Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
3.290
Cevap
49
Favori
174.828
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu
Giriş
    5686 Mesaj
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Fuego -- 1 Mayıs 2020; 12:31:11 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    679 Mesaj
    Telefonum elimden düştü ve dokunmatik kısmı kırıldı. Dış camda problem yok ama dokunmatik çalışmıyor ve görüntü belli belirsiz var. Ekran değişimi için son zamanlarda fiyat alan oldu mu?

WhatsApp üzerinden KVK servisiyle görüştüm. Hayat normale dönünce batarya değişimi için fiyat almak istedim, yetkili arkadaş döviz aşırı oynak olduğu için fiyat veremiyoruz, cihazı görmemiz lazım dedi.

Motorola'da hiç ekran değiştirmedim. Ama eskiden kullandığım HP ve HTC'lerde anakart fiyatının %60-70 arasına denk gelen bir fiyatlandırma politikaları vardı. HP 914c anakartı için 425 USD+KDV ödemiştim serviste. Yanımdaki eleman da 300 küsur dolar+KDV ödemişti ekran için. Tabi 10 seneyi geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dorthonion92 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    679 Mesaj

Kura göre 600 tl civarı bir fiyat biçtiler. Garantisi bitmek üzere olan ve batarya problemi olan bir cihaza o kadar para vermek istemedim. Mi9t aldım.
    |
    |
    El Fuego kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Orta vadede sorun yumağı olacak, spyware, optimization yoksunu; ülkemizde doğru dürüst bir servisi ve MH olmayan bir cihaz yerine Samsung, Asus gibi köklü bir marka alırdım ben.

|
    |

• Teğmen
    136 Mesaj

Merhaba

Ben de bir adet Moto Z sahibiyim ve şu an kablolu bir tablet olarak kullanıyorum diyebilirim. başta %50 lerde falan kapanan telefon artık ansızın herhangi bir batarya uyarısı vermeden pat diye kapanıyor ve bu şarja takılıyken asla olmuyor. Çok yüksek ihtimalle sorun bataryada. Ayrıca bir kez elimden düştü ve arka alt kısmında siyah çerçeve tarzı birşey var ya, otomobil camı gibi kırık ve bir arada duruyor şu an başka bir sorunu yok. Ağustos gibi falan bitiyor garantisi sanırım. Ama buradaki bazı yorumları görüp korktum, şimdi ben bunu garantiye göndersem bana batarya için maliyet çıkarır mı? Ortalama ne kadar sürer çözülmesi? Ben şehir dışında yaşıyorum İstanbul'da değilim şu an, çerçevedeki çatlak garanti konusunda problem yatırır mı sizce?
    |
    |
    El Fuego kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

KVK bu konuda sabikalidir. Normal sartlarda garantiden batarya degisir ama catlak yuzunden sorun cikarabilirler.

Benim bi arkadas da garantili ama koseden hasarli cihazini sanki servise girerken elinden dusurmus gibi yapip, seslice de hay a... koyim diye kufretmis. N'oldu diyen servis calisanlarina da telefon elimden kaydi simdi, mahvoldu falan diye yakinmis. Garantiden hem kendi sorununu halletmisler, hem de jest olarak kasayi komple sifirlayip vermisler. Turk zekasi

Sizin de boyle bir sey yapmaniz gerekebilir. Aslinda gerekmiyor, ama sartlar buna zorluyor. Kargoyla gonderecekseniz, saglam bir Moto Z'nin fotograflarini cekin, sizinkini yollayin. Servis Bu telefon catlak deyip ucret talep ederse, siz de telefonun saglam olarak kargoya verildigine dair fotograflarini ispat olarak sunarsiniz. Yapacak bir sey yok bunun disinda. Ya da ucretli degisim. Batarya en fazla 200 liradir tahminimce.

|
    |
    manowar90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1286 Mesaj

Muhhtemelen garanti dışı derler. Siz yine de yollayayın. Ben Çanakkale den, İstanbul'a yollamıştım. 1 haftada pil değişimi yapılıp geldi. Ama işçilik o kadar berbat ki, ahizedeki hoparlörü yerlestirememişler. Hafif cızırtı oluyor. Verirseniz dikkat edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    manowar90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    432 Mesaj

6 aydır ekranı kırık atıl durumda moto z var elimde, gerçekten kolay mıdır ekranı değiştirmek, bir kaç çeşit var hangi ekranı almak lazım birde

