Şimdi Ara

Mondeo 1.5 lt ecoboost kullanıcı yorumları. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
6
Favori
89.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 Mondeo 1.5 Ecoboost otomatik 60 bin km aracımla Bayram tatilinde İstanbul'dan İzmir'e 5.5 ortalama yakıtla girdim( Bursa'ya kadar otoyoldan geri kalanı daha otoyolu açılmadığı için eski yoldan) sonra İzmir'den Muğla Akyaka sonra da Acıpayam Yeşilova üzerinden Burdur'a geldim ki bu yol bayağı dağlık bir yol, Burdur'a, oradan Afyon Sakarya üstünden İstanbula döndüm, geldiğimde ortalama yakıt 5.9 gösteriyor idi klima tamamen açık Ağustos'un 10'ları olması nedeniyle. Ben çok ama çok memnunum, hem yol tutuş, hem sessizliği çok iyi, bir de led farlarına bayılıyorum. Bir de sürücü takip sistemi çok hassas, radyoyla falan biraz uğraşınca anında yorgunluk uyarısı veriyor. Bir de şeritte tutma yardımcısı otoyolda çok kullanışlı. Keşke adaptif hız sabitleyici de olsaymış diyorum.

Mondeo 1.5 lt ecoboost kullanıcı yorumları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rucar -- 17 Eylül 2019; 21:40:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son 30bin ortalamam da 7.4. Bu İstanbul Kurtköy-Gebze arası ve işmiz oldukça İstanbul içi yolculuk. İçinde 2900 km il dışı yolculuk var yukarıda yazdığım. 12-13 lt yakanlar gerçekten çok kötü kullanıyor olmalı. Aynı yolda Mercedes B180 CDI otomatik ile(bu da muadillerine göre ağır bir araç)dizel yakıt ortalaması da 6.1

• Yakıt değerleriniz güzel. Sakin kullanabiliyorsunuz anlaşılan:)
  • 2019 model makyajlı mondeo 1.5 ecoboost'larda vites kolu yerine çevirmeli vites gelmemiş miydi?

Bu nedir?https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sifir-km-firsat-araci-742126897/detay
  • İyi günler yukarıda bir yorumum var ben aracı aldım kullanıyorum ama dün akşam aracı kullanırken araç 1 den ikiye geçerken vites geçişinin biraz sert olduğunu hissettim ama buna vuruntu demek sarsıntı demek fazla olur yani geçiş anını biraz şiddetti olarak hissediyorsun sadece bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek mimse var mı yada daha önce böyle bir problem yaşayan var mı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Servisten randevu aldım p tesiye sonucunu da belirtirim buradan inşaallah bir sorun yoktur.

• selcukkoz S kullanıcısına yanıt
    Benim aracım da aynı. Bu bir yazılımsal hata, araca yazılımı silinip tekrar kurulunca vites geçişleri mükemmel oluyor, fakat bir süre sonra tekrar sert geçişler başlıyor, tekrar yazılım yükleyince düzeliyor. Bu aracın yazılımsal sorunları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odakodak -- 30 Ağustos 2020; 17:2:1 >
  • Tavsiye ederim. Şehirdışı 7,8, şehiriçi 9-11 arası yakarsınız.
  • Bu sorunawww.mondeoturkiye.com da gruba üye olup cevap bulabilirsin

• arath0rn kullanıcısına yanıt
    Adres veriyorsunuz ama tıklayınca sadece Facebook grubundayız yazısı çıkıyor, bence uygun olmamış, face kullanmayan çok kişi vardır sanırım.

• rucar R kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı yorumu için daha iyi, net bir platform kendi kanaatimce yok.

• odakodak kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ilgin için evet servise gittim onlar da normal dediler. Dediğin gibi gaza basmadığımızda hissediyorsun ama gaza yüklenerek gittiğinde yağ gibi çok güzel. ben aracımda çok memnunum. daha iyisine binmedim diyebilirim rahatlıkla. Allah isteyen herkese nasip etsin inşaallah.
  • Selam bu aracın otomatiği powershift mi?
    Tam otomatik mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

Selam bu aracın otomatiği powershift mi?
    Tam otomatik mi?
    6 ileri tam otomatik
  • odakodak kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Harris32 kullanıcısına yanıt
    selamlar,
    hocam mondeo duruyor mu ?
    Bende passat vardı B8 sattım, idareten jetta aldım. Lakin üzerine 15-20 koyup mondeo alabiliyorum.
    2015 model titanyumlar ortalama 120-130 arasında fiyatlar var.
    senede max.15 bşn km yol yapıyorum.
    Genelde günlük ev-iş arası 30 km yol yapıyorum.
    Yarısı trafik yarısı boş yol.
    Passatla ortalama 8 lt yakıyordum.

Konforu passatın üstünde olacağına eminim.
    Acaba vites v.s. durumları nasıl. nelere dikkat etmem lazım alırken.
    Bi kaç tüyo verirmisin. Kronik sorunları var mı ?
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    Çok güzel araba. Tek eksisi şehir içi yakıt biraz fazla. Konfor, sürüş hissi, güvenlik, prestiji çok iyi. Şanzıman tork konvektörlü sorunsuz. Kronik bir sorunu duymadım. Direksiyon derisi soyulabilir o da basit iş:)
  • selam 2.el mondeo 1.5 T alma niyetim var; güzel bir araç buldum ancak yazılımlı..
    aRAÇ 200 beygir yapılmış..acaba fabrika yazılımına geri dönüş yapılır mı?

yada bu şekilde kullanılsa bir sorun-sıkıntı yaşatır mı?

çok hız-performans merakım yok.. kendi orijinal gücü bana yeterli..
  • 1.5 165 ps Mondeo'nun 0-100 km hızlanması 11.1 sn mi? Koçum benim

Passat 1.5 TSI'nın hızlanması 8.6 sn, Mondeo'nun ise 11.1 sn

Ford'un kendi resmi sitesinde yazıyor bu veri; inanmayanlar buyursunlar
    https://www.ford.com.tr/getmedia/8f5861ea-cde8-496e-a910-0b225f87e88c/mondeo-2020-ocak-teknik-foy.pdf.aspx

2.0 dizel 190 ps'e de 9.8 sn demişler. 190 beygir sıfır araba alıyorsun, 1.2 motorlu 110 beygir golf seni geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedefci -- 5 Haziran 2020; 11:18:25 >

• Mondeo' yu Passat veya Golf ile kıyaslamak çok mantıklı değil ;
    Yani Mondeo' nun drag aracı olmadığı aşikar.
    1.5 benzinli modelin boş ağırlığı 1.610 kg ve 2.0 dizeli 1.740 kg.

Artı olarak Passat' ın 7 vites olması ve Mondeo' nun da 6 vites olması da Passat'a kalkış avantajı yaratıyor. (herhalde Passat' taki ilk 4 vitesin dişli oranı Mondeo'ya göre daha iyidir ve bu tekerleğe iletilen gerçek torku arttırır, bu husus en az motorun torku kadar önemli)
    Golf'ü Mondeo ile yarıştırmak için, dolu ağırlığını 1.800 kg yaparak denemek lazım (80 kg x 5 kişi binip + bagaja 200 kg yük koyduğunuz zaman gerçekler ortaya çıkar)
    Bunları Mondeo' yu övmek için yada avukatlığını yapmak için yazmadım, bence şanzımanın iyileştirilmesi gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mondeonun 1.5 Ecoboost 2020 makyajlısından, liftback olandan almak gibi bir niyetim var. Kullananlar biraz bahsedebilir mi arabadan?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.