Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (655. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.536
Cevap
202
Favori
1.864.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #23
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

KİTAPÇIKTAKİ BİLGİLERİNİZE GÖRE;
    5W20 KULLANABİLİRSİNİZ.
    AMA MODEL YILINI DA DÜŞÜNÜRSEK 5W30 İDEAL OLUR.
    5W40 KULLANMAK İÇİN HERHANGİBİR SEBEP GÖRÜLMÜYOR.
    Teşekkür ederim benimde aklımda 5w-30 var.

Peki önerebileceğiniz bir yağ var mıdır? Motulun hangi modeli bu araç için daha uygun olur?
  • PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt
    BÜYÜK ihtimalle 1.6 getz ile aynı motoru kullanıyorlar.
    elantra için bulamadığınızda getz 1.6 olarak aratabilirsiniz.

https://products.liqui-moly.com/special-tec-aa-5w-30-3.html

https://products.liqui-moly.com/molygen-new-generation-5w-30-1.html

https://www.motul.com/tr/tr/products/8100-eco-lite-5w30

• @lordford50@HighWoltage
    Teşekkür ederim@HiqhWoltage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuhHekimi -- 5 Aralık 2019; 12:41:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Getz 1594 cc 105 hp Elantra 1599 cc 107 hp motor kullanıyor farklı sanırım max torku verdiği devirlerde farklı
    ikisinin de
    Motor kodu G4ED
    bence farklı motor koyacak kadar müsrif değillerdir.

https://www.ultimatespecs.com/tr/araba-karsilastirma/4353,4361/Hyundai-Elantra-(XD)-vs-Hyundai-Getz.html)-vs-Hyundai-Getz.html
    aracim hyundai era 1.4 5w30 kullanmiştim benzinde uzun yolda 7 lt yaktim 5w40 geçtim hths yüksek diye 9 lt buldum ..senin araçta lpg yok benzin kullaniciysan 5w20 5w30 kullanabilirsin 10w40 tavsiye etmem asla kullanma tavsiye eden olursa ordan uzaklaş.marka istiyosan shell helix ultra 5w30 A3B3/A3B4 senin ilaçin veya motul 5w30 eco engry başka marka önermiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 6 Aralık 2019; 17:37:16 >
  • Flying Nimbus kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, cevap yazıldı mı size bilmiyorum fakat konuyu yaklaşık 2 yıl öncesinden okumaya başladım. Araçlarımız ve benzinde kullanım olduğu için cevap verme ihtiyacı hissettim. Benim de aracım 1.6 16v mk4 ve LPG yok. Ben yaklaşık 3 senedir motul 5w40 yağları kullanıyorum memnunum fakat artık İstanbul'da değilim, ege bölgesinde yazları 40-45C olduğu için bu seçimi yaptım. Ben arabayı 8 yaşında 90k km de aldım ve benden önceki sahibinin ne kullandığını bilmediğim için İstanbul içi 0-40 kullandım gayet de memnundum. Benim kullandığım yağ mobil 1 esp idi, İstanbul için 5-30 da kullanılabilir tercih sizin tabi. Kitapçıkta yazan onaylar olmak koşulu ile tercihinizi yapabilirsiniz. Bütçeniz iyiyse kitapçıkta bütün şartnameleri karşılayan Liqui moly tt 4200 yağı 5w30 bir yağ ve değerleri de güzel. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, onun haricinde motul da çok güzel yağ. 502 00 şartnamesini karşılayan bir yağını seçip kullanabilirsiniz

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

2013 Opel Corsa D 1.2 aracımız var. 63,000 kilometrede, LPG yok, bayan kullanıyor ve agresif değil, araç İzmir'de kullanılacak. Aşağıdaki yağ tiplerinden birini seçeceğim. Hangisi daha iyidir, bu yağlar kendi sitelerindeki seçici ile bulundu. Doğru yağ kullanacağım?

