Şimdi Ara

Mortal Kombat 11 [PS4 ANA KONU] (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.428
Cevap
22
Favori
111.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reaction videolarındaki tad hiçbir videoda yok.

Fatality esnasında izleyenler kendinden geçmekte.

• Beta ne zaman indirilebilir olcak bilgisi olan varmı ?
  • Oyunun betasını kimse oynamıyor galiba.
  • Beta'yı 2-3 saattir oynuyorum.

Oyun daha çok yerde geçen bir oyun olmuş.

Kombo olarak çok yaratıcı olamıyorsunuz. Uzun kombolar bitmiş artık. Belli komboları sürekli tekrar ediyorsunuz. Bu oyunun o hızlı yapısını da yavaşlatmış.

Mk X ile arasında benzerlik çok az.

Tamamen yeni bir oyun olmuş.

Oyun sistemi değişebilir. Ama şu yeni gelen attribute point verme durumu. Ne bileyim, Kombo, Rushdown, Zoning gibi yani biraz dövüş oyunlarında çok da sağlıklı gelmedi bana.

Injustice de olan karaktere hareket eklemenin bir adım üstü olmuş attribute point olayı. Umarım MK serisine gelmez derken daha da ekleyerek getirmişler.

Kıyafet kişisellştirme tamam da karakter skill, ability kişiselleştirme çok hoşuma gitmedi. Yenilik adı altında oyunun özünden uzaklaşması hoş olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 28 Mart 2019; 0:48:9 >
  • Benim gibi oyunu ön sipariş vermeden, oynamak isteyenler. instant gaming sitesinde oyunun beta kodu satılıyor. Ben 3 euroya aldim oynuyorum mis gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beta videolarını akşam uzun süre izledim gördüğüm şey Mortal kombat X i mumla aratacak bir oyun olmuş. Elinizde ki Mk X leri satmayın bence :D 2-3 ay sonra Injustice 2 gibi serverlarında 3-5 kişi kalırsa şaşmayın
  • Sabaha kadar Beta oynadım.

Yok olmuyor, belli komboların dışında birşey çıkmıyor. En fazla eklediğin yeni skill ile 1 hit farklı vuruyorsun.

Özellikle kapışmalar çok footsie geçiyor. Oynayanlar bilir, SF 3rd strike havasında.

Oyununda fatality, fatal blow mükemmel, grafikler harika. Özellikle karakter seçme ekranını çok beğenedim.

MK X in, hızlı, kombolu yapısı gitmiş. Başka oyun olmuş.

Şimdilik MK X de verdiği keyifi vermiyor. Çıksın bakalım belki o zaman başka yorumlarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

Sabaha kadar Beta oynadım.

Yok olmuyor, belli komboların dışında birşey çıkmıyor. En fazla eklediğin yeni skill ile 1 hit farklı vuruyorsun.

Özellikle kapışmalar çok footsie geçiyor. Oynayanlar bilir, SF 3rd strike havasında.

Oyununda fatality, fatal blow mükemmel, grafikler harika. Özellikle karakter seçme ekranını çok beğenedim.

MK X in, hızlı, kombolu yapısı gitmiş. Başka oyun olmuş.

Şimdilik MK X de verdiği keyifi vermiyor. Çıksın bakalım belki o zaman başka yorumlarız.
    herkes oynayabilsin diye komboları kısaltmışlardır.yeteneği olanda olmayanda satın alsın diye. herşey paraya döndü maalesef.
  • MK9'da ve MKX'te hep uzun kombolar, rakibin basket topu gibi sekmesi eleştirildi, MK'nin özünden koptuğu söylendi, MK11'de bu durum ortadan kaldırılmış bu seferde uzun kombolar yapılmıyor diye dert yanıyorsunuz,

adamlar ne yapsın, oyuna kombo getiriyolar tuş ezberleyip kombo yapan bebelerin oyunu olmuş diyorsunuz, komboyu kaldırıyorlar bu seferde yea uzun kombolar yapılmıyor artık diyorsunuz, oyuncuların da ne istediği belli değil. Bunlar hep oyunda kombo yapamayan dayak yiyen kişilerin eleştirisiydi, oynamayı bilmeyip hep kombo sisemini eleştirdiler. Yahu oynamayı bilmiyorsun işte niye oyuna çamur atip böyle kombomu olur diye eleştiriyorsun, git öğren kombo yapmayı dayak yeme.

