Şimdi Ara

Motosiklet ile Kaza Yaptım Zanlılar Arbede Çıkarıp Kaçtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seyir halinde yolda giderken trafiğin sıkışık olması nedeniyle bi motosikletli olarak araçların yanından aynada görülecek vaziyette giderken hemen biraz önümdeki araç sinyal vermeden ve aynaya bakmaksızın direksiyonu birden ara yola kırması sonucu önüme duramayıp araca vurmadan ani frenimle düştüm. Polisi aradığımda arabadan inip üzerime yürüdüler bir iki arbede oldu itiş kakış ardındana basıp gittiler. Plakayı bildirdim karakola hastaneden raporda aldım tutanak tutturacağım. Bundan sonra olacaklar ve başıma iyi kötü nasıl yön verilecektir bu işim akibetini sormak istiyorum açıkcası. Başımda kask yoktu yakın yer diye çantadan çıkarmamıştım meydan merkezi yer olan karakola 300 m. Uzaklıkta alanda oldu görüntülere ulaşılacakmış kusur hangi taraflı çıkar açıkcası böyle öküzlerin cezasını almasını ve ehliyetlerine el konulması adına şikayetçi oldum ayak bileğimde çatlak yada kırık olabilrmiş emin olamadı acil doktoru yarın ortapedide belli olacak şuanda sarılı üzerine basamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracın dönüş yaptığı sırada dönüş yaptığı tarafta boş şerit var mıydı yoksa en kenardaki şeritte miydi?

Araç sinyal vermediği için kural ihlali yapmış evet fakat;
    Eğer araç en kenardaki şeritte ise suç sizde. İki şerit çizgisi arasında tek araç bulunabilir. O da motorsiklet ya da otomobildir. Siz arkada olduğunuza göre öndeki aracın şerit alanına tecavüz etmişsiniz. Eğer öndeki araç siz olsaydınız arkadaki araba da siz yol vermediğiniz sürece sizin şerit alanınıza giremez.

Yok araç ortadaki şeritte, siz kenardaki şeritte iseniz ortadaki araç da sinyal vermeden önünüze kırıp ara yola girdiyse sizde hiçbir suç yok.
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Adam araçların arasına girdiğini yazıyor en az 2 şerit var sayalım zaten araya girerek tecavüz etmiş bulunuyor

• Oncelikle gecmis olsun..Simdi Sosyal mesaj olarak Motorsiklet'ler de motorlu tasit oldugu icin serit aralarindan gidemezsiniz..Eger giderseniz de dikkatli olmalisiniz,hazirlikli olmalisiniz..

Ayrica basiniz da Kask da yok..Allah korusun duserken basinizi asfalta carpsaniz beyin kanamasi.

Her ne kadar araclar hatalu olarak sinyalsiz serit degistirse de,motorun hizini olcemiyorlar..Yani bir bakiyoruz motor 50 metre gerideyken birden yanimizda..

Kusura bakmayin ama onlarda hata varsa sizde de hata var hatta daha fazlasi..

Bir sonuc alacaginizi sanmiyorum bu olaydan..
    Tekrar gecmis olsun Acil sifalar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 16 Haziran 2017; 11:31:37 >
  • Manzaranın tarifini yapmak gerekirse, vücuttaki koruma önleminden geçtim kafada kask yok (düzgün malzeme olsa bilek korunurdu muhtemelen), kendi canınızdan geçtiğiniz gibi trafik güvenliğini de şeritlere uymadan tehlikeye düşürmüş olmuşsunuz. Adam sinyalsiz kırmış olabilir, ancak sizin hızınız nedir? O da önemli epey fazlaysa işin ucunda kusurlu çıkmak var, adam o zaman başlar aracımın boya parası diye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun
    böyle durumlar çok sinir bozucu olabiliyor
  • Gecmis olsun.

Ancak kendi seridiniz yerine araclarin arasindan gittiginizden resmen kazaya davetiye cikarmissiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • trafikteki tüm araçlar işi gücü bırakıp sürekli her saniye aynalarına bakmalı, hatta her araçta en az iki kişi olmalı biri sağ aynaya bakarken diğeri sol aynaya bakmalı. Çünkü her an her yerde yırtık dondan fırlar gibi bi motorcu yanınızda bitebilir.
    Birader yanlış anlama, hatta istersen yanlış anla ama zerre üzülmüyorum size be..
  • Arabaların yanından değil de şeridinden gitseydin bir şeycik olmazdı.Neyseki adamın arabasına bir şey olmamış.
  • öncelikli geçmiş olsun. Senlik bir durum değil trafikte motor kullananlara gıcık oluyorum. Aracın sağından geçilmeyeceğini bir türlü öğrenemediler.
  • Geçmiş olsun, motorcu olarak mümkün mertebe araçların arkasında kalmanızda fayda var, olmayan şeritte aracın sağından gidiyorsanız şahıs sizi görmeyebilir, yanında şerit olmadığı için aynaya bakma ihtiyacı duymayabilir.

