Şimdi Ara

Motosikletlerin ve Scooterlerin Yetkili Yedek Parça Siteleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İthal motor ve özellikle de Çinli motor almak isteyen arkadaşlar yedek parça konusuna çok dikkat etmeliler:

Motosikletlerin ve Scooterlerin Yetkili Yedek Parça Siteleri Motosikletlerin ve Scooterlerin Yetkili Yedek Parça Siteleri
    Ülkemize motor ithal eden birçok firma olsa da getirdikleri motorlar için yedek parça sitesi kuran ve işleten çok fazla firma yok ne yazık ki.

Asya Motor >www.asyamotoryp.com

- Yetkili servis adresi verildiği zaman Ücretsiz kargo,
    - müşteri siteden sipariş verebiliyor, ödeme yapabiliyor,
    - bütün yedek parçalar bulunmayabiliyor ve olmayan parçalar ile ilgili hiçbir bir bilgi yok
    - Parça fiyatları değişken, bazısı ucuz bazısı normalin biraz üstünde, bazı parçalar ise fahiş fiyatlı. (ör: Asya nostalji ayna)
    - sitede sadece Asya markalı motorların parçaları bulunuyor, Asya tarafından getirilen hero, daelim, haojue, quswa vb markaların yedek parçaları yok.

Mondial Motor >www.mondialyp.com

- Kargo ücreti değişken ve müşteriye yansıtılıyor,
    - müşteri siteden sipariş veremiyor yalnızca yetkili servisler sipariş verip teslim alabiliyor,
    - bütün yedek parçalar bulunmayabiliyor ve olmayan parçalar ile ilgili çok az bir bilgi var, (Sıra numarasından parçanın olmadığını anlıyorsunuz 1'den 5'e atlıyor mesela)
    - parça fiyatları çoğunlukla uygun, bazı parçalar özellikle plastik gövde parçaları pahalı
    - sitede sadece Mondial markalı motorların parçaları bulunuyor, Mondial tarafından getirilen Kymco vb markaların yedek parçaları yok. (yedek parça listesi sitede bir ara vardı sonra kaldırdılar)

Bu iki firmayla yedek parça konusunda görüştüm. İlgililerdi ve yardımcı olmaya çalıştılar.

Kuralkan >https://satis.kuralkan.com.tr/ypproduct.aspx

- Kargo ücreti sitede belirtiliyor,
    - müşteri siteden sipariş verebiliyor, ödeme yapabiliyor,
    - bütün yedek parçalar bulunabiliyor, olmayan parçalar ile ilgili fiyat stok no veriliyor , stok bilgisi verilmiyor.
    - Parça fiyatları değişken, fiyatlar normalin üstünde, bazı parçalar ise fahiş fiyatlı. (Ör Kanuni Deer Karbüratör 1000 küsür TL)
    - Bajaj, Kanuni, HF Kanuni, Kanuni MZ, Hyosung marka motoların orjinal yedek parçaları siteden temin edilebiliyor. (Kuralkan Hyosung dağıtımını bıraktı o yüzden parça getirmeyi de bırakabilir)

Yedek parça sitesi olan diğer firmaları paylaşırsanız diğer arkadaşlara faydalı olabilir.

Düzeltme: İmla hataları düzeltildi, yeni siteler eklendi, ifadeler düzenlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 6 Mayıs 2015; 16:18:45 >

• Teşekkürler arda4,bence çok önemli bir konuya parmak basmışsınız. Bu konu eminim bu aralar benim gibi motorsiklet alma arifesinde olan arkadaşlarıda düşündürüyodur. Açıkçası bu konuda pek bi bilgiye ulaşamadım ama bilgisi olan arkadaşlar bizimlede paylaşırsa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncellemeye devam. Kanuni'nin de yedek parça sitesi mevcut imiş:

Bajaj, Kanuni, HF Kanuni, Kanuni MZ, Hyosung
    marka motoların orjinal yedek parçaları şu siteden temin edilebiliyor:

https://satis.kuralkan.com.tr/ypproduct.aspx

Stokta olmayan parçalar hakkında bir uyarı yok. Sanki varmış gibi listede bulunuyor ve sepete ekleyebiliyorsunuz.

Sepete ekledikten sonra, ödeme sayfasına gelince:

"YMM..... stok kodlu üründen stokta yeteri kadar bulunmamaktadır."

uyarısıyla karşılaşabiliyorsunuz.

Sitedeki fiyatlar KDV HARİÇ fiyatlar, ödeme sayfasında fiyata KDV de ekleniyor.

Sitenin güzel tarafı ödeme sayfasında kargo ücretini göstermesi. Tabii ücretsiz kargo olsa çok daha güzel olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 12 Aralık 2014; 15:42:18 >

• Yararlı konu takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bajaj ın parçalarıda hiç ucuz değilmiş hani 131 tl diyor akü için araba aküsü daha ucuz o derece
  • Yedek parçadan ciddi miktarda para kazanıyor ithalatçılar. Diğer motorlarda da kullanılan ortak bir parça ise daha ucuz fiyata piyasadan bulmak çoğu zaman mümkün.

bununla ilgili bir konu açmıştım >http://forum.donanimhaber.com/m_97903745/tm.htm
  • Konu günceldir,

Yedek parça sitesi olan diğer firmaları paylaşırsanız diğer arkadaşlara faydalı olabilir.
  • Sa arkadaşlar,

İsmim Süleyman
    3 yıldır endonezya da yaşıyorum.
    Burada yamaha,honda ve suzuki'nin fabrikaları olduğundan dolayı parçalar epey uygun Tr ye göre, ihtiyacı olan arkadaşlara yedek parça,aksesuar vs. yardımcı olmaya çalışırım.
    motorindotrade@gmail.com
  • Kardeş çok sağol, umarım ihtiyacı olan arkadaşlara faydalı olur.
  • Bir tane de benden olsun. Gerçi yeni açıldı ama Motosiklet Yedek Parça çeşidi oldukça fazla. Model ve marka sayısı, birçok ürünü kapsıyor.
  • Katkı için teşekkürler. Arkdaşın paylaştığı sitenin açık linki:
    https://www.motosikletyedekleri.com/

Bu siteye şöyle bir baktım. Güzel görünüyor. Yalnız parça kodu, parçanın fotoğrafı vb bulunmuyor.
  • arda4 kullanıcısına yanıt

uzun süre sorna hortlatıyorum ama umarım görürsünüz bu siteyi kullanan var mı acaba ne bi iletişim var ne bi adres güvenilir midir acaba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.