem artık ekiplerinde 100'ü aşkın insan çalışıyor sadece sponsor ve satın alınması azalmaya başlamış warband'dan gelen para ile onca insanı yıllardır nasıl doyuruyorlar? Tembelliklerinin bir sebebi olmalı değil mi?
  • Şirketin kurucusu bile bu kadar safsata ve isyanda çıkıp tahmini 2019'da ya da 2020'de neyse artık çıkartacağız diyemiyor. Hiç mi yol haritanız yok ? Belli bir aşamaya gelmiştir artık. Verdiğiniz tarihe yaklaşınca gerekirse gece gündüz haftasonu mesaili şekilde yapacaksınız. Yayarak rahat rahat yapılmaz bu işler. Sorsanız belki hafta sonu 2 gün tatil yapıyorlar...
  • en son oyunu çıkarmıyoruz derlerse şaşırmayın
  • Bu oyun çıktığı takdirde steam'de eksi yağmuruna tutulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farkına varın artık bu adamlar oyunu yeniden komple yapıyor, çözüm bulamadıkları hatalar oluştu. 2019 gelmesi imkansız 2020 sonlarına geli inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

farkına varın artık bu adamlar oyunu yeniden komple yapıyor, çözüm bulamadıkları hatalar oluştu. 2019 gelmesi imkansız 2020 sonlarına geli inşallah.
    E tamam onu söylesinler o zaman. Sorun çıktı baştan yapmaya başladık desinler. Bunu deselerdi inan kimse itiraz etmezdi. Böyle bir şey olmadığı için söyleyemiyorlar. Bence ekip olarak aksattıkları bir şeyler oldu. Dediğin gibi olsaydı çıkıp söylerlerdi. Mesela The Sinking City'nin yapımcıları yaptı bunu. Biz baştan bir şeyler yaptık çok kötü oldu, sonra gerekli işe alımları gerçekleştirip oyunu baştan yaptık dediler. Kimse de niye böyle yaptınız demedi hatta dürüstlükleri için takdir bile edildiler. Şimdi oyun çıktığında millet biz bunca yıl bunun için mi bekledik ortada 6-7 yıllık bir iş yok ki diyecekler. Hayır yayınladıkları devbloglar da "bakın şuraya buton ekledik" kafasında.

• Bu kadar beklemeye bugsuz çıksa bari.
  • Mordhau’dan daha iyi combat, Kingdom Come’dan daha iyi atmosfer yaratamayacağı için 1 senede çöp olacak bence bu gidişle. Yazık oldu.

• Mega Therion kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırdığın iki oyunla da tür olarak alakasız bir oyun bu, tek ortak noktaları orta çağ o konuda da 64 kişinin birbirine random kılıç salladığı bir oyundan ya da bug dolu, oynanışı kanser, bir dolu saçmalık barındıran bir oyundan çok daha iyi çıkış yapacağına eminim. Kaç yıllık Warband'ın an itibarı ile oyuncu sayısı 5795. Mordhau daha yeni çıktı ilk haftasında 30k oyuncusu vardı, an itibarı ile 14.584 kişi oynuyor oyunu. Kingdom Comeı da 1317 kişi oynuyor daha geçen sene çıkmış oyunu. Hey gidi M&B bir senede çöp olacakmış. M&B in 5-6 tane devleti, bunların isyancı grupları, bunların ayrı ayrı kültürleri, kendi içlerinde çatışmaları, siyasetleri, senin bu dünyada seçebileceğin farklı farklı roller, yapabileceğin tonla RP, üzerine bir de zengin modlama seçenekleri o saydığın iki oyunu da üst üste koyar. Karşılaştırma talihsiz olmuş biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 22 Mayıs 2019; 14:17:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Karşılaştırdığın iki oyunla da tür olarak alakasız bir oyun bu, tek ortak noktaları orta çağ o konuda da 64 kişinin birbirine random kılıç salladığı bir oyundan ya da bug dolu, oynanışı kanser, bir dolu saçmalık barındıran bir oyundan çok daha iyi çıkış yapacağına eminim. Kaç yıllık Warband'ın an itibarı ile oyuncu sayısı 5795. Mordhau daha yeni çıktı ilk haftasında 30k oyuncusu vardı, an itibarı ile 14.584 kişi oynuyor oyunu. Kingdom Comeı da 1317 kişi oynuyor daha geçen sene çıkmış oyunu. Hey gidi M&B bir senede çöp olacakmış. M&B in 5-6 tane devleti, bunların isyancı grupları, bunların ayrı ayrı kültürleri, kendi içlerinde çatışmaları, siyasetleri, senin bu dünyada seçebileceğin farklı farklı roller, yapabileceğin tonla RP, üzerine bir de zengin modlama seçenekleri o saydığın iki oyunu da üst üste koyar. Karşılaştırma talihsiz olmuş biraz.
    Sanırım yazdığım şeyi okurken bir dalgınlık durumun oldu. Ben atmosfer olarak diyorum. KC orta çağı atmosferini fazlasıyla yansıtan şahane bir oyun, beğenmezsin orası ayrı bir konu. Ama daha çıkmamış bir oyundan daha iyi çıkış yapacağını iddia ediyorsan sanırım bu şirkette bir dayın, arkadaşın falan var veya burada çalışıyorsun. Ayrıca oyuncu sayısının bir güvenilirliği veya geçerliliği yoktur oyuna kaliteli demek için.

