Şimdi Ara

MOTOR, donanım, şasi kısacası arabadan anlayanlar bu baslık altında toplanalım. (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.444
Cevap
2
Favori
97.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Outbreak

Nos sana bi sorum olucak bu dizel Corsa da Katalitik konwertör warmı? bende 1.4 wardı iptalettirmiştim zamanında. ama dizel aldım ondada bulunuyomu bu velet? aynı noktada aynı silindirsel bi yapı war. o katalitik konwertörmü yoks başka bişeymi?

Ben yok diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noss -- 5 Ekim 2006; 11:40:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: noss

quote:

Nos sana bi sorum olucak bu dizel Corsa da Katalitik konwertör warmı? bende 1.4 wardı iptalettirmiştim zamanında. ama dizel aldım ondada bulunuyomu bu velet? aynı noktada aynı silindirsel bi yapı war. o katalitik konwertörmü yoks başka bişeymi?

Ben yok diye biliyorum

Var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arikanturk

quote:

quote:

Ben yok diye biliyorum

Var.

Şu acıdan soyledim ben servsiteyken 4-5 tane dizel Corsayla ugrastım hicbirinde katalitik konvertör yoktu ve gelen corsa lardan biri de daha 5000km deydi onda bile yoktu tork konvertoru o kadar yeni arabada iptal edilmis olamaz diye dusundum ama varsa bi sey soyleyemem zaten ben yok diye biliyorm dedim kesin bi sey soylemedim bu yuzden.

• slm.

benim sorum bu dizel arabalarda söylenen devir aralıkları 2. viteste 3000 devire kadar çıkmak gerekiyor gibi uyulmadığı zaman ne zararı olur sesine göre değiştirmek çokmu zararlı .
  • quote:

Şu acıdan soyledim ben servsiteyken 4-5 tane dizel Corsayla ugrastım hicbirinde katalitik konvertör yoktu ve gelen corsa lardan biri de daha 5000km deydi onda bile yoktu tork konvertoru o kadar yeni arabada iptal edilmis olamaz diye dusundum ama varsa bi sey soyleyemem zaten ben yok diye biliyorm dedim kesin bi sey soylemedim bu yuzden.

Tork konvertörü??? Konular karıştı sanırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: viper001

slm.

benim sorum bu dizel arabalarda söylenen devir aralıkları 2. viteste 3000 devire kadar çıkmak gerekiyor gibi uyulmadığı zaman ne zararı olur sesine göre değiştirmek çokmu zararlı .

Ole 3000 devire cıkarmak gerekiyor filan kim cıkarıyosa bunları aracınızın max torkunu nerde verdigini ogrenin ve o civardaki devirle gitmeye özen gösterin önemli olan kırmızıyla gosterilmis devirlerde gitmemek(red line) onun dısında cok devirli kullanmıyosanız sese gorede degistirebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arikanturk

quote:

Tork konvertörü??? Konular karıştı sanırım...

Sanırım evet...
  • merhaba arkadaşlar
    dacia logan a turbo taktırtmayı düşündüm hangi turbo yu taktırtmak gerekir 2000rover in ki falan olur diyorlar bilgisi olan arkadaşlar war sa payylaşırlarsa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeVa

merhaba arkadaşlar
    dacia logan a turbo taktırtmayı düşündüm hangi turbo yu taktırtmak gerekir 2000rover in ki falan olur diyorlar bilgisi olan arkadaşlar war sa payylaşırlarsa sevinirim

Malesef bu konuda bir bilgim yok seni yanıltmak istemem ama ben taktırma taraftarın degilim yine keyif senin.
  • Cok cansız buralar biraz hareketlendirelim var mı aranızda ben bu isten biraz anlarım diyen varsa sorum size bakalım bilebilecek var mı?

