Şimdi Ara

Motorola Razr XT910 Ayrıntılı Rom Kurma Rehberi(982.124.14.XT910.Retail.en.AU) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
8
Favori
37.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baymirza

quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

quote:

Öncelikle cvp için çok tşkler. Verdiğin linkte aşağıda şöyle yazıyor: YOU MUST BE ON THE VERIZON (USA) JB CHRISTMAS LEAK KERNEL(either through dualboot or the leak) TO FLASH THIS ROM. Buna takıldım. Ne demek istiyor? Yani bu romu kurmadan önce Verizon mu kurmak lazım?

Öncelikle SERKAN Ç. diye birini haberdar ediyor olabilirsin. Bu kişi ben değilim. Benim nick Sercan Ç.
    Ben o linki fikir edinmen için atmıştım. İçeriğine hiç bakmadım. Sadece launcher var mı bir ara yoksa rom kur. İngilizce olan yerde şöyle diyor. Verizon'un yılbaşında sızdırılmış romunu öncelikle kur diyor. Oradaki roma hiç bulaşma. Samsung'un arayüzü Touchwiz'dir. Böyle ara launcher'ı. Daha hızlı sonuçlara ulaşırsın.

ahahaa, yapma ya şimdi konuyla hiç alakasız birini mi rahatsız ettik. Ondan da hiç ses gelmiyor yaw. :) Aslında verdiğiniz linkteki rom tam benim istediğim gibi bişeye benziyor lakin kurulumu çok zor gibi geldi bana. Bir de verizon istemesi kötü. Saat-bildirim çubuğu vs aynı S3 teki gibi olacak anladığım kadarı ile. Touchwiz launcher yüklesem sadece görseller değişecek gibi geliyor bana. Yani saat maat değişmez herhalde. Teşekkürler.

Samsung'dan port edilmiş rom bulursan her şeyiyle tam olur.

• Arkadaslar telefonu sarja taktigimda pil de herhangi bir sarj oluyor simgesi cikmiyor ve duzensiz calisiyir sanirim battrey uygulamalari indirdigimde farkli rakamlar cikiyor bi bilgisi olan var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora_akar

Arkadaslar telefonu sarja taktigimda pil de herhangi bir sarj oluyor simgesi cikmiyor ve duzensiz calisiyir sanirim battrey uygulamalari indirdigimde farkli rakamlar cikiyor bi bilgisi olan var mi ?

Bataryada sorun olabilir ama bmm üzerinden wipe battery yaparak batarya bilgilerini falan sıfırlayabilirsin. İstersen dene bi.
  • quote:

quote:

Arkadaslar telefonu sarja taktigimda pil de herhangi bir sarj oluyor simgesi cikmiyor ve duzensiz calisiyir sanirim battrey uygulamalari indirdigimde farkli rakamlar cikiyor bi bilgisi olan var mi ?

Bataryada sorun olabilir ama bmm üzerinden wipe battery yaparak batarya bilgilerini falan sıfırlayabilirsin. İstersen dene bi.

Bmm uzerinden ne demek hocam kusura bakma bilmiyorum ?

• Sarji fulledikten sonra sarj oluyor yazisini gorneye basladim normale dondu gibi ama bu seferde sarj olurken rakamlar tek tek cikmiyor atiyorum yuzde otuz ken otuzbes oluyor sonra kirkbes gibi bu sekilde mi doluyor? Telefonu ikinci el aldim aekadaslar o yuzden bilmiyorum huyunu suyunu ?

• quote:

Sarji fulledikten sonra sarj oluyor yazisini gorneye basladim normale dondu gibi ama bu seferde sarj olurken rakamlar tek tek cikmiyor atiyorum yuzde otuz ken otuzbes oluyor sonra kirkbes gibi bu sekilde mi doluyor? Telefonu ikinci el aldim aekadaslar o yuzden bilmiyorum huyunu suyunu ?

evet hocam 5er 5er gidiyor şarj yüzdesi
  • quote:

Sarji fulledikten sonra sarj oluyor yazisini gorneye basladim normale dondu gibi ama bu seferde sarj olurken rakamlar tek tek cikmiyor atiyorum yuzde otuz ken otuzbes oluyor sonra kirkbes gibi bu sekilde mi doluyor? Telefonu ikinci el aldim aekadaslar o yuzden bilmiyorum huyunu suyunu ?

Normale döndüyse iyi sıkıntı yok. Doğru bu telefonda şarj yüzde 5'lik artar ve azalır.

