Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.320
Cevap
42
Favori
190.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu telefonda fm radyo yok arkadaşlar. Gsmarena'da yazıyorsa da hatalı bilgi.
  • @droguzask
    @spinmaster

Arkadaslar Tr sürümünde mi yok ? Yoksa genel her sürümde mi yok ?

2 sitede de FM Radio var olarak verilmiş

Gsmarena :

https://www.gsmarena.com/motorola_moto_z-8094.php

Epey :

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/motorola-moto-z.html

• saMetallica kullanıcısına yanıt
    MOTOROLA parmak izi olayını yapamamış..

İlk telefon açılırken girdiğimde sadece parmak izi ile girilmesini istiyorum.
    İstediğim programa sadece parmak izi atamak istiyorum, ektra desen, şifre olmadan..

Bu yapılamıyorsa moto yapamamış bu parmakizi işini..
  • Sharktan S kullanıcısına yanıt
    Bilgisi olan yok mu moto z ile video çeken ve çektiği videoda cızırtı sesi cikmasi olan yavas çekimde ses gelmemesi normal mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moto Turbo Power pack siparişim az önce geldi.
    İçinde %10 gibi bir şarjı vardı. 14:45'te şarja koydum. 16:00 itibariyle tam dolum bitti.
    Ortalama 75 - 80 dk gibi bir sürede sıfırdan full şarj oluyor diyebiliriz. Bence çok çok iyi bir süre.
    Şimdi telefonu da full şarj edip test etmeye başlayacağım.

Şarj süresi ve performansı hakkında ilerleyen zamanlarda bilgi vereceğim.

Edit: Bataryanın şarj süreleri eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PyRRhiC -- 1 Şubat 2018; 16:6:14 >
  • Moto modlar, batarya performansı ve kamera kalitesi (emsal modellere nazaran) için Moto Z Play almaya karar verdim. Sizce doğru bir seçim mi yapıyorum yoksa alternatif öneriniz var mı?

Oyun oynamıyorum, gündelik kullanım + sosyal medya kullanımım mevcut. Kamerasını da çok kullanmayacağım ancak kullandığım zaman da yarı yolda bırakmaması önemli.
  • FormuLAkers F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Moto Z kullanıcısıyım fakat birbirine yakın cihazlar.
    Kampanya çek vs ile 1300 TL civarına bulunuyor sanırım. Bence bu fiyata muadil bir cihaz yok.
    Öncelikle saf android olması güzel. Kasma donma vs yaşatmıyor. Güncelleme almaya devam edecek olması diğer bir artısı.
    Bataryası Moto Z playin zaten daha iyi. Hele ki moto turbo power pack ile birleşirse 7000mah gibi bir değere yükseliyor ki 3 gün rahat rahat yetecektir.Kamera kalitesini ben yeterli buluyorum. Piyasadaki en iyi kameralı telefon olmadığını bilerek aldım. Benim için çamur gibi fotograf çekmesin yeterliydi. Ortalamanın üstünde bir kamera performansı var diyebilirim.
    Gelelim moto mod özelliklerine. Şimdiden Projektör ve batarya modunu satın aldım. Akşamları projektörle dizi / maç keyfi yapıyorum. 700 TL gibi bir rakama almıştım. Her kuruşunu sonuna kadar hakediyor bence.

1550 TL(Moto Z)+ 700 TL(İnsta-share) + 200 TL (Turbo power pack) = 2450 TL ye tüm bunlara sahip oldum.
    Bugün Samsung S7 ( EDGE modeli değil normali) 2500 TL civarına satılıyor.
    İki durumu karşılaştırınca çoğu konuda Moto tercihi baskın bir şekilde öne çıkıyor.

• PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam.

Aslında Moto Z'nin tasarımı daha kibar ve özellik olarak üst düzey ancak önceki mesajlarda inceliğinden dolayı batarya problemi yaşayan çok sayıda kullanıcı gördüm ve yetkili servis kronik bir problem olarak adlandırmasa bile para iadesi kararı çıkardığını okudum. Bu nedenle daha sorunsuz olması ve daha iyi batarya için (gerçi moto mod ile bu konu çözülüyor çok sorun değil) Moto Z Play'e yöneldim. Moto Z Play 2 ise çok fazla bir fark getirmemekle birlikte aralarında ciddi miktarda fiyat farkı var.
  • bir haberde değiştirilebilir lens takabileceğimiz aps c sensörlü bir moto mod geliyormuş. asıl bu bomba olur. a6000 imi satarım. hatta sony lenslerde kullanılabilecek yazıyordu. umarım doğrudur.
  • .i. . kullanıcısına yanıt
    bunun 3. parti uygulamalarla yapılabildiğini düşünüyorum. diğer telefonlarda kendinden varmı bahsettiğiniz gibi bir özellik.?
  • Sharktan S kullanıcısına yanıt
    benimkinde yok.
  • benim param az once hesabima yatti dun vodafone musteri hizmetlerine mail attim.evraklari istediler maille aksamina beni aradilar ibani teyit etmek icin bugunde hesabima gecti demekki bunlari sikistirmak lazim biraz

• Ben 2,5hafta önce telefonumu servisi gönderdim hala parça bekleniyor sizce sonuç ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: s_s64

muhtemeldir ki lenovoda sorunun farkinda ve direk para iadesi ile.cozuyor isi aorun muhtemelen sarj dongusuyle alakali.