Benzinli araclarda 1 tane yakıt filtresi bulunur dizellerde ise 2-3 tane bulunur bunun ana sebebini bilen arkads var mı? (yardımcı sebepleri sormuyorum ayrıca dizel motorlar daha hassastır veya daha pistir gibi cevaplarda sebebini soruyorum) bakalım aramızda teknikten anlayan arkadslar var mı bilgiyi sizinle boyle paylasmayı dusundum hem biraz hareketlensin konu diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noss -- 6 Ekim 2006; 22:17:50 >
  • Merhaba Noss
    bı deniyelim sansimizi bakalim :)
    mazot dogasi itibari ile su ile karisabilir , daha dogrusu su dibe daha zor coker.
    benzinde su dibe benzin uste daha cabuk gider. mazotun bu ozeliginden dolayi suyu filtrelemek icin daha cok filtre vardir ve bu filtrelerin dibinde su birikir. biriken bu suyu belli periyotlar ile almak gerekir.
    amma salladim yahu :)
    tuttu mu?

quote:

Cok cansız buralar biraz hareketlendirelim var mı aranızda ben bu isten biraz anlarım diyen varsa sorum size bakalım bilebilecek var mı?

Benzinli araclarda 1 tane yakıt filtresi bulunur dizellerde ise 2-3 tane bulunur bunun ana sebebini bilen arkads var mı? (yardımcı sebepleri sormuyorum ayrıca dizel motorlar daha hassastır veya daha pistir gibi cevaplarda sebebini soruyorum) bakalım aramızda teknikten anlayan arkadslar var mı bilgiyi sizinle boyle paylasmayı dusundum hem biraz hareketlensin konu diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcyavuz -- 6 Ekim 2006; 23:59:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mcyavuz

Merhaba Noss
    bı deniyelim sansimizi bakalim :)
    mazot dogasi itibari ile su ile karisabilir , daha dogrusu su dibe daha zor coker.
    benzinde su dibe benzin uste daha cabuk gider. mazotun bu ozeliginden dolayi suyu filtrelemek icin daha cok filtre vardir ve bu filtrelerin dibinde su birikir. biriken bu suyu belli periyotlar ile almak gerekir.
    amma salladim yahu :)
    tuttu mu?

quote:

Cok cansız buralar biraz hareketlendirelim var mı aranızda ben bu isten biraz anlarım diyen varsa sorum size bakalım bilebilecek var mı?

Malesef soyledigin tutmadı dogru ama sen bilgi vermisin sebep degil

• noss dostum verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum. kısa bir sorum olacak aracım golf 2006 bin kilometre olmak üzere. ama bugün bindiğimde aracın daha önce hissettiğim o fren sertliğini hissedemedim. bu benim kafama takıldı. bu normalmidir. değilse niye olmuş olabilir. yoksa ben fazla mı kuruntu yapıyorum. kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüzüncü ad

noss dostum verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum. kısa bir sorum olacak aracım golf 2006 bin kilometre olmak üzere. ama bugün bindiğimde aracın daha önce hissettiğim o fren sertliğini hissedemedim. bu benim kafama takıldı. bu normalmidir. değilse niye olmuş olabilir. yoksa ben fazla mı kuruntu yapıyorum. kolay gelsin.

Simdi test surusu yapmadan bi sey soylemek zor tabi size gore cok anormal bir durum varsa servise bi danısın tabi.
  • quote:

Güncel...

• bence fazla büyütüyorsunuz fren olayını ama yinede bi servise gidip kendinizi rahatlatın bence
  • bazı dizellerde is parçacıklarını yakalamak için ekstra bir filtre olduğunu biliyorum motorin benzine göre daha kirli yanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeZaR_323

bazı dizellerde is parçacıklarını yakalamak için ekstra bir filtre olduğunu biliyorum motorin benzine göre daha kirli yanıyor.

Yanmasıyla alaksı yok benzin gelene kadar silindire suzuluyor zaten yandıktan sonra filtreyi demiyrm yakıt filtresi diyorum
  • hocam merhaba benim 2 sorunum var ;
    1-arac sehir ici 10.6 yakmasi gerekirken 13.8 yakmakta ve surusumden kaynakli degil bir turlu dusuremedim ne yapabilirim?(arac rodajda)
    2-dik yokuslarda tam gaz 40 i gecemiyo d de.baska arkadaslar 80 e kadar cikiyo zorlanmadan.bunun sebebi ne olabilir?

servise götürücem ama bide sana sormak istedim.
  • arkadaşım megane 2 ile ilgili mesaj yollamıştım sana mekanik modifiye ile ilgili ona cewap yazmadın hala sana zahmet bi yardımcı olsan
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.