Şimdi Ara

MOTOR da nasıl ön kaldırılır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
53.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vitese at gazı kökle.Birden debriyajı bırak.Arka bile kalkar valla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fagrusovic

vitese at gazı kökle.Birden debriyajı bırak.Arka bile kalkar valla.

tamm çaktım sayılır....
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonix!

debriyajı sık .1.viteste deviri 8000 devire filan gelsin.7000-8000 aralığına geldiğinde debriyajı hızlıca bırak.

mesajı okuyordum 8000 d/d duyunca şaşırdım, motorun altı mutlaka güneş görür, ama sonuçta önü kalkar sende haklısın
  • sadece vitesliler de mi teke kalkılıyor yahu =) herkez vitesliden bahsetmiş scooter lar da teke kalkan yokmu hiç yani =)
  • Öldürmeyi mi düşünüyorsun arkadası daha hiç yapmadım diyor.eger bunu yaparsa kesin yaralanır
    quote:

debriyajı sık .1.viteste deviri 8000 devire filan gelsin.7000-8000 aralığına geldiğinde debriyajı hızlıca bırak.
  • motoru kaldırırken direksiyona asıl ve arkaya doğru ağırlık ver
  • sen bisikletle kaldırmaya devam et boşver bu işleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kelepce

sadece vitesliler de mi teke kalkılıyor yahu =) herkez vitesliden bahsetmiş scooter lar da teke kalkan yokmu hiç yani =)

trafik ışıklarında beni yere düşüren Gilera Runner VXR200 çok kolay teker yapıyordu sadece direksiyona yüklenip yukarı çektiğin anda doğru yerde gazı vermen gerekiyordu ...hooop tekere geliyordu

AMA bence çooook gereksiz bir konu...yapanları izlemekle yetinmek en güzeli...en sağlıklısı 2 teker yere temas halinde iken sürmek...dediğim gibi içinizde kalıp ben neden yapamıyorum durumunu eğitimle öğrenilebilir belki ama yok faideli bir iş olmadığı kanaatine 1 sene önce vardım...
  • ya ben onu 125 cc likler için demiştim ama cc sini yazmayı unutmuşum.
    quote:

Orjinalden alıntı: küber_ez

quote:

mesajı okuyordum 8000 d/d duyunca şaşırdım, motorun altı mutlaka güneş görür, ama sonuçta önü kalkar sende haklısın

• dostum gaza sonunba kadar aniden bırark sonra ğörürsün önünü.........
  • bu arkadaş naptı acaba yaa teker yapmayı başardı mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: denaro

Momentum ile ilgili.
    Sen nasil araba ile saga donerken sert bir sekilde seni sola atiyorsa
    Ayni meseleyi burda bulabilirsin .motoru ani bir ivmeleme verirsen ve bisiklettekinin daha az bir kuvveti ile kendini on tekerini ve daha sonra arka tekeri gorebilirsin.Biz buna 360 derece ile takla atmak diyoruz.cok az bir kuvvet gerekli.
    Hadi sana kolay gelsin.
    Bu arada yapmak istedigin zaman bizi cagirda kameraya kaydedip Show tv ye yollariz.
    Birazda bizi dusun
    Saygilar

Momentum değil moment

Motora yandan baktığında onu bir tahterevalli gibi düşün. Arka teker sağ ucu, ön teker sol ucu olsun. Denge noktası da ortalama senin olduğun yer olacaktır. Arka teker büyük bir ivmeyle dönmeye başladığında uyguladığı tork ön tekeri kaldırmaya başlar ve sen de biraz arkaya doğru yaslanırsan öndeki ağırlığı azaltırsın ve ön kalkar.

Ön kalktıktan sonra ya denge noktasını iyi ayarlayıp sabit hızla devam edersin ya da biraz öne ağırlık verip gaz vermeye devam ederek hızlanarak gidersin.

Ama çok büyük ihtimalle beynin ve motor sinirlerin daha önce böyle hassas bir gazlama yapmadığı için kordineli ve hassas çalışamayıp gazı ayarlayamayacak bu durumda da motor kafana geçecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpayfatih

bu arkadaş naptı acaba yaa teker yapmayı başardı mı :)

Merak ettim bende. Yapmasın keşke önermem asla konuyu açan arkadas oku bunları
  • baktımda en son 2-3 sene önce mesaj atmış. aramızda olmaya bilir artık
  • quote:

baktımda en son 2-3 sene önce mesaj atmış. aramızda olmaya bilir artık

• quote:

Ölmüş mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X.Arybdis

quote:

Öldüyse Allah rahmet eylesin.
  • O değilde motorun arkasını kaldıranlar var birde. O nasıl oluyor? Ön frene bastın diyelim benim bildiğim ön teker sağa sola kayar düşersinde arka nasıl kalkar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.respect

O değilde motorun arkasını kaldıranlar var birde. O nasıl oluyor? Ön frene bastın diyelim benim bildiğim ön teker sağa sola kayar düşersinde arka nasıl kalkar?

denemedim bilmiyorum ancak sanırsam

bacaklar ile depo kavranıyor ayakta veya oturarak kollar mümkün olduğunca düz durmalı ağırlığınızı öne vererek ön frene kademeli olarak basılıyor
  • Arkasını dikmek için yaklaşık en az 80-90 km hızda seyrederken ( Zemin yada asfaltın cinsine bağlı olarak ) ön frene 3 defa ardı ardına basıyorsunuz arkayı kalkar pozisyona getirdiğinizde son tutuşunuzda dengeli bir biçimde ( eğer ki fazla dikilirse öne düşmemek için vücudunuzu hafif geriye , eğer tam kalkmıyor ise biraz öne itmeniz gerekir ) sıkıyorsunuz ön freni böylelikle stoppie wheelie dediğimiz olay gerçekleşiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsu* -- 15 Eylül 2011; 18:22:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.