Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (680. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.741
Cevap
120
Favori
965.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunun için ihtimalli cevap yazdım. En azından benim bildiğim gitmediği yönde. Yanlış yönlendirmek istemem ancak emin olmak için sen bi microsoftu ara görüş istersen. Onlar yardımcı olurlar.

Ya da risk alıp basıcan formatı :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evdeoturuyom

Bunun için ihtimalli cevap yazdım. En azından benim bildiğim gitmediği yönde. Yanlış yönlendirmek istemem ancak emin olmak için sen bi microsoftu ara görüş istersen. Onlar yardımcı olurlar.

Ya da risk alıp basıcan formatı :D

Microsoftu nasıl arayacagız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

quote:

Orijinalden alıntı: evdeoturuyom

Benim bildiğim aldığınız lisans OEM ise USB ile temiz kurulumda dahi aktivitesini yitirmyor. Kaldı ki lisansı aktif ettikten sonra herhangi bir Windowslive (hotmail) hesabı açınca lisans o bilgisayar ve hesap işe bağdaşıyor. Şuan bende windows10 homeSL deneme sürümü kullanıyorum 1 haftaya biticek uyarı çıkıyor. Bende lisans alacam ve aldığım lisans OEM olacağı için kaybolmayacaktır. (zaten lisansın kaybolması yanlış bilmiyorsam windows8'den sonra tarihe karıştı)

Hocam hotmail hesabımı açarsam format attıgımda sorun olmaz degilmi

Ben de aynı lisanstan aldım. Aldığım yer bana dedi ki lisans anakarta kaydolur ve anakartınızı değiştirmediğiniz sürece istediğiniz kadar format atsanız da o lisansınız devam eder. Ben yine de outlook hesabımla giriş yapıp lisansı bağladım garanti olsun diye. Seninkinin de çok farklı olduğunu sanmıyorum.

• Bir ara Monster yetkilisi ( burada üyeliği bulunan hesap ) IPS yerine AAS adı verilen bir ekran panelinin kullanıldığını bunun da IPS kadar iyi olduğunu söylemişti.

Acaba IPS panel kullanan arkadaşlar cihazlarınız gerçek IPS panel mi merak ettim.

Birde hiç % kaç sRGB değeri var IPS ekranlı modellerin bakan oldu mu yada max parlaklık nit değeri ?
  • Merhaba arkadaşlar benim gibi laptopu taş devrinden kalanlar var mıdır bilmiyorum ama bir problemim var ve birçok şeyi denediğim halde çözemedim belki bu sorunla karşılaşıp çözenler vardır. Laptop Monster MS16-F3 modeli. Ekran kartı gtx 670 mx. Sorun şu.. Aygıt yöneticisinde ekran kartının yanında ünlem işareti var ve detaylarda şu yazıyor "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)"

Yazılımsal olarak yapmadığım şey kalmadı ama bi türlü çözemedim. Olmazsa laptopu açıp ekran kartını söküp temizleyip takacam ama belki çözen olmuştur diye sorayım dedim. Bu sorundan dolayı teknik servise yollayan var mı bi de onu da öğrenmek istedim.

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.celilaslan

Merhaba arkadaşlar benim gibi laptopu taş devrinden kalanlar var mıdır bilmiyorum ama bir problemim var ve birçok şeyi denediğim halde çözemedim belki bu sorunla karşılaşıp çözenler vardır. Laptop Monster MS16-F3 modeli. Ekran kartı gtx 670 mx. Sorun şu.. Aygıt yöneticisinde ekran kartının yanında ünlem işareti var ve detaylarda şu yazıyor "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)"

Yazılımsal olarak yapmadığım şey kalmadı ama bi türlü çözemedim. Olmazsa laptopu açıp ekran kartını söküp temizleyip takacam ama belki çözen olmuştur diye sorayım dedim. Bu sorundan dolayı teknik servise yollayan var mı bi de onu da öğrenmek istedim.

Teşekkür ederim.

Sorun büyük ihtimalle donanımsal hocam. Teknik servise yollayın derim.