Bana göre her ne kadar rakibin basket topu gibi zıplıyor olması abes olsada uzun kombo sistemi eğlenceliydi ama aslında oyunun biraz daha gerçekçi olması açısından bu tür komboların olmaması gerekir, oyunu steamdan aldığım için beta erişimim yok, artık 23 Nisan'da deneyip ona göre yorum yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junis -- 28 Mart 2019; 12:52:17 >
  • Baraka da tam kek adamı olmuş bilende alıyor bilmeyende alıyor arkadaş
  • junis kullanıcısına yanıt
    Bende Steam üzerinden almıştım, 1-2 günde olsa bize de beta hakkı verselerdi iyi olurdu millet oyunu su gibi içti biz izliyoruz anca.
  • Beta kaç gb arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @junis

MK nın özünden koptuğunu düşünen varsa açsın ultimate oynasın.

Ermac ile Nightwolf ile Stryker ile full HP kombolar, full screen kombolar var. Ermac %100 kombosunda adam ayakta durmuyor. Ha herkes yapabiliyormuydu, koca atari salonunda 2 kişi falan vardı yapabilen. Yine böyle olsun. Komboyu neden kapatıyorsun, yetenek ve yaratıcılığa göre evrimleşsin.

Ultimate de Shang Tsung ile adama dönüşüp kombo yaparken diğer adama dönüşüp başka komboya devam ediyorduk. Onun saniyelerini, hitlerini sayıyorduk dönüşme biteceği zamanı.

Şöyle bir durum var. MK X de uzun kombolar dışında, yaratıcı anlık kombolar da çıkartabiliyordun.

Bunda tamamen o da gitmiş. Yapabileceğin 2 hareket var birini seçmen lazım. 3sü, 4sü yok. Bırakmamışlar.

Havadan gelme, hava komboları bitmiş zaten Scorpion'nun yıllardır değişmeyen çekmesi bile hit vuruyor bayıltmıyor. Anca parlak yaparsan.

Ha o parlak yapma olayıda eskisi gibi değil, tuşuna ayrıca basman gerekiyor. Yahu ikisi beraber güzeldi işte. Yani şimdi ayrıca bi tuş olarak atamak nedir.

Yani 2 tane target kombo birleştirmekten başka yapacak birşeyin yok oyunda.

Ed Boon da aaa kombo var yahu diye sürekli videolar paylaşıyor ama sıkıntı işte tek o kombo var başka yok.

Oyun tamamen footsi, turtle oyuna dönmüş.

@supressor 6,7 gb.
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    @Karpuzcu

Zaten kombo sevmeyen tayfa Ultimate Mk3'ü de oynayamıyor, oynayabildikleri iki üç karakter var smoke, sektör ve sadece konsol kısmına çıkmış noob saibot, kendini mortal komnbat oyuncusu sanan hala MK1, MK2'ye takılmış bu adamların eleştirileri yüzünden oyun yapımcıları MK11'i bu hale getirdiklerini düşünüyorum.

Scorpion'nun zinciri bile sadece hit vurup bayıtlmıyorsa durum çok daha vakim demek ki. İnjustice 2 de özel haraketi süper harekete yani bara bağlayıp yapmak önce özel hareketi tek tuşla yapıp sonra R2 ile süper harekete çeviriyordu, senin dediğin ayrıca tuşa basmak gerek dediğin özellik bu olsa gerek, bunu bende beğenmedim, iki tuşa basıp yapmak daha pratik geliyordu, oyunu iyice İnjustice çevirmişler.

