Şimdi Ara

Moskova'da üniversite okuyorum, soruları alıyım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
11
Favori
2.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yere düşen olmuyor. Kızların en kötüsü 1.75 olduğu için topuklu giyip de dengesiz yürüyüp düşen yok.
    Şaka bir yana ben 1.82 olmama rağmen beni görmek için aşağı bakan kızlar var. Dram niteliğinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi bölüm kaçıncı sınıf kız buldun mu dersler zor mu hangi üni rusça nasıl öğrendin şimdilik sorularım bunlar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Döndü Sabri

Hangi bölüm kaçıncı sınıf kız buldun mu dersler zor mu hangi üni rusça nasıl öğrendin şimdilik sorularım bunlar hocam.

Hazırlıktayım daha. Geleli ve dersler başlayalı bir buçuk ay oldu. Şimdilik Rusça dersleri iyi gidiyor, aralıkta Rusça matematik ve fizik dersleri de başlayacak. Lakin kim sorsa gelme diyorum çünkü herkesin başarabileceği bir şey değil. Yeni bir ülkede dili bilmeden yaşamak, dili sıfırdan öğrenmek. Neredeyse kimse İngilizce bilmiyor, çoğu dil hocası da bilmiyor ve ilk günden beri dersler tamamen Rusça. "Nasıl anladın en başta" diye sorma, asıl olması gereken nitelik o hayatta kalmak için.
    Bir sürü kişiyle tanıştım ama yakın olmak zor çünkü dediğim gibi İngilizce bilinme oranı inanılmaz düşük.
    Geldiğimde sadece alfabeyi biliyordum ama zamanla el yazısını ve grameri öğrendim, halen de devam ediyorum haliyle derslere. Dersler bana pek zor gelmese de başka birisi gelse zorlanır gibime geliyor. Yabancı dil öğrenmeye ilgim olmasa bende can çekişirdim herhalde.
    Üniversitem Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi. Rusya'da mühendislik eğitimi veren en iyi üniversite, bizdeki ODTÜ misali. Adını kime söyleseniz bilir ve girebildiğiniz için tebrik ederler.

Daha varsa sorunuz seve seve cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RedrumFurror

quote:

Hangi bölüm kaçıncı sınıf kız buldun mu dersler zor mu hangi üni rusça nasıl öğrendin şimdilik sorularım bunlar hocam.

Hazırlıktayım daha. Geleli ve dersler başlayalı bir buçuk ay oldu. Şimdilik Rusça dersleri iyi gidiyor, aralıkta Rusça matematik ve fizik dersleri de başlayacak. Lakin kim sorsa gelme diyorum çünkü herkesin başarabileceği bir şey değil. Yeni bir ülkede dili bilmeden yaşamak, dili sıfırdan öğrenmek. Neredeyse kimse İngilizce bilmiyor, çoğu dil hocası da bilmiyor ve ilk günden beri dersler tamamen Rusça. "Nasıl anladın en başta" diye sorma, asıl olması gereken nitelik o hayatta kalmak için.
    Bir sürü kişiyle tanıştım ama yakın olmak zor çünkü dediğim gibi İngilizce bilinme oranı inanılmaz düşük.
    Geldiğimde sadece alfabeyi biliyordum ama zamanla el yazısını ve grameri öğrendim, halen de devam ediyorum haliyle derslere. Dersler bana pek zor gelmese de başka birisi gelse zorlanır gibime geliyor. Yabancı dil öğrenmeye ilgim olmasa bende can çekişirdim herhalde.
    Üniversitem Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi. Rusya'da mühendislik eğitimi veren en iyi üniversite, bizdeki ODTÜ misali. Adını kime söyleseniz bilir ve girebildiğiniz için tebrik ederler.

Hocam kızları denildiği gibimi mesela ünide

• quote:

quote:

O üniversiteye nasıl kaydoldunuz sınavsız parayla mı yoksa sınavla mı ?

• rus istihbaratına sızdınız mı? kasparov gerçekten de bobby fischer'ın dediği gibi özgünlükten uzak mı? dövüş izliyor musunuz? rusların zekâ düzeyi nasıl? tolstoy ve dostoyevskinin mezarlarını ziyaret eden bol mu? putini seviyor musun? soğukta buzu kırıp girenlerle tanıştın mı? yeni açılan camiyi gördün mü? sokakta kedi köpek oluyor mu? organik ürün satış piyasası nasıl? sinemaya gidiyor musun? doğalgaz ucuz mu? kumarhaneler var mı? çay mı popüler kahve mi? internet kafe var mı? elektronik fiyatları uygun mu? hangi arabalar popüler? Türklere önyargı var mı? sanatsal faaliyetler nasıl?

• bende inşallah 2 aya oradayım dazlaklardan korkmalımıyım ve polisler en fazla ne kadar rüşvet ister
  • oraya nasıl gittin nasıl kazandın bende üni değiştirip gelmek istiyorum yeter ulan 1 erkege 3 erkek düşüyor bunedir meslek lisesinden beter
  • nasıl gittiniz? ve aylık masrafınız ortalama ne kadar?
  • Hamburger yiyor musunuz?
  • dota ve CS:GO oynamayan birini tanıyormusunuz
  • Gelsem gezdirir misin beni ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PENDRAG0N

bende inşallah 2 aya oradayım dazlaklardan korkmalımıyım ve polisler en fazla ne kadar rüşvet ister

bende genelde dazlak dolaşıyorum 5 numara gömlek giyiyorum üste fena oluyor :D ruskilere benzetiyolar hep
  • 174 boyunda bir erkeğin şansı yok mu orada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PENDRAG0N

bende inşallah 2 aya oradayım dazlaklardan korkmalımıyım ve polisler en fazla ne kadar rüşvet ister

Rüşvet mevzusunu ben de çok okudum internette ama inanın ki yalan. Her yerde polis var ve daha pasaport soran bile olmadı.

• Hocam o okula nasıl gitmeyi başardınız hangi sınavlara girdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: taha435

174 boyunda bir erkeğin şansı yok mu orada?

Var hocam. Bizde kızların boyları 1.55'ten başlıyorsa burada 1.65-1.70 ve bu ortalamayı düşüren de Kazaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SideBlastisafeeder

Hocam o okula nasıl gitmeyi başardınız hangi sınavlara girdiniz

Daha sınava girmedim. Birkaç belge ile başvuruyorsunuz ve kabulü bekliyorsunuz. Lise hayatınızda, okulda iyi bir öğrenci olmuş ve yüksek notlar almış olmalısınız.
    Yıllık okul ücreti şu anki döviz ile 10bin lira. Buraya gelince de yaptığınız işlemler sonrası her şey tamam oluyor.

Edit: Sene sonunda Rusça, fizik ve matematik sınavı var. Sınavlardan geçmek demek lise sonuna kadar olan tüm fizik ve matematik konularının Rusçasını bilmek ve aynı zamanda da en az B2 seviyesinde Rusça bilmek demek oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0Kelvin -- 17 Ekim 2015; 9:31:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: taha435

174 boyunda bir erkeğin şansı yok mu orada?

Var hocam. Bizde kızların boyları 1.55'ten başlıyorsa burada 1.65-1.70 ve bu ortalamayı düşüren de Kazaklar.

iyi bari. geleceğimden değil ama nedense rahatladım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.