Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.321
Cevap
42
Favori
190.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir de ücret karşılığı tamir etmemek ne demek, saçmalık değil mi? Böyle bir madde var mıymış kanunlarda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

Ne zaman almıştınız telefonu?

Bir de ücret karşılığı tamir etmemek ne demek, saçmalık değil mi? Böyle bir madde var mıymış kanunlarda?
    Merhaba.2019 Ocak başında Kadıköy Enes İletişim'den ikinci el faturasız olarak aldım. Orası zaten mimliymiş google yorumlarında diğer insanların başına gelenleri görünce hata yaptığımı farkettim. Zaten batarya kalibrasyonu bozuktu yani telefon kapalı iken şarj edildiğinde ayrı şarj seviyesi gösteriyor açıkken şarj edildiğinde ayrı bir seviye gösteriyordu.(bunu sonra farkettim ne yazık ki benim hatam) Zaten evdeki şarj cihazları ile sıkıntı çıkarınca ikinci gün geri götürdüm bu seferde bana ilk gün telefonun yanında saklayıp vermediği turbo şarj cihazını verdi o şekilde düzgün şarj oldu. Öbür ayrı şarj seviyesi gösterme problemini sonra farkettiğim için artık bir daha uğraşmadım. Sonra Oreo güncellemesini yapıp bir süre öyle kullandım. Ama batarya artık yazın gümledi. Bende yedek telefon ihtiyacı nedeniyle yaptırmak istedim bugun KVK'da başıma bu geldi. Ya arkadaşlar yapamadı,(çok zor mu birşey mi bilmiyorum alanım değil) ya da gerçekten dedikleri gibi birşey var. Çünkü bunların tamir yapılıp bayilere tekrar satılmak üzere dağıtılan telefonlardan olduğıunu söyledi bir görevli. Bir tanesi de yada bozuk cihaz yerine verilen garanti hakkını kullandıran cihaz olduğundan burası verdiğinden burası tekrar dokunamıyor ona dedi bu ikisinden biri dedi sistemde bize böyle gözüktüğünde seri numarası dokunamıyoruz dedi. Bana aldığınız yere başvurun dedi. Sanki aldığım yer çok normal bir yermiş gibi

• Motorola'ya Teleservis bakıyordu, orası kapanınca KVK bakmaya başladı. Sizi ilgilendirmeyen bir konu servis değişikliği. Biraz zorlasaydınız, belki olumlu bir sonuç alabilirdiniz.

Ben de deneyeceğim batarya değişikliğini. Bakalım ne diyecekler

• Garanti varsa hallederler yoksa paralı, arkadaşın durumu biraz ekstrem bir durum olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

Motorola'ya Teleservis bakıyordu, orası kapanınca KVK bakmaya başladı. Sizi ilgilendirmeyen bir konu servis değişikliği. Biraz zorlasaydınız, belki olumlu bir sonuç alabilirdiniz.