Zıplayıp havadan kombo yapma olayı da bitmişse oyundan pek zevk alınacağını sanmıyorum. Yerdeyken bir kaç kombo yap bırak çok sıkıcı olmalı, tamda oyunu oynayamayanlar için yapılmış birşey.
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    PC oyuncularını pek önemsemiyorlar malum korsan ve satışları yüzünden, hep ikinci planda tutuluyoruz, MKX oyunda bile kombat pack 2 paketini PC için çıkarmayacakalrını söylemişlerdi sonradan insafa gelip MKXL versyonu PC içinde çıkmıştı.

Biz yine dua edelim PC için oyunu çıkartıyorlar hiç çıkmasa napardık. Önceden durum daha kötüydü bir çok seri PC için çıkmıyordu Namco bile Tekken 7'yi PC için çıkarmışsa gelişme var demektir.
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Combo devamlılığını kısıtlama ve belli comboların yapılması PS2'de Deadly Alliance ile başladı ve Deception, Armageddon'a kadar sürdü. Hep aynı tarz combolar yapabiliyorduk. Sabit combolar, kısacası çeşitlilik yoktu. MK11'de bu duruma döndü. SFIV serisinde de çeşitlilik olup SFV'de comboların azalması ve sabit bir hale gelmesi MK11'de de olacak. UMK3 tadı hiçbir MK oyununda olmayacak gibi. MKX'de fenaydı. KOTH modunda king olarak lavuk 15-20 küsür streak yaparak geleni geçeni tokatlıyordu (bu tokatlananlara bende dahilim)

Lobby'de adam kalmıyordu. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali yenerim umuduyla tokatçı eleman ile 2. kez kapışan ve yenilen lobby'den çıkıyordu.

Bu duruma gelmekten iyidir.

• O tokatçılardan biride benim 78 streakım var mkx de iyi küfür yemiştim ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeonHeart_06 -- 29 Mart 2019; 9:24:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

@junis

MK nın özünden koptuğunu düşünen varsa açsın ultimate oynasın.

Ermac ile Nightwolf ile Stryker ile full HP kombolar, full screen kombolar var. Ermac %100 kombosunda adam ayakta durmuyor. Ha herkes yapabiliyormuydu, koca atari salonunda 2 kişi falan vardı yapabilen. Yine böyle olsun. Komboyu neden kapatıyorsun, yetenek ve yaratıcılığa göre evrimleşsin.

Ultimate de Shang Tsung ile adama dönüşüp kombo yaparken diğer adama dönüşüp başka komboya devam ediyorduk. Onun saniyelerini, hitlerini sayıyorduk dönüşme biteceği zamanı.

Şöyle bir durum var. MK X de uzun kombolar dışında, yaratıcı anlık kombolar da çıkartabiliyordun.

Bunda tamamen o da gitmiş. Yapabileceğin 2 hareket var birini seçmen lazım. 3sü, 4sü yok. Bırakmamışlar.

Havadan gelme, hava komboları bitmiş zaten Scorpion'nun yıllardır değişmeyen çekmesi bile hit vuruyor bayıltmıyor. Anca parlak yaparsan.

Ha o parlak yapma olayıda eskisi gibi değil, tuşuna ayrıca basman gerekiyor. Yahu ikisi beraber güzeldi işte. Yani şimdi ayrıca bi tuş olarak atamak nedir.

Yani 2 tane target kombo birleştirmekten başka yapacak birşeyin yok oyunda.

Ed Boon da aaa kombo var yahu diye sürekli videolar paylaşıyor ama sıkıntı işte tek o kombo var başka yok.

Oyun tamamen footsi, turtle oyuna dönmüş.

@supressor 6,7 gb.
    Şu yoruma noktası virgülüne saniyesi dakikasına kadar katılıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.