Şimdi Ara

Motorlu (benzinli) tırpan makineleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
28.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar fındıklıkta kullanmak üzere (odunsu bitkiler, yoğun dikenlik, ve çeşitli ot türleri) benzinli bir tırpan alacağım. Daha önce alan bilgisi olan, tavsiyesi olan var mı? Hangisi iyidir garanti kapsamları güçleri vs. vs.

• still iyidir.Alman malıdır .Fakat model olarak bir şey diyemeyeceğim.
  • Piyasada araştırmalarımda herkes sthill diyor fakat 1000 lira üzerinde fiyatları bizim de kota 750 civarında benim baktığımız bu var nasıldır acaba özelliklerine bişey diyebilirmisin ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=34001221&Productid=hrryobirbc52sb
  • quote:

Orijinalden alıntı: trocktro

Piyasada araştırmalarımda herkes sthill diyor fakat 1000 lira üzerinde fiyatları bizim de kota 750 civarında benim baktığımız bu var nasıldır acaba özelliklerine bişey diyebilirmisin ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=34001221&Productid=hrryobirbc52sb

Ben bundan almayı düşünüyorum
    http://www.hepsiburada.com/liste/palmera-cg520-motorlu-tirpan-yan/productDetails.aspx?productId=hrpalpa-cg430&categoryId=34001221&SKU=HRPALPA-CG430

Siz aldınız mı herhangi bir ürün?

• quote:

Orijinalden alıntı: knn06

quote:

Orijinalden alıntı: trocktro

Piyasada araştırmalarımda herkes sthill diyor fakat 1000 lira üzerinde fiyatları bizim de kota 750 civarında benim baktığımız bu var nasıldır acaba özelliklerine bişey diyebilirmisin ?

Ben bundan almayı düşünüyorum
    http://www.hepsiburada.com/liste/palmera-cg520-motorlu-tirpan-yan/productDetails.aspx?productId=hrpalpa-cg430&categoryId=34001221&SKU=HRPALPA-CG430

Siz aldınız mı herhangi bir ürün?

Bizim bir yakınımızda var aynısı mı emin değilim ama bu civarlarda bir fiyata almıştı start da sorun oluyor buraz daha kaliteli pahallı şeylere bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisi olan yazarmı arkadaşlar. 1000 1500lira arası güçlü bir tırpan alacağım bende. Alıntılayarak cevap yazarsanız sevinirim.
  • İyi günler arkadaşlar. Motorlu tırpan alacağım da tavsiye almak istedim.Almak istediğim alet biraz farklı; Honda UMR 435 T. Gerekli bilgileri paylaşacağım.Yorumlarınızı bekliyorum.

4 ZAMANLI MOTOR
    Model : UMR 435 T
    Motor : 4 Zamanlı, Üstten Eksantrikli, Bir Silindirli, Yatay Şaft
    Maksimum Çıkış Gücü : 1.6 BG @ 7000 d/dk
    Silindir Hacmi : 35.8 cm3
    Çap x Strok: 39 X 30 mm
    Yakıt Depo Kapasitesi : 0,65 lt
    Yağ Kapasitesi : 0,1 lt
    Taşıma Şekli : Sırttan
    Çalıştırma : İpli
    Kesme Bıçağı Dönme Hızı / Motor : 10000 d/dk
    Kesme Bıçağı - Misina : Std
    Kesme Bıçağı - 3'lü Lamel : Ops
    Ölçüler (Uxgxy) : Misinalı:2840x365x600 mm / Kesme Bıçaklı: 2819x365x462 mm
    Boş Ağırlık : 10,7 kg

4-zamanlı Honda GX35 motor düşük yakıt tüketimi ile kullanıcının bütçesine katkıda bulunur. Kullanılan motor yağı da 2-zamanlı motorlarda yakıta karıştırılan yağ miktarının sadece 1/7'si oranındadır. 2-zamanlı motorların bakım masraflarını da dikkate aldığınızda, toplam katkı miktarı daha da artmaktadır. Kullanım süresine bağlı olarak bu katkı 2-3 yıl içinde yeni bir motorlu tırpan satın alabilecek düzeye ulaşabilir. Tüm bunların ötesinde gelecek nesillerin ihtiyacı olan doğal kaynakların verimli kullanılmasına hizmet eder.

Düşük ses seviyesi kullanıcının çalışma koşullarını rahatlatan aynı zamanda çevreye verilen rahatsızlığı da en aza indiren unsurlardan bir tanesidir. GX35'in, OHC ( üstten kam milli) tipi motor olması nedeniyle mekanik ses seviyesi oldukça düşüktür. Normal olarak 4-zamanlı motorlardan, teknolojileri gereği düşük frekanslı tonlarda ses çıkar. Keskin ve yüksek ses duyulmaz. Bu da kullanıcının iş yaparken verimini artırır.

Motorlu tırpanlar ve dolayısı ile bu makinelerin üzerinde kullanılan motorlar, diğer aplikasyonlarda kullanılanlara oranla insan vücuduna en yakın ve kullanım süresinin tamamında bu pozisyonda çalışan motorlardır. Diğer bir deyişle kullanıcı sürekli olarak egzozdan çıkan gaz ile aynı ortamda bulunmak zorundadır. Bu nedenle kullanıcının sağlığı açısından egzozdan çıkan gazın içerdiği zehirli madde oranının minimum olması gerekir. Ayrıca duman ve kötü gaz kokusu içinde çalışmak kullanıcının verimini de olumsuz etkilemektedir. GX35 diğer tüm Honda motorlarda olduğu gibi en katı ulusal ve uluslararası çevre yönetmeliklerinde istenilenden daha düşük emisyon oranına sahiptir. Sınıfında dünyadaki en çevreci motor olma özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile GX35 hem kullanıcı sağlığı hem içinde yaşadığımız doğanın temizliği açısından en ideal seçenektir. GX35'in egzozundan çıkan hidrokarbon miktarı ortalama olarak 2-zamanlı bir motorun 1/20'si kadardır.

