Şimdi Ara

MONDEO MK2 UZUN YOLDA KALORİFER ISITMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle birinci sıkıntım araç motoru ile ilgili,aracı alalı 1 hafta oluyor. Araç uzun yolda kalorifer ısıtmıyor şehir içi iyi.Su hortumları oldukça sertleşiyor fakat gazda gitmesinde bir sıkıntı olmuyor. Yani conta yanığı olsa lpg beyni donar lpg de araç çalışmaz. Tam tersi araç benzinde randımanlı çalışmıyor. Gaza ilk geçişi baya sürüyor. Termostatta sıkıntı olabilir mi acaba? Lpg beyni oldukça sıcak el değmiyor. Sizce sıkıntısı ne olabilir aracın?

İkinci sıkıntısı direksiyonu tam sol yapınca tekerlekler yerde kayıyor gibi oldukça zor dönüyor ve direksiyon kendini toplamıyor?Buna ne etki ediyor olabilir acaba?Amortisör kaynaklı olabilir mi?

Tesekkür ederim şimdiden

• Anlattıklarına bakılır ise Termostat açık kalmış bozuk çok yüksek ihtimal ile. Direksiyon ile alakalı durumun sıkıntısını pek anlayamadım.

• Lpg konularını bilmiyorum, direksiyon toplamaması, yerde kayma hissi kaster kayması kaynaklı, ciddi bir kazasi yoksa muhtemelen amortisor takozu baya bir eskimiş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için

• Termostat açık kalıyor.

Direksiyon toplamaması için de tablaya baktırırdım. Gerçi ön takıma baksalar zaten sorunu bulurlar.

• Hararette bir sorun var mı ? Hararet yükselmiyor, zor yükseliyor veya 90 dereceden aşağıda çalışıyorsa muhtemelen arkadaşların dediği gibi termostat açık kalıyor. Fakat araç ısınıyor kalorifer çalışmıyorsa kalorifer radyatöründe bir tıkanıklık vs olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hararet uzun yolda olmuyor sıkışık trafikte oldukça hızlı bir şekilde yükseliyor.Bu esnada kaloriferden sıcak hava geliyor sıkıntı olmuyor.En iyisi öncelikle termostata baktırmak. İnşaallah düzelir. İyi akşamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.