• Ben de öyle tahmin ediyorum. Bi şey daha sorabilir miyim? Ben bu laptopu garantisi bitmiş ikinci el olarak aldım. Yine de adamlar kendi laptoplarından daha iyi anlayacakları için onlara göndermem daha iyi olur değil mi?

• Merhaba ben de 3 gün önce ikinci el A5 aldım.Yeniyim yani anlayacağınız :) USB den win 10 pro yükledim. Sound blaster ve Control center ı ayrıca mı kurmak gerekiyor.Bir de uyku modunda klavye ışığı sürekli yanık kalıyor.Uyku modunda ışığı kapatmanın yolu nedir? Kulaklık takınca da ses kulaklıktan gelmiyor halen laptoptan gelmeye devam ediyor.Bunun çözümünü bilen bir arkadaş yazarsa sevinirim
  • Abra A5 V12.1.2 15.6" -https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html?stk=True#.Wk9AE1Vl_IU

modelini kullanan var mı? Deli gibi oyun oynamıyorum arada sırada oynarım. Hazır bakıyorken hem normal kullanım hemde arada oyun için bunu gördüm. Performans sıkıntısı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Abra A5 V12.1.2 15.6" -https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html?stk=True#.Wk9AE1Vl_IU

modelini kullanan var mı? Deli gibi oyun oynamıyorum arada sırada oynarım. Hazır bakıyorken hem normal kullanım hemde arada oyun için bunu gördüm. Performans sıkıntısı var mı?

Performans konusunda çok bir şey beklememek lazım. Oynanacak oyuna göre değişir. Pubg de sıkıntı çıkarır mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: SixthEos

quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Abra A5 V12.1.2 15.6" -https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html?stk=True#.Wk9AE1Vl_IU

Performans konusunda çok bir şey beklememek lazım. Oynanacak oyuna göre değişir. Pubg de sıkıntı çıkarır mesela.

Ben öyle aman aman oyun oynayan biri değilim. Bilgisayarı genellikle internet tarayıcı ve office uygulamaları için kullanıyorum. Bu işler için orta halli bir bilgisayar 2000-2500 TL arası olmuş . Bari üstüne biraz daha koyayım, arada oyun oynarım dedim.

Isınma, donma, kilitlenme vb. gibi sorunlar var mı, onları da merak ediyorum? Bilmediğim bir marka.

Cevap için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: cantekim

quote:

Orijinalden alıntı: furkant123

dostum n11 de 400 tl lik indirim var haberin olsun
    bende düşünüyorum aynı modeli bu arada ne sorunu varmış cihazın anlatırmısın

iyi oldu bunu söylediğiniz. monster notebookların kalitesiz olduğunu söylüyorlar. mesela;
    Genellikle ABRA serisinde kronik sorunlar var
    -Soluk ekran
    -Işık sızması (birden fazla)
    -Çatlak kasa,kolay kırılan kasa
    -Mavi ekran (binlerce nedenden dolayı,belli bir sebebi yok)
    -Kullanımda kısa süre içince arızalanan parçalar
    -Kaliteli,hızlı ve anlayışlı servisleri var hatta sorun çıkarsa hiç sıkıntı yapmada parça veya ürün değişimi yapıyorlar ancak servise bozuk diye gönderilen laptop servisten gelince yine bozuk çıkıyor,daha fazla bozulma çıkıyor veya hiç bir fark olmadan geri dönüyor
    -Birisi laptopu aldığında paketten çıktığı anda kasa da çatlak çıkmış neyse onu umursamamış ancak farklı farklı başka sorunlarda çıkmış 3-4kere ekran değişmiş değiştirilen ekranlar servisten gelince sorunlu olduğu için tekrar servise gönderilmiş,anakart sorunları,mavi ekranlar,fan vs.. bir çok sorun çıkmış

mesela benim arkadaşlarımdan birebir yaşayan var bu ışık sızması olayını... ama bilmiyorum tabi bu özelliklerde bir MSİ bir Asus çok pahalı. bu bilgisayar da beni 2-3 sene götürse yeter yani zaten 3-4 senede bir laptop alıyorum

2014 2015 2016 2017

Herkes aynı şeylerden şikayetci
    Birde bios yazılım desteği yokmuş.

