Şimdi Ara

Monitöre overclock yapmayı denediniz mi hiç ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
12
Favori
13.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır bu modu kullanıyorum daha önce BENQ nun monitörü vardı sarı renkli onu 72 hz e overhertz etmiştim.

Şimdi LG 25" 25UM58 var onu da 75 hz de kullanıyorum fark ettiriyor.
  • imzamdaki monitörü 60'dan 75'e çıkarttım ve o şekilde kullanıyorum. ciddi fark var.
  • SAMSUNG BX2450 60 HZ MOİTÖRÜMÜ ŞUAN SORUNSUZ 75HZ OLARAK KULLANIYORUM VE DÜNYA VARMIŞ DIYORUM DAHA NET GÖRÜNTÜ VE DAHA HIZLI MOUSE İMLECİ
  • Ben bir kaç ay önce başka bir konuda görüp uygulamıştım.

60hz ten 69 a çıktı.

Ayrıca renk sıcaklığını da ayarlayarak daha iyi bir görüntü deneyemine ulaşabiliyoruz
  • hortlatmak gibi oldu ama, CRU sağolsun uzun süredir 17 inçlik CRT mi (2004 üretimi) 1920x1080 57hz'de kullanıyordum (video düzenleme için yüksek çözünürlük lazım, gözleri azıcık yordu ama işimi görüyordu)
    daha sonra üniversiteye girdiğimde monster abra a5 serisi bir laptop aldım LG panelli (LG D044F) ve bugün araştırırken Optimus destekli laptoplara da EDID kilidinin açıldığını öğrendim ve hemen CRU yükledim..
    Sonuç: Monitöre overclock yapmayı denediniz mi hiç ?
    60 Hertz'den 100 Hertz'e stabil bir şekilde ince ayarla geçtim..

şu an oyunlarda da 100fps de yağ gibi kayıyor görüntü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetay74 -- 25 Eylül 2017; 4:5:19 >
  • Hocam bugün Pixel Clock Patcher diye bir programın varlığından yeni haberdar oldum ve bu başlığı bu keşfedişten sonra buldum.

Yalnız bu programı ve tekniği kripto para mining'çileri kullanıyor. Sizce bu amaca hizmet ediyor mu, neden mining?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yaptıysam 70in üzerini görmedi buda bayağı akıcı ama şimdi monitör bozulursa yenisini alacak bütçe yok
  • Samsung s22b350 monitörü 60 hz'den 75 hz'e getirdim. windows ayarlarından da 75 hz seçtim, oldu mu şimdi, nasıl test edebilirim? hdmi kablosu 60hz üstünü destekliyor mu acaba?
    bu siteden bakınca 75 hz gözüküyor.https://www.testufo.com/

Monitöre overclock yapmayı denediniz mi hiç ?

edit: Ayrıca fifa 08'de denedim 75 hz gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arslanbenzer -- 16 Aralık 2017; 1:43:46 >
  • 75Hz monitörlere oluyormu .aoc 27v2q monitmr var ..85-90 olurmu acaba zararı varmıdır .

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

75Hz monitörlere oluyormu .aoc 27v2q monitmr var ..85-90 olurmu acaba zararı varmıdır .
    Hocam bende aoc ı2481fxh ile aoc 24V2Q arasında kaldım.Biri 4 ms 60 hz.Diğeri 5 ms 75 hz.Hangisini alsam kararsızım.Sen overclock yapabildinmi monitöre?
  • 144hz monitörüm var quantum led. O.c yapma şansımız var mı ? :D
  • bende 75 hz olan monitörü 82 çıkardım
    ama güvenlik için 80hz duruyor.5 fps 5 fps dir ya
  • Bu işlemin zararı var mıdır?

• Bozulma riski var, ömrünü ciddi azaltıyor. Benim gözlemim.
  • Aoc e2270Sw modelinde yükseltebiliyorum fakat görüntü biraz bulanıklaşıyor
  • Monitör 60hz den 73e çıkardım , yalnız mva panelden midir nedir görüntü güzelleşti sadece hz değil daha güzel görüntü elde ettim , uzun zamandır da kullanıyorum bi sıkıntı çıkmadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hort olacak ama

CRU ile 8-10 senelik (hatirlamiyorum bile baya oldu) fujitsu l20t-2 monitoru 60hz den 84hz e cektim 85 e cekince 84-82 arasina dusuyo yenileme hizi kendi kendine bi garip anlamadim. 84 te sabitledim gayet guzel calisiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 10 Şubat 2020; 7:54:42 >
  • 2. monitörüm 223v5 philips marka ve 61hz bile olmuyordu, yani 1 hz bile o.c olmuyordu, cru ile filan 61 62 bile denedim olmadı.

Manuel çözünürlük ayarı ile aşağıdaki 2 kısımda değişiklik yapınca 72hz e çıkıverdi, 73 te çalışmıyor fakat 1 hz bile artmayan monitörün 72 ye çıkması baya güzel bir durum ve hz den ziyade sanki masaüstünde bile görüntü daha net/pürüssüz olmuş gibi bir izlenmim verdi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

2. monitörüm 223v5 philips marka ve 61hz bile olmuyordu, yani 1 hz bile o.c olmuyordu, cru ile filan 61 62 bile denedim olmadı.

Manuel çözünürlük ayarı ile aşağıdaki 2 kısımda değişiklik yapınca 72hz e çıkıverdi, 73 te çalışmıyor fakat 1 hz bile artmayan monitörün 72 ye çıkması baya güzel bir durum ve hz den ziyade sanki masaüstünde bile görüntü daha net/pürüssüz olmuş gibi bir izlenmim verdi bana.

İlginç. Ben de ikinci monitörüm olan Philips 60 HZ LED monitörü 81 Hz'e kadar getirdim. 82'de hata veriyor 81'de görüntü vermeye devam etti. 80 Hz olarak kullanıyorum şu an. UFO testinde 80 Hz 80 FPS testi başarılı şekilde geçiyor. Pencereleri sağa sola sürüklerken, sayfaları yukarı aşağı kaydırırken ve CS GO'da çok ama çok ciddi akıcılık farklı elde ettim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.