Şimdi Ara

Monster, HP Pavilion, HP Omen tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pavilion
    Omen

Dış görünüş ve araştırmalarıma göre kasa sağlamlığı açısından Monster ve Omen arasında kaldım.

Monster, 1050Ti turbo fan ve kullanılabilir ssd özelliğiyle öne çıkıyo.

Pavilion, Omen ile hemen hemen aynılar dış görünüşü benim için eksi puan olsa da 12 gb gözüme çarpıyo.

Omen, harika dış görünüş fakat bana Msi anımsattığı için Monster dış görünüş açısından daha çok ilgimi çekiyo. Ayrıca omenin monsterdan tek artısı 128 sistem ssd'si.

Gerekçes ile neden hangi bilgisayarı önerdiğinizi söylerseniz sevinirim.

NOT: Bütçe max 3.800 TL başka önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santiago Bernabéu -- 29 Ağustos 2017; 22:31:19 >

• Pavilion bc serileri iyi .Omen gayet iyi. Monster ve yeni paviliondan uzak durun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    yeni pavillion da ne gibi bir problem var? Neden uzak duralım.
  • Omendeki ssd nvme monster sata göz önünde bulundurun
  • Güzel bi noktaya değindin dostum ben bunu atlamışım, teşekkür ederim. Bu pc günlük kullanımda Monster'a göre daha iyi performans vericek fakat çok çok yüksek oyun oynamamakla beraber oynadığım oyunlar yüksek performans gerektiren oyunlar, bi seçim yapmam gerekirse "uzun ömürlü performans konusunda" hangi pc tercih edilmeli sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santiago Bernabéu -- 29 Ağustos 2017; 22:40:22 >
  • Omen ı tavsiye ederim bayram dan sonra bende bu modelini alacağım.

http://www.vatanbilgisayar.com/omen-by-hp-15-ce008nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-128ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headhunter -- 30 Ağustos 2017; 0:9:25 >
  • headhunter kullanıcısına yanıt
    Neden omem hocam? Hala ısınma ve malzeme kalitesi sıkıntısı çekiyo diyorlar. Fanlarında d sıkıntı olduğunu okudum özellikle temizlik konusunda.

• Santiago Bernabéu kullanıcısına yanıt
    Çok açık ve net bir şekilde cevap vereyim hemde bir çok arkadaşımıza faydalı olur belki.

1- aynı segmentte olan tüm laptoplar ısınıyor hepsinin forumlarına girip bakın. Bu kullanım seklinize göre fark gösterir. Benim cihazının altında canavar gibi 4 fanli soğutucu var. O yüzden bu segmentteki ısınıyor olayları boş. Hiç yanan bir laptop olmuş mu bu segmentteki için? Dell, HP, Lenovo veya monster?

2- Dell in tasarımı harika , HP nin ki ondan da harika.

3- KDV indirimi ile 4660 a geliyor + benim HP inririmim var 480 TL sizinde eski hp model bir laptopunuz var ise sizde yararlana bilirsiniz. 4180 e geliyor bana bu alet bu fiyata çok çok iyi.

4- Dell için söylüyorum Türk ve yabancı forumlarda aynı kronik hatalar konuşuluyor bazi arkadaşlar bu mouse takılmasını vs duzelttigini söylüyor ama büyük çoğunluk halen aynı sorunu yaşıyor.

5- tekrar tekrar söylüyorum ısınma dan dolayı her hangi bir markayı kötüleyen bu segmentte laptop almayacak çünkü hepsinde aynı. Altına mis gibi soğutucuyu alacaksın arkadaş.

6- hp nin şarjı 150w , USB type a ve c olması USB 3 ve 3.1 olması . Dell de type c bulunmuyor lenovo yu bilmiyorum. HP ayrıca nvme m.2 ssd ile geliyor ram, SSD , HDD kapağı çıkarttığınız gibi yukselte bilirsiniz.

7- fanlarına gelince ben günde 8-10 saat elder scrolls online oynayan biriyim laptop elime ulaştığında o kadar uzun aralıksız oyun oynadığımda isi değerlerini ve fan konusunda daha net bir sonuç size göndereceğim.

8- bunun bir üst modeli aynı seri GTX 1060 , 120 Hz ekranlı , ve 256 SSD li bu yüzden aynı kasa 1060 ı kaldiriyorsa 1050ti havada kaldırır. Bu model de teknosasa mevcut 7300 TL KDV indirimi yapsa Teknosa hatta bu modeli alirim.

Benim için önemi yok ama sevenler için klavye aydınlatması omen in bir yazılımı ile bölgesel ışıklandırma ayarlanabilir biliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headhunter -- 2 Eylül 2017; 17:28:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

Çok açık ve net bir şekilde cevap vereyim hemde bir çok arkadaşımıza faydalı olur belki.

1- aynı segmentte olan tüm laptoplar ısınıyor hepsinin forumlarına girip bakın. Bu kullanım seklinize göre fark gösterir. Benim cihazının altında canavar gibi 4 fanli soğutucu var. O yüzden bu segmentteki ısınıyor olayları boş. Hiç yanan bir laptop olmuş mu bu segmentteki için? Dell, HP, Lenovo veya monster?

