Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.320
Cevap
42
Favori
190.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla ilk seri son seri olan oldu artık :)

ortada bi hatanın oldugu kesin. yoksa her cihazı direk iade almazlardı sessiz sedasız götürüyor adamlar bu işi şuan aslında bu işi genel vurup direk iade yada moto z2 ile fark ödeyerek değişim imkanı sunsalar firma adına gelecek yatırımı olur.
    ve özür mahiyetindede ek batarya sunsalar mesela.

serilerin belirlenip arzalı seri cihazları toplatması şart eğer öyle bi serilik durum var ise...
  • Ben anladım bu telefonu hiç güncellemeyeceksn(moto z)

Batarya şarj sorunları hep güncellemelerden sonra olmuş anladığım kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bl4ckb4r0n -- 27 Ocak 2018; 15:16:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bile bile lades olduk 820, işlemci 2 k ekran 2600 mah.batarya yetermi yetmez.bide hızlı şarj 8 ayda pert oldu pil.bide her gelen güncelleme pilden götürüyor . dört gözle oreo ,yu bekliyorum olmazsa vedalasıcaz.bundan sonra da 3500 mah altında tel almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: s_s64

valla ilk seri son seri olan oldu artık :)

ortada bi hatanın oldugu kesin. yoksa her cihazı direk iade almazlardı sessiz sedasız götürüyor adamlar bu işi şuan aslında bu işi genel vurup direk iade yada moto z2 ile fark ödeyerek değişim imkanı sunsalar firma adına gelecek yatırımı olur.
    ve özür mahiyetindede ek batarya sunsalar mesela.

serilerin belirlenip arzalı seri cihazları toplatması şart eğer öyle bi serilik durum var ise...

z2 play modeli fiyat olarak pahalı ama segment olarak düşük. force modelini de getirmediler. aslında alınacak bir telefona benziyor ama 2 haftadır kafamı kurcaladığı için oldukça tereddütteyim. batarya problemi kesin gibi. yabancı forumlarda da benzer problemlerle karşılaşılmış, netice olarak değişim veya iade verilmiş.

• Merhaba dostlar. Ben de sizler gibi Moto Z kullanıcısıyım. Benim cihazım 10 aylık. Alırken vodafonedan kasko da yaptırmıştım. Cihazımda piksel kaybı ve batarya sorunu vardı. Aynı zamanda şarj aletimin prize giren uçlarından bir tanesi de kırılmıştı. Cihazın kaskosu olduğu için bunu da yapacaklarını düşünüp dert etmeyip bayiye gittim. Vodafone bayisi bana kaskonun sadece cihazla ilgili hasarlarda geçerli olduğunu söyledi. O an baya bi tartıştım ancak malesef işe yaramadı. Servisten yeni şarj cihazı talep ettiğimi ve ücretini ödeyeceğimin not alınmasını istedim. Bu sebeplerden ötürü cihaz 10 ocakta 2. kez servise gitti. Tam olarak 1 hafta sonra 17 ocakta telefonumun servisten geldiği bilgisini verdiler. Ancak bu süreç içerisinde bana ne vodafonedan ne de teleserviceten şarj cihazıyla ilgili bi bilgilendirme gelmedi. Vodafone çalışanına cihaza hangi işlemlerin yapıldığını sordum. Ekranın değiştirilmiş ve şarj aletin yapılmış dedi. Bu duruma çok sevindim haliyle çünkü orjinal şarj aleti masrafından kurtulduğumu düşündüm. Eve geldiğimde kutuyu açtım kontrol ettim. Gerçekten de şarj aletinin ucu yapılmıştı ancak daha detaylı incelediğimde aletin üzerinde beyaz çizikler olduğunu gördüm. O an bunu dert etmedim daha sonra telefonu şarja taktım. Ekranda sürekli olarak ''Turbopower ile şarj oluyor'' bildirimi ve ''..% olarak değiştirildi'' şeklinde sürekli uyarı almaya başladım. Bu iki bildirim 2şer saniye aralıklarla ardı ardına çıkmaya başladı. İşin kötü tarafı şarj aletini telefondan çıkardığım anda bu bildirimler hala çıkmaya devam ediyordu. Ancak telefonu yeniden başlattığımda düzeliyordu. Kafamda çok fazla soru işareti var bu olayla ilgili. Bana ait olmayan bir şarj aletini hiç kontrol bile etmeden direk kutuya koyup gönderdiklerini düşünüyorum. Yine de her şeyi geçtim şarj aletini tekrar servise vermek istedim. Ertesi gün şarj cihazını ve kutusunu vermek için bayiye gittim. Bana yanında cihaz olmadan telefonu servise gönderemeyeceklerini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradım onlar da sadece Lenovo marka cihazlarda böyle bir şeyin olduğunu ve yapacak bir şeyin olmadığını söyledi. Ben bu adamların hatası yüzünden tekrar mağdur oldum ve telefonumu kullanamayacağım. Cihazı henüz servise vermedim. Ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum. Çok uzun bi yazı oldu sonuna kadar okuyan çıkar mı ondan bile şüpheliyim ancak yaşadıklarım aynen bu şekilde. Önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum dostlar sabrınız için teşekkürler.

