Şimdi Ara

Motorine Zam 23.11.2012

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/motorine-7-kurus-zam/82695

Benzine indirim lpg ye mazota zam
    Nereye talep var devletimizin eli orada
    Allah razı olsun..
    Devlet mi bizim için var biz mi devlet için varız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anotherbrick55 -- 23 Kasım 2012; 17:03:44 >

• Yeter mi tabiki hayır.5 TL düz hesap isterük.
  • nerde lpg indirim hani bn neden göremiyom ?
  • Benzinle eşitlenecek bu gidişle mazot

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapi motorinden acildi.

Onlerden yerimizi alalim
  • hayret hamdolsun besiciye destek var falan diye örnek veren olmamış

arkadaşlar bunu artık anlayın benzin mazot almak lüks tüketimdir :) bizim gibi toplumlar toplu taşımayı kullanmalı

mebus olsun sizde rekoru kırın mebus
  • Artık 4.viteste 60 km/s ile seyahat ediyorum şehir içinde.

Sağ şeriti kapatıyorum resmen.Kamyon,otobüs alayı hikaye
  • Bakalım nereye kadar devam edecek böyle.Taşıma suyuyla değirmen ne kadar daha dönecek merakla bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

Artık 4.viteste 60 km/s ile seyahat ediyorum şehir içinde.

Vallahi billah bendede durum aynı,hatta bazen zor durumlar yaşıyorum.Ağır vasıtalar filan yol istiyor.Kaldırıma çıkacam sonunda.4.vites 50 ile eve geldim inanki.

Bende bugün yeni aldım biraz yırttık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick55

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/motorine-7-kurus-zam/82695

Benzine indirim lpg ye mazota zam

mazot benzin kapışması yapmıyorum yanlış anlaşılmasın.
    mazot düştü, benzin ve lpg düşmedi en son...
    şimdi mazot yükseldi lpg ve benzin yine aynı kaldı.
  • MÜSTEHAKTIR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

quote:

Vallahi billah bendede durum aynı,hatta bazen zor durumlar yaşıyorum.Ağır vasıtalar filan yol istiyor.Kaldırıma çıkacam sonunda.4.vites 50 ile eve geldim inanki.

Aynen hocam,taş kamyonları selektör yapıyor arkadan.Hiç istifimi bozmuyorum.

Gazı yapıştırmıyorum asla,kırmızı ışığı görünce gazdan çekiyorum ayağımı.2bin devirde vites yükseltiyorum,kalkışlarda gaza ayakkabının burnuyla basıyorum.

Eskiden agresif kullanırdım,artık böyle mecburiyetten dolayı.

Ama iki tarz arasında hatırı sayılır bir tüketim farkı var gerçekten.

• quote:

quote:

quote:

Gazı yapıştırmıyorum asla,kırmızı ışığı görünce gazdan çekiyorum ayağımı.2bin devirde vites yükseltiyorum,kalkışlarda gaza ayakkabının burnuyla basıyorum.

İki tarz arasındaki fark hususunda kesinlikle haklısınız.
    Dizel zaten en çok vites geçişlerinde agresif kullanılırsa yakar. Yoksa hacmi 1500-1600 cc olan araçlarda yüksek veya düşük hız ciddi derecede bir anlam ifade etmez.
    En basit örneğini bu akşam yaşadım. İşten çıktım, hanımı aldım. Sakin kullanıyorum tabi... 5.6 litre ortalama 100 km.de yakıt görünüyor bilgisayarda. 6. vitesteyim 110 km hız civarında ilerliyorum. Arkadan dizel Focus yanaştı, sellektör filan yaptı. Sağ tarafımda araç var, ben sollamaya çıkmışım. Kimi insanlar bunu yapıyorlar. Ben de sinirlendim, bizim altımızdaki nedir gibisinden (bu hareketi tasvip etmiyorum elbette)... Bastım biraz 130-140 km gittim 5 km civarı. Eve geldiğimde baktım 5.5 litreye düşmüş ortalama... Hani makul seviyelerde son vitesteki hız elbet etkiliyor yakıtı ama şu vites geçişlerini sert veya yumuşak yapma unsuru yakıtı doğrudan etkiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 23 Kasım 2012; 20:33:54 >

• quote:

quote:

quote:

Aynen hocam tüketim hakkaten çok fark ediyor.
    Bende agresif kullanırım normalde.Kamyonlar,otobüsler hep yol istiyor.Şirket araçları dibime kadar giriyor yavaş gittiğimi görünce gazı kökleyip geçiyor.

Eskiden olsa peşine takılırdım ama şimdi tınlamıyorum.

Zaten arabada tam 2000 devirde vites yükseltme uyarısı çıkıyor.Bir gözüm gstergede ok çıktığı gibi üst vitesteyim.

Kalkışlarda bazen titriyor araba o zaman biraz daha gaz veriyorum.

Kalkış yapar yapmaz arkadaki yol istiyor.Ama tüketim %30-40 farkedince tınlamıyor insan.

Işıklardada durum aynı,bugün bir Albea içindeki adama sinir oldum,ama yaşça büyüktü.

Gidiyorum ben sarı yandı hemen durdum zaten ışıkların dibindeydik,adam zor durdu kaptırmış ''Yeşilde geçecem'' diye.Geldi durdu zarzor yanda.Vallahi benim yaşlarda olsa dövecektim,öyle bir bakış attı ama boşver dedim.

• quote:

Aynen hocam tüketim hakkaten çok fark ediyor.
    Bende agresif kullanırım normalde.Kamyonlar,otobüsler hep yol istiyor.Şirket araçları dibime kadar giriyor yavaş gittiğimi görünce gazı kökleyip geçiyor.

