Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.741
Cevap
120
Favori
965.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de yakın zamanda tulpar t7 v13.1 alarak aranıza katıldım. 1tb hdd sata ve 8gb ram ekleterek (16gb) satın aldım.

Hoparlörden çıkan ses çok yetersiz geldi bana. Biraz araştırdım başka monster sahipleri de güncellemelerden sonra belirgin ses azlması olsuğunu söylüyorlar. Bu konu hakkında fikirlerinizi ve çözüm önerilerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asdafil A kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kadara geldi fiyatı?

Kasa kalitesi ve fan sesiyle ilgili yorumlarınız var mı?

• 6400 lira civarına geldi, fredos aldım. Çok ağır bi oyun yüklemedim henüz. Nfs the run (ultrada) oynadım dün gece turbo çalışmadı ama sağ tarafın biraz ısındığını söyleyebilirim.

• http://www.vatanbilgisayar.com/acer-e5-575g-core-i5-7200u-2-5ghz-4gb-ram-500gb-hdd-15-6-2gb-w10-notebook.html#urun-ozellikleri
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_acer-e5-576g-56f9-i5-8250u-8gb-1tb-2gb-mx150-w10-notebook-steel-grey-1178595.html#teknik-bilgiler
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_acer-f5-573g-53wn-core-i5-7200u-8gb-1tb-2gb-940mx-15-6-in%C3%A7-notebook-1176713.html#teknik-bilgiler

2500-2800 TL bütçeniz olsa oyun için hangisini alırdınız?

Yoksa paraya kıyıp bunu mu alırdınız?
    https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html#.Wnsbga5l_IV

MX150 ekran kartını kullanıp tecrübe eden var mı aranızda? Bence tek sıkıntısı 64 bit olması. 1050 128 bit. Acaba almazsam daha da artar mı fiyatı :)

En çok fan sesinden korkuyorum. Isınır hızlı çalışır orası ayrı ama bozulunca kafa ütülüyorlar resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 7 Şubat 2018; 18:36:45 >

• arkadaşlar, bios resetleme konusunda yardıma ihtiyacım var. Overclock sonrası nootebook açılıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Şimdiden teşekkür ederim. Model Tulpar T7 V15.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-e5-575g-core-i5-7200u-2-5ghz-4gb-ram-500gb-hdd-15-6-2gb-w10-notebook.html#urun-ozellikleri
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_acer-e5-576g-56f9-i5-8250u-8gb-1tb-2gb-mx150-w10-notebook-steel-grey-1178595.html#teknik-bilgiler
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_acer-f5-573g-53wn-core-i5-7200u-8gb-1tb-2gb-940mx-15-6-in%C3%A7-notebook-1176713.html#teknik-bilgiler

2500-2800 TL bütçeniz olsa oyun için hangisini alırdınız?

Yoksa paraya kıyıp bunu mu alırdınız?
    https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html#.Wnsbga5l_IV

MX150 ekran kartını kullanıp tecrübe eden var mı aranızda? Bence tek sıkıntısı 64 bit olması. 1050 128 bit. Acaba almazsam daha da artar mı fiyatı :)

En çok fan sesinden korkuyorum. Isınır hızlı çalışır orası ayrı ama bozulunca kafa ütülüyorlar resmen

Hocam 1050 veya 1050TI'den aşşasını alma pişman olursun, bende 960M'li bilgisayar var ucu ucuna yetiyor oyunlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayıp oluyor beyler

merhaba arakadaşlar

abra a5 v4.1 kullanıyorum 3 yıla yakın oldu ama sanırım batarya ömrünü tüketti. şarjdan çıkardığımda 10 dkda kapanıyor pc garantisi de bitti göndersem yaparlar mı var mı tecrübesi olan ?

benimde 2.5 sene oldu hocam aynı model, sarjı çıkarınca anında kapanıyor. batarya modelini aradım ama bulamadım nette serviste malum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nulla Poena Sine Lege

Mekanik klavye bakarken monster markasının mekanik klavye getirdiğini gördüm. Biraz araştırma yaptım hakkında ama doğru dürüst bir inceleme bulamadım. Teknik özellikleri doğru bir şekilde verilmiyor yapılmış olan incelemelerde de. Bir incelemede cherry mx blue switch kullanıldığı yazılmış ancak ne markanın böyle bir iddiası var ne de kutusunda böyle birşey yazıyor. Bunun üzerine ufak bir arama sonucu bir çin firmasının ürettiği şu modelin (http://easterntimes.manufacturer.globalsources.com/si/6008801587919/pdtl/Mechanical-keyboard/1140922858/Mechanical-keyboard.htm) özelleştirilmiş şekli olduğunu gördüm. Burada da switchlerin cherry mx olduğu ile ilgili bir bilgi yok. Bu klavye ile ilgili detaylı bilgisi olanlar bilgilendirme yapabilirse sevinirim.

bence almayın hocam, özel indirim günlerinde amazondan alın içiniz rahat olsun. 2 sene önce 50 dolara logitech g710 blue switch almıştım hala daha canavar gibi ama daktilo gibi sesi var yalnız yaşamıyorsan blue switch tavsiye etmem.

• John-Reese kullanıcısına yanıt
    Squ-1406.