Malesef İstanbul trafiğinde aynalara bakmaktan önümüze bakamaz olduk her yerden motorcu fırlıyor yırtık dondan fırlar gibi afedersiniz.
  • Motor kullanan birisiyim, her gün 60km işe git gel yapıyorum, motorculara karşı değilim haliyle.

Polisin yerinde olsam size kask takmamaktan ve şerit ihlalinden ceza keserdim.
  • Trafik kanununun neresinde yazıyor sıkışık trafikte motorcular araçların arasından gidebilir diye. Bence de umarım o görüntülere ulaşılır da kasksız sürmek ve öndeki aracın şeridine tecavüz etmekten cezayı yersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc64

Aracın dönüş yaptığı sırada dönüş yaptığı tarafta boş şerit var mıydı yoksa en kenardaki şeritte miydi?

Araç sinyal vermediği için kural ihlali yapmış evet fakat;
    Eğer araç en kenardaki şeritte ise suç sizde. İki şerit çizgisi arasında tek araç bulunabilir. O da motorsiklet ya da otomobildir. Siz arkada olduğunuza göre öndeki aracın şerit alanına tecavüz etmişsiniz. Eğer öndeki araç siz olsaydınız arkadaki araba da siz yol vermediğiniz sürece sizin şerit alanınıza giremez.

Yok araç ortadaki şeritte, siz kenardaki şeritte iseniz ortadaki araç da sinyal vermeden önünüze kırıp ara yola girdiyse sizde hiçbir suç yok.

Ben hatasız olmadığımı öne sürmedim devamlı kaskımı takar ekipmanlarımla dolanırım, motosikletim bakındaydı işten çıktığımda almaya gittim fazla bi mesafe olmadığı için takmadım mesafenin boyutu takmamayı gerektirmez evet ama ben kanun cezalarıma açığım problem o değil çekindiğim konuda. Öncelikle aralarsan fırlıyor diye sitemlerde bulananlara sözüm dediğiniz gibi normal araç gibi şeritimi kullanarakta denedim her arkamdaki araç götümün dibine gire gire acaba ne zaman vuracak hamleyle devirecek yada sıkıştıracak diye aynaya bakmaktan yola hakim olamıyorum afesersiniz ama ne emmeye geliyorolar ne gömmeye. Araç sürücüleri zaten sinyalini aynasını ve güzergahını düzenli kullansa emin olun motorcular ona göre ayarını verip sağlıklı bir biçimde ilerliyor zaten ne aralara girmemize müsade ediliyor nede araba gibi şeritten gitmemize siz söyleyin ne yapalım ozaman?(Ayrıca benim bu işi yargıya taşıma istek amacımda kaza olduktan sonra araçtan inip bana ahkam kesip darp etmeye kalkıp arbede çıkarmaları yerine benimle ilgili bir ciddi durumun olup olmadığını sorgulamak ve polisi beklemeden gelirse gelsin lan diyip araca binim kaza yerinden kaçmalarıdır.)@oguzhanc64 @krkmz1666 @backstreetboy @Adieu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmngonr -- 16 Haziran 2017; 14:55:8 >

• kmngonr kullanıcısına yanıt
    Motorcu olarak bilincli olmaliyiz. Guvenli surus nedir motorda nasil olur bilmeliyiz.

Guvenli surusun.ilk kurali seninde dedigin gibi ekipman. Ikinci kurali bilincli olmak.

Yaptığın aksiyon ;

araclarin arasindan duragan (<30Km/h) trafikte seyir ismi filtrelemedir. Filtreleme yapmak ingiltere ve bazi avrupa ulkelerinde Ve bazi ABD eyaletlerinde farkli kurallar ile yer alsa da ulkemizde ne yazik ki boyle bir.kanun yok.

Filtreleme yaparken en dikkatli olunmasi gereken kisim araclarin hizinin 30km den az olmasi. Bu isi yaparken butun sorumluluk motorcuda ulkemizde.

Bununla ilgili forumda konu ve yazim var onlari inceleyebilirsin.