Ben de deneyeceğim batarya değişikliğini. Bakalım ne diyecekler
    Dediğim gibi benim telefonda bir sıkıntı varmış onların sisteminde sanırım onlar aracılığıyla değişim olmuş bir cihaz gibi bir durum var. Çok üstüne gitmedim çünkü aldığım yerde tekin yer değildi aldığım yeri zaten yazmıştım. Hani şu ikinci el telefon piyasasını sıklıkla elinde bulunduran belli bir bölgeye ait olduğu belli olan yurttaşlardan. Yeni bilgi ise bu olaydan sonra son bir kaç gün dışardaki servislerde batarya değişimi kovaladım. Bilinen bir yerlerden bir tanesindeki arkadaş yine belli bir yöreye ait ağzıyla tabiki bataryanın değişebileceğini telefonu ekranını kırmama garantili 240 lira olduğunu ama telefonun ekranını kırmama garantisiz yaparsa 150 lira olduğunu ifade etti. 150'ye de istersen yaparım ama o zaman kesin "gırarım" dedi
    Sonra bunların ekranlarınoın piyasada kolay bulunmadığını hatırlayınca muhtemelen ekranı kendine alacak 150'yi yaparsa diye tahmin ettiğimden hemen kaçtım. Dükkandan kaçarken birde arkamdan yine kendine has şivesiyle yine dönüp dolaşıp geleceğin yer bura!. Sonra bir iki yer daha gezdikten sonra daha popüler olan bir yerde o an annemin telefona acil ihtiyacı olmasından dolayı 200 liraya 6 ay garantili şekilde yaptırmak zorunda kaldım. Belki size pahalı gelebilir ama fiyatlar zaten artmış daha ucuzuna yaptırmak için bataryayı ayrıca alıp birde tekrar dolaşmak gerek. Benim telefonu dolandırıcıdan aldığım için KVK resmi servis yasaklı olduğu ortaya çıktığından başka çarem yoktu. Şu an telefon çok daha iyi oldu bataryada gayet yeterli geliyor bu telefon hala çoğu yeni telefona hızıyla nal toplatır. Tamam biraz bataryayı biraz içiyor ama hız konusunda harika! Ama telefon piyasasının kimlerin elinde olduğunu dolandırıcıların at koşturduğunu görünce gerçekten ülkemizin vahim koşullardan geçtiğini tekrar anlıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aleyk83 -- 27 Aralık 2019; 19:59:8 >

• Moto Z satın almak istiyorum. true zoom ve ek batarya paketlerinin satışı devam ediyor mu?
  • 2 hafta önce alışveris sitesinden orjinal olduğunu iddi eden 80 tlye bir batarya aldım. şimdilik sorun yok orjinal batarya kadar gidiyor. sadece geçen gün %17 batarya seviyesinde kapandı. daha sonra hiç yapmadı. ilk tatktığımda 5 gün de tam performansa ulaştı. şimdilik fikrim: orjinalolsun diye çok uğraşamaya çile çekmeye gerek yok. ilerleyen günlerde sıkıntı olursa yazarım.
    ilk çıktığı zaman almıştım, moto Z hakkında genel yorumum; moto modlar dışında çok aman aman bir telefon değil. elbette temel özellikler olarak f/p üründü. bulunduğum yerde batarya ve ekran sorunlarında tamirci ve parça sorunu yaşadığım için bi dahaki sefere Deji batarya takabileceğim harici bataryalı bir telefon tercih edeceğim.
  • Arkadaşlar yaklaşık 27 ay önce garantili bir şekilde aldığım Moto Z cep telefonum+Turbo power pack batarya + İnsta share projektör ile yollarımı ayırıyorum.
    Ürünün faturası kutusu belgeleri duruyor. Orjinal şarj aleti bulunuyor.Powerpack günlük kullanımdaydı fakat projektör 4-5 kere anca kullanılmıştır.
    Telefonun şarjı eskisi gibi gitmiyor tabiki ama batarya tamamen ölü durumda da değildir. KVK dan batarya değişimi için 180 TL demişlerdi. Ben değiştirmedim telefon değiştireceğim için.