Bu arada bmm bootmenu manager. İlk sayfada wipe'ları anlattığım yerden bakabilirsin battery wipe yapmaya(yani batarya sıfırlama). Aynı yerdeler hepsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 16 Ağustos 2013; 20:15:33 >
  • quote:

quote:

Normale döndüyse iyi sıkıntı yok. Doğru bu telefonda şarj yüzde 5'lik artar ve azalır.

Bu arada bmm bootmenu manager. İlk sayfada wipe'ları anlattığım yerden bakabilirsin battery wipe yapmaya(yani batarya sıfırlama). Aynı yerdeler hepsi.

Tamam hocam bakiyorum tesekkurler.

• Jelly Bean den İCS ye dönmek istiyorum. Bunu nası yapacağım yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Jelly Bean den İCS ye dönmek istiyorum. Bunu nası yapacağım yardımcı olabilir misiniz?

Ota olarak yüklediysen ya da stock recovery'den yüklediysen geri dönemezsin. Bmm ile yüklediysen rsd lite ile ics eu rom flashla.
  • quote:

quote:

Jelly Bean den İCS ye dönmek istiyorum. Bunu nası yapacağım yardımcı olabilir misiniz?

Ota olarak yüklediysen ya da stock recovery'den yüklediysen geri dönemezsin. Bmm ile yüklediysen rsd lite ile ics eu rom flashla.

Valla senin burdaki anlatımını birebir adım adım takip ederek bmm ile yükledim. Fakat şimdi bana rsd lite ile eu rom flashlamayı adım adım anlatan bir konunun linkini verebilir misin?
  • quote:

quote:

quote:

Valla senin burdaki anlatımını birebir adım adım takip ederek bmm ile yükledim. Fakat şimdi bana rsd lite ile eu rom flashlamayı adım adım anlatan bir konunun linkini verebilir misin?

Motomodtr'de vardi diye hatirliyorum. Olmadi oglen-ogleden sonra onun icin de bir rehber hazirlayabilirim.

• Gerçekten sevinirim.
  • quote:

Gerçekten sevinirim.

Sana öncelikle kısaca bir anlatayım çünkü rehberi hemen hazırlayamayabilirim. En azından senin işin görülmüş olsun. Rsd Lite indir ve yükle ve teli kapalı şekilde pcye bağla. Telin driverlerı yüklü olsun. Rsd Lite'a gir. Telin gözükmesi lazım programda(connected yazar). Gözükmezse ap fastboot moduna gir öyle dene(stock recovery'nin olduğu menüde). Start'ın yanındaki 3 noktaya tıkla(...). Burada çıkan pencereden ics eu romunu rar arşivi olarak göster. Start'a bas. Decompress and flash(tam hatırlamıyorum burayı)'a tıkla. Rom yüklenmeye otomatik olarak başlayacaktır ve rom yüklenince done(ya da quit-tam hatırlamıyorum) yazar.

• TELEFONU PERT ETTİM YA LA RAM YUKSELTEMEK İÇİN SD PARTİTİON PROGRAMLARINA BAKARKEN MARKETTEN DEVİL KERNEL MANAGER DİYE Bİ PROGRAM YUKLEDİM. ONDADA RAMLA İLGİLİ Bİ KAC AYAR VARDI. PROGRAMA SU İLE YETKİ VERDİM. RAMLA İLGİLİ KERNEL AYARLARIYLA OYNADIM. PROGRAM TELİ KAPAT AC DEDİ. KAPATTIM VE BİDAHA ACILMADI. ŞU HATAYI VERİYOR

AP Fastboot Flash mode (S)(Boot Failure)
    0A.74
    eMMC Info: Size 16G
    To return to normal mode - first press power key to power down
    Device is LOCKED.Status Code:0
    Battery OK
    OK to Program
    Connect USB
    Data Cable

Inval,d CG HAB (CG: boot, status:0X0056)

VARMIDIR Bİ ÇÖZÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukba_1 -- 21 Ağustos 2013; 21:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukba_1

TELEFONU PERT ETTİM YA LA RAM YUKSELTEMEK İÇİN SD PARTİTİON PROGRAMLARINA BAKARKEN MARKETTEN DEVİL KERNEL MANAGER DİYE Bİ PROGRAM YUKLEDİM. ONDADA RAMLA İLGİLİ Bİ KAC AYAR VARDI. PROGRAMA SU İLE YETKİ VERDİM. RAMLA İLGİLİ Bİ KAC AYAR DEGİŞTİRDİM. PROGRAM TELİ KAPAT AC DEDİ. KAPATTIM VE BİDAHA ACILMADI. ŞU HATAYI VERİYOR

