Şimdi Ara

MONSTER HUNTER WORLD (Playstation 4 & PRO) -ANA KONU- (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.067
Cevap
14
Favori
54.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ronald0

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi oyunlar oyunu bugün aldım be yeni sayılırım oyunla ilgili pek bir bilgim yok oynayan arkadaşlarımız varsa burda ve yardımcı olabilecek beni psn den eklerlerse cok sevinirim yaş 24 herkese iyi oyunlar tekar dostlar PSN: YagizCR7

Ekledim hocam, eklemek isteyen arkadaşlar varsa PM atabilir veya konuya yazabilir. Kullanıcı adımı hatırlamıyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Bir sorum olacak.
    Aloy Set için yeterli, hatta fazlasıyla kupon topladım. Seti ve yayı aldım. Ancak bow'un upgrade açılmadı(henüz?) Acaba belli bir kriter mi var? Hunter rank ya da bow tree'de belirli şeylerin açılması mı gerekiyor?
    Şimdiden teşekkürler.

Neyse hallettim, senaryo ilerledikçe açılıyormuş high level upgradeler.

Ayrıca genelde geceleri oyunda oluyorum, beraber oynamak isteyen olursa;
    PSN: YalnizkurtAlkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkarsilverblade -- 6 Mart 2018; 13:46:30 >
  • gurkans G kullanıcısına yanıt
    Eyvallah başkan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun o kadar zor değil gerçekten.

Sadece dövüş sistemine alışmak gerekiyor. Ben greatsword kullanıyorum mesela.

Oynaması en zor silahlardan birisi, çok yavaş ama çok da güçlü.
    Canavarların açıklarını yakalayıp vurmanız gerekiyor. Ancak vurabildiğinizde
    ben daha rank 14 falan olmama rağmen 600 civarı tek vuruşta indirebiliyorum.

Dün Kushala Daora'yı ilk oynayışımda tek başıma geçtim, ölmeden. 12 dakika falan sürdü.
    Hatta özellikle hiç oynamadığım canavarların videolarını izlemiyorum ve tek başıma
    oynuyorum.

Kushala'yı bu sebeple ilk defa gördüm. Teostra'yı da yine dün ilk seferde geçtim,
    yine ölmeden, 15 dakika sürmüştür.

Elder dragon oldukları için Nergigante Kılıcı kullandım, yoksa ortalık fırtınadan geçilmiyor.

Nergigante kılıcında elderseal özelliği var. Yani elder mührü, bu da bu elder dragonların
    özel güçlerini engelliyor. Ne kadar engelliyor tam olarak bilemem, ama bazı özelliklerini durdurduğu kesin.

• Buzmavisi B kullanıcısına yanıt
    Ben de biraz daha zor diye tahmin ediyordum.

O kadar Dark Souls ve Bloodborne oymadıktan sonra bana da kolay geldi oyun.

Mesela ok kullanırken sürekli yukarıdan taş yağdırınca hemen yoruluyorlar hemen arkasına power shot yapıyorum. Bir o bir o anında iniyorlar.

Arada uyutup varil koyuyorum patlatıyorum. Baktım yorulmuyor paralyse ok kullanıyorum yada yere tuzak koyuyorum bir 6-7 saniye yağdırıyorum yukarıdan taşları yine yoruluyorlar hemen.

Ama oyun aşırı zevkli, bundan sonra daimi olarak oynarım gibime geliyor. Özellikle kendin bile kesebilsen yine de multi girince acayip zevkli oluyor. Bazen spontane acayip taktikler gelişiyor.

Arenada bir oyunda canavar keserken, o büyük delici tuzak açıldı. Onun mızraklarının önüne paralyse tuzağı kurdum. Diğer adam da canavar stun olunca tuzağı çalıştırdı. Tuzak çalışınca canavarı geri itti, o sırada tepedeki taşları indirdi diğer eleman. Acayip bir andı valla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHARLOTTE_ -- 6 Mart 2018; 14:3:40 >

• Merhabalar bende oyuna bugun yeni basladim bir kac sorum olucak..

