Şimdi Ara

Monitörde Eski Görüntünün Gölgesi Kaldı !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 gün önce gece pes oynarken uykum geldiği için oyunu durdurup biraz kestirmiştim. Monitörü kapatmayı unutmuştum ve ben uyanana kadar 3-4 saat monitör aynı görüntüde kaldı.. O saatlerce kalan görüntünün gölgesi 3 gündür monitörümde.. Masaüstünde gezinirken ya da oyun oynarken devamlı arkada bu görüntü var.. Bunu yoketmek için ne yapmam lazım acaba? Şimdiden teşekkürler..

Bu arada monitörüm ise Sony 19" SDM-HS95P X-Black LCD.

• 3-4 saatten bir şey olmamalı, birkaç günde düzelmesi gerekir. Bu arada kullanmadığınızda monitörü kapatın. Düzelmezse de yapacak birşey yok maalesef
  • arkadaşın dediği gibi, zamanla düzelir...hareketli görüntüler yerleştirin ekrana...
    bende internette çok takıldığım zaman...browserı kapasam bile...masaüstünde ileri geri okları, menü yazısı falan kalırdı...ama zamanla geçmişti...
  • normalde kalmaması lazım aslında ama belkide uzun süre kaldıgı için olmuş olabilr ciddi birşey oldugunu sanmıyorum , düzelecektir saygılar.
  • Görüntüler uzun süre ekranda kalınca normal, hareketli ekran koruyucular bu yüzden var, problem düzelmediyse eğer;
    ekran bembeyaz tam ekran bir görüntüyü ya da simsiyah tam ekran bir görüntüyü açık bırakıp uzun süre bekleyin bu belki bir çözüm olabilir belkide daha çok zarar verebilir :D
    ama mantık olarak işe yaraması lazım sonuçta o piksellerde kalan bir leke.
  • açıkçası aynı sorun benim crt monitörün alt kısmında var ; benimkinin tüpü gidici ; görev çubuğunun izi kalmış ; aynı eski simgelerin gölgeleri var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.