Mobil 1™ ESP 5W-30
    8100 X-CLEAN EFE 5W-30
  • merhaba megane 4 1.6 16 v 115 hp H4m 738 kodlu motora hangi yağ konur bilginiz varmı ?
    araç 35 bin km de ve lpg var yağ eksiltme yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echomaniac -- 8 Aralık 2019; 22:53:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzundan hangi onayı istediğini öğrenirseniz yağı seçmeniz kolaylaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Kullanım kılavuzundan hangi onayı istediğini öğrenirseniz yağı seçmeniz kolaylaşır.
    kullanım klavuzu var ama inanki şu yağı kullanın demiyor yada ben göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: break.

Hocam merhaba,

2013 Opel Corsa D 1.2 aracımız var. 63,000 kilometrede, LPG yok, bayan kullanıyor ve agresif değil, araç İzmir'de kullanılacak. Aşağıdaki yağ tiplerinden birini seçeceğim. Hangisi daha iyidir, bu yağlar kendi sitelerindeki seçici ile bulundu. Doğru yağ kullanacağım?

Mobil 1™ ESP 5W-30
    8100 X-CLEAN EFE 5W-30
    TAVSIYE EDILEN
    Helix Ultra Professional AG 5W-30
    Motul SPECIFIC dexos2 5W-30
    Liqui Moly dexos2 top-tec 4600 5W-30
    Mobil 1 ESP 5W-30
  • quote:

TAVSIYE EDILEN
    Helix Ultra Professional AG 5W-30
    Motul SPECIFIC dexos2 5W-30
    Liqui Moly dexos2 top-tec 4600 5W-30
    Mobil 1 ESP 5W-30

Alıntıları Göster
    Hocam bunların hepsi yurtdışı dolum mu yoksa TR içinde doldurulup piyasaya mı sürülüyor?

Aynı şekilde şanzuman yağı ve fren hidroliği yurtdışı dolum yapan markalar nelerdir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break. -- 9 Aralık 2019; 11:19:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

merhaba megane 4 1.6 16 v 115 hp H4m 738 kodlu motora hangi yağ konur bilginiz varmı ?
    araç 35 bin km de ve lpg var yağ eksiltme yok
    0w30

Renault RN0700, RN0710 onaylı

SHELL HELİX ULTRA 0W-30

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 9 Aralık 2019; 11:33:9 >

• Arkadaşlar konu çok zengin çok paylaşım olmuş. O kadar paylaşım arasında kendime uygun olanı bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Babamlara yeni araç aldık bakımlarını yaptırıp bineceğiz inş. Araç 2013 model Peugeot 2008 1.6 eHDI 92hp S&S otomatik. Km: 53000. Şehir içi düşük hızlarda normal kullanım olacak. Bana göre en önemli kriter: Araç Erzurum'da kullanılacak. Soğukta daha iyi performans veren kaliteli bir yağ önerisi istiyorum sizden. Teşekkürler.

• StByErdeM kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Total'in önerisi quartz ineo first 0W-30 ve ineo ecs 5W-30. Erzurum için ineo first daha iyi olur bence.
  • quote:

0w30

Renault RN0700, RN0710 onaylı

SHELL HELİX ULTRA 0W-30

Alıntıları Göster
    merhaba hocam servis 5 30 la değiştirdi hep sıkıntı olmaz dimi 0 30

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    40-50 bin km de ki araba da ne sorun olacakki
    Normalde 0w30 öneriliyorken,
    0w20 koydurursan sorun olur.

• StByErdeM kullanıcısına yanıt
    0w30 tam sentetik mobil1,motul, Castrol veya Shell olur. Dpf varsa ona uygun yağ seçin. Erzurum soğuğu için 0w30 dışında yağ kullanmazdım yerinizde olsam...

• boraycan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam önerileriniz için.Total Quartz Ineo First 0W30 almaya karar verdim bende. Peugeot ve Erzurum için en ideal bu görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.