Şimdi Ara

Monster Abra A5 v6.2 Sağ Fan çok ses çıkartıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet,sağ fan rahatsız edici bir ses çıkarıyor.Traktör sesi gibi.Fan bir yere mi sürtüyor bilmiyorum ama bu cihazlarda kronik bir sorun mu bu? Araştırdığım kadarıyla kullanıcılar bu konudan muzdarip.Performans ve oyun bakımından bir sorunu yok ama fanın çıkarttığı ses insanın canını sıkıyor.

• Bende yoktu bu olay bi hafta önce başladı performansı etkilemiyor ama rahatsız edici

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

Çözümü bulundu mu arkdaşlar bunun?

O anda oyun oynamiyorsan dengeli veya güç tasarrufuna al hocam.Oyun oynuyorsanız zaten fan doğal olarak hızlı calışır.Çözümü böyle buldum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shark Power

quote:

Çözümü bulundu mu arkdaşlar bunun?

O anda oyun oynamiyorsan dengeli veya güç tasarrufuna al hocam.Oyun oynuyorsanız zaten fan doğal olarak hızlı calışır.Çözümü böyle buldum ben.

Ama traktör sesi diyorsunuz mesala yurtta açsanız oyun oynarken odadakiler rahatsız olur mu?

Oyun açtığında olmuyor yanlız hocam.Oyun anında fan hava verdiği için hava sesi traktör sesini absorbe ediyor.Yuksek performansta internette gezinince duyuluyor daha çok.O yüzden dengeli veya güç tasarrufuna alıyorum.Olmadi FN+1 kombinasyonuyla 1-2 dk turbobost çalıştırın,ses azalıyor.Bu sorun ısınmadan kaynaklanıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shark Power -- 21 Şubat 2017; 20:4:46 >

• Fan bir yere sürtuyor zannimca. Bende de 4-5 aydır aynı sorun var. İlk açtığımda çıkarıyor sesi sonra fanin olduğu bölgeye parmak ucumla 2 kere hafifce tık tık vurdum mu geçiyor. Yakında servise yollayacağım

• 1-Dengeli modunda pil ayarlarına girip maksimum işlemci değerini 95'e ayarlayın
    2-Kaliteli bir termal macun alıp kullanın (nasıl sürüleceğini youtube'da gösteriyorlar, bilgisayarınız Monster olduğu için garanti kapsamından çıkmıyor zaten)
    3-Fanlarınızı açıp pervaneleri çıkartın, alkol ya da tiner ile temas yerini temizleyip sonra makine yağı sürüp geri takın.

(2. ve 3. madde yerine altı ayda bir bedavaya teknik servise bakıma da gönderebilirsiniz, 3 gün içinde geri gelmiş oluyor bilgisayar)
    Ben bunu 1,5 yıl kadar önce yapmıştım, termal macunu 6 ayda bir yeniliyorum fan sesi maksimumdayken gece vakti yanımda uyuyanı rahatsız etmiyor.

Edit: Sağ taraftaki fan ızgarası kapalı gelmişti bana. Bir de onu açmıştım el yordamıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 16 Haziran 2018; 17:41:4 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.