Gecmis olsun kazadan da pek birşey çıkmaz.
    https://youtu.be/kWh0t1fX_EY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 16 Haziran 2017; 14:57:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Motorcu olarak bilincli olmaliyiz. Guvenli surus nedir motorda nasil olur bilmeliyiz.

Guvenli surusun.ilk kurali seninde dedigin gibi ekipman. Ikinci kurali bilincli olmak.

Yaptığın aksiyon ;

araclarin arasindan duragan (<30Km/h) trafikte seyir ismi filtrelemedir. Filtreleme yapmak ingiltere ve bazi avrupa ulkelerinde Ve bazi ABD eyaletlerinde farkli kurallar ile yer alsa da ulkemizde ne yazik ki boyle bir.kanun yok.

Filtreleme yaparken en dikkatli olunmasi gereken kisim araclarin hizinin 30km den az olmasi. Bu isi yaparken butun sorumluluk motorcuda ulkemizde.

Bununla ilgili forumda konu ve yazim var onlari inceleyebilirsin.

Gecmis olsun kazadan da pek birşey çıkmaz.
    https://youtu.be/kWh0t1fX_EY

İlgi ve alaka yaklaşımına teşekkür ediyorum ön yargı olmadan açıklama duymak sevibdirdi beni hemen yazına bakıyorum

• Kaza nerede ve ne zaman oldu? Elimde bahsettiğiniz olaya çok benzer bit olayın görüntüleri var.

• "Zanlılar"

• Motorcuların bazı davranışlarına ayar oluyorum aama arkadaş şu lanet takip mesafesi denen şeyi koruyun ben araç kullanırken rahatsı oluyorum motorcu arkadaş o konuda sonuna kadar haklı gerçekten. Araç da sinyal verseymiş iyiymiş ama akan trafikte aralardan giderken çok dikkatlı olmanız gerekir. Büyük iht tutanak tutulsa 50 50 olur kusur.

• kmngonr kullanıcısına yanıt
    Onyargıya gerek yok, Motor da kullanıyorum Araba da. Bir tek ülkemizde değil bir çok ülkede kullandım. Gel gelelim biraz kendimize kızmamız lazım. Refleks olarak kendimizden ufak olan taşıtları ve yayaları saymamayı, büyük taşıtlara ise ekstra özen göstermeyi kendimizde refleks geliştirmişiz

Halbu ki hayat da trafik de daha kolay. Önce kendimizi sayacağız sonra da insanı, yaya motorcu arabacı otobüscü, olsun onun da hakkı var .

Şerit Filtreleme de farklı ülkelerde farklı kuralları var, kimi 30km/h kimi 30mph trafik akışı limiti var. üzerine 5km/h ile 15km/H arasında geçiş hızı veriyor max. o da filtrelerken max 45 km/h ediyor.

Yani Trafikte 30 ile giden arabanın arasından 45 ile, duran arabaların arasından ise en fazla 15km/h ile geçebilirsin diyor.

Biz ne yapıyoruz, 50 60 ile duran arabalarından geçiyorsak bir dakika diyerek kendimize gelmeliyiz.

geçen internette bir video vardı, adam giden tramvaya kafa tutuyor.

Trafikte aradan geçerken kenara çekmeyen adamın aynasını kırıyor, camını yumrukluyor.

Akıl tutulması gibi.

Adamın yanından geçiyorsan ve cok kısıtlı hakların var diyelim, adam yol vermedi mi ? Bekleyeceksin, adam görmedi diye adamın malına kasıt edemezsin. Sonuçta o şeritin ve alanın asıl sahibi diğer araç.

Mal Canın yongası, 500.000TL'lik arabanın milimetre yakınından 50.000TL'lik motorla geçiyorsun kenara çekmedi diye camını yumrukluyorsun, kör noktasında kaldın diye aynasını kırıyorsun. Burada asıl hatayı kendimizde aramalıyız, Sen nasıl iki tır arasında kalmak istemezssen,

Sürekli olarak da filtreleme yapılmaz.

Yaya kaldırımlarının yanından da yakın geçilmez. Biz motorcular incine bileceğimiz gibi yaya çocuk yetişkin farketmezsizin incitebiliriz. (Çarpması daha zor olsa da bir motorun yaya çarpması, bir arabanın çarpmasından 100kat daha fazla risk içerir)

Konunun linki

https://forum.donanimhaber.com/motosiklet-ile-aralardan-gecmek-filtreleme-teknigi--122502294#122502294

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.