Almayı düşünen arkadaş varsa yardımcı olmaya çalışırım.
    İyi forumlar.
  • Merhaba, bende de Moto Z var yaklaşık 1,5 sene oldu. Ekranın altında tuşların olduğu bölge beyazken üstü sararmaya başladı. Bu durum garantiye girer mi?? Veya basit bir çözümü var mıdır, komple beyaz bir video açsak ton farkı eşitlense.
  • Cossie C kullanıcısına yanıt
    Alınır. Şu anda piyasada satılan baba telefonlardan eksiği olmadığı gibi, fazlası var. Jet gibi telefon. Kamerası harika. İkonik bir incelik ve zarafet. Malzeme kalitesi üst düzeyde. Fiyatı da uygun. Uydurma çin mallarına 5 çeker.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekranın alt ve üst kısmında ghost screen olayı var. Garanti dahilinde ekran değişimi yaptıran oldu mu?
  • Dün mediamarketi gezdim kamera karşılaştırması yaptım çoğu telin kamera konusunda vasat olduğunu gördüm ah şu batarya problemi olmasaydı ne iyi olurdu servise verdim batarya tamam ilk teli aldığım performansa geldi fakat diğer taraftan hoparlor cızırdamaya başladı eller serbest modunda karşı tarafla görüşemiyorum sesim gitmiyor bi taraftan yaparlarken diğer taraftan bozuyorlar.
  • Şu an gittigidiyorda 650 TLden yenilenmiş garantili ürün satiyorlar ürünün detaylarını bilmiyorum. Satıcı Algtech. Galiba 1 tane kendime alacağım. Bir de powerpack lazım olacak elinde olan varsa uygun fiyata, PM atın.
    Moto Z gittigidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carisma70

2 hafta önce alışveris sitesinden orjinal olduğunu iddi eden 80 tlye bir batarya aldım. şimdilik sorun yok orjinal batarya kadar gidiyor. sadece geçen gün %17 batarya seviyesinde kapandı. daha sonra hiç yapmadı. ilk tatktığımda 5 gün de tam performansa ulaştı. şimdilik fikrim: orjinalolsun diye çok uğraşamaya çile çekmeye gerek yok. ilerleyen günlerde sıkıntı olursa yazarım.
    ilk çıktığı zaman almıştım, moto Z hakkında genel yorumum; moto modlar dışında çok aman aman bir telefon değil. elbette temel özellikler olarak f/p üründü. bulunduğum yerde batarya ve ekran sorunlarında tamirci ve parça sorunu yaşadığım için bi dahaki sefere Deji batarya takabileceğim harici bataryalı bir telefon tercih edeceğim.
    pil şişme ve ısınma yapmaya başladı. yarım dolu iken kapanıyor, mecburen kvk da orjinal taktıracağım. acaba turbo power mod zarar mı veriyor diye aklıma geldi: arkadaki pinler tam örtüşmemesi falan ısınmaya sebep olabilir mi? bazan takarken düzgün takılmadı uyarısı veriyordu. sök tak yapınca pinler örtüşünce bağlanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sreylare

Şu an gittigidiyorda 650 TLden yenilenmiş garantili ürün satiyorlar ürünün detaylarını bilmiyorum. Satıcı Algtech. Galiba 1 tane kendime alacağım. Bir de powerpack lazım olacak elinde olan varsa uygun fiyata, PM atın.
    Moto Z gittigidiyor
    benim telefon ekranı kırılınca teşhir ürünü moto z aldım faturalı. arızalı çıktı (wireless çalışmadı) KVK ya gönderdim. telefona el koyup ürün değişim formu gönderdi. (aynen iade etse yedekparça olarak kullanırdım) değişim formuna rağmen ürünü satan telefon bulamadığı için paramı geri aldım. bu anlattıklarım 4 ay kadar sürdü. illalah dedirtti. 650 tlye aldığınız telefon arızalı çıkarsa yedekparça olarak kullanılır başka bir şey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carisma70

benim telefon ekranı kırılınca teşhir ürünü moto z aldım faturalı. arızalı çıktı (wireless çalışmadı) KVK ya gönderdim. telefona el koyup ürün değişim formu gönderdi. (aynen iade etse yedekparça olarak kullanırdım) değişim formuna rağmen ürünü satan telefon bulamadığı için paramı geri aldım. bu anlattıklarım 4 ay kadar sürdü. illalah dedirtti. 650 tlye aldığınız telefon arızalı çıkarsa yedekparça olarak kullanılır başka bir şey olmaz.