Aslında 300 400 tl ekran değişimi için çok bu telefona,

Ekran dışında bir arıza olsa idi yine başka şekilde kullanılırdı., ama ekran olduğu için telefon değerlendirilmiyorda bir çok kişinin moto z si atıl durumda çöp oldu bu ekrandan dolayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 30 Nisan 2020; 16:7:40 >
    |
    |
    ali_0017 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birçok arkadaşımızın kırılmış ekranlı boşta duran telefonu olduğunu görüyorum. Bir soru soracaktım. Acaba şuna benzer bir ürünle telefonları en azından TVye bağlayıp kullanabilir miydik? Yarın benim telefonumun da ekranı kırılabilir şimdiden böyle birşey düşündüm. Şu siteye göre Moto Z desteği de varmış. Kesin bilgisi olan/deneyen var mı?
    Spigen Essential C20CH USB Type-C - HDMI adapter

Ürünün n11 fiyatı 177TL civarında. n11 linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sreylare -- 2 Mayıs 2020; 0:38:39 >

• Yüzbaşı
    491 Mesaj

Görüntüyü televizyona verebilirsiniz ancak ondan sonra ekranı kırık telefondan kontrolü nasıl sağlayacaksınız?

Sağlam telefonda da ekran yansıtma olduğundan bana gereksiz geldi açıkçası.
    |
    |
    sreylare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: FormuLAkers

Görüntüyü televizyona verebilirsiniz ancak ondan sonra ekranı kırık telefondan kontrolü nasıl sağlayacaksınız?

Sağlam telefonda da ekran yansıtma olduğundan bana gereksiz geldi açıkçası.
    O an aklıma gelmemiş de, bir ekipman daha lazım olacak:

USB Type C to HDMI + USB 3.0 + Usb Type C Çevirici N11 linki

*Type C çıkışı telefona bağlanacak.
    *Type C girişine Spigen kablonun C ucu takılacak, HDMI kısmı televizyona.
    *Linkteki 3lü çeviricinin en sağında USB port boşta kalıyor, oraya da fare takılır. Eğer herşey yolunda giderse kontroller fareyle sağlanabilir diye düşünmüştüm. Sanırım fazla iyimserim çalışmama ihtimali daha çoktur galiba. Köy, belde vs bir yerde telefonu tamir ettiremeyecekler için bir alternatif çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sreylare -- 2 Mayıs 2020; 4:1:33 >

• Yarbay
    5686 Mesaj
    Atrix ve RAZR'lar icin lapdock lar vardı. Ekranı kırık bir telefon gayet güzel laptop olarak kullanılabilirdi.

Z serisi için modlarla birlikte olsa, bomba olurdu aslında.

Eğer kırık ekrana erişim az da olsa sağlanabilirse projeksiyon mod ve mouse ile kullanılabilir, ama en kötü ihtimalle ekranın üst kısmından 0,5 cm kadar çalışır bir bölge olması lazım.

|
    |

• Er
    3 Mesaj
    Moto Z telefonum ekran kırılması sonucu yaptırmadım bu şekilde uygun fiyata sattım. Elimde orjinal turbo power şarj aleti ve spigen marka kılıf var isteyen olursa iletişime geçebilir.
    |
    |
    Moto z nin garantisinin bitmesine 3 ay var.Daha önce pil kvk da bir kez degiştirildi.Fakat ikinci pil de ölmek üzere.Pilin garantisi bir yil diye okudum.Pili ikinci kez garanti kapsaminda değiştirirler mi?

|
    |

İstemiyorum, kullanmıyorum Google servislerini

|
    |

• Onbaşı
    36 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reccai

Moto Z telefonum ekran kırılması sonucu yaptırmadım bu şekilde uygun fiyata sattım. Elimde orjinal turbo power şarj aleti ve spigen marka kılıf var isteyen olursa iletişime geçebilir.
    Geçen hafta pm attım kılıf ve şarj için ama okumadınız galiba?

|
    |

ne yaptınız bilmiyorum ama ben zamanında çok araştırmıştım ve moto z nin type-c>hdmi tarzı bir görüntü aktarma desteği olmadığını öğrenmiştim. yani bildiğim kadarıyla chromecast falan harici bir desteği yok. denediniz mi acaba?

bir de arkadaşlar erteleye erteleye prizde kullana kullana okulu bitirdim :D discovery saolsun aramaları falan ondan yapabiliyorum. ama moto z onun yanında hayvani bir performansa sahip olmasına rağmen fişte kullanmak çok üzüyor..

neyse sormak istediğim şey şu. kvk ya falan ben ulaşamadım. tam olarak iletişim yolu nedir? servis nerededir? ben istanbula taşınacağım ve gerekirse elden teslim etmek istiyorum.

bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    |
    |
    Bahsedilenler: El Fuego , sreylare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun fakat kusura bakma ama bunu söylemem gerekiyor atdan inip eşeğe binmişsin başkan. Ben almazdım senin yerinde olsaydım bir samsung alırdım olmadı ikinci el bir İPhone alırdım...

|
    |
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,220
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.