Şimdi Ara

Motordan Gelen Çıtırtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
17.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar arabam 2008 golf 1.4 tsi motor 2 gündür arabayı kullanmamıştım bu sabah arabayı çalıştırdığımda. motordan çıt çıt çıt ses geldiğini duydum ses bayağı fazla geliyordu. biraz gittim ses hala devam ediyordu ve gaza bastığımda çıtır çıtır yapıyordu özellikle 1500 2000 devirleri arasında çok duyuluyor neyse iki sokak arkada tamircim var hemen oraya çektim arabayı. usta yağını kontrol etti biraz yağ normal dedi daha sonra tekrar arabayı çalıştırdık ses devam ediyordu. usta subap sesi gibi dedi. sonra rektefiyeciyi aradı. arabanın otomatik sibop ayarı yaptığını öğrendikten rektefiyeciye sordu o da silindir üst kapağı açılıp bakılacak yağ kanallarından birisi tıkanmış olabilir dedi. bende ortalama kaç lira masraf çıkar diye sordum. ustada kapalı kutu belli olmaz üst kapak contası silindir kapak contası yağ ve yağ filtresi değişecek dedi. motordada bi sıkıntı çıkmazsa 250 filan tutar dedi evet arkadaşlar şimdi bu ses normalmidir? iki gün arabayı kullanmadığım için yapmış olabilir mi? yoksa gerçekten yağ kanallarından biri tıkanmış olabilir mi? ya da başka ne olmuş olabilir? üst kapağı açtırıyayımmı? arabanın performansında filan bir sorun yok. yardımlarınızı bekliyorum. biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler

• Araba kaç binde iticiler en az 250.000 km arıza vermez ne boktan ustaymış o egzoz manifolduna baktır çatlaksa ısınana kadar çıtırtı yapar ısınınca ordan az hava kaçırdığı için çıtır çıtır ses yapar itecek şık şık şık diye ses çıkarır boncuk sesi gibi ses yapar
  • golf7 forumunda aynı çıtırtı dan bahsediliyordu bir ara görmüştüm servis normal falan demiş ama siz o foruma bir sorun isterseniz başına gelenler var.
  • Şıkırtımı çıtırtımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Staker

Şıkırtımı çıtırtımı?

Çıtırtı şeklinde geliyor ses
  • V kayışı olabilir büyük ihtimal
  • Hocam video yükleme şansınız var mı ? Tsi kullananlar izlerse daha kolay yardımcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Hocam video yükleme şansınız var mı ? Tsi kullananlar izlerse daha kolay yardımcı olabilirler.

Tarif edeyim hhocam aracı ilk çalıştırdığımda 5-10 saniye çıt çıt çıt ses yapıyor sonra düzeliyor fakat gaz verdikçe yine çıtır çıtır ses geliyor bişey sürtünüyormuş gibi bide aracın sesinde farklılık hissediyorum kır kır kır ses çıkartmaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auqmen

quote:

Hocam video yükleme şansınız var mı ? Tsi kullananlar izlerse daha kolay yardımcı olabilirler.

Tarif edeyim hhocam aracı ilk çalıştırdığımda 5-10 saniye çıt çıt çıt ses yapıyor sonra düzeliyor fakat gaz verdikçe yine çıtır çıtır ses geliyor bişey sürtünüyormuş gibi bide aracın sesinde farklılık hissediyorum kır kır kır ses çıkartmaya başladı

Hocam;

Bende tsi kullanıcısıyım. İlk çalıştırmada 5-10 saniye olabilir sonra düzeliyor demişsiniz, olabilir. Ancak çıtır çıtır ses derken yani motor normal çalışırken çalışma sesinin içinde hafif bir çıt-çıt ... çıt-çıt sesi mi geliyor ? Eğer öyleyse normaldir. Tsi motorlar kendini ideal ısıda tutmak adına biraz devirli veya hafifi gürültülü tarzında çalışabilir demişlerdi serviste bana. Aklıma ilk o geldi acaba sizin bahsettiğiniz konu o mu ?

• quote:

quote:

quote:

Hocam;

Bende tsi kullanıcısıyım. İlk çalıştırmada 5-10 saniye olabilir sonra düzeliyor demişsiniz, olabilir. Ancak çıtır çıtır ses derken yani motor normal çalışırken çalışma sesinin içinde hafif bir çıt-çıt ... çıt-çıt sesi mi geliyor ? Eğer öyleyse normaldir. Tsi motorlar kendini ideal ısıda tutmak adına biraz devirli veya hafifi gürültülü tarzında çalışabilir demişlerdi serviste bana. Aklıma ilk o geldi acaba sizin bahsettiğiniz konu o mu ?