GX35, ağır hizmetlere uygun olarak dayanıklı, az bakım gerektiren ve uzun süreli kullanım için üretilmiş bir motordur. Motorun piston ve silindirlerinde, yüksek dayanımda malzemeler kullanılmıştır. Motorun aşınma dayanımı üst derecede geliştirilmiştir. Pistonda yüksek sertlikte nikel-fosfor-bor kaplama kullanılırken silindir yüksek silisyum alaşımlı alüminyumdan imal edilmiştir. Ayrıca hava filtresinin kapasitesi önceki modellere oranla 2.6 kat artırılmıştır.

GX35'in tasarımında bakım kolaylığına öncelik verilmiştir.Bakım maliyeti de 2-zamanlı motorlara oranla çok daha düşüktür. Karbüratör ayarı gerektirmez, motor ilk çekişte çalıştığından ilk hareket mekanizması problemleri yaşanmaz ve benzine yağ karışmadığından bujilerde yağlanma olmaz.

UMK435 ilk çekişte çalışmak üzere tasarlanmıştır ve bu özelliği ile dünyada eşi yoktur. Bununla birlikte çalıştırma ipinin çekilmesi sırasında gereken güc bakımından da en düşük değere sahiptir. Çalıştırma ipi çekiş gücü 10 kgf'nin altında olan ilk ve tek motorlu tırpandır.

Düşük devirde maksimum hız...UMK435 kullanım sırasında düzenli ve sabit motor devirinde çalışır. Profesyoneller gücü hızlı bir şekilde yükselen makinelerden çok, dirençli ve yüksek torklu makinelere ihtiyaç duyarlar. Benzetme olarak; onlar için yarış arabasından çok 4 çekerli bir araç gereklidir. Honda UMK435 motorlu tırpan yüksek tork karakteristiğiyle profesyoneller için idealdir. Ağır yükten dolayı motor devri düştüğünde, tork hissedilir oranda artar. Böylece performansında bir düşüş olmadan yapılan işe devam edilmesi mümkün olur. Ağır koşullarda bile en yüksek verim elde edilir. Tırpana otların dolanması durumunda motor durmaz. Çiçek ve ağaç etrafındaki otların temizliği gibi hassas işlerde mükemmel sonuç elde edilir.

• Güncel.
  • baran021 B kullanıcısına yanıt
    Benzinli modelleri tercih edilme nedenlerinden biri daha verimli bir çalışma yapılabilir olmanızdır. Farklı markalar ve modeller için firmaların dönemsel olarak kampanyalar düzenlediğini belirtmek isterim. İşinizi görebilen marka ve modellerden birini tercih etmenizi öneririm. Sizlere kampanyalı ürünlerden biri olarak DBK 520 T yandan benzinli çalı tırpanını tavsiye edebilirim. Teknik özelliklerini ekliyorum. İncelemen isterseniz bakabilirsiniz.
    DBK BC 520 T Benzinli Çalı Tırpanı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Güç 1.4 kW - 1,88 Hp
    Motor 51,7 ccm
    Tan Kapasitasi 1100 ml
    Misina Kesme Çapı 42 cm
    Biçak Kesme Çapı 25,5 cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahhuyuk -- 1 Mayıs 2017; 15:19:57 >

• Arkadaşlar selamlar, hem konuyu güncel tutmak hem de bilginize başvurmak adına almayı düşündüğüm iki modelden birini tavsiye etmenizi rica ediyorum. Fiyat ikinci planda. Mühim olan dayanıklılık kalite ve en önemlisi muhtelif bahçe aparatlarının (capalama, budama, ağır kesim) olması.

1- husqvarna 553 RBX

2- oleo mac 453 BP

Şimdiden teşekkür ederim...

Ayrica bir bilene danışmak isterim var ise aramızda anlayan;
    Çift segman 2 zamanlı motor ile tek zamanlı tek zamanlı motor arasında bariz ne gibi farklar vardır söz konusu motorlu tırpan olunca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pkm -- 13 Ağustos 2017; 16:17:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar selamlar bende tırpan almaya karar verdim yıllar önce acılmıs konu bu kullanan arkadaslar yazabilirmi hangi modeli aldıgını ve sorun yasayıp yasamadıgını

kullanım yerim 2 dönüm yarısı rampa ortalama 1,5-2m civarı hiç kesilmediği zaman fındık ayına kadar olusan ot uzunlugu burada beni yormayacak fiyat performans urunu ne kullanabilirmim alabilirim yardımcı olurmusunuz

• Değerli forum üyeleri böyle bir konu açtım, deneyimlerinizi bu başlık altında paylaşabilir misiniz? Böyle bir forum konusu Türkiye'de bulamadım. Bu konuyu doldurabilirsek hepimiz için önemli bir bilgi alışverişi olur umarım.

https://forum.donanimhaber.com/motorlu-tirpanlar-ve-motorlu-testereler-kronik-sorunlar-ve-marka-model-tavsiyesi--151093688#151179816

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.