Şimdi Ara

Motorsiklete başlangıç onerisi -- tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 19 yaşındayım , otomatik motorsiklet hariç motorsiklet deneyimim yok , araba ehliyetim var , motor ehliyeti alıp para biriktirip bir motorsiklet almak istiyorum.
    Spor modeller ilgimi çekiyor.
    İlk olduğu için beni fazla zorlamaması gerekiyor.
    Genel ulaşımımı ( okul , spor salonu vs) motorsikletle yapmak istiyorum.
    İstanbul da yaşıyorum trafik durumunu biliyorsunuz.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Selam NMax ile başlayaiblirsin abs de önemli bir artı.
  • Eğer ailen destekliyorsa ya da izine tabii değilsen;
    1.Önce Kaliteli Eğitim. (Rospa ya da Diamond) Sertifikalı öğretmenlerden, ehliyet sonrasi egitimler.
    2. Ekipman Listesi ve Bütçesi.
    3. Hangi tip motorlara merakli olduğunun tecrubesi. (Spor demek kolay tecrübe etmeden binmek uzerinde kendine guvenmek, enduro-starter boy muhalefeti yoksa, ya da klasik cruiser daha güvenli olabilir) firmalarin tur gunlerini kovalamak...
    4. Modelleri belirleyip araştırmak.
    Eğer ailen izin vermiyor ise
    1. Aileden izin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• Charlei kullanıcısına yanıt
    Otomatik motosiklet nedir?

Madem araba ehliyetin var yani trafik tecrüben var o halde 125'lik bir motorla başlamaya ne dersin?
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum

• Merhaba,
    Bence kendini zora sokmadan, ekipmanlarından kısmadan güzel bir motosiklet almanı tavsiye ederim. güzel bir motosikletten kastım pahalı bir motosiklet değil. 125 cc motosikletle başlamanı tavsiye ederim ama çok çabuk sıkılabilirsin. biraz eğitim alıp 250 cc bir motosiklet ile de başlayabilirsin, durumun varsa mt 25 olabilir güzel bir motosiklettir. ama tekrar dediğim gibi tecrüben olmadığından dolayı 125 cc motosikletle başlaman senin için daha iyi bir tecrübe olacağına inanıyorum.

Allah daha iyisini nasip etsin
  • gckumbasar kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edebileceğiniz 125 lik motorsikletler var mı ?

Fiyat aralığı ne kadar ve ne tarz motosiklet istiyorsun?
  • gckumbasar kullanıcısına yanıt
    Spor bir model istiyorum , bütçem 10 bin civarı.

10 bin tl günümüz şartlarında biraz motosiklet almak için düşük bir mevla, çünkü çok pahalı piyasa. CBR 125 R al diyeceğim ama kmsi çok yüksek olacak sana masraf çıkartabilir yüksek km motor almanı çok tavsiye etmiyorum ne olacağını bilemezsin. biraz daha dişini sıkıp para biriktir biraz daha iyi bir motosiklet bakalım sana. gerekirse biraz eğitim al kurslardan vs ki çok büyük bir eğitim almana gerek yok gereken bilgilere sahip olman yeterli olacaktır. Paranı biraz daha biriktirip ( ekipman haricinde ) güzel bir 250 cc (r25-mt25-cbr250-cb250r)motosiklet alabilirsin. çünkü
    piyasa gerçekten çok uçuk. ama dediğim gibi parayı sadece motosiklet için harcama, ekipmanına çok dikkat et, örneğin 20 bin biriktirip 19 unu motosiklete verip 1000 tl ile ekipman alma. 250cc diyip geçme. biraz daha sabır güzel sonuçlar elde edebilir :)
  • Ayrica cbr 125 almak yerine cbr250 almak daha mantikli ayni fiyat

• Altin Elbiseli Adam A kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak haklı, 125 cc motosikletler 250 cc motosikletlerle nerdeyse aynı fiyata satılıyor.birazcık eğitimle 250cc alabilirsin
  • Al bi scooter işini görür ilerde tecrübe edinince paranda olunca racing alırsı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orkun-53 O kullanıcısına yanıt
    vitessiz motordan vitesli motora geçmek ve supersport bir motosiklete geçmez biraz sıkıntılı,
    scooter'e vereceği parayla güzel uygun bir tane 125cc motosiklet alıp vites olsun tepkileri olsun öğrenmesi daha sağlıklıdır.
  • Hatta cbr 250 fiyatina temiz 2. El R25 bakabilirsin

• Altin Elbiseli Adam A kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bir sürü tercih sunulabilir, biraz senin isteğine kalmış bir durum daha doğrusu
  • Şuan almak için daha zamanım var bakalım hayırlısı olur inşallah.

Aceleci davranma sabırlı ol ve doğru zamanda doğru kararı ver :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.