Şimdi Ara

Motorola Razr XT910 Ayrıntılı Rom Kurma Rehberi(982.124.14.XT910.Retail.en.AU) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
8
Favori
37.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oh be yaptım hocam sonunda kurtardım telefonu şöyle oldu

ics karneli flashladım AP fastboot tan
    sonra bp tools a girdim ics açıldı

ics açılınca dahili hafızada cbackups klasöründe eski cid yedeği duruyormu diye baktım ve durduğunu gördüm onu hemen dadili hafızaya cid.img olarak koydum sonraboot menü managerle recorry olarak rebbotladım ap fastboot modunda açıldı tekrar kapatıp açtım bp tools tan girdim recorvy menusune attı ordan cid restoreyi yaptım
    restart yaptım baktım cid hatası gitmiş sonra rds ile offical ics yi flaslayınca olay halloldu yarım için teşekkürler. baya sevindim be.
  • Hallettigine sevindim hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, daha önce telefonu rsd lite ile 982.124.14.XT910.Retail.en.AU flashlamıştım. ve ardından wifi ile 4.1.2'ye güncellemiştim. Fakat, sanırım bu versiyonda hat çekim problemleri var. bir kaç kişiden daha duydum.

Şimdi benim sürüm "982.124.14.XT910.Retail.en.AU" rom kurmak istiyorum. Hangi romu tavsiye edersiniz? En stabil, sorunsuz hangi romdur razr maxx için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

merhaba, daha önce telefonu rsd lite ile 982.124.14.XT910.Retail.en.AU flashlamıştım. ve ardından wifi ile 4.1.2'ye güncellemiştim. Fakat, sanırım bu versiyonda hat çekim problemleri var. bir kaç kişiden daha duydum.

Şimdi benim sürüm "982.124.14.XT910.Retail.en.AU" rom kurmak istiyorum. Hangi romu tavsiye edersiniz? En stabil, sorunsuz hangi romdur razr maxx için?

Retail Uk Jb kurabilirsiniz. Ben Retail Uk kullanıyorum. Retail Uk İngilizcedir ama. Au Jb dışında Türkçe dil içeren başka bir Official Jb rom yok malesef. Ayrıca Retail Uk'a geçerseniz Retail Au'yu bir daha kuramazsınız(fastboot dosyası olmadığı için).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231289

• Çok teşekkür ederim. Sormak istediğim başka bir soru var. CID yedeği nasıl alınır? Benim cihazda safestrap yüklü. miui rom var. Cid yedeği almanın bir yolu var mı? şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Çok teşekkür ederim. Sormak istediğim başka bir soru var. CID yedeği nasıl alınır? Benim cihazda safestrap yüklü. miui rom var. Cid yedeği almanın bir yolu var mı? şimdiden teşekkürler.

Safestrapte cid backup vardır kesin. Backup Cid diye geçer. Bak bakalim bulursun.

• Telefonunu 4.2.2 ye güncelleyen var mı varsa yardım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertkoksal

Telefonunu 4.2.2 ye güncelleyen var mı varsa yardım lütfen.

4.2.2 resmi olarak gelmemişti. Custom romlarla yüklenebiliyor. Ben bir ara yüklemiştim cm 4.2.2.
  • elinize sağlık hocam acayip yararlı konu işime yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Telefona nasıl rom kurulacağını sizlere anlatacağım bu konuda detaylı bir şekilde. Öncelikle rom kuracak bir kişinin karşısına çıkacak terimlerin manalarından başlayalım işe.
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..

Böylece cid geri yüklenmiş olacak ve cid hatasından da kutulmuş olacağız.

Not: Bu yüklediğimiz rom kendinden rootludur. Ayriyetten rootlamaya gerek yoktur. Sadece Superuser'ı marketten indirin.
    Not 2: Ben en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştım. Sorunlarınızı bildiğim kadarıyla çözmeye çalışırım. Mesuliyet benim değildir.
    Not 3: Bu rehberde bazı sitelerden yararlandım. Özellikle terimler için.
    Not 4:Her ne kadar andoid açık kaynak kodlu olsa da ülkemizde root ve rom(custom romlar) yükleme garanti dışı bırakır cihazı. Bu rom resmi rom ama ülkemizde ics'den sonrasının gelmeyeceği açıklandı. Garantideki eleman bakıp da jb'nin yüklü olduğunu görürse ve ics'den sonrasının da gelmediğini biliyorsa cihazı garanti dışı bıraktırabilir.
    Not 5: Bu rehber yardımıyla sadece AU romu değil diğer romları da rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

İCS ile JB Arasındaki Farklar:

Resimlerin Linki

Yukarıdaki linkte, gördüğüm farklılıkları ekran resmi alarak ve üzerine de not düşerek belirttim. Orada gösteremeyeceğim noktalar şunlar:
    -Menü geçişleri hızlanmış.
    -Sistemin pil üzerine düşen yükü hafifletilmiş.
    -Wifi sıkıntılı. 5 diş çeken odada 2 diş çekiyor. Modemin dibindeyim 5 diş çekiyor ama veri akışı sağlanamıyor. Böyle acayip bir durumu var ama kullanılabiliyor(Bu durum birazda port etmeyle alakalı).

Hocam sana telefonumu kargoyla yollasam içinede hediye filan koysam bana şu dediğini yüklesen nasıl olur acaba? Hepsini okudum ama yapabilecegimi düşünmüyorum da...

• quote:

Orijinalden alıntı: NovaTHOR

quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Telefona nasıl rom kurulacağını sizlere anlatacağım bu konuda detaylı bir şekilde. Öncelikle rom kuracak bir kişinin karşısına çıkacak terimlerin manalarından başlayalım işe.
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..
    ..

