Şimdi Ara

### Monster MS-16GC & MS-1757 Kullanıcıları Derneği ### (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
962
Cevap
8
Favori
41.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HWS

Ekledim hocam sanıyorum 2.el aldınız cihazı.

Selamlar..

Selam hocam,

Ürünü sıfır olarak aldım.Nereden 2.el kanısına vardınız anlam veremedim
  • SP4RCO kullanıcısına yanıt
    Ürün satıştan kalkalı epey oldu hocam önceden aldınız da ancak yeni konuya yazdıysanız o zaman başka.

Selamlar..
  • Merhaba arkadaşlar, derneğinizi yeni keşfetsem de geçen senenin başından beri ben de bir MS-16GC kullanıcısıyım.
    Öncelikle böyle bir destek başlığı oluşturup içerisinde birçok yardımcı bilgi ile doldurduğunuz için teşekkür ederim.
    Hazır böyle faydalı olacağını düşündüğüm bir destek ortamı bulmuşken Monster MS-16GC ürünüm hakkında birkaç problemimi paylaşmak istiyorum.

Notebook ile ilgili en büyük problemim neredeyse 2 seneyi devirecek fakat ben bir türlü SD kart okuyucuyu çalıştırmayı başaramadım.
    Önceleri kart okuyucu yuvasına pek gerek duymuyordum fakat son zamanlarda ekseriyetle telefonlardaki SD kartları okumam icap ediyor.
    Notebook'un garanti süresinin dolmasına 2-3 ay kaldı, daha 2 gün önce son olarak genel bir bakım yaptırmak üzere Fokus Bilgisayar'a uğrayıp Notebook'u teslim edip tam olarak 1 hafta sonra geri aldım.(Araya hafta sonu girdiği için 5 iş günü uzadı)
    Notebook'u geri aldığımda içerisinde Windows 8.1 Single Language yüklüydü ve ilk defa card reader'ın çalıştığını gördüm. Oysa ben ne Windows 7'de ne de Windows 10'da sürücüsünü Monster'ın sitesinden indirip kurmama rağmen çalıştıramıyorum.
    Windows 7 kullanırken siteden Windows 7 sürücüsünü indirip kurmuştum, çalışmadı...
    Şimdi sistemde Windows 10 kurulu, sitede Windows 10 sürücüleri yok, ne yapacağım?
    Windows 8.1 card reader sürücüsünü indirip kurayım dedim, az evvel kurdum çalışmıyor, sistem takılı olan sd kartı görmüyor, ne bir uyarı ne de Bilgisayarımda SD kart beliriyor, kart yok ortada...
    SD kartın kendisinde ve ya adaptöründe herhangi bir sorun yok, farklı SD kartlar ile de denedim, görmüyor ve sonuç aynı. Hali hazırda az evvel de bahsettiğim gibi Monster Teknik servisten Windows 8.1 Single Language kurulu olarak almıştım ve çalışıyordu.
    Sonuç olarak hangi sürücüyü denersem deneyeyim yaklaşık 2 senedir kart okuyucu yuvasını kullanamıyorum ben, bununla alakalı Monster'a kayıt bıraktığımda da bir sorun görülmedi şeklinde belirtmişlerdi.

İkinci Sorunum ise Sound Blaster Cinema,
    Windows 7 kurulumu sitede yok, sürücüleri mailime gönderim demiştim, gelenler arasında da yok, daha önce kullanıyordum, artık bulamıyorum.
    Şimdi Windows 10 kullanıyorum, Windows 10 için Sound Blaster uygulaması da yok bildiğim kadarıyla.
    Notebook'un kasasının üzerinde Sound Blaster Cinema etiketi duruyor sadece, bunun dışında ne Windows 7 için ne de Windows 10 için kurulum yok.

