Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (678. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Abra a5 v9.2.2 ve abra 10.3 arasındaki farklar nelerdir hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar ?2011den beri notebook almadım çokta ilgilenmiyordum da şimdi bakıyorum fan çıkışı yok batarya gövdeye yekpare bunların avantajları ve dezavantajları ile de bilgi verebilir misiniz ?

V10.3 kasasının soğutmasına kullanan herkes çok iyi diyor hocam. V9.2 kasasında ise soğutma sıkıntıları çeken çok arkadaş var. Yerinizde olsam yeni kasa alırdım.

Hocam bu fan çıkışı olup olmaması ve bataryanın yekpare olması ne gibi farklılıklar var bilginiz var mı ?

Batarya konusunda bir bilgim yok. Fan konusunda gelince v9.2'de fan çıkışı sağda, yani sağ elle mouse kullanıyorsanız oyun ya da yüksek güç gerektiren uygulamalarda elinize sürekli sıcak hava gelecek demek bu. Eski bir lenovo y500 SLI kullanıcısı olarak beni baya rahatsız eden bir durumdu.

Üstad ben de fanın (özellikle ekran kartının) sağ çıkışlı olması rahatsız ederdi.
    1- Monster ürünü kullanıyor musunuz?
    2- 10.3 modelini düşünüyorum şubatta stoklara girer diyorlar, şubatta da fiyatı yeni yılla birlikte birden fırlar mı?

Monster ürünü kullanmıyorum. T5 V14 sürümü için yeltenmiştim ama stok durum ve bazı sebeplerden ötürü başka marka/model cihaz aldım hocam. Fiyat konusunda hiçbir şey diyemem maalesef.
  • Burda tulpar 14.1 kullanan bi arkadaşın laptop hakkında yaptığı yorum. Faydası olur diye düşündüm.

Almadan önce çok araştırma yapmıştım.açıkçası ilk etapta monsteri düşünmemiştim dahi.özellikle dell inspiron 7567 ve lenovo y520 4-5 milyar klasmanında en çok bahsi geçen laptop modelleriydi onlardan birini alacaktım.Sonrasında şöyle bir şey farkettim açıkçası marka değeri ciddi anlamda büyük bir etki gösteriyor fiyatta.Mesela bu iki modelde de 1050ti ekran kartı vardı ve fiyatları vatanda 4.9-5.2k civarı idi.Ama monster tabi daha küçük bir firma ki marka değeri de onlara göre düşük elbette ama 1060 ekran kartlı model tulparın bu laptoplarla aynı fiyatta olması çok şaşırttı beni.Ondan sonra özellikle 1050ti vs 1060 performanslarını araştırdım ki arada yüzde 20-25 gibi ciddi bir performans farkı var bu iki ekran kartı modelinin.En son monsterda karar kıldım.Mesela ilk aldığımda bir problemim vardı pc ekranı ile ilgili.3-4 gün kadar farkedememiştim sonra can sıkmaya başladı aradım hemen müşteri hizmetlerini kutusuna koyup kargoladım.aras kargo ile anlaşmalılar alıcı ödemeli yolluyorsunuz bir tek neyse 4 gün kadar sonra geri geldi laptop sorunu çözülmüş bir şekilde.Şöyle ki diğer büyük markalarda bu tarz hızlı bir servisi hayal dahi edemezsiniz.Ciddi anlamda çok hızlılar ve çok ilgililer.2 sene garanti bunu geçtim üstünde ömür boyu laptop bakımını ücretsiz yapıyorlar mesela.Performans konusunda açıkçası bir problem yaşamadım.2.5 kg civarı bir ağırlığı var hafif sayılmaz ama böyle bir bilgisayar için fena değil hiç.Adaptörü büyük mesela hani taşıma sıkıntısı açısından sorun teşkil edebilir bu durum.Böyle güçlü bir bilgisayar olduğu için zaten adaptörsüz çok takılamıyorsunuz hemen bitiyor şarj.Tasarım olarak sade bir laptop.Isınma noktasında açıkçası ısınıyor gayet.Şahsen kışın aldım hani yazın belki daha kötü olur bilemeyeceğim ama öyle ısı bir problem yaratmadı hiç.Zaten her laptop ısınır yani ısınmıyor diyemeyeceğim.Yani bu fiyat aralığında zaten daha iyisi yok piyasada bu laptopun muadilleri 6-7 küsür en az.Genel olarak özetlemek gerekirsem müşteri hizmetleri gerçekten efsane.Sıkıntı çekerseniz kesinlikle yardımcı olurlar.Onun dışında çok kötü dediğim bir yön tespit edemedim açıkçası kullandığım süre zarfı boyunca.Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monster Tulpar v14.1 indirime girmesinden dolayı tercihimi degistirip monster almaya karar verdim.

3 tane sorum olcak bu kasayı kullananlar ve ya monster kullananlar için;

1.si ekranı, parlaklık değeri, sRGB değerleri nasıl kaliteli mi?

2.si klavyesi, nasıl kaliteli mi hissiyatı nasıl?

3.sü ise pilde kullanım süresi yaklaşık kaç saat dayanıyor?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Yahu tam bu hafta Monster Abra A5 V12.1 modelini alayım dedim siteye girdim baktım birde ne göreyim stokta yok bende Abra A5 V11.1 modelini almaya karar kıldım
  • Abra A5 V11.1 15.6" Siparişi verdim pazartesi kargolanacak.

Ekstra 240 GB SSD eklettim.

KDV Dahil Toplam : 4.544,62 TL ödedim.

Umarım pişman etmez.

Edit: gördüğüm kadarıyla çoğu kişiye gamet mouse hediye edilmiş herkese veriliyor mu acaba?

Driver için yanında bir flash bellek ile gönderiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monkey D. Dragon -- 24 Aralık 2017; 14:34:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajesT3

Monster Tulpar v14.1 indirime girmesinden dolayı tercihimi degistirip monster almaya karar verdim.

3 tane sorum olcak bu kasayı kullananlar ve ya monster kullananlar için;

1.si ekranı, parlaklık değeri, sRGB değerleri nasıl kaliteli mi?

2.si klavyesi, nasıl kaliteli mi hissiyatı nasıl?

3.sü ise pilde kullanım süresi yaklaşık kaç saat dayanıyor?

Şimdiden teşekkür ederim.

T5 v14.1 modelini sipariş ettiniz mi? Ayrıca indirme girdi demişsiniz, önceki fiyatı neydi acaba?

• fireforge35 F kullanıcısına yanıt
    Galiba 200 tl indirime girmiş ama emin değilim ben de takipçisiyim.
    Ekran kartının fanının sağ tarafta olduğu doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdsaz

İki fan da arkada diye biliyorum daha sipariş vermedim bu hafta inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdsaz

Yok yok iki fan da arkada. Görsellerden incelediğim arkada gözüküyor. Zaten arkada olduğunu söylemişler.

• Monster Abra A5 10.3 serisi ( yeni kasa ) Ocak ayının 2. haftasında tekrar stoklarda olacakmış. İnşallah çok pahalı fiyattan sokmazlar. Resmi facebook reklamlarında o model 4199 Lira fiyat ile görünüyor fakat kendi sitelerinde 4399 görünüyor :)

Abra A5 10.3 çift fanlı yeni kasa kullananlar var mı hiç bilgi inceleme bir şey yok nette buradaki satın alan bir kaç kullanıcı da ses çıkarmıyor gibi pek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugraakkoc -- 25 Aralık 2017; 20:2:48 >
  • https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7-2.html#.WjWVvFVl_IU

Arkadaşlar sizce alayım mı? Monster A7 7.2 modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı?
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    10.3.2 kullanıyorum hocam. Çok memnunum. Tek sıkıntım 10.3 serisinin hepsi böyle sanırım. Type-c,usb 3.0, şarj girişi, ethernet ve hdmi portları arka tarafa konmuş . sağda da 2 usb2.0, bir mikrofon bir kulaklık girişi ve kart okuyucu bulunuyor. performans olarak çok çok iyi. Toplamda 4.9k gibi bir fiyata aldım. özelleştirme olarak intel 600p ssd ile 1tb hdd eklemiştim. Kasa çok sağlam ve güzel görünüyor fakat ekran panelilin arkasında fırçalanmış metal kullanılmış ve aşırı derecede parmak izi bırakıyor.. Bunlar haricinde her şeyi ile çok mutluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venus94 -- 26 Aralık 2017; 14:42:14 >
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Evet A5 10.3 zamanında 4.199'du sonra 200 TL daha zamlandırdılar. Hatta ekran görüntüsünü bile almıştım, aşağıda paylaştım. 10.3'e en yakın özellik BURADA Dell dizüstünde var da Dell'e ısınamadım. Yoksa SSD'si ve harici diskte 5200 rpm olması dışında özellikleri aynı, ayrıca dell 200 TL daha düşük satıyor. (bugüne özel 4.099 TL)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moswuen

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7-2.html#.WjWVvFVl_IU

Arkadaşlar sizce alayım mı? Monster A7 7.2 modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı?

dostum bende var gayet guzel, arkadas eklersen sormak istediklerini cevaplarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: thoulos

quote:

Orijinalden alıntı: moswuen

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7-2.html#.WjWVvFVl_IU

dostum bende var gayet guzel, arkadas eklersen sormak istediklerini cevaplarım

dostum bugun siparisi verdim cok tesekkur ederim. aklima takilanlari soracagim ama tesekkur ederim

• ARKADASLAR BENDE ABRA A5 1050 TILI MODEM VE TULPAR T7 1060 LI MODEL VAR SORMAK ISTEDIGINIZ BIRSEY OLURSA SEVE SEVE YARDIMCI OLURUM MAGAZA EVIME YAKIN OLDUGU ICIN SUREKLI UGRUYORUM MAGAZAYA
  • Arkadaşlar sağ klik yapınca takılma sorunu yaşayanlar bu attığımı yapsın technopat sayfası tarafından paylaşılmış birşey.
    Başlat menüsüne regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

Adres satırına şunu girin:
    Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers

Şimdi burada yer alan şu iki girdiyi silin:
    Kod:
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxcui
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxDTCM

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve artık sağ tıklamada takılma olmadığını göreceksiniz.

NOT:Pile tıklayınca felan oluşan takılmalarda olmuyor takılma sorununu bende tamamen çözdü model abra a5 v9.3.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmetalbyrk -- 28 Aralık 2017; 11:13:40 >
  • Güncel firmware ları nereden bulabiliriz? Monster tulpar t5 v1.4.1 için

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetalbyrk

Arkadaşlar sağ klik yapınca takılma sorunu yaşayanlar bu attığımı yapsın technopat sayfası tarafından paylaşılmış birşey.
    Başlat menüsüne regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

Adres satırına şunu girin:
    Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers

Şimdi burada yer alan şu iki girdiyi silin:
    Kod:
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxcui
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxDTCM

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve artık sağ tıklamada takılma olmadığını göreceksiniz.

NOT:Pile tıklayınca felan oluşan takılmalarda olmuyor takılma sorununu bende tamamen çözdü model abra a5 v9.3.

Bir sure sonea geri geliyor guncel sonrasi

• thoulos T kullanıcısına yanıt
    Yani ne zaman intel sürücü güncellemesi yaparsa o zaman baştan yapman lazım yapacak bir şey yok en makul çözüm bu şu anlık.
    Monsterdada suç yok suç intel, nvidia, microsoftun.
  • 
Sayfa: önceki 676677678679680
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.