Silah olarak ne tavsiye edersiniz yani orta hizda guclu olmasini isterim cokda yavas olmayanbir silah hadi silahi sectik diyelim sadece o silah uzerindemi yogunlasmak mantikli yoksa 2 3 silah kullanmak dahami iyi yani 2 3 silah i upgrade etmek surekli birde kullandigim silahlarin combolarinin hepsini upgrade etmeden kullanabilirmiyim yoksa her silahin baska sinifina gore combolar degisiyormu

Armor olarak neyle baslayip neyle devam ediyim sizce oyunun basinda verilen armoru upgrade etmelimiyim yoksa etmeden ileride craftlayabilicegim bir armor uzerinde mi durayim

Silah ve armorlar icin gerekli item ve materyaller sadece yaratiklardanmi dusuyor yoksa yaratiklarin oldugu bolgelerdenmi elde ediyoruz

Itemler hakkinda pek bilgim yok hangilerini satip hangilerini saklamaliyim

Oyun arkadaslarinizla coop seklinde oynaniyormu ve kac kisi ayni anda birlikte oynayabiliyosunuz

Kafamdaki sorular bunlar simdilik yardimci olup tavsiyelerde bulunursaniz cok sevinirim ornegin zamaninda sattigim bir item materyal yada silah armor gibi seylerden ileride sattigima pisman olmak istemem.

Psn idlerinizi paylasmak isterseniz lutfen yazin en azindan yeni baslayan arkadaslarla birlikte oynariz.
    Benim psn id : Mhw-Raptoid

Simdiden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diGiheX -- 7 Mart 2018; 0:34:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xaroon

Merhabalar bende oyuna bugun yeni basladim bir kac sorum olucak..

Silah olarak ne tavsiye edersiniz yani orta hizda guclu olmasini isterim cokda yavas olmayanbir silah hadi silahi sectik diyelim sadece o silah uzerindemi yogunlasmak mantikli yoksa 2 3 silah kullanmak dahami iyi yani 2 3 silah i upgrade etmek surekli birde kullandigim silahlarin combolarinin hepsini upgrade etmeden kullanabilirmiyim yoksa her silahin baska sinifina gore combolar degisiyormu

Armor olarak neyle baslayip neyle devam ediyim sizce oyunun basinda verilen armoru upgrade etmelimiyim yoksa etmeden ileride craftlayabilicegim bir armor uzerinde mi durayim

Silah ve armorlar icin gerekli item ve materyaller sadece yaratiklardanmi dusuyor yoksa yaratiklarin oldugu bolgelerdenmi elde ediyoruz

Itemler hakkinda pek bilgim yok hangilerini satip hangilerini saklamaliyim

Oyun arkadaslarinizla coop seklinde oynaniyormu ve kac kisi ayni anda birlikte oynayabiliyosunuz

Kafamdaki sorular bunlar simdilik yardimci olup tavsiyelerde bulunursaniz cok sevinirim ornegin zamaninda sattigim bir item materyal yada silah armor gibi seylerden ileride sattigima pisman olmak istemem.

Psn idlerinizi paylasmak isterseniz lutfen yazin en azindan yeni baslayan arkadaslarla birlikte oynariz.
    Benim psn id : Mhw-Raptoid

Simdiden tesekkurler.