Böylece cid geri yüklenmiş olacak ve cid hatasından da kutulmuş olacağız.

Not: Bu yüklediğimiz rom kendinden rootludur. Ayriyetten rootlamaya gerek yoktur. Sadece Superuser'ı marketten indirin.
    Not 2: Ben en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalıştım. Sorunlarınızı bildiğim kadarıyla çözmeye çalışırım. Mesuliyet benim değildir.
    Not 3: Bu rehberde bazı sitelerden yararlandım. Özellikle terimler için.
    Not 4:Her ne kadar andoid açık kaynak kodlu olsa da ülkemizde root ve rom(custom romlar) yükleme garanti dışı bırakır cihazı. Bu rom resmi rom ama ülkemizde ics'den sonrasının gelmeyeceği açıklandı. Garantideki eleman bakıp da jb'nin yüklü olduğunu görürse ve ics'den sonrasının da gelmediğini biliyorsa cihazı garanti dışı bıraktırabilir.
    Not 5: Bu rehber yardımıyla sadece AU romu değil diğer romları da rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

İCS ile JB Arasındaki Farklar:

Resimlerin Linki

Yukarıdaki linkte, gördüğüm farklılıkları ekran resmi alarak ve üzerine de not düşerek belirttim. Orada gösteremeyeceğim noktalar şunlar:
    -Menü geçişleri hızlanmış.
    -Sistemin pil üzerine düşen yükü hafifletilmiş.
    -Wifi sıkıntılı. 5 diş çeken odada 2 diş çekiyor. Modemin dibindeyim 5 diş çekiyor ama veri akışı sağlanamıyor. Böyle acayip bir durumu var ama kullanılabiliyor(Bu durum birazda port etmeyle alakalı).

Hocam sana telefonumu kargoyla yollasam içinede hediye filan koysam bana şu dediğini yüklesen nasıl olur acaba? Hepsini okudum ama yapabilecegimi düşünmüyorum da...

Hocam sırasıyla gidersen çok rahat yaparsın. Bir kere denemelisin. Hadi ben yaptım diyelim sonra ne olacak. Yine rom atmak istersin ya da sıkılıp orijinaline dönmek istersin ama bu sefer de sıkıntı olur senin için. Her seferinde telefonu bir başkasına gönderemezsin. Benim tavsiyem bir kere dene. Hatalar çıkarsa halletmeye çalışırız inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 6 Kasım 2013; 19:56:23 >

• merhaba , ben islemi resimdeki yere kadar yapabiliyorum sonrasinda sorun cikiyor , yardim edebilirmisiniz lutfen ? tesekkurler
     Motorola Razr XT910 Ayrıntılı Rom Kurma Rehberi(982.124.14.XT910.Retail.en.AU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atasoglu1980

merhaba , ben islemi resimdeki yere kadar yapabiliyorum sonrasinda sorun cikiyor , yardim edebilirmisiniz lutfen ? tesekkurler
     Motorola Razr XT910 Ayrıntılı Rom Kurma Rehberi(982.124.14.XT910.Retail.en.AU)

Yigin depolama olmuyorsa diger seçenekleri deneyin. Olmadi unlockroot programini deneyin.

• boot menu manager ile bir rom yüklemiştim, şimdi o romun yerine başka bir rom yüklemem gerekiyor.
    safestrapta iş kolay, romu silme butonu var. Fakat BMM'de bu durum nasıl oluyor? Yardım edebilir misiniz?

Ben direkt wipe bölümünden tüm wipe'ları yaptım, sonra yeni romu install diyerek kurdum. rom açılıyor, kuruyorum, herşey tamam. ama reboot edince rom tekrar en baştan kuruluma geçiyor. Bu yüzden bir yerde hata yaptım Boom Menu Menager'a yabancı olduğum için çözemedim. Yardım edebilir misiniz?
  • quote:

boot menu manager ile bir rom yüklemiştim, şimdi o romun yerine başka bir rom yüklemem gerekiyor.
    safestrapta iş kolay, romu silme butonu var. Fakat BMM'de bu durum nasıl oluyor? Yardım edebilir misiniz?

Ben direkt wipe bölümünden tüm wipe'ları yaptım, sonra yeni romu install diyerek kurdum. rom açılıyor, kuruyorum, herşey tamam. ama reboot edince rom tekrar en baştan kuruluma geçiyor. Bu yüzden bir yerde hata yaptım Boom Menu Menager'a yabancı olduğum için çözemedim. Yardım edebilir misiniz?

Yardım ederim tabi ama sıkıntım şu ki Motorolam yok artık. Biraz düşünüp hatırlamam lazım nasıl olduğunu.

• İnternet paylasiminin adam gibi calistigj bir rom var mi acaba ? Kullandigim mevcut romda bu ozellik caliamiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hernan Cortes

İnternet paylasiminin adam gibi calistigj bir rom var mi acaba ? Kullandigim mevcut romda bu ozellik caliamiyor.

Bilmiyorum gerçekten. Pek kullanmadım paylaşım özelliğini. Orijinal romda sıkıntısız paylaşıyordu ama.
  • Hocam 15 aylık garantiyi yakıp güncelledim ama çok iyi oldu telefon resmen kendine geldi çok teşekkür ederim Allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

Hocam 15 aylık garantiyi yakıp güncelledim ama çok iyi oldu telefon resmen kendine geldi çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Önemli değil kardeşim. Yardımcı olduysam ne mutlu bana. Buradan yüklediğin romun üzerine orijinal ics atarsın garantiye yollarsın eğer bir sıkıntı olursa.
  • Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sağolasın
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.