3 amperle sarj oluyor cihaz ve kisa surede doluyor buda batarya omrune etki ediyor ister istemez birde sanirim ota ile.guncelledik cihazlari ondan dolayi bi sikintida olabilir belki pc den yuklesek bi iyilesne olabilir ama bataryanin verdigi gucte kesinlikle sorun var

bende iki moto z vardi biri 4230 mv iken biri 3700 lerde surunuyordu tam dolu haliyle

Hocam şarj döngüsüyle alakası yok, batarya bildiğin sorunlu. Niye dersen telefonumu aldığım usb type kablosuyla pc den şarj ediyorum ve doğal olarak yavaş modda şarj ediyor.

Buna rağmen 5. ayda telefon zırlamaya başladı. %15 lere gelince ani kapanmalar, %30 larda kamerayı açında direk kapanlar ve açmaya çalıştığımda boş batarya uyarısı falan derken evelsi gün garantiye yolladım.

Yedek parça bekliyor görünüyor şu an, pil değişimi yapılacak sanırım ama sorun batarya kaynaklı ise 4 5 ay sonra tekrar nüks edecek gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain1034

Hocam değiştireceklerine dair umudum olsa eyvallah hiç bu kadar ısrar etmem direk veririm ama yok. 2 kez servise verdim bu cihazı. 2sinde de verirken bataryayla ilgili sıkıntım olduğunu belirttim. Her 2 seferde de batarya testi yapıp geri gönderdiler. 2 buçuk-3 saat ekran süresi aldığım telefonun bataryası düzgün çalışıyor diyorlar dalga geçer gibi.

Bende direkt yedek parça bekliyor olarak işleme aldılar, pil değişimi için parça bekleniyor.

Teleservice değil mi hocam sizin de?
  • Bende de aynı durum var

• quote:

Orijinalden alıntı: droguzask

Ben 2,5hafta önce telefonumu servisi gönderdim hala parça bekleniyor sizce sonuç ne olur?

sonuc para iadesi 1ayda param yatti karar ay basinda cikiyor odemelerse sanirim birdahaki ayin basinda oluyor

ama hango operatorden aldiysaniz direk onlarla iletisime gecin iade durumunda

• s_s64 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Şu an ay başında değil miyiz? Bu zamanlar açıklanır mı zaten haftaya neredeyse 20 iş günü bitecek. Para iadesi yada değişim neye göre çıkıyor bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: droguzask

Cevabınız için teşekkür ederim.

Şu an ay başında değil miyiz? Bu zamanlar açıklanır mı zaten haftaya neredeyse 20 iş günü bitecek. Para iadesi yada değişim neye göre çıkıyor bilginiz var mı?

Ya zaten bu cihaz için para iadesi çıkıcak .ay basındasın dedigim şimdi çıksa birdahaki aybası bu ay bası olmuyor birdahaki ay basını bekliceksin paranın gelmesi için tahminen.
    20 iş günü tamamen oyalama para daha geç hesabına yatsın diye. ( bu ay bası muhabbeti tahminen muhasebe girdi çıktı hesapları yüzünden oyalıyorlar. aslında tak diye hemen vermesi lazım alırken 30 gün bekletip öyle mi alıyorlar hayır ama geri verirken böyle işte. )
    servisin yasal süresi20 iş günü olduğu için 20 iş günü bekletiyorlar okadar

benim bi bilgim yok tamamen tahmin cihaz kusurlu ve kusurlu olduklarını bildikleri içinde para iadesi ve değişim belgesi veriyorlar o belge ile cihazıda değiştirebilirsin aldıgın magazadan
    ancak para iadesi almak varken gidipde kimse cihaz almaz
    ben olsam para iadesi alır gider moto z alırım değişim alıcama...
    moto z şuan oldu 1600 lira hb de
    ben xiaomi mi6 aldım 1790 liraya 6/64 gb olanını
    geçen hepsiburadada indirimde 6/128 olanı 1859 liraydı
    4/64 mavi ve siyahıda 1759-1719 lira idi gayette tatminkar bi cihaz en azından batarya sürei olarak 8saat civarı ekran süresi verebiliyor bu cihaz
    dün 5 saat ekran süresi aldıgımda şarjım %45 di öyle hesap et işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_s64 -- 2 Şubat 2018; 14:29:45 >

• s_s64 kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolun teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.