• başka şarj aletiyle denediginde sonuc aynıysa telefondadır sorun böyle bişeyle karsılasanı hiç duymadım
  • s_s64 kullanıcısına yanıt
    telefondan olduğu şüphesiyle bunu denedim zaten hocam telefonda herhangi bir sıkıntı yok sorun tamamen şarj aletinde. benim de isyanım bundan zaten telefonda hiçbir sıkıntı olmadığı halde servis cihazı da istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain1034

telefondan olduğu şüphesiyle bunu denedim zaten hocam telefonda herhangi bir sıkıntı yok sorun tamamen şarj aletinde. benim de isyanım bundan zaten telefonda hiçbir sıkıntı olmadığı halde servis cihazı da istiyor.

batarya ve şarj problemlerinde hem cihazdaki batarya hemde şarj aleti değişir. samsung'dan biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seglopsi -- 30 Ocak 2018; 14:15:56 >
  • Hocam değiştireceklerine dair umudum olsa eyvallah hiç bu kadar ısrar etmem direk veririm ama yok. 2 kez servise verdim bu cihazı. 2sinde de verirken bataryayla ilgili sıkıntım olduğunu belirttim. Her 2 seferde de batarya testi yapıp geri gönderdiler. 2 buçuk-3 saat ekran süresi aldığım telefonun bataryası düzgün çalışıyor diyorlar dalga geçer gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muratvarkan1967

Aslında bile bile lades olduk 820, işlemci 2 k ekran 2600 mah.batarya yetermi yetmez.bide hızlı şarj 8 ayda pert oldu pil.bide her gelen güncelleme pilden götürüyor . dört gözle oreo ,yu bekliyorum olmazsa vedalasıcaz.bundan sonra da 3500 mah altında tel almam.

Kesinlikle bu telefonun ozelliklerini gordugumde bunu dusunmustum.Bu ozellikleri olan telefona 2600 mah batarya koyulmasi buyuk dezavantajdı.Telefon almadan once biraz arastirma yapmistim cunku dikkatimi ceken bir modeldi fakat almadim.İyi ki almamisim.

• captain1034 C kullanıcısına yanıt
    Peki telefonunuzun şarjı ne kadar gidiyor? Ekran süresi ne kadar önemli veya ne kadar güvenilir tam olarak bilmiyorum. Şu an cihazımda %71 pil doluluğu var ve cihaz sadece 1 saat 6 dakika çalışma süresi gösteriyor. Ayarlar-Pil-Ekran menüsünü kullanarak baktım. Cihazı yoğun olarak kullanıyorum ve 1 günü dolduruyor şarj süresi.
  • Arkadaşlar bugün itibariyle yeni modlar satışa sunuldu.

Moto Gamepad 299 TLhttp://www.hepsiburada.com/moto-gamepad-siyah-p-HBV00000A3IF9
    Moto Turbo Power Pack 199 TLhttp://www.hepsiburada.com/moto-turbo-power-pack-siyah-p-HBV00000A3IFB
    Moto 360 Camera 699 TLhttp://www.hepsiburada.com/moto-360-camera-beyaz-p-HBV00000A3IF7

Yurt dışı fiyatları göz önünde bulundurulursa çok iyi fiyattan satışa sunuldular.
    Benim gibi ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

Arkadaşlar bugün itibariyle yeni modlar satışa sunuldu.

