Şimdi Ara

Motorsiklet ve Radara girmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hiç radar cezası yemedim pek bilgim yok,
    dün gündüz(7 eylül) 100 lük motorsikletim var ve şehir içinde giderken 20 30 la giderken hızlanıp 70 falan ulaştım bi baktım bana dönük radar aracı ve başında 1 adam var acaba radar cezası yemişmiyimdir diye düşünüyorum,(hız sınırıda 50 diye biliyorum lakin işaret vs yok)
    motorsikletlere radar cezası geliyor mu ?
    radar cihazları kaç metreden ölçüyor(yanına gelinceye kadar hızlandığım için acaba geride algılamış olabilir mi diye iyi niyetli düşünüyorum)
    ceza kaç günde online sisteme düşer ?
    gelirse itiraz edeceğim sanırım( radar kontrol uyarısı ve hız limiti gösteren tabela yok diye,) ceza gelince nereye itiraz dilekçesi verilir ?
    Ödeyiptemi itiraz edeyim ödemeden mi %25 indirimden faydalanamamkta var ?

Cevap verirseniz memnun olurum,hem örnek teşkil eder malum radar teknolojisi gelişiyor sistemlerde değişiyor güncel bir bilgi arayan arkadaşlarımız vardır elbet(ben dahil)
    Saygılarımla,

• bu konuyu ben de merak ediyorum çünkü gördüğüm bir çok motorsiklette plaka okunmuyor. ya çamurluğun altına konulmuş ya da okunaklı olsa bile arkada. Radarlar da genellikle önden çekiyor. Önde plaka yok...
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    bilen biri veya trafik polisi bir arkadaş çıkarsa gayet aydınlatıcı olur gerçekten,
  • Önde plaka olmadığı için çevirmesiz radarlardan ceza ihtimaliniz yok. Çevirmeli radara girerseniz ve durduruluırsanız her türlü ceza yazılır, bir de şehir dışında motosikletlerin hız sınırı kamyonlarla aynı motorcular isyan ediyordu yanımızdan kamyon bizi solluyor rüzgarı yüzünden

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

imza falan toplanmıştır bu sınırların yükseltilmesi için, motorsikletlinin kendini koyurabilmesi için.
  • plaka olmadıgı icin yazamazlar heralde ama emin de degilim
  • ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Ya gerçekten doğru mu ? çevirmesizdi radar inşaallah doğrudur içime su serptin sağolsın.

aynen ya kamyon otobüs büyük araç sollayınca silkeleniyoruz çok kötü bir durum 100 110la gidiyorsun yanında 130 140 la geçince fena oluyor hele karşı yönden gelince ölümle burun buruna o yüzden şehirler arası yolculukta otoyol düşük güçlü motorlar için tehlikeli görünüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.