2- Dell in tasarımı harika , HP nin ki ondan da harika.

3- KDV indirimi ile 4660 a geliyor + benim HP inririmim var 480 TL sizinde eski hp model bir laptopunuz var ise sizde yararlana bilirsiniz. 4180 e geliyor bana bu alet bu fiyata çok çok iyi.

4- Dell için söylüyorum Türk ve yabancı forumlarda aynı kronik hatalar konuşuluyor bazi arkadaşlar bu mouse takılmasını vs duzelttigini söylüyor ama büyük çoğunluk halen aynı sorunu yaşıyor.

5- tekrar tekrar söylüyorum ısınma dan dolayı her hangi bir markayı kötüleyen bu segmentte laptop almayacak çünkü hepsinde aynı. Altına mis gibi soğutucuyu alacaksın arkadaş.

6- hp nin şarjı 150w , USB type a ve c olması USB 3 ve 3.1 olması . Dell de type c bulunmuyor lenovo yu bilmiyorum. HP ayrıca nvme m.2 ssd ile geliyor ram, SSD , HDD kapağı çıkarttığınız gibi yukselte bilirsiniz.

7- fanlarına gelince ben günde 8-10 saat elder scrolls online oynayan biriyim laptop elime ulaştığında o kadar uzun aralıksız oyun oynadığımda isi değerlerini ve fan konusunda daha net bir sonuç size göndereceğim.

8- bunun bir üst modeli aynı seri GTX 1060 , 120 Hz ekranlı , ve 256 SSD li bu yüzden aynı kasa 1060 ı kaldiriyorsa 1050ti havada kaldırır. Bu model de teknosasa mevcut 7300 TL KDV indirimi yapsa Teknosa hatta bu modeli alirim.

Benim için önemi yok ama sevenler için klavye aydınlatması omen in bir yazılımı ile bölgesel ışıklandırma ayarlanabilir biliyor.

Hocam sizin alacağınız 16 gb ramli modeli amazon da bulamadım abdden alacağım biyerde görürseniz banada atarmısınız bende bu Laptop u almayı düşünüyorum çok hoşuma gidiyor.

• DayDreamer69 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sanırım omen in 16 gb 1050 ti 7700HQ luk modelinden bahsediyorsunuz. Dün gece bir arkadaş önerdi vatanda kdv indirimiyle 4549 tl gibi çok iyi bir fiyata inmişti. Şuan tekrar 5500 e çıkmış lakin takip ederseniz haftasonu ve geceleri indirim yaptığı oluyormuş yakalayabilirsiniz indirimli halini. İyice araştırmanızı öneririm almadan önce.

http://www.vatanbilgisayar.com/omen-by-hp-15-ce008nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-128ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber#yorumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nazmi30 -- 9 Eylül 2017; 11:20:1 >

• Cihaz bana biraz pahalı gibi geliyor donanımına göre. Piyasa böyle biliyorum ama ben o parayı hp ye vermem açıkçası 1000 ile 1100 dolar arası bir cihaz arıyorum.

• https://www.bestbuy.com/site/hp-omen-15-6-laptop-intel-core-i7-8gb-memory-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-1tb-hdd-128gb-pcie-nvme-m-2-ssd/5911800.p?skuId=5911800

Şöyle bi modeli buldum uygun geldi bana ancak rami 8 gb sorun yaratırmı bilmiyorum.

Senin bahsettiğim cihaz da aynı 8 GB ram o eksik hemde. gümrük ile sana 3900 e falan gelecek 500 TL için 2 yıl garantiden vazgeçmek sence mantıklı mı ? Ayrıca Türkçe klavye verine İngilizce klavye olacak, 8 GM ram eksik olacak. Bu cihazın konusunda cihaz hakkında bilgi bulabilirsin.

Cihazın indirim fiyatı 4550 tl bu özelliklere çok iyi bence 1050 ti 128 ssd kasası vs bana güzel gibi geliyor. Şu da var hpnin yeni nesil laptoplarında eskisi gibi ısınma sorunu varmıdır bilemem araştırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

Senin bahsettiğim cihaz da aynı 8 GB ram o eksik hemde. gümrük ile sana 3900 e falan gelecek 500 TL için 2 yıl garantiden vazgeçmek sence mantıklı mı ? Ayrıca Türkçe klavye verine İngilizce klavye olacak, 8 GM ram eksik olacak. Bu cihazın konusunda cihaz hakkında bilgi bulabilirsin.

Bir tanıdığım vasıtasıyla abd den alacağım. Bu yüzden gümrüğe para vermeyeceğim. Ama ben hala kararsızım bu cihaz konusunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • headhunter kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz hocam ilk izlenimlerini bira kastır pcyi de yük altında ses, ısınma, klavyede bölgesel sıcaklık hissiyatından bahset bizim için. Bu arada hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.