Şimdi Ara

motor alcam ama alamıyom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben motor almak istiyorum ama ehliyetim yok . şimdi bilgisayarı satılığa koydum 3250 tl ye hadi diyelimki 3100 tl ye sattım. bu fiyata motor almak istiyorum 2. el tabikide aklımada mct250 filan geiyo ve ya çekme belgeli bi motor alayım ucuza sonra ben muayneye sokarım diyorum ben makinenin dış görüntüsüne biraz daha önem veriyorum çünkü ama tabikide içi sağlam olma şartı ile sizce ne yapmalıyım eğer motoru alırsam ehliyeti babama kitlerim alır o önceliğim motor almak kaskımda var ama ceket filanda yok mesela onları hallederim gerçide sizlerin tavsiyesi ve ya önerisi varmı hem durum genellemesinde yapılcak tavsiyeler hemde motor tavsiyelerinizi bekliyorum

• Ehliyetini almadan motosiklet alma sonra cok pisman olursun

Tanidigin iyi bir usta yoksa da 10 yasinda motor alma sonra tanidigin cok usta olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SU GUNLERDE tarıhın en yogun motosıklet kontrollerı yapılıyor trafıkte,es kaza ehlıyetsız yada ekıpmansız yakalanırsan emın ol elındekı butceye yakın kombo ceza odersın ve motorda baglanır.

• En kolay yolu ben gibi yap

Evde TTNet var..ayrıca kardeşimle verdiğim Avea (TTNet Mobil) hat var..

Her 2sinden faturaya ek iPhone 7 plus 32gb Al (4.500tl sıfırı) 40000*2 Telefon=8000 TL nakit hazır gayet güzel süper motor alırsın..ayda 200+200=400tl şeklinde ödersin

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    o nasıl bir yaratıcı zeka ya yalnız vade farkını unuttun

yalnız şöyle bir sorun var.

200+200 = 400 ödeyecek ama muhtemelen 36 ay ödeyecek

Yani totalde 14400 liraya denk gelecek ?

bu arada 4000 yerine 40.000 yazmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 16 Ağustos 2017; 10:17:44 >
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    4.500 a alirsin 4000e satarsin demis buyuk ihtimal 24 ay vadeli de konuya cok sacma bi ornek vermis. Yani 24 ay boyunca kole gibi her ay borc odeyeceksin. Adam alacaksa elinde hazir para ile alsin.

Buyuk ihtimal kendisi boyle almis ondan ornek vermis de sana mantikli gelen birsey baskasina cok ters gelebiliri. Zaten cok mantikli olsa sokaktaki herkes kredi vs cekmek yerine iphone alir satardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdatalay -- 16 Ağustos 2017; 11:17:53 >
  • mdatalay M kullanıcısına yanıt
    Kredi alıp bankanın kölesi olmaktansa operatöre borçlanmak daha mantıklı olabilir zira banka direk haciz vb.durumlara başvururken gsm şirketleri sadece telefonu kullanıma kapatıyor.

Gerçi o zamanda telefonu sattığın adam peşine düşer

Vade farkı çok olmasa mantıklı bir olay aslında

Zira vadesi 24 ay olsa bile 9600 liraya denk geliyor ki banka faizinden bile daha fazla bir rakam

Sadece aracı firma banka kadar acımasız olmuyor o kadar ( oda erken zamanda :) )
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    Senetle aliyorsan her turlu haciz gelir odemezsen. Senetle telefon alma hakkinda hicbir fikrin yok sanirim. Zira dediklerin cok afaki. Sen telefonu sattigin adam odemedigin borctan nasil etkilensin kendi hattini takip kullanacak. Senet kimin uzerineyse de haciz ona gelecek.

Ayrica surekli 400tl ile ay sayisini carpip totalde ne kadar odendigini hesaplama cabasindasin da bastan yazmis adam 4500e geliyor 4000e satiyorsun diye yani toplamda zaten 9000a geliyor 8000e satiliyor. Adam 400lirayi yuvarlayip yazmis.

Ama hayat o kadar toz pembe degil. Eskiden taksitle altin alip geri bozduruyorlardi altini oyle kredi ceker gibi para alabiliyorlardi ama onda da sikinti cikabiliyordu.

Ayrica Gunumuzde insanlar bayi disindan telefon almaya hakli olarak oldukca onyargililarken iphone u elden cikarmak sanildigi kadar da kolay olmayabilir.

• mdatalay M kullanıcısına yanıt
    Sen Evkur gibi senetli imzalı ürün satan firmalar ile gsm şirketlerini karıştırıyorsun galiba.Bence senin bu konularda fikrin yok.

Hiçbir gsm şirketi taksidini ödemeyen adama şak diye haciz göndermez.alan adam hattını takıp kullanıyor olabilir ama şirket o telefonun imei sini bildiği için onu blokluyor.Yani arama yapamazsın telefon olarak kullanamazsın sadece wifi ye bağlayıp multimedya amaçlı kullanırsın.

Bu yüzden telefonu sattığın adam etkilenmiş oluyor.Demek istediğim buydu.Yoksa haciz tabiki telefonu bayiden alana gider cahil değiliz herhalde o kadarını biliyoruz.

Ödememeye devam ettiğin takdirde sadece telefon bloklandığı ile kalmıyor haciz vb.durumlar ondan sonra devreye giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 16 Ağustos 2017; 12:27:40 >
  • Düzeltme fiyatlar güncellendi;

En baştan anlatayım..

En ucuz motor bile 3500-4000 TL oldu vergiler geldi geliyor gelecek...

Nakit biriktirmek kolay değil mesela 1500 TL alan birisi için. Kredi çekemiyorsa

2 iPhone 7 plus piyasa değeri 4500*2=9.000₺

Siz bu 2 iPhone 7 plus sıfır kapalı kutu 4000*2=8.000₺ satarsanız elinize geçen para ile güzel motor alınabilir

motor alcam ama alamıyom

Ayda 240+240₺ yani toplamda 480 TL ile ödenir

36 ay değil 24 ay fiyat 36 olsa 4500 ₺ lik telefona 36 ay 200tl =7.200₺ öder tabiki bu mantıksız..!!

Telefonlar 5700 TL gelecek siz 4000₺ satarsanız 1700 TL'lik zarar olacak ama banka size 8000₺ kredi verse faiz dahil geri ödeme 9000₺ -10.000 tl geçerdi bence

Ayrıca herkesin puanı yüksek değil kredi kredi kartı için

Ben bankaya bulaşmadan nasıl alınabilir anlattım..

Alternatif 2:beyaz eşya satanlar "Rks-Kuba-Mondial-Yuki hatta Arora-tvs-Hero satıyor 1000tl peşin kalanı Taksitle alın.her ay için ortalama 3% faiz işler 10 ay için 30% faiz demek 1000 tl de 300 tl-5000 TL de 1500tl 7.500 TL de 2.250 TL tutar faizi 9.750tl geri ödeme olur baya yüksek!!

Nakit para demek çeşitli modeller demek karta yüklersin
    ✓Bajaj
    ✓Tvs
    ✓Hero
    -Yamaha
    ✓Honda gezer aklına geleni alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 16 Ağustos 2017; 14:23:22 >

• Eleman nickten dolayı atılmış belli ki, hala ciddi ciddi tavsiye veriyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.