Son olarak overclock ile ilgili sorundan ziyade bir sorum olacak.
    Bildiğiniz üzere yeni çıkan oyunlarda GTX765M yetersiz kalıyor, bu durumda MSI Afterburner +135'i geçmemek kaydıyla overclock yapsam attığım taş ürküttüğüm kuşa değer mi?
    Ben notebook ile birlikte herhangi bir ek soğutucu kullanmıyorum, fakat 6 ayda bir içini açıp termal bakım yaparak temizliyorum.
    Overclock yaparsam bir soğutucu almam elzem midir?

Konularla alakalı yardım ve önerileriniz nelerdir?
    Konunun güncel kalmasını temenni eder, teşekkürlerimi sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nvidiacı -- 15 Ekim 2015; 19:05:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nvidiacı

Merhaba arkadaşlar, derneğinizi yeni keşfetsem de geçen senenin başından beri ben de bir MS-16GC kullanıcısıyım.
    Öncelikle böyle bir destek başlığı oluşturup içerisinde birçok yardımcı bilgi ile doldurduğunuz için teşekkür ederim.
    Hazır böyle faydalı olacağını düşündüğüm bir destek ortamı bulmuşken Monster MS-16GC ürünüm hakkında...

Suruculer buradan:

http://www.msi.com/support/nb/GE60-2OE.html#down-driver&Win8.1 64

Siteye gore W10 destegi yok, bu sebeple W8.1 driverlarini kullaniyoruz. Ekran karti suruculerini kendi sitelerinden indirin (intelide). W10 kullaniyorum az once tozlanmis sd kartlarin birine ufleyip yuvaya taktim calisti.

Yukaridaki linkte SB Cinema linkleri var. Ama destek yok dediginiz gibi.

Core +135, Memory +350-400 olmali bu degerleri gecmeyin. Sogutucusuz sakin ha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 17 Ekim 2015; 3:35:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu GTX 765M'le biraz eğlenelim dedik:

http://www.3dmark.com/3dm11/10412647

Crysis 3'ü 1080p high da 50 60 fps'de oynattı ama 5dk dayanabildi. Isı limitine düşüyor. Soğutucu önerisi olan :D
  • karakaya_o kullanıcısına yanıt
    Valla ben alalı 1.5 yılı geçti. Her hafta temizlediğim için bilgisayar cillop gibi. Ama ekran kartı için düşünürsek biraz eskidi orası doğru. Zaten amacı sadece oyun oynamak olan biri bence masaüstü kullanmalı ki; gerektiğinde ekran kartını yükseltebilsin.

Ben zaten oyuncu biri değilim. Aldığımdan beri sadece ETS 2 oynuyorum. İleride ETS 3 çıkarsa onu da oynatır bence. Bunların haricinde eğer yavaşlarsa bi RAM desteği bi de SSD takarsak daha en az 4-5 yılı var bu makinenin...
  • HanKaĞaN kullanıcısına yanıt
    fps oyuncusu olarak ekran kartı biraz eskimiş olabilir ama hala yeterli Daha fazla voltaj vermeye imkan verse çok daha iyi değerlerle gelecektim buraya, şimdilik bu kadar En büyük sıkıntı soğutma olayı, piyasada da tatmin edici bir ürün bulamadım. ETS 2 ile heba etme makineyi hocam hakkını verseydin biraz

SSD büyük rahatlık kesinlikle kullanın, 1 yıldır SSD kullanıyorum o kadar alıştım ki ileride başka bir laptop alsam içinde kesin olmalı. RAM'i yükseltmek o kadar şart değil