AP Fastboot Flash mode (S)(Boot Failure)
    0A.74
    eMMC Info: Size 16G
    To return to normal mode - first press power key to power down
    Device is LOCKED.Status Code:0
    Battery OK
    OK to Program
    Connect USB
    Data Cable

Inval,d CG HAB (CG: boot, status:0X0056)

VARMIDIR Bİ ÇÖZÜMÜ

Rsd lite ile Fastboot rom flashla sifirlanir cihaz. Merakli seni ben bile dusunmedim hic ramle oymanayi. Overclock mu ne yapacaktin.

• EVET RSD LİTE İLE HALLETTİM. ÖNCE BOOT MENU MANAGERLE KURDUGUM ROMU DENEDİM OLMADI. SONRA TURKÇE AVUSTURALYA 4.0 İCS DENEDİM. SUAN KURULU SORUN YOK. GUNCELLEMEYİ KONTROL ETTİM TURKÇE 4.1 DE VAR. İSTERSEM JB YE GECEBİLİRİM. HEM BMM DE KURUNCA ACILIS FARKLI OLUYORDU. ŞİMDİ TELEFON ACILIRKEN ORJİNAL ACILIS GİBİ OLDU.
    BENİM DERDİM İŞLEMCİ FREKANSI YUKSELTEME YANİ OVERCLOK DEGİLDE. RAMI NASIL 2GB ÇIKARIRIM DİYE UGRASIYORDUM. YALNIZ MOTOROLADA KERNEL BUNA İZİN VERMİYOR. SWAP DENEDİM OLMADI PATİTİON YAPTIM YOK. HATTA CLASS10 HAFIZA KARTI ALDIM OLMUYOR. MALUM CLASS6 VE UZERİ OLMASI LAZIM. HAFIZA KARTINI RAM OLARAK KULLANMAK İÇİN. NE YAPALIM ARTIK BOYLE İDARE EDECEGİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukba_1 -- 21 Ağustos 2013; 21:14:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ukba_1

EVET RSD LİTE İLE HALLETTİM. ÖNCE BOOT MENU MANAGERLE KURDUGUM ROMU DENEDİM OLMADI. SONRA TURKÇE AVUSTURALYA 4.0 İCS DENEDİM. SUAN KURULU SORUN YOK. GUNCELLEMEYİ KONTROL ETTİM. TURKÇE 4.1 DE VAR. İSTERSEM JB YE GECEBİLİRİM. HEM BMM DE ACILIS FARKLIYDI ŞİMDİ ORJİNAL ACILIS GİBİ OLDU.YOK BENİM DERDİM İŞLEMCİ FREKANSI YUKSELTEME YANİ OVERCLOK DEGİLDE. RAMI NASIL 2GB ÇIKARIRIM DİYE UGRASIYORDUM. YALNIZ MOTOROLADA KERNEL BUNA İZİN VERMİYOR. SWAP DENEDİM OLMADI PATİTİON YAPTIM YOK. HATTA CLASS10 HAFIZA KARTI ALDIM OLMUYOR. MALUM CLASS6 VE UZERİ OLMASI LAZIM. HAFIZA KARTINI RAM OLARAK KULLANMAK İÇİN.

Cihazda 1gb ram var. 2gb yapman imkansız olmaz mı?

• OLUYOR OLUYORDA UGRASMAK LAZIM. SONUCDA BİLGİSAYAR GİBİ RAM İÇİN FİZİKSEL Bİ DONANIM YOK. RAM TELEFONUN HAFIZASI KULLANILIYOR. BUNUNLA OYNANABİLİR. YADA UYGUN HIZDA( YANİ CLASS6 VE UZERİ) HAFIZA KARTI İLE YAPABİLİRİSN. AMA DEDİGİM GİBİ BAYA UGRASMAK LAZIM. NEYSE SEN YAP OLURSA BURAYA YAZARSIN BİZDE YAPARIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukba_1 -- 21 Ağustos 2013; 21:14:58 >
  • Ics de Acuweatherin animasyonlu duvar kağıdı vardı. Dışarda yağmur yağınca ekranda da yağıyordu. Onu nasıl bulabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.