Şimdi Ara

Monitör arkası ışıklandırma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
15.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Galathil, ilgin için teşekkürler. Fakat, senin verdiğin linkte ledleri tek tek bağlamaktan bahsediyor, bu topikte ledler hazır saıtn alınıp kasaya bağlanmış sanırım. Yoksa bu işin tek yolu, devre kurup direnç kullanmak mı ? Diğer sorum, kasa kapalıyken molex'i nasıl kullanacağım, led taktım diye kasayı açık mı kullanmam gerekecek ?
  • Arkadaşlar iki haftadır sorularıma cevap bekliyorum, bilgili bir arkadaş yardımcı olabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.
  • Bugün elektrikçide 1 metre şerit ledi ( mavi ) 15tl ye buldum. Monitör arkasına takacağım. Elektriği nasıl bağlamalıyım ?
    Şeridin yarısını kessem 1 tanesini kasaya bir tanesini monitör arkasına takabilirmiyim ?
  • molex çıkışına bağladım istediğim gibi oldu sonunda,tek sorun monitorle kasanın uzak olması kasayı artık yakın bir yere koyucam
  • herşeyi hallediyim ss de koyucam
  • Biri ledmi dedi

Monitör arkası ışıklandırma

ayrıntılar için PC room linkine tıklayabilrsnz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seljoy -- 20 Ocak 2010; 0:16:24 >
  • benden sıze tavsıye tek renk yerıne rgb şerit led kullanın alabılecegınız tum renklerı verır ayrıca ben ızmır bırıncı onur ıs hanından metresı 20 liraya buldum ama aldıktan sonra renk ayarı yapabılmek ıcın ayrıca alet almak lazım oda 35 lira cıvarında ama alıp unutulacak bırsey olur cunku ısık adına ne arıyorsanız elınızın alrında olur tum kombınasyonlar ve renkler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seljoy

Biri ledmi dedi

birader disko etkisi yaratmışın valla o ne oyle çook süper deli çılgın artıstık asdşajş bir şey olmuş

• BU gençler çıldırmış olmalı :D
  • BENCE mont. arkasına led yada katot koymak gözü yormaktan başka bir işe yaramaz...
  • teşekkürler
  • Bende Monitör arkası yada pc'nin olduğu köşeyi bu tip havalara sokmak istiyorum yalnız kullandıkları led mantar led i yoksa düz led mi yada neon mu onu bilmyorum ışığı hangisi yayıyo acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun ŞAHİN

Bende Monitör arkası yada pc'nin olduğu köşeyi bu tip havalara sokmak istiyorum yalnız kullandıkları led mantar led i yoksa düz led mi yada neon mu onu bilmyorum ışığı hangisi yayıyo acaba

benim kullandığım led mercekli leddi ama smd led kullansan oda olur şerit tip
  • Beyler bende yapacagim ama yaninda baska neler almam gerekir vede bu ledleri nereye baglayacagim calismasi icin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şerit metre ve ona uygun adaptör alman lazım. Sonra varsa elinde havya ile + ve - kutuplarını lehimle. Yoksa elektirikçilerden lehimlettir. Şerit ledin arkasında yapışkan olur onu istediğin yere yapıştır. Ama çok fazla kullanma odan disko gibi olur sonra.
  • ben de bu tarzda bi ışıklandırma yaptım direk powera bağladım ama sese duyarlı lede çevircem ona uğraşıyorum
     Monitör arkası ışıklandırma Monitör arkası ışıklandırma Monitör arkası ışıklandırma Monitör arkası ışıklandırma

• quote:

Orijinalden alıntı: little_demon

Öncelikle şunu belirteyim ki forumda arama yapmama rağmen istediğim sonucu bulamadım..
    Ben resimde belirttiğim gibi monitörümün arkasına led bağlamak istiyorum. Ama bu konuda bilgim inanın sıfır.. Lütfen yardım edin bu konuda..
    http://img246.imageshack.us/my.php?image=adszxet.jpg

Hocam benim sana tavsiyem monitörün arkasına RGB kumandalı led döşe,özellikle sırayla yada karışık yananlarından olursa daha iyi olur. Güzel bir görsel olur duvara yansıması filan.

• quote:

Orijinalden alıntı: seljoy

[size=3]Biri ledmi dedi

Biran için boğaz köprüsünün üstünde gibi hissttim
  • quote:

Orijinalden alıntı: XErTuX

Acaba ekrandaki görüntünün renk oranını alıp, RGB olarak oranını veren bir program var mı? Bunu bir şekilde seri portdan çıkıp RGB Ledi sürerseniz, ekranın arkasındaki ışık rengini ekrandaki renk oranına göre değiştirebilirsiniz.

Dostum bu amcamlardaki TV'nin bir özelliği idi. Gerçekten çok beğenmiştim :D Nasıl yapabileceğim konusunda bir bilgin var mı?
  • 30 cm 10 tl kazık la ben 5 metresini 20 tlye aldım 1 metresi 4 lira bidaha o adamdan almayın bence :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.