1- Longsword orta seviyede hız ve menzil ve aynı zamanda güçlü bir saldırı imkanı sunuyor, tavsiye edebilirim. En az 2 silah tipinde (biraz ilerledikten sonra ) uzmanlaşmaya çalışın.
    2-Armoru silahınıza göre oluşturun, her bir silah buildi için önerilen çeşitli armorlar var. Siz de değişik parçalar ve jewel lar ile deneyebilirsiniz, tüm parçalar bir sete ait olmak zorunda değil üzerinizde. İlerledikçe ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz. Bir süre sonra high rank yaratıklar açıldığında armorların alfa ve beta versiyonları da gelecek, her şekilde üzerinizdekini değiştireceksiniz. Baştan seçim stresine girmenize gerek yok, deneyip yanılabilirsiniz.
    3-Her ikisi de. Maden ve yaratık parçası olarak genel ve nadir düşen malzemeler var. (firecell stone ya da monster gem gibi)
    4-Hiçbirini satmayın , zaten oradan gelecek paraya ihtiyacınız olmayacak. Günük voucher kuponu alacaksınız kendinize güvenip ölmeden solo yapacağınız getirisi yüksek avlarda kullanıp ikiye katlayabilirsiniz geliri. Örneğin 18.000 zenny ödüllü bir avda bunu kullanıp ölmeden tek başınıza bitirirseniz alacağınız miktar 36.000 dir.
    5-4 kişiye kadar coop yapabilirsiniz.

• gurkans G kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bilgiler icin.

• Yeni monster ne zamn

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beraber oynanak isteyenler psn id mhw-raptoid ekleyin

• Beyler bir guild kuralım ya, beraber oynarız. Hiç yok mu ekip kurmak isteyen?

• _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    Var psn id mhw-raptoid ekleyiniz

• ben birsey sorucam bu investigationslari events leri herkes yapiyomu yapmalimiyiz?

• Ekliyorum hocam. 2 kişi daha bulursak 4 kişi takılırız.

Burada guild, squad oluyor yanılmıyorsam? Ben kendi çapımda bir squad kurdum ama o kadar
    Genelde akşam-geceleri oynuyorum, gerçi birkaç gün iş yoğunluğundan pek giremedim ama düzenim bu.

Eğer oluşum gerçekleşirse, beni ekleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkarsilverblade

Burada guild, squad oluyor yanılmıyorsam? Ben kendi çapımda bir squad kurdum ama o kadar
    Genelde akşam-geceleri oynuyorum, gerçi birkaç gün iş yoğunluğundan pek giremedim ama düzenim bu.

Eğer oluşum gerçekleşirse, beni ekleyebilirsiniz.

Dostum ben de zaten ancak akşamları bir kaç saat oynayabiliyorum maksimum. Denk gelirsek oynarız zaten. Guild kurulsun, birbirini bulan oynar beraber

Aynen hocam, akşamları denk geldiğimizde oynarız. Şu guild-squad işine bir bakalım olmadı

• Eventlarda özel itemlar alınabiliyor , örneğin geçen hafta horizondan nora seti ve oku verildi. Dün Japonya özel bir eventa girip , palico seti ve long swırd aldım.

Investigationlar ile para ve malzeme toplarsınız ilerde tempered monsterlar açıldığında jewel ve gem toplayabilirsiniz.

• Evet beyler DH- KASAPLAR ekibini kurmuş bulunmaktayım :)

Şimdilik benle beraber 4 kişi olacağız gibi, 50 kişiye kadar çıkabilir sayımız.

Yalnız davet göndermeyi beceremedim sanırım aynı sessionda olmamız gerekiyor.

Ekibe katılmak isteyen arkadaşlar beni eklesin lütfen.

Psn id: BenjoFranklin

Müsait olduğumuzda aynı sessionda buluşalım.

Ayrıca parti kurabilmek için psn üzerinden de topluluk oluşturacağım böylece herkes rahat rahat birbirini ekleyebilecek.

• Oyuna yeni başlayanlardanım sardığını söyleyebilirim. Yavaş yavaş araştıra araştıra ilerliyorum.Oyunlarda zaten en sevdiğim bu diyebilirim.

BenjoFranklin ekliyorum dostum.

Psn nickim : Fevkalbaser tek çatı altında toplanmak fikri bana da mantıklı geldi.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.