Şimdi Ara

Modüler mobilya nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an ciddi biçimde sorguluyorum. Haftasonu Koçtaş'tan bir gardrop aldım, 35 TL civarıydı kurulum ücreti, kendimiz kurarız dedik istemedik. Ve salı günü geldi eve. Bugün arkadaşla kuralım dedik, başladık ama ne görelim. Parçalarda hiç bir numaralandırma yok, kendimiz puzzle çözer gibi parça eşleştiriyoruz. Bütün vidaları biz takıyoruz, yok menteşesini takıyoruz, sadece nokta şeklinde açılmış yerlere sıfırdan vida uyduruyoruz falan derken baya ilerledik. Önce çekmece raylarından birinde sorun çıktı, delikler vidadan büyüktü. Neyse dedik hallolur o sonra, biz bitirelim. Ön hazırlıkları yaptık iskeleti kuralım dedik, bir baktım alt parçadaki delikler sağ taraf yerine sola açılmış. Ortaya konacak tahta için yapılan delikler üst parçada sağda, alt parçada solda. Tepem attı resmen. Bu modüler mobilya denen şeyde parçalar hazır olarak gelir, biz sadece temel vidaları takar birleştiririz benim bildiğim. Bunlar resmen tahtalar ve metal malzemeler koymuşlar, biz sıfırdan gardrop yapıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amorph

Şu an ciddi biçimde sorguluyorum. Haftasonu Koçtaş'tan bir gardrop aldım, 35 TL civarıydı kurulum ücreti, kendimiz kurarız dedik istemedik. Ve salı günü geldi eve. Bugün arkadaşla kuralım dedik, başladık ama ne görelim. Parçalarda hiç bir numaralandırma yok, kendimiz puzzle çözer gibi parça eşleştiriyoruz. Bütün vidaları biz takıyoruz, yok menteşesini takıyoruz, sadece nokta şeklinde açılmış yerlere sıfırdan vida uyduruyoruz falan derken baya ilerledik. Önce çekmece raylarından birinde sorun çıktı, delikler vidadan büyüktü. Neyse dedik hallolur o sonra, biz bitirelim. Ön hazırlıkları yaptık iskeleti kuralım dedik, bir baktım alt parçadaki delikler sağ taraf yerine sola açılmış. Ortaya konacak tahta için yapılan delikler üst parçada sağda, alt parçada solda. Tepem attı resmen. Bu modüler mobilya denen şeyde parçalar hazır olarak gelir, biz sadece temel vidaları takar birleştiririz benim bildiğim. Bunlar resmen tahtalar ve metal malzemeler koymuşlar, biz sıfırdan gardrop yapıyoruz.

Öyle abi onlar.Bizde koçtaştan bilgisayar masası aldık.

Ben eviriyorum çeviriyorum mantığı kavrayamıyorum.Bi elde kağıt bi elde vidalar.

Babam Allahtan anlar böyle şeylerden.

Geldi.45 dakikada montajı yaptık hallettik.

Tahta,malzemeler,metal vidalar,ayaklar,sürgü falan filan hep ayrıydı.

Puzzle gibi ama bitirince çok güzel oluyor.

• quote:

Şu an ciddi biçimde sorguluyorum. Haftasonu Koçtaş'tan bir gardrop aldım, 35 TL civarıydı kurulum ücreti, kendimiz kurarız dedik istemedik. Ve salı günü geldi eve. Bugün arkadaşla kuralım dedik, başladık ama ne görelim. Parçalarda hiç bir numaralandırma yok, kendimiz puzzle çözer gibi parça eşleştiriyoruz. Bütün vidaları biz takıyoruz, yok menteşesini takıyoruz, sadece nokta şeklinde açılmış yerlere sıfırdan vida uyduruyoruz falan derken baya ilerledik. Önce çekmece raylarından birinde sorun çıktı, delikler vidadan büyüktü. Neyse dedik hallolur o sonra, biz bitirelim. Ön hazırlıkları yaptık iskeleti kuralım dedik, bir baktım alt parçadaki delikler sağ taraf yerine sola açılmış. Ortaya konacak tahta için yapılan delikler üst parçada sağda, alt parçada solda. Tepem attı resmen. Bu modüler mobilya denen şeyde parçalar hazır olarak gelir, biz sadece temel vidaları takar birleştiririz benim bildiğim. Bunlar resmen tahtalar ve metal malzemeler koymuşlar, biz sıfırdan gardrop yapıyoruz.

2 kalıp sunta alıp devam etseydin

• quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

Ben eviriyorum çeviriyorum mantığı kavrayamıyorum.Bi elde kağıt bi elde vidalar.

İskeleti kurarken ben de neşelendim, gerçekten insan kendi yapınca güzel oluyor da o delikleri ters tarafta görünce neye uğradığımı şaşırdım. Ben mi yanlış taktım falan diye baktım, hata falan yok, sadece üretim hatası var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

İskeleti kurarken ben de neşelendim, gerçekten insan kendi yapınca güzel oluyor da o delikleri ters tarafta görünce neye uğradığımı şaşırdım. Ben mi yanlış taktım falan diye baktım, hata falan yok, sadece üretim hatası var.

Durumu izah et başka bir tane verirler.

Koçtaş değiştirir.Sorun çıkarmazlar.

Sonuçta üretim hatası.

• Ya bir de öğrenci adamım, araba yok bir şey yok, parçayı alıp götüremem de. Ya sadece o parçayı vermeleri ya da kendilerinin gelmesi lazım. Lanet ettim 35 TL için değer miydi bunca derde...
  • Aslinde sizin aldığınız ürün modüler mobilya grubuna girmez.Demonte mobilya kısmına girer.Modüler mobilyada ölçüler standart ve kurulu olarak gelir.Atıyorum 1.5 mt yeriniz var buna göre modül modül mobilya parçaları var.20 cm,25cm,30 cm,35cm vs vs diye gider.

Bu şekilde hazır demonte mobilya satan marketlerden aldığınızda kurulumunuda yaptırmanız tavsiye olunur.Sanırım firmanın politikası gereği içine kurulum şeması koymamış.

İkea daki ürünlerde birebir resimli kurulum şemaları mevcuttur.
  • quote:

Ya bir de öğrenci adamım, araba yok bir şey yok, parçayı alıp götüremem de. Ya sadece o parçayı vermeleri ya da kendilerinin gelmesi lazım. Lanet ettim 35 TL için değer miydi bunca derde...

Dostum malzeme buyuk ihtimal suntadir, kullandigin malzemede vida zaten, eger dedigin seyden yani deliklerin yanlis acildigindan kesin eminsen deligi kendinde acabilirsin,
  • Demonte olayında adore iyidir, klavuzu gayet net, parçalarda bir sıkıntı yok.
  • biz de koçtaşdan bir bilgisayar masası için çok rahat 3 saat uğraşmıştık arkadaşla. bir de kağıt vermişler ama o işi iyice karıştırıyor biz doğaçlama halletmiştik .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.