Abra a5 12.1 i5 7300hq gtx1050 4gb 256ssd
    5 aylık buldum

abra a5 v11.1 düşünüyorumdum

İ7 7700hq gtx1050 4gb 1tb hdd 3600 tl

Kafam karıştı..

Asus gl502ve i5 7300hq gtx1050ti 4gb 256gb ssd 3500 tl

Asus gl553vd dm066 i7 7700hq gtx1050 4gb 1tb hdd 128gb ssd
    4000 tl

Monster alsak sorun çıkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madrid2017 -- 9 Ocak 2018; 10:13:5 >

• Arkadaşlar bir fikir verin

Şu laptop 5 aylık 2650 ye buldum..

Birçok şikayet var. Acaba monster beni pişman eder ni?

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1.html#.WlRog3U8XqA

• Hocam aynı kombinasyon HP marka cihaz kullanıyorum . Vidoları ben çektim hepsine bakabilirsiniz . Şu an pupg de orta ayarlarda 60 ve üzeri fps alabilirsiniz.

İzlemeniz ve fikir sahibi olmanız için bir video ekledim . Diğer videolara göz atıp cihazın neler yapabileceğini anlarsınız . Çok extrem bir oyuncu değilseniz ekran kartı sizi yıllarca idare eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 9 Ocak 2018; 12:47:32 >

• Merhaba,
    Gecen hafta ikinci el Abra A5 V1.1 aldım.Pilini değiştermem lazım ama kendi orjinal pili için 100$+kdv istediler.Açıkcası o kadar veremem.
    Aşağıdaki linkteki gibi (link örnektir) yan sanayi alsam çok büyük sıkıntı çıkarır mı?
    Veya önerebileceğiniz makul fiyatlı yer var mı?

https://urun.n11.com/batarya-pil/monster-abra-a5-v211-batarya-pil-retro-siyah-P131334618?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI-YyYnNfK2AIVQagYCh3O8wcPEAYYASABEgJBr_D_BwE&gclsrc=aw.ds

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler hocam. yok öyle süper derece oyun oynamam. arada sırada vakit öldürmek için oynuyorum. o zaman stoklara geldiğinde alacağım hocam. stokta yok görünüyor. tekrar teşekkürler hocam
  • ask11012007 A kullanıcısına yanıt
    Aliexprese baktınızmı, batarya kodnuzu paylaşın bakalım en ucuz kaç tl .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Teşekkürler eve gidince bakayım.Batarya kodu dediğiniz port number mı oluyor?
    Bir de aliexpressten batarya geliyor mu (gümrük açısından soruyorum)
  • ask11012007 A kullanıcısına yanıt
    bilgisayarın modelini söylesenizde olur, yani bilgisayarın clevo kodu var onu söyleyin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ask11012007

quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Teşekkürler eve gidince bakayım.Batarya kodu dediğiniz port number mı oluyor?
    Bir de aliexpressten batarya geliyor mu (gümrük açısından soruyorum)

Bu arada aynı sorunu yaşayan arkadaşa önerinizi buldum :) Burda da 70 dolar diyor :(

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ

Önerdiğiniz link de aşağıda

https://tr.aliexpress.com/item/original-W370bat-8-battery-for-Clevo-W350et-W350etq-W370et-Sager-Np6350-Np6370-Schenker-Xmg-A522-XMG/32817382039.html?spm=a2g10.search0104.3.1.YqFuZA

Abra A5 V2.1 için 87 TL ye var V1.1 için bulamadım :(

https://urun.n11.com/batarya-pil/monster-abra-a5-v211-batarya-pil-retro-siyah-P131334618?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIxtHPjvnK2AIVgoKyCh3vIALXEAYYASABEgLPkfD_BwE&gclsrc=aw.ds

• 
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.