Alıntıları Göster
    GG linkinde bir gariplik var. O linkte daha önce Unkapanı'nda bir adres çıkıyordu; hatta ellerinde 30 civarında ürün görünüyordu. Şimdi cepro diye; çok iyi yorumlara sahip Ankara'lı bir firma çıkıyor. eptt avmde de var aynı satıcı.

İlk satıcı yenilenmiş ürün yazmıştı, bu satıcı teşhir olarak yazmış.

• sreylare kullanıcısına yanıt
    Kardeşim selamlar Forumdan yazılanları takip ettim de bilgi almak istedim senden... Bugün severek kullandığım moto z cihazım elden düşmesi nedeni ile iç ekran gitti... ekran değişimi olacak ama araştırdım 600-700 tl gibi rakam istiyorlar ekran için. seninde yazılarından yola çıkarak teşhir ürün alacağını yazmışsın ALGTECH isimli firmadan.. ve gittigidiyor da satıcı yorumlarına baktığımda ürün hakkında yorum yapmışşın muhtemelen almışsın hayırlı uğurlu olsun... bende ekranı değişeceğime o fiyata senin aldığın gibi teshir ürün almayı düşünüyorum. Nasıl acaba satıcıdan ve üründen memnun kaldın mı? Umarım bir sorun yoktur. Bilgi verirsen sevinirim. Teşekkürler
  • Reccai R kullanıcısına yanıt
    moto z ekran değişimi çok kolay aslında. birazcık eliniz yatkınsa yapabilirsiniz. 350 lira civarında ekranlar mevcut n11 gibi sitelerde.
  • aynen fiyatlar düştü. ancak biraz fazla verip teşhir yada yenileme ürünü alınırsa başka yedekparçalarıda almış oluyorsun. KVK telefonuma el koymayasaydı, ben sorun çıkarsa bol yedek parçayı ucuza almış olurum diye düşünmüştüm ama evdeki hesap Çarşıya uymadı. o zamanlar ekranlar 600-700 TL. idi.

Benim telefonun da bataryası değişmiş kargoya verilmiş. "speaker box" değişti notu da var. KVK cihaz takibini beğendim: imei ve dosya numarası ile süreci takip edip takip sayfasından kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor. gönderilen telefonun 6 adet farklı açılardan fotosunu görebiliyorsun. Ancak fatura bilgisi kısmındaki bedel ödemeden sonra birkaç kez değişti. ilk takipte 211 TL. ödeme onayı istedi onay ve ödemeyi yaptım sonraki günlerde 350 gördüm şaşırdım acaba ek masraf mı var diye. Ancak ödeme butonu yoktu. sonraki günlerde de fatura bilgisi 150 TL. göründü. son aşama yani teslimat sürecinde 215 TL. görünüyor.
    biraz zahmetli bir süreç olsa da yan sanayi pil alıp 2 ayda şişmesi boşa yapılan masrafları vs. düşününce yaklaşık 1 haftalık KVK süreci bence daha iyi. bu arada iyi kötü yedek bi telefon bulundurmanın faydasını da gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carisma70 -- 17 Şubat 2020; 10:7:46 >

• Carisma70 kullanıcısına yanıt
    Teknoloji şans işidir benim elimde 8 senelik Casper laptop var çok büyük tamir görmedi işlemcisi ekran kartı halen çalışıyor. Hele de pili %30lara dayanıyor kaç tane bilgisayar sayabilirsiniz 8 senelik ve pili tamamen ölmeyen? Üstelik o zamanın parası 2000Tl idi 2. nesil i7 1tb hdd ve 6610m, pek oyun oynamam bana yetti. 3000TL lere Asus Hp Sony Toshiba i5'leri satılıyordu özet olarak ne zaman ne olur bilinmez bozulursa da bozulmazsa da telefonu kullanacağım 700TL ye gümüş renk, Android 7 olarak aldım şuan sorunu yok cihazımın bir de Powerpack bulursam tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sreylare -- 18 Şubat 2020; 11:41:8 >
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.