Moto Gamepad 299 TLhttp://www.hepsiburada.com/moto-gamepad-siyah-p-HBV00000A3IF9
    Moto Turbo Power Pack 199 TLhttp://www.hepsiburada.com/moto-turbo-power-pack-siyah-p-HBV00000A3IFB
    Moto 360 Camera 699 TLhttp://www.hepsiburada.com/moto-360-camera-beyaz-p-HBV00000A3IF7

Yurt dışı fiyatları göz önünde bulundurulursa çok iyi fiyattan satışa sunuldular.
    Benim gibi ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

Hocam merhaba

Moto Turbo Power Pack ile Moto Mod OffGRID Ek Batarya arasındaki fark nedir?

• Pinokkyo kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Moto Mod offgrid ilk nesil batarya. 2220 mah gücünde. 80 gr ağırlığında. Hızlı şarj desteği yok.
    Moto Power pack ise ikinci nesil batarya. 3490 mah gücünde. 95 gr ağırlığında ve hızlı şarj desteği bulunuyor.

Moto Z için 2600 mah batarya kendi üstünde bulunuyor. 2600+3490 = 6090 mah güç eder ki 2 gün çok çok rahat çıkartır benim kullanımımla.
    Moto z Play için 3510+3490 = 7000 mah güç eder. Sanırım piyasada daha yüksek bir değeri bulmak zor. 3 gün şarj yüzü görmeden idare ettirir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki hızlı şarj özelliği sayesinde cihaz çok kısa sürede şarj oluyor.
    Ben siparişimi verdim merakla bekliyorum.
  • arkadaşlar moto z telefonu değiştireceğim için kılıflarımı satıyorum antalya/alanyadayım en sağdaki spigen rugged armor kılıf spigen 25 lira diğerleri 10 lira(çinden aldım onları çok kalitlei değiller ama şık duruyorlar arkalarındaki kapak çıkıyor sadece bumper olarakta kullanabilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vayanamvaybabam -- 1 Şubat 2018; 16:11:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

Peki telefonunuzun şarjı ne kadar gidiyor? Ekran süresi ne kadar önemli veya ne kadar güvenilir tam olarak bilmiyorum. Şu an cihazımda %71 pil doluluğu var ve cihaz sadece 1 saat 6 dakika çalışma süresi gösteriyor. Ayarlar-Pil-Ekran menüsünü kullanarak baktım. Cihazı yoğun olarak kullanıyorum ve 1 günü dolduruyor şarj süresi.

Toplam kullanım süresi değişiklik gösteriyor sabit bir süre veremem ama zaten bildiğim kadarıyla önemli olan ekran süresi hocam. Ben de çok yoğun kullanırım telefonu eski telefonum lg g5ti onun da bataryası 2800dü tıpkı moto z gibi o da özelliklerine göre düşük bi bataryaya sahipti ancak şarjı tüm günü çıkarıyordu ve de minimum 4 saat ekran süresi alıyordum bunda öyle bir olay yok. Toplam kullanım süresi üzerinden şöyle bi örnek verebilirim sabah 8de yüzde 100le evden çıkıyorsam öğleden sonra 3-4 gibi tekrar şarj etmek zorunda kalıyorum cihazı

• Gsmarena da bu telefonda FM Radio olduğu söyleniyor, 3.5mm kulaklık girişi olmadan FM Radio nasıl kullanılıyor ? Kulaklık anten görevi görüyor diye biliyordum, biri beni aydınlatabilir mi ?
  • Merhaba arkadaşlar moto z video kayıt sırasında cızırtı gelen varmı videoyu izlerken birde yavaş çekim modu sessiz mi çekiyor şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R@j

Gsmarena da bu telefonda FM Radio olduğu söyleniyor, 3.5mm kulaklık girişi olmadan FM Radio nasıl kullanılıyor ? Kulaklık anten görevi görüyor diye biliyordum, biri beni aydınlatabilir mi ?

Bilgisi olan yok mu?
  • R@j R kullanıcısına yanıt
    Telefon garantide ama fm radyo olduğunu hatırlamıyorum muhtemelen yoktu.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.