Eskiden olsa peşine takılırdım ama şimdi tınlamıyorum.

Zaten arabada tam 2000 devirde vites yükseltme uyarısı çıkıyor.Bir gözüm gstergede ok çıktığı gibi üst vitesteyim.

Kalkışlarda bazen titriyor araba o zaman biraz daha gaz veriyorum.

Kalkış yapar yapmaz arkadaki yol istiyor.Ama tüketim %30-40 farkedince tınlamıyor insan.

Işıklardada durum aynı,bugün bir Albea içindeki adama sinir oldum,ama yaşça büyüktü.

Gidiyorum ben sarı yandı hemen durdum zaten ışıkların dibindeydik,adam zor durdu kaptırmış ''Yeşilde geçecem'' diye.Geldi durdu zarzor yanda.Vallahi benim yaşlarda olsa dövecektim,öyle bir bakış attı ama boşver dedim.

En temizi gamsız olmak

Kampüs çıkışı yaklaşık 3 kilometre dümdüz yol,iniş aşağı.Okuldan elemanlar yapıştırıyor orda,ben vitesi 5'e alıp gaza frene dokunmadan iniyorum :))

Yol tek şeride düşünce uyuzluk yapmıyorum da çift şerit yolda sağ şerit benim arkadaş

Hatta geçen gün sakin kullanım tarzıyla okuldan sonra kız arkadaşımı evine bıraktım,ordan eve geçtim.

Yol yaklaşık 15 kilometre uzadı.Ama ibre oynamadı diyebilirim.Eskisi gibi kullansam yarım diş gitmişti heralde depodan

• quote:

quote:

En temizi gamsız olmak

Kampüs çıkışı yaklaşık 3 kilometre dümdüz yol,iniş aşağı.Okuldan elemanlar yapıştırıyor orda,ben vitesi 5'e alıp gaza frene dokunmadan iniyorum :))

Yol tek şeride düşünce uyuzluk yapmıyorum da çift şerit yolda sağ şerit benim arkadaş

Hatta geçen gün sakin kullanım tarzıyla okuldan sonra kız arkadaşımı evine bıraktım,ordan eve geçtim.

Yol yaklaşık 15 kilometre uzadı.Ama ibre oynamadı diyebilirim.Eskisi gibi kullansam yarım diş gitmişti heralde depodan

Haaa birde o durum var,okuldan çıkınca ''Yapıştırr'' kuralı.Geçen adam gelmiş 1.3 Astra ile kapışak mı diyor.Bende şaka yapıyor sandım ''Oğlum bak git'' dedim.Meğersem gerçekten diyormuş.

Yine ben tınlamadım,baktım kızlar filan bakıyor sınıftan bende yardırdım,bu tabi sinek pisliği gibi yapışıp kaldı.İlerdeki ışıklarda bi baktım tüketim uçmuş.

Artık isterse Aşşağıdaki tayfa gelip izlesin tınlamam 2.000 devir dedimi atarım vitesi.

Motorine Zam 23.11.2012

• quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

İki tarz arasındaki fark hususunda kesinlikle haklısınız.
    Dizel zaten en çok vites geçişlerinde agresif kullanılırsa yakar. Yoksa hacmi 1500-1600 cc olan araçlarda yüksek veya düşük hız ciddi derecede bir anlam ifade etmez.
    En basit örneğini bu akşam yaşadım. İşten çıktım, hanımı aldım. Sakin kullanıyorum tabi... 5.6 litre ortalama 100 km.de yakıt görünüyor bilgisayarda. 6. vitesteyim 110 km hız civarında ilerliyorum. Arkadan dizel Focus yanaştı, sellektör filan yaptı. Sağ tarafımda araç var, ben sollamaya çıkmışım. Kimi insanlar bunu yapıyorlar. Ben de sinirlendim, bizim altımızdaki nedir gibisinden (bu hareketi tasvip etmiyorum elbette)... Bastım biraz 130-140 km gittim 5 km civarı. Eve geldiğimde baktım 5.5 litreye düşmüş ortalama... Hani makul seviyelerde son vitesteki hız elbet etkiliyor yakıtı ama şu vites geçişlerini sert veya yumuşak yapma unsuru yakıtı doğrudan etkiliyor.

Haklısınız hocam.

Uzun yolda 90 ile 110-120 çok fark etmiyor.Araba akıyor sonuçta,sadece o hızı korumak için yakıt harcıyor.

Ama şehir içi dur-kalklarda dipgaz yapmak çıldırtıyor tüketimi.Vites geçişlerinde de gazı yapıştırmıyorum zaten.Vitesi yükseltip debriyajdan ayağımı çekiyorum,o sırada da çeyrek gaz verip o konumda sabit tutuyorum gazı.

Nasıl olsa bassanız da basmasanız da aynı süre içinde hemen hemen aynı yerde oluyorsunuz şehir içinde

• quote:

Artık isterse Aşşağıdaki tayfa gelip izlesin tınlamam 2.000 devir dedimi atarım vitesi.

Motorine Zam 23.11.2012

Bu kısıma pek inanasım gelmedi valla

• Şimdi sakin kullanarak zamları bertaraf etmeye çalışanlar, birkaç sene sonra ne yapacaksınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Şimdi sakin kullanarak zamları bertaraf etmeye çalışanlar, birkaç sene sonra ne yapacaksınız..

Daha sakin kullancaz

Madem millet olarak ortak bir tepki koyamıyoruz,birim yol başına minimum yakıt harcamak ve dolayısıyla minimum vergi ödemekten daha iyi bir alternatif var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.