Bataryanın üstünde yazan buymuş. Ben biraz aradım 50 dolar civarı çıktı nette değmez dedim. Ucuza bulursanız ya da başka bir Bilgi edinirseniz haber verir misiniz?

• Merhaba arkadaşlar 2 yıldır monster kullanıyorum garanti bitene kadar hiç bir sorun yaşamadım ama garanti bittiği gün sorun başladı zaten buraya sorunu mu yazmak için konu açmaya geldim ama bu konuyu görünce buraya da yazayım dedim monster tulpar t7 v2.7 var şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım ama şuan da mesela en üst seviye oyunlarda bile sorun yaşamayan laptop dota 2 ve daha altı oyunlarda bile sorun yaşatmaya başladı sorun şu laptop zaten windows 10 şifre kısmında bile gözle görülür bir yavaşlama olmaya başladı oyunlarda açıldıktan 1 dakika sonra falan yavaş yavaş fan çalışıyor ve akabinde ses önce sağ hoparlörden gidiyor cızırtılı şekilde sonra sol hoparlöre yansıyor ama orada bazen ses oluyor bazen oda gitme noktasına geliyor arada kasmıyan yerlerde yavaş yavaş cızırtı şeklinde hoparlör gelir gibi olup tekrar gidiyor cpu kullanımı 20 olan oyunlarda bile yapıyor bunu harici dalihi hoparlör kulaklık vs her şey dahil buna görüntü kasmıyor ama ses gitmeye başlıyor gerçi dün itibari ile görüntüde de sorun yaşadım her zaman oynadığım killing floor 2 de yavaşlamalar oldu sorun ne anlamadım ama format dahi attım düzelmedi buna göre alacaklara bilgi vereyim dedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ayıp oluyor beyler

Squ-1406.

Bataryanın üstünde yazan buymuş. Ben biraz aradım 50 dolar civarı çıktı nette değmez dedim. Ucuza bulursanız ya da başka bir Bilgi edinirseniz haber verir misiniz?

tabii hocam bu arada servis ne kadar fiyat çekti bilginiz var mı?
  • John-Reese kullanıcısına yanıt
    Hayır malesef sormadım

• Monster abra a5 v12.1.2 sipariş vermeyi düşüyorum yarın.tavsiye eder misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo1negatif

Monster abra a5 v12.1.2 sipariş vermeyi düşüyorum yarın.tavsiye eder misiniz ?

Bütçe varsa 1050ti olanlardan bakın.
  • asdafil A kullanıcısına yanıt
    Sesin yukselmesi icin asound blaster lazim. Onu yükledikten sonra kendine geliyor biraz :)

• Abra serisinden aldığım 960 m li model halen oyunlarda sorunsuz çalışsa da başlarda pek önemsemediğim ekran daki gariplik resmen ortada çizgi varmış gibi hatta iki farklı ekran varmış gibi davranıyor bir de şu touchpat durduk yere inaktif olmasa
  • Garantisi biten Abra A7 6.2 sahibiyim. Birkaç ay önce bakım için teslim ettim. Teslim aldığımdan itibaren sıcaklıklar sürekli yüksekteydi(95-105) ve İşlemci kendi hızını kısmak zorunda kalıyordu. Bu değerler stres testinden elde ettiğim işlemci sıcaklık değerleridir. Netflix'te bir film izlemek istesem fanlar kalkışa hazırlanıyordu. Termal iletkenlik değeri 11 W/m-K olan Cooler Master Mastergel Maker Termal Macunu satın aldım ve notebooku açtım, iyi ki açmışım. Cpu ve gpu üzerindeki termal macunlar önemsiz bir şekilde sürülmüş ve ısı tranferinin olacağı ayna gibi olan kısım yerine etrafına ve çevresindeki devrelere dağılmış, merkez neredeyse macunsuz kalmış. Gerekli temizliği (devreleri temizleyemedim tabi ki) tamamladım. Stres testindeki değerler normale döndü. Boşta 45-60 derece arası, Yükte fanlar otomatikte iken maksimum 93, fanlar turbo modda iken 82-84 arası değişkenlik gösteriyor. Diyeceğim o ki verilen hizmet hiçte kalite değil! Ömür boyu bakım garantisi benim için sınıfta kaldı. Teknik bilgi ve tecrübesi olan kişilerin sahip olduğu cihazların bakımını kendilerinin yapmasını tavsiye ediyorum.

• Arkadaşlar ben de Abra A5 GTX 1050'li olanı alacağım büyük ihtimal, fazla oyun oynamıyorum FM oynarım, bir de kafama yatarsa bir RPG oyunu falan dolayısıyla 1050ti için fiyat farkı vermeyi düşünmüyorum açıkçası

Şunu merak ediyorum cihazın garantisi bittikten sonra cihaz bozuldu diyelim, resmi monster servisinde ücret karşılığı tamir ettirebiliyoruz değil mi ?

• Arkadaşlar sipariş verme aşamasındayım bi bakarmısınız özelleştirdiğim sistem ? MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: w0idstuff

Arkadaşlar sipariş verme aşamasındayım bi bakarmısınız özelleştirdiğim sistem ? MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ

Ram ve ekran özelleştirmesi yerine işlemciyi 8700K modeline yönelmen daha mantıklı bence. 2000 TL farkla ama 8700k sistemin artısı çok.

• 
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.