Şimdi Ara

monter abra a5 V5.1.1 ekranın yarısı kararıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptop ekranı soğukken yarısından itibaren kararıyor. Isınınca arkaya öne kastırınca görüntü tekrar geliyor fakat kapatınca yine aynı şey tekrarlıyor.

Ekran değişimi yapmadan lehimle kurtarmak mümkün mü acaba bu problemi başına gelen var mı önceden ?

• Buna uygun ekranı nerden bulurum bilen varmı orijinal pahalı gibi biraz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önce lehimle kurtarabilir misin ona bak.
    Bana kalırsa paneli boşver harici monitörler var uygun fiyata ben aldım gayet büyük ve rahat okunuyor.
  • Hocam sökmesi kolay mı ekranı gircem yoksa o işe de.
    Arada okula mokula götürüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önce harici monitör takıp deneyin. Bir bakın ekran kartından mı oluyor problem.
  • Hocam harici monitör bulup deneyeceğim fakat şöyle ki ekranı kastırınca görüntü gidip geliyor bu da lehim sorunu gibi geliyor bana. Sağ alttaki bölgeye bastırınca görüntüde bozulma oluyor çizikler oluşuyor git gel yapıyor ve şu an görüntü geldi kurcalayınca biraz.

Ekranı söktüm foto çektiğim film kabloda problem var gibi oynayınca ekran görüntüsü gidip geliyor. Oraya sıcak hava vuracağım ve ya bu monitörden alacağım markasız Çin malı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goygoy06 -- 15 Ağustos 2019; 12:52:8 >

• goygoy06 kullanıcısına yanıt
    Flexlerin üzerinden plastik ile geçtim sıkıca ve baya bir düzelme oldu son halinde pcnin. Eskiden yarısı siyah açılan ekran şimdi normal açılıyor kastırma ile uğraşmadan.

Bu flexler yapıstırmalı sanırsam lehimli değil o yüzden ısıtmayı tavsiye etmem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.