Bunun yanında iyi bir rpg'de olması gereken öğeleri de iyi bilirim, M&B'de yapabileceğin şeyler oldukça sınırlı, tahmin edilebilir ve en önemlisi bir yerden sonra kendi kuyruğunu kovalayan köpek misali kendini tekrar eden bir oyun. Ancak kesinlikle hakkını yiyormuşum gibi görünmesin, zamanında Warband, çok büyük farklılık getirmişti oyun dünyasına bu yüzden oynandı zaten. Bunun yanında dönemin oyuncularının nispeten daha gerçekçi rpg öğelerine olan açlığını kapattı. Ancak o yıllar çok geride kaldı, artık 2019 yılındayız; aç reddit'e bir bak insanlar artık olayı dalga boyutuna almış. Günümüz oyuncusunu cezbetmesi bana kalırsa oldukça zor olacak. Çünkü eski oyuncuları(örneğin ben) bu oyunu sadece alır haftada 1-2 saat oynar bırakır kafasında; millet işe güce, çoluğa çocuğa karıştı artık. Hadi ben her türlü alırım ve oynarım bu oyunu, peki yeni nesil oyuncuyu nasıl cezbedeceksin? Umarım senin dediğin gibi olur da ben yanılırım, ancak benim umudum hiç yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mega Therion -- 3 Haziran 2019; 14:57:4 >

• Mega Therion kullanıcısına yanıt
    Yapma gözünü seveyim Mordhaudan daha iyi combat KC de daha iyi atmosfer sunamadığı için bir senede çöp olacak dedin. Şimdi ise kendin diyorsun daha çıkmamış oyun diye ama bir senede çöp olacağını iddia eden yine sensin. Çıkmamış oyun hakkında kendin de yargıya varıyorsun. E eski oyuncuyum diyorsun bu oyun çıktığı dönemde bile milyonlara hitap etmiyordu ki kısıtlı bir kitlesi vardı ve yine çıktığı dönemde de gerek grafik, gerek fizik ve atmosfer olarak çağdaşı oyunların çok gerisindeydi. Kimse MB yi atmosferi über grafikleri falan için oynamıyordu zaten. Bu oyunun olayı Rpg- Strateji- Ticaret-Management dörtlüsünü özgür modlama seçenekleriyle birleştirmesidir. MB nin hala alternatifi yok piyasada. Şu yazdığım özellikleri bünyesinde aynı anda bulunduran başka bir orta çağ temalı oyun varsa söyle ben de oynayayım Bannerlord beklemekten ciğerim solmaz en azından. Warbandın üzerine tek koymaları gereken şey daha derin diplomasi, ticaret ve savaş taktiği çeşitleri ki bunları da yayınladıkları devbloglarda görüyoruz.

Atmosfer konusuna dönecek olursak Bannerlordun şu ana kadarki ekran görüntüleri gayet tatmin edici. 300-400 kişinin aynı anda kapışacağı bir oyunda daha yüksek grafikler beraberinde ciddi performans sorunları getirecek. KC de 60 kişi kapışsa çok pahalı bir sistemin yoksa kasım kasım kasarak oynarsın. Herkeste nasa bilgisayarı yok. Yeni nesil 2000 li oyuncular gerizekalı değilse bir zahmet bunu düşünürler.,
    Bak Paradox oyunlarına. Adamların tarihsel strateji oyunları aşağı yukarı aynı şablon üzerine kurulu. Tek yaptıkları dönemine uygun farklılıklar getirmek. Ona rağmen dünya kadar hem eski hem yeni oyuncusu kitlesi var. Neden? Çünkü bir EU4 bir CK2 nin alternatifi yok. MB de böyle alternatifsiz. Yarın öbür gün Ubi, Ea gibi firmalar MB nin daha gelişmiş versiyonunu çıkarırlarsa o zaman Talewords sıkıntıya girer ancak şu an için böyle bir şey söz konusu değil.
    Ayrıca işi dalgaya vurmalarını sebebi anons tarihi ve hala oyunun çıkmamış olması. Biz de dalga geçiyoruz bu konuda ama dört gözle de çıkışını bekliyoruz.

• Başlığı şans eseri görmesem bu oyunun varlığını unutmuştum. Başarısız bir girişim oldu bu oyun. Yazık

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.