Rölantide gaz verince çıtır çıtır yapıyor seyir halindeykende 1500 2000 devir arası net duyuluyor ses bence normal değil hocam düne kadar yoktu

• Egzantrik zincir sesi olmasin. Timing chain failure diye ararsaniz Tsi larda var olan bir hata.

Sen daha yeni motor yaptirmadin mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 9 Ocak 2018; 19:44:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Egzantrik zincir sesi olmasin. Timing chain failure diye ararsaniz Tsi larda var olan bir hata.

Sen daha yeni motor yaptirmadin mi ?

Hayır ustaya özellikle sordum zincir değil dedi

• Sorun silidir kapağında gibi. Eksantrik subap itecek fincan arızası olabilir. Yalnız 250~500 lira yetmez. En az 1500 olsun cebinde. İnşallah ucuz yırtarsın.
  • Arkadaş senin ne kadar sıkıntılı bir araban var. Bizi mi yiyorsun anlamadım gitti.

Daha yeni motor yaptırmamış mıydın sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Sorun silidir kapağında gibi. Eksantrik subap itecek fincan arızası olabilir. Yalnız 250~500 lira yetmez. En az 1500 olsun cebinde. İnşallah ucuz yırtarsın.

1500 lira ne yaptın sen hocam lifter (subap iticisi) böyle bi parçaymış tanesi 10 liradan 160 lira tutuyormuş usta işçilik falan 250 300 liraya olur en fazla dedi
  • Araba kaç binde iticiler en az 250.000 km arıza vermez ne boktan ustaymış o egzoz manifolduna baktır çatlaksa ısınana kadar çıtırtı yapar ısınınca ordan az hava kaçırdığı için çıtır çıtır ses yapar itecek şık şık şık diye ses çıkarır boncuk sesi gibi ses yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treadent

Araba kaç binde iticiler en az 250.000 km arıza vermez ne boktan ustaymış o egzoz manifolduna baktır çatlaksa ısınana kadar çıtırtı yapar ısınınca ordan az hava kaçırdığı için çıtır çıtır ses yapar itecek şık şık şık diye ses çıkarır boncuk sesi gibi ses yapar

161.000 de araba
  • quote:

quote:

Sorun silidir kapağında gibi. Eksantrik subap itecek fincan arızası olabilir. Yalnız 250~500 lira yetmez. En az 1500 olsun cebinde. İnşallah ucuz yırtarsın.

1500 lira ne yaptın sen hocam lifter (subap iticisi) böyle bi parçaymış tanesi 10 liradan 160 lira tutuyormuş usta işçilik falan 250 300 liraya olur en fazla dedi

Ustanda söylemiş motor kapalı kutu. Ya eksantrikde de sorun varsa? Atmosferik bir aracında silindir kapak rektefiyesi 1500 lira civarında tutuyor. Aynı araçtan forumda biriside buna benzer bir sesten dolayı 1300 lira masraf etti. Yanlış hatırlamıyorsam sen de yorum yazdın.

İnşallah ben yanılırım. Hem unutma VW ile sanayiden o rakamlara biraz zor çıkarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLİO SYMBOL -- 9 Ocak 2018; 22:2:9 >

• quote:

quote:

quote:

Ustanda söylemiş motor kapalı kutu. Ya eksantrikde de sorun varsa? Atmosferik bir aracında silindir kapak rektefiyesi 1500 lira civarında tutuyor. Aynı araçtan forumda biriside buna benzer bir sesten dolayı 1300 lira masraf etti. Yanlış hatırlamıyorsam sen de yorum yazdın.

İnşallah ben yanılırım. Hem unutma VW ile sanayiden o rakamlara biraz zor çıkarsın.

Eğer iticilerdense 1500 tutmaz onların tanesi en fazla 30 lira ama 10 12 liraya yan sanayileri var hem onların hepsi değişmiyor örneğin araba 16 valf ise 16 adet itici bulunur bunlardan birisi arızalı olsa ses yapar yani arızalı olan değişir ama ben iticilerden olduğunu sanmıyorum

• quote:

quote:

quote:

İticiler yağdan dolayı arızalanmıyor mu?

• Onurusl & Auqmen & Ccestr hepsi aynı kişi bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.