Şimdi Ara

Monitör arkası ışıklandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
15.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle şunu belirteyim ki forumda arama yapmama rağmen istediğim sonucu bulamadım..
    Ben resimde belirttiğim gibi monitörümün arkasına led bağlamak istiyorum. Ama bu konuda bilgim inanın sıfır.. Lütfen yardım edin bu konuda..
    http://img246.imageshack.us/my.php?image=adszxet.jpg

• Monitorun etrafını çevirmek yerine arkasına bildiğimiz Katot ışık koymayı denersende karanlıkta çok güzel bir görüntü elde edeceğini düşünüyorum.
    Benim kasamın içinde 1 tane katot bu kadar etki yaratıyorsa açık alanda neler yapacağını sen düşün.

Bence etrafını çevirmek yerine arkasına güzel bir yere koyulursa çok hoş 1 görüntü olacaktır.
  • Forumda biri yapmıştı ledlerle mavi yeşil falan güzel duruyordu.
  • Konuyu kardeşimin yanında cevaplarken oda söyledi çalıştığı yerde senin dediğin gibi bişeyler yapılmış.
    Yarın gidicek iş yerine gittiğinde sordurucam
  • Çok teşekkürler cevap verenlere
    @Galathil kardeşinden gelen cevabı bekliyorum.. Bir de dediğim gibi anlamıyorum bu işlerden led daha mantıklı geldi bana..
  • evet bencede led baya yeterli olacaktır.Monitor arkasından tüm odayı aydınlatabilir.Çok güzel 1 görüntü oluşacağını düşünüyorum
  • Gerçekten çok ışık yapıyor. Ben de mi denesem..
    quote:

Orjinalden alıntı: Galathil

Monitorun etrafını çevirmek yerine arkasına bildiğimiz Katot ışık koymayı denersende karanlıkta çok güzel bir görüntü elde edeceğini düşünüyorum.
    Benim kasamın içinde 1 tane katot bu kadar etki yaratıyorsa açık alanda neler yapacağını sen düşün.

Bence etrafını çevirmek yerine arkasına güzel bir yere koyulursa çok hoş 1 görüntü olacaktır.

• whisperto_seyyah
    kardeşim araba parçaları satan 1 yerde çalışıyor.Bu yeni a5lerin farları gibi ledlerden oluşan uzun 1 ışık zincirini monitorun çevresine 1 şekilde takmışlar.Yani kendi mallarından birini yapmışlar.
    Telefonda sorduğu kadar yakın zamanda gidip incelicek,ama dediğim gibi uzun bi led'e ihtiyacın var gibi
  • @Galathil çok teşekkürler uzun bi led alıcam en kısa zamanda ;) :)
  • Sen denede senin SS'lere göre bende el atabilirim :)
  • Tamam ama uzun sürebilir daha başka planlarım da var yapmışken hepsini bir yapmak istiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi little_demon -- 1 Mayıs 2009; 20:24:47 >
  • monitörün önüne plexy takılarak bir ışıklandırma yapılmıştı zamanında forumda. ancak senin istediğin şu plazma larda olan arkasından ışık verme muhabbeti.
    öncelikle katot tavsiye ederim ama onula yetinmeyip kullanacağın renge röre buzlu (absolute şişesi gibi buzlu ama) ve ışığı geçirebilecek birşey yapmalısın. monitörün arkasına monte etmekte sana kalmış
  • Aradığın şey böyle bişeymi acaba :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetLucky -- 28 Aralık 2012; 1:00:38 >
  • bunu nasıl yapabiliriz çok hoş olmuş
  • ben sadece yeşil neon kullanmıştım monitörün arkasında futbol oyunlarında çok iyi oluyo ama gerçekten ambilight (sanırım böyle yazılıyodu) gibi olsun istersen çok uğraşman lazım. Aslında şimdi aklıma geldide benim odadaki crt nin arkasınada mavi yapayım su dünyası belgeselleri seyretmeye bayılırımda. iyi durur.
    bi kere yapayım genel bi görüntü olsun diyosan beyaz ve maviyi aynı anda kullan çok açık bi mavi elde edersin ve duruma göre maviyle beyaz arasında geçiş yaparsın.
  • bunu yapıcam mükemmel bişey bu
  • sizin oralarda satılıyomu bilmiyorum şerit şeklinde hazır ledler var ,ben ankara konya sokaktan aldım, direnci flan üstünde bağlı bir mavi bir kırmızı aldım yanyana koydum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetLucky -- 2 Mayıs 2009; 2:54:44 >
  • serkan çok iyi olmuş yapmaı dşnüyorum ben de :D
  •  Monitör arkası ışıklandırma

Flashlı çekim olduğu için ledler yanmıyo gibi bözükebilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetLucky -- 2 Mayıs 2009; 2:45:53 >
  • evet gerçekten hoş gözüküyor karanlıkta..bulabilirim inşallah balıkesirde..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.