Hocam konuya mesaj yazmasamda takip ediyorum. Laptopun içini açıp temizleme işlemini nasıl yapmak lazım. Sadece kapağı açığ fanlara hava mı üflüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DireksiyonlaMaçYapanAdam kullanıcısına yanıt
    Tozlar yapışmadan haftalık temizlik yaptığım için, sadece arka kapağı açıp, fana önce hava üfürüp sonra elektrikli süpürgeyle çekiyorum. Böylece soğutma sistemini sökmeme gerek kalmıyor. Ancak sökmek isterseniz, boardı tamamen sökmeye gerek kalmaksızın rahatlıkla sökülebilir. Garanti bittikten sonra bernde söküp, termal macunu yenileyeceğim...
    Her hafta temizlerim deyince ben de gaza geldim, ilk defa içini açıp kompresörle fanı temizledim :) Beklediğim kadar da tozlanmamış. Konuda termal macunu yenileyenleri görürsem ben de denerim.
    Hocam ilk aldığımda sadece deneme amaçlı Battelfield 4, NFS'nin en son çıkan oyununu, COD BO II ve Splinter Cell'i kurmuştum. Splinter Cell hariç tüm oyunları maksimumda çok iyi oynatmıştı. Ben güçlü makine kullanmayı severim. Gücünün hakkını veremesem de, güçlü olduğunu bilmek benim hoşuma gidiyor. Oyun oynamayı çocuk yaştan beri sevmiyorum napayım. Araba sürmeyi sevmesem, ETS'yi de oynamam vallahi...
    Sende haklısın hocam makine kullanırken güven vermeli :) Benimde Full ayar takıntım yok hatta uğraşmam geforce experience dan optimize edince gayet iyi oluyor. Artık yeni nesil oyunlardada lowda da açsan grafikten kaybetmiyorsun.
    Hangi Windows'u kullanıyorsun hocam. 8.1'de sürücü sorunu var. Güncelleme geldi yine çalışmadı Experience...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanKaĞaN

Hangi Windows'u kullanıyorsun hocam. 8.1'de sürücü sorunu var. Güncelleme geldi yine çalışmadı Experience...

Windows 10 kullanıyorum hocam. Temmuzdan beri aynı sistemi kullanıyorum format atmadım, bu zamana kadar olan tüm Nvidia driverları çalıştı.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bu aletin mikrofonu nerede bileniniz var mı ? Bulamadım bir türlü. Nette de herhangi bir bilgi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SP4RCO

Merhaba arkadaşlar,

Bu aletin mikrofonu nerede bileniniz var mı ? Bulamadım bir türlü. Nette de herhangi bir bilgi bulamadım.

Kameranın 5'er cm kadar sağında ve solunda.
  • DireksiyonlaMaçYapanAdam kullanıcısına yanıt
    Oralara da bakmıştım ama ışık tutmamıştım Şimdi ışık tutunca fark ettim. Teşekkür ederim hocam cevabın için.
  • hort gibi olacak ama bios dosyasına ulaşamıyorum, alternatif link varsa alabilirmiyim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

quote:

Windows 10 kullanıyorum hocam. Temmuzdan beri aynı sistemi kullanıyorum format atmadım, bu zamana kadar olan tüm Nvidia driverları çalıştı.

Hayırlı günler hocam MSİ GE 60 20E ürününü win8.1 ile kullanıyorum .Win 10 A geçmeyi düşünüyorum performans konusunda bir farklılık var mı birde sürücüleri nasıl toparlayabilirim? Malum sitesinde hala win 10 desteği bulunmuyor sürücülerin... Şimdiden teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mmkayaa

quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

quote:

Hayırlı günler hocam MSİ GE 60 20E ürününü win8.1 ile kullanıyorum .Win 10 A geçmeyi düşünüyorum performans konusunda bir farklılık var mı birde sürücüleri nasıl toparlayabilirim? Malum sitesinde hala win 10 desteği bulunmuyor sürücülerin... Şimdiden teşekkür ederim...

hala format atmadım aynı sistemi kullanmaya devam ediyorum Win 10 u 7 ve 8 e tavsiye ederim. Ssd ile kullanıyorum ssd kullanmıyorsanız fazla bir fark hissetmezsiniz. Memnunum ben uzun bir sürede format atmayacağım sanırım. Sürücü olarak 8.1 sürücülerini kullanıyorum. siteye w10 driverlarını bu saatten sonra koymazlar.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.