Şimdi Ara

MONSTER® MS-16F11 & MS-16F12 SERİSİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.693
Cevap
6
Favori
232.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcAn -- 16 Haziran 2011; 13:32:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jipsy
    Bu makinada 3 tane slot var. Eğer 2x2 yaparsan daha sonra 8 e çıkartmak şansın olmaz. Mecburen 2 likleri elden çıkarman gerekiyor. Benim duyduğum 2x2 ve 1 tane 4 gb ram ler çok verimli olmuyormuş. Onun için bence şimdilik tek 4 kullan sonra ne olacağı belli olmaz. Boşu boşuna slot ları kullanma derim bence tabi herkesin kendi görüşü.
    İyi Çalışmalar
    Jipsy

Gece yorgunluğu fiyat şaşkınlığıyla1X4gb ı 4X1 gb gmörmüşüm, 3 kanal varsa sanrım triple destekli oluyor, dual destekli olmuyor mu acaba. Şimdi 2 slotlu da tek ram taksan 64 bit çalışır, 2 ram takarsan 128 bit çalışmakta. 3 kanalda ise vaziyet ne tam onu bilmeli tek 4 takınca 64 bit çalışacak, 2 takınca sanırım 128 bit çalışır, 3 slot dolunca da 192 bite mi çıkıyor acaba. tek 4gb verimsiz olabilir, 2X2 gb 128 bit çalışacağından tek 4gb dan verimli olacaktır onu seçip sonra bir 2 ilaveyle 6 ya çıkılabilir. İşte karışık bir durum tam anlayan arkadaşlar müdahele etsin

• Yazıların hepsini okuyamadım fakat 2000 lira küsüre hangi donanımlar ile geliyor bir sefere mahsus mu getirilicek yoksa stoklarınızda hep bulabilir miyiz ?

TEŞEKKÜRLER....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogacmrz

Yazıların hepsini okuyamadım fakat 2000 lira küsüre hangi donanımlar ile geliyor bir sefere mahsus mu getirilicek yoksa stoklarınızda hep bulabilir miyiz ?

TEŞEKKÜRLER....

ilk mesajdan başlangıç konfügirasyonu var.
  • Bu fiyata gerçekten çok iyi bir donanım olmuş, çok beğendim.Kasayıda daha önce notebookcheck incelemesinde görmüştüm başarılı olmuş.
    Laptop ihtiyacım var fakat bu model biraz bütçemi aşıyor bakalım şartlar ne gösterecek
    Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun diyorum
  • walla uzun bi sure (yaz başından beri) dişimi sıktım sıktım sonunda bugün aldım soluğu kadıköy Fokus'da.

Ve walla verdim ön siparişi....

Intel® Core™ i7-840QM (1,86 GHz, FSB1333, 8MB L3 Cache, 45W, 45nm Turbo mode up to 3,20GHz)
    1.5GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX 460M Fermi; 192 CUDA cores; DX11; PhysX; DVI-DL; MXM 3.0b; TDP: 65W
    15.6" Full HD (1920 x 1080) LED Backlight Parlak Ekran
    12GB; 3x 4GB; DDR3-1333; PC-10600; CL9; 204-pin - 3 SODIMM
    500 GB Seagate® 7200 RPM 16 MB ST9500420AS
    128 GB A-DATA SSD Disk
    8x Multi dvd +-RW/-RAM WRITER; Dual Layer; Tray Load; SATA
    WINDOWS 7 Home Premium ( Tr ) ( 64 Bit )

Gerisini biliyosunuz zaten...

TDE+ (Turbo Drive Engine+) teknolojisi ile tek tuşla TURBO modunu aktifleştirme özelliği,
    Exclusive Cooler Boost Technology özelliği sayesinde tek tuşla daha fazla fan gücü elde etme özelliği,
    Dahili 2 Hoparlör + 1 Subwoofer (Dynaudio Premium Sound Technology)
    Dahili 4 in 1 Kart Okuyucu ( XD / SD / MMC / MS )
    Gigabit LAN 10/100/1000
    Kablosuz LAN Intel 802.11b/g/n
    Dahili Bluetooth™ v2.1 + EDR
    Dahili 720p HD Kamera
    1x D-Sub (VGA)
    1x HDMI-out
    2x USB 2.0 bağlantı noktası
    2x USB 3.0 bağlantı noktası
    1x e-SATA
    1x Mic-in/Headphone-out
    1x Express Card
    1x Line-in
    Numerik Klavye
    150W AC Adaptör
    9 Hücreli Batarya (3 saate varan çalışma süresi)
    Boyut 374 (L) x 246 (W) x 26,8-35 (H) mm
    3.5 Kg Ağırlık (9 Hücreli Batarya Dahil)

Siparişi vermemde bana yardımcı olmalarından, ilgi-alaka ve hoş sohbetlerinden ötürü Burak Kaya ve özellikle Özgür Ersin'e buradan çok teşekkür ederim.

Şimdi sabırsızlıkla notebook'un gelmesini bekliyorum.

Darısı her kullanıcının başına...

• jan ali;

Çok güzel görünüyor fakat 12 GB RAM bana çok abartılı geldi. Eğer çok ağır işlemler (render almak gibi) ile uğraşmıyorsan, o kadar bellek hiçbir işe yaramaz diye düşünüyorum.

Bir de HD 5870'in üstün olduğu bariz biçimde ortadayken, daha fazla para verip GTX 460M almanı anlayamadım. Oyun testleri olsun, benchmark sonuçları olsun, HD 5870 bariz şekilde üstün bir kart. Ayrıca biraz daha fazla güç tüketiyor HD 5870'e oranla. Acaba Direct Compute ve Physx gibi özelliklerinden dolayı mı tercih ettin bu kartı? Çünkü GPGPU dışında HD 5870'e göre üstün bir tarafı yok bildiğim kadarıyla.

Güle güle kullan yeni bilgisayarını diyorum şimdiden

• 12 GB bana da biraz abartılı gelmiyor değil aslında, düşünsene bi makinada OOOONNN İKİ GB Ram :)
    ama adamlar triple channel yapmış ve 2GB'liktende açıkçası 6GB biraz az gözüktü gözüme :)

HD 5870 konusuna gelince o biraz bende farkli. Yani şöyle ben tam bi Nvidia'cıyım. Kaldı ki inşaat işiyle uğraştımdan dediğin gibi render almak gibi durumlarda olmuyor değil ama bu bilgisayara yüklermiyim onları onu bilmem tabi. :)

Gönül isterdiki gtx470m koysunlar bu cihaza ama olmamış napalım.

ama bence dx11 desteklemesi ve 192bit olması, DDR5 olması beni asıl cezbettiren, bide göz ardı edilemiyecek clock hızları var tabii.
  • nVidia'cıysan yapacak bir şey yok tabi :) Fakat daha ucuz daha iyi bir kartı esgeçtin. Hepsi bir yana, daha az güç tüketiyor HD 5870 ve bu da pil ömrü olarak sana geri dönecekti. Ayrıca şimdi dikkat ettim de, SSD'yi tercih etmişsin HDD'nin yanında. SSD + HDD harika bir çözüm. Kapasite ve hız aynı anda geliyor. Gerçi Kingston'ın bahsi geçen modelinin performansını bilmiyorum fakat ortalamanın üstünde bir üründür diye düşünüyorum. Aradaki fiyat farkı az değil çünkü.

Belki ilerleyen zamanlarda GTX 470M ve GTX 480M gibi seçenekler sunar Fokus Bilgisayar. Gerçi astarı yüzünden pahalıya gelir ama meraklısı için iyi bir fırsat olur. Şu anda eski nesil kartlardan bazılarını satıyorlar. Belki güncel kartların satışlarını da yaparlar ayrı olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur@fokusshop.com

Sn. ANIL,

Tek tuş ile LED ışıklarını elbetteki kolaylıkla açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca bir program vasıtasıyla bu LED ışıklarının ne şekilde yanıp sönmesini istediğinizi ya da hangilerinin yanmasını, hangilerinin ise sönmesini istediğinizi kontrol edebiliyorsunuz. LED ışıklarının en önemli özelliği özellikle aksiyon sahneli oyunlarda örneğin düşmanınız size ateş ederken ya da siz ona ateş ederken ekranın yanındaki LED ışıklarının senkronlu bir şekilde ateş etme ritminize göre titreşip durmasıdır. Bu özellik film izlerken de aynı görsel etkiyi yaşamanıza olanak tanıyor. Örneğin sağınızdan bir kurşun gelirken ekranın sağındaki LED ışıkları sönüyor kurşun ekranı geçerken geçtiği yer yanıyor bu sefer diğer taraf sönüyor gibi inanılmaz efektler ile %100 oyun ve film izleme keyfinin tadına varıyorsunuz. Özellikle gece bu deneyimi yaşamanızı önemle tavsiye ediyorum.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

ya şu özelliğin bi videosu falan var mıdır çok merak ettim şimdi??

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

nVidia'cıysan yapacak bir şey yok tabi :) Fakat daha ucuz daha iyi bir kartı esgeçtin. Hepsi bir yana, daha az güç tüketiyor HD 5870 ve bu da pil ömrü olarak sana geri dönecekti. Ayrıca şimdi dikkat ettim de, SSD'yi tercih etmişsin HDD'nin yanında. SSD + HDD harika bir çözüm. Kapasite ve hız aynı anda geliyor. Gerçi Kingston'ın bahsi geçen modelinin performansını bilmiyorum fakat ortalamanın üstünde bir üründür diye düşünüyorum. Aradaki fiyat farkı az değil çünkü.

Belki ilerleyen zamanlarda GTX 470M ve GTX 480M gibi seçenekler sunar Fokus Bilgisayar. Gerçi astarı yüzünden pahalıya gelir ama meraklısı için iyi bir fırsat olur. Şu anda eski nesil kartlardan bazılarını satıyorlar. Belki güncel kartların satışlarını da yaparlar ayrı olarak.

SSD+HDD walla performans düşkünü olduğumdan özgür beyin fikriydi, bende hayır diyemedim. Bu forumun nerdeyse 7 -8 aydır takipçisiyim SSD hakkında yazılanları hatta yazanların surat ifadelerini görünce Ok. dedim :))

pil problem değil elbet bitecek zaten 480m(100w) alsak heralde fişten çektikten sonra 30dk filan gider pili. :)

dediğim gibi 470m olsa daha iyiydi bence. çünkü en azından 5870'le yarışır hatta geçe bile bilir.
    aynı şeyi 480m içinde diyorlardı ama clock hızları yavaş olduğundan 5870'e göre az farkla önde öle abartı bi önde olmak yok (iki misli gibi)

ama ben şundan eminim MSI gtx470m'i bi sonraki model olarak çıkartacaktır. Çünkü 860 kasalarda ikiside kullanılmakta 460 ve 470 yani. buna da takılabilir diye düşünüyorum ama tabi sadece düşünce kesin bişiii yok daha.

bu aldığım kasaya zaten hayatta 480m olmaz. Fokus'tan önce 480 gelir diye bekliyodum bi anda 460 gördüm açıkçası. dayanamadım artık napiiiimm
    şu an kullandığım makine Toshiba Satellite A200-19L sen düün artık nekadardır oyun oynuyamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ..UnReaL..

quote:

Sn. ANIL,

Tek tuş ile LED ışıklarını elbetteki kolaylıkla açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca bir program vasıtasıyla bu LED ışıklarının ne şekilde yanıp sönmesini istediğinizi ya da hangilerinin yanmasını, hangilerinin ise sönmesini istediğinizi kontrol edebiliyorsunuz. LED ışıklarının en önemli özelliği özellikle aksiyon sahneli oyunlarda örneğin düşmanınız size ateş ederken ya da siz ona ateş ederken ekranın yanındaki LED ışıklarının senkronlu bir şekilde ateş etme ritminize göre titreşip durmasıdır. Bu özellik film izlerken de aynı görsel etkiyi yaşamanıza olanak tanıyor. Örneğin sağınızdan bir kurşun gelirken ekranın sağındaki LED ışıkları sönüyor kurşun ekranı geçerken geçtiği yer yanıyor bu sefer diğer taraf sönüyor gibi inanılmaz efektler ile %100 oyun ve film izleme keyfinin tadına varıyorsunuz. Özellikle gece bu deneyimi yaşamanızı önemle tavsiye ediyorum.

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

şöyle bi reklam filmi var ama
    http://www.youtube.com/watch?v=vsATwdr3vKU

• quote:

Orijinalden alıntı: jan ali

quote:

quote:

Sn. ANIL,

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

şöyle bi reklam filmi var ama
    http://www.youtube.com/watch?v=vsATwdr3vKU

birde bu var
    http://www.youtube.com/watch?v=5lx8837MW8g

• quote:

quote:

Sn. ANIL,

Saygılarımla,

Özgür ERSİN

söz gelir gelmez merak edenler için bi video cekip koyacam youtube'a

• @ozgur@fokusshop.com

ben de aynı panel tipinin kullanılıcağını düşünüyorum laptop kişisel bi ürün olduğu için izleme açılarının darlığı benim için çok sorun asıl sorun ancak aydınlık ortamda yansıma yapması sorun yaşadığım yer saolsun 9 aydan fazla günlük güneşlik bügün dahi dışarda bi t-hirtle dolaşabiliyorum nasip olurda alırsak anti-glare film kullanarak çözüm bulmayı düşünüyorum yada hiç olmadı e-baydan falan uygun bi panel satın alıp monster teknik serviste montajı yaptırmayı düşünüyorum , umarım bu ihtimal dahilinde teknik servis bana yardımcı olabilir .

Beni monstera yakınlaştıran ki çoğu kullanıcı içinde tahminim bu şekilde teknik servis anlayışı ; laptop teknik servisleri arasında hiç sorunsuz demesekte en sorunsuzu diyebiliriz heralde , cihazın donanımı ve fiyat aralığı belirli bi yere kadar etmen teknik servis iyi degilse kendi paramızla rezil oluyoruz çoğu durumda 1 aydan fazla süren (30 iş günü ) teknik servis eziyeti var .Monsterın bana bunları yaşatmıcağını umuyorum , son olarak bu ayın 11-19 arası yurt dışında olucağım için ön sipariş kampanyasının ne zaman biticeği hakkında bilgi verebilirmisiz.

@jan ali

hayırlı olsun şimdiden arızasız bi kullanım dilerim ,bildiğim kadarıyla 470M li bi laptop yok daha piyasada çıkarmı oda mechul , 480M tek bir model var kalanı hep 460M ama keske 460M için +200$+kdv vermeseydin , 5870 işini çok rahat görürdü ,460 daha az ısınması ve oc olması kartın temelde boyutuyla alakalı birazda 5870 göre kıyaslamasında 2 karta yakın bi büyüklükten bahsediliyor tabiki incelmenin yalancısıyım , physx için aldım diyorsan physx açılınca kartların fps değerleri yerlerde sürünmeye başlıyor .200$+kdv yeni nesil ati 6xxx serisi çıkdığında ekran kartını yükseltme için kullanbilirdin . 12Gb ram baya bi ütopik olmuş 8 fazlasıyla işini görürdü ama kullanıcak olan sensin

• Bende dün ön sipariş verdim.

ilgilendikleri için Özgür ve Kadir Bey e teşekkürler.

-->Intel® Core i7-820QM (1,73 GHz, FSB1333, 8MB L3 Cache, 45W, 45nm Turbo mode up to 3,06GHz)
    --> 1GB GDDR5; HD5870 ATi Radeon Mobility; DX 11; DVI-DL; MXM 3.0b; 55W-65W
    --> 15.6" Full HD (1920 x 1080) LED Backlight Parlak Ekran
    --> 30 Gün Sıfır Pixel Hatası Garantisi
    --> 4GB; 1x 4GB; DDR3-1333; PC-10600; CL9; 204-pin - 1 SODIMM
    --> 500 GB Seagate® 7200 RPM 16 MB ST9500420AS
    --> 8x Multi DVD +-RW/-RAM WRITER; Dual Layer; Tray Load; SATA
    --> 802.11a/b/g/n Intel® WiFi Link 1000; up to 300Mbps; WLAN PCIe; Half-Size Mini Card
    --> Internal Bluetooth v2.1 + EDR Module
    --> Ücretsiz Linux İşletim Sistemi
    --> Notebook sırt çantası HEDİYE
    TDE+ (Turbo Drive Engine+) teknolojisi ile tek tuşla TURBO modunu aktifleştirme özelliği,
    Exclusive Cooler Boost Technology özelliği sayesinde tek tuşla daha fazla fan gücü elde etme özelliği,
    Gigabit LAN 10/100/1000
    Dahili Bluetooth� v2.1 + EDR
    Dahili 720p HD Kamera
    1x D-Sub (VGA)
    1x HDMI-out
    1x e-SATA
    1x Mic-in/Headphone-out
    1x Express Card
    1x Line-in
    Numerik Klavye
    150W AC Adaptör

TOPLAM: 2369 tl kdv dahil. vade farksız maximum karta 8 taksit

sadece işlemcide değişiklik yaptım. diğer özellikleri bana fazlası ile yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 6 Kasım 2010; 13:43:12 >

• hayırlı olsun iyi günler kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

Bende dün ön sipariş verdim. ilgilendikleri için Özgür ve Kadir Bey e teşekkürler.

-->Intel® Core i7-820QM (1,73 GHz, FSB1333, 8MB L3 Cache, 45W, 45nm Turbo mode up to 3,06GHz)
    --> 1GB GDDR5; HD5870 ATi Radeon Mobility; DX 11; DVI-DL; MXM 3.0b; 55W-65W
    --> 15.6" Full HD (1920 x 1080) LED Backlight Parlak Ekran
    --> 30 Gün Sıfır Pixel Hatası Garantisi
    --> 4GB; 1x 4GB; DDR3-1333; PC-10600; CL9; 204-pin - 1 SODIMM
    --> 500 GB Seagate® 7200 RPM 16 MB ST9500420AS
    --> 8x Multi DVD +-RW/-RAM WRITER; Dual Layer; Tray Load; SATA
    --> 802.11a/b/g/n Intel® WiFi Link 1000; up to 300Mbps; WLAN PCIe; Half-Size Mini Card
    --> Internal Bluetooth v2.1 + EDR Module
    --> Ücretsiz Linux İşletim Sistemi
    --> Notebook sırt çantası HEDİYE
    Gigabit LAN 10/100/1000
    Dahili Bluetooth� v2.1 + EDR
    Dahili 720p HD Kamera
    1x D-Sub (VGA)
    1x HDMI-out
    1x e-SATA
    1x Mic-in/Headphone-out
    1x Express Card
    1x Line-in
    Numerik Klavye
    150W AC Adaptör

TOPLAM: 2369 tl kdv dahil. vade farksız maximum karta 8 taksit

sadece işlemcide değişiklik yaptım. diğer özellikleri bana fazlası ile yeterli

istanbul dışından ön sipariş nasıl yapılır acaba? bide birşeyi merak ettim. focus bilgisayarda bu laptopla nerdeyse tıpatıp aynı özellikler taşıyan (kasa dışında) bi pc 3000 lira. neden bu daha ucuz ki? %8 indirimin okadar farkediceğini zannetmiyorum. sanırım ben ön sipariş veremeyeceğim için focus bilgisayarın internet sayfasına gelmesini bekleyeceğim ki o da 2-3 aydan cok sürer gibi geliyor :( bu maximum taksitleri de iyiymiş tek kredi kartımız o zaten :)

• taksit imkanları hakkında bi açıklama göremedim..hangi karta vade farksız ne kadar taksit yapılıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazeus

hayırlı